Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.01.22
16016 38 Друкувати

Кабмін запровадив державне регулювання цін на продукти

12 січня Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України, якою запровадив граничний рівень торговельної надбавки не вище 10% на деякі продукти харчування.

Так, постановою вносяться зміни до пункту 41(4) постанови КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яким на період дії карантину заборонено встановлювати торговельну націнку вище 10% на:

  • хліб житньо-пшеничний;
  • батон;
  • крупу гречану;
  • цукор-пісок;
  • борошно пшеничне вищого ґатунку;
  • макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого ґатунку);
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);
  • олію соняшникову;
  • яйця курячі категорії С1;
  • птицю (тушку курячу);
  • масло вершкове з жирністю 72,5%.

Гранична торговельна надбавка встановлюється з урахуванням рекламних, маркетингових та логістичних послуг, а також послуг з підготовки, обробки, пакування та інших пов’язаних із реалізацією кінцевому споживачу.

«Уряд запроваджує комплекс заходів для забезпечення українського споживача доступними харчовими продуктами, що мають істотну соціальну значущість. Запровадження граничних торговельних надбавок на деякі продовольчі товари на період карантину – це є одним із таких заходів. Він прийнятий в пакеті з рішенням щодо продажу 20% природного газу власного видобутку виробникам харчових продуктів, що мають істотну соціальну значущість по пільговій ціні. Граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі продовольчими товарами та запровадить прозорий механізм ціноутворення», - прокоментував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За матеріалами КМУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталія
12.01.22 15:19

90-ті повертаються... всі вже наржались сподіваюсь... та хуже не будет

Відповісти
  • Мария
12.01.22 17:31

Наталія, ой не знаю... не была бы так уверена, что хуже не будет(((

Відповісти
  • бух
12.01.22 15:31

а що мішає прогнати закупівлю через декілька фірм? в результаті оптовики так і зроблять, а роздріб буде в збитках. а ціни на товар будуть тіж самі

Відповісти
  • Алла
12.01.22 15:52

Треба контролювати ціни від виробника плюс 10% націнки. І попадає в магазини не більше рекомендованої ціни на дані продукти. Контролювати саме рекомендовану ціну, а не накрутки по 10%% при кожній продажі оптовикам.

Відповісти
  • Катерина
14.01.22 09:59

Алла, ручные регулировки не от хорошей жизни вводят, в режиме ЧС, а в норме, все должен регулировать рынок...

Відповісти
  • Наталия
12.01.22 15:57

А может надо для начала решить вопрос с энергоносителями. 

Відповісти
  • Бражникова
12.01.22 17:04

Наталия, 100%. Они не хотят отрегулировать стоимость электроэнергии, которая за год выросла больше чем в два раза. 

Відповісти
  • Наталия
12.01.22 17:29

Бражникова, ещё и неизвестно сколько выставят за эл/энергию в январе. В декабре эл-во почти 5грн, газ-66грн, а потом объясняй налоговой, почему убыток(((

Відповісти
  • Татьяна
12.01.22 16:26

А масло 82% - это роскошь.

Відповісти
  • данет
12.01.22 16:27

надо покупать газ напрямую из раши  заключить прямой контракт. убрать до 0 ндс с продуктов питания  и не заниматься х.......ей  .

Відповісти
  • Анна
13.01.22 15:09

данет, Всё в точности наоборот: сначала не заниматься х...ей, затем убрать до  0 НДС, а затем видно будет ...

Відповісти
  • Альона
13.01.22 09:41

данет, а чого не одразу в склад Росії увійти?

Відповісти
  • Любовь
13.01.22 11:54

Альона,а потому что 1)не возьмут; 2)лучше быть первым в провинции, чем десятым в Риме; 

Відповісти
  • резидент
13.01.22 16:18

Любовь, мы 350 лет были первыми в провинции. А оказалось, что на уровне Африки

Відповісти
  • Александр
13.01.22 17:35

резидент,
Илон Маск из ЮАР, Уркаине олигархата до Африки уже как до Луны никогда не добраться. Здесь уже всё кончено и разграблено на 1000 лет вперёд. Все кто может бежит подальше из этого Ада.

Відповісти
  • Альона
13.01.22 12:47

Любовь, з поняттям "сарказм" не знайомі?

Відповісти
  • Яна
12.01.22 16:48

В Польше ставка НДС на продукты питания снизится до нуля — с февраля по июль. Нулевая ставка будет у овощей и фруктов, муки, яиц, мяса и рыбы, а также у безалкогольных напитков. Кроме того снизится ставка НДС на электроэнергию, газ и топливо. Благодаря этому, например, литр бензина подешевеет на 60-70 грошей.

Відповісти
  • Ангелина
13.01.22 09:48

Яна,а у нас через одну налоговые попадают в блок.комиссия на скаргу пишет ахинею. вот так мы живем

Відповісти
  • Наталія
13.01.22 09:26

Яна, а у нас советник зе сказал, что снижение НДС не эффективно, т.к. повышает расходы на администрирование. Только как - не объяснил

Відповісти
  • Антошек
12.01.22 17:12

І все держава хоче зробити за рахунок малого бізнесу. А вони жирують.

Відповісти
  • Наталія
12.01.22 17:43

там еще есть гречка и вода минеральная

Відповісти
  • СНІЖАНА
12.01.22 23:27

Так с какого числа запрещено устанавливать торговую наценку выше 10 % ?

Відповісти
  • Злой бух
13.01.22 01:36

Что-то я скумбрии не вижу в перечне.... А если серьезно, контролировать цены, а потом "ризик высокого ступеню , бо сплата податку на прибуток менше ніж по галузі".  А вообще, я до сих пор не понимаю, как можно диктовать цены частному предприятию. За 25 лет многое было - и сахар из госрезерва, и мин.наценки на социальные продукты, и много разного и интересного. Но сейчас......нет слов.

Відповісти
  • Оксана
13.01.22 08:58

Злой бух, Просто с прилавков исчезнут эти продукты. Будут лежать на складах.

Відповісти
  • Наталья
13.01.22 08:37

Зато в нас рекордний врожай. І продуктові картки на горизонті. Оксюморон.

Відповісти
  • Наталія
13.01.22 09:27

Наталья, ну поїде цей врожай за кордон ....

Відповісти
  • Ольга
14.01.22 10:36

корабли грузят и грузят. в Бердянске. пшеница, кукуруза. горох. а также рапс и сорго, которые у нас не используют, а во всем мире это дорогие технические культуры. и корабли идут из средиземного моря все. турецкие и арабские.

Відповісти
  • Алла
13.01.22 08:38

Электроэнергия в январе 5,856.и это предоплата, так, живем и радуемся каждый день, всё интересней . Согласна со всеми высказываниями. Наша ДЕРЖАВА піклується про нас, хіба невидно???? 

Відповісти
  • Ніна-Н
13.01.22 08:41

Кабмин ввело ...Кабмін -  російською мовою   середнього роду? Я розумію, що головне- зміст  статті, але з поваги до російськомовних читачів, не до Кабміну...Особисто я читаю українською.

Відповісти
  • Лена
13.01.22 11:08

Ніна-Н,  так ОНО в наших реалиях и есть среднего рода

Відповісти
  • Надежда
13.01.22 10:21

Ніна-Н, "Кабинет" на рус и укр мужской род.
А заседают в нём зелебобики действительно муж , жен и неопределённого среднего пола.

Відповісти
  • Светлана
13.01.22 17:03

Надежда, Указание пола теперь стоить 65 000,00

Відповісти
  • Ирина
13.01.22 10:48

Если бы ещё и качество продуктов проверяли.

Відповісти
  • Фунт
13.01.22 14:01

Вчера зашёл в супермаркет....
Скумбрия мороженная - 98,70 грн. Попросил кусочек бумаги - дали, закрыл цифру "9", сфоткал цену "8,70" .....
Всё чОтко, как гутарила первая ледь.....
П.С. Хмурый народ засиял улыбкой ! 
Ну, помог чем смог.......

Відповісти
  • Ольга
14.01.22 10:37

Фунт, ну в некоторых супермаркетах ставят цену за 100 грамм. вот она и есть 8,70-9,70 за 100 ГРАММ. а у нашей леди это за килограмм цена.

Відповісти
  • Олена
13.01.22 19:50

Фунт,

Відповісти
  • Перекатиполе
13.01.22 14:19

Фунт, спасибо за хорошее настроение.

Відповісти
  • Хадужа
17.01.22 08:56

С возвращением, дефицит и купоны!

Відповісти