Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.02.22
16911 25 Друкувати

Платники єдиного податку отримають нові форми декларацій

Верховною Радою України 30 листопада 2021 року прийнято Закон України № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», яким, зокрема, главу 1 розділу ХІV ПКУ доповнено статтею  2971 щодо визначення загального мінімального податкового зобов’язання платників єдиного податку.

Згідно з пунктом 2971.1 статті 2971 ПКУ платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.

На сьогодні суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, на яких поширюються вищезазначені вимоги, не мають можливості реалізувати обов’язки щодо звітування, застосовуючи форму звітного документа, оскільки наказом № 578 не передбачалося звітування з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання.

З метою приведення форм звітності платників єдиного податку у відповідність до прийнятих законодавчих змін Мінфін розробив проєкт наказу  «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578».

Цим проєктом наказу вносяться зміни до податкових декларацій платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) та платника єдиного податку четвертої групи і доповнюються додатком з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання.

Ознайомитися з проєктами нових форм декларацій можна за посиланням: 

Податкова декларація платника єдиного податку- фізичної особи-підприємця

Податкова декларація платника єдиного податку ІІІ групи (юридичні особи)

Податкова декларація платника єдиного податку IV групи

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Александр
03.02.22 03:38

 "не мають можливості реалізувати обов’язки щодо звітування" - и какой же идиот очень этого хотел? Гетьмацев скорей всего.
Объясняют свой терроризм бредятиной. 

Відповісти
  • Наталия
03.02.22 09:54

Кого  выбрал мудрый народ-то и имеем...

Відповісти
  • ТАМАРА
04.02.22 18:44

Наталия, задолбали своими дурацкими умоизречениями-бухгалтерия и законодательство давно невыносимое стало для работы!!!

Відповісти
  • Елена
03.02.22 12:05

Наталия,вас послушаешь так создается впечатление - жила страна, цвела и благоухала, все в ней было замечательно и спокойно, и вот народ от нечего делать переизбирает правительство.... Да я уже  с 2004 веду бухгалтерию и ни одного года не было спокойного, все чего то меняют и меняют.

Відповісти
  • Ирис
03.02.22 10:53

Наталия, не надоело еще?

Відповісти
  • Валентина
03.02.22 09:56

2 група має теж відношення? Не зустрічала таких...

Відповісти
  • Надежда
03.02.22 10:35

Снова новые формы. Стабильность или бардак?
Похоже на водевиль или оперетку "Обещаем, защищаем, меняем, обдираем и т д":
"Сердце красавиц Склонно к измене
И к перемене,Как ветер мая.
Клятвами страстными Сердце взволнует,
Этими же губками Лжёт и целует."
Да, одно только и выполнили" Ми їх зробимо!"

Відповісти
  • Лара
03.02.22 11:04

Я теперь поняла, почему бухгалтеров в армию хотят замести, по-моему, бухгалтеров за саперов приняли. Который год - как по минному полю ходим, без права на ошибку

Відповісти
  • Елена
03.02.22 14:07

Лара, просто мы
- стресса-устойчевые в любое время в любом окружении и особенно в зимний период (год.отчетов)
-без воды, еды и сна будем работать пока не добьёмся и не сдадим отчеты ( и даже через нерабочий сайт все равно сдадим)
- наводим свой прицел с радиусом в 360градусов при чуйке наступления врага - налоговиков
- одним взглядом можем заставить директора смотреть на нас виноватым взглядом полного идuота, но делающего умный вид...
- потому что при первом слове нового задания, мы уже просчитали прибыль и пока задание заканчивают озвучивать мы можем сказать о рентабельности...
В общем мы супер, и не надо думать что мы слабые и не умеем метать степлер в спину тем, кто нас бесит

Відповісти
  • Тетяна
04.02.22 11:55

Елена, Спасибо!
Улыбнуло про директора с виноватым взглядом и про степлер в спину

Відповісти
  • Алена
04.02.22 09:07

Елена, вы прекрасны!

Відповісти
  • Елена
04.02.22 11:31

Алена, спасибо!

Відповісти
  • Галина
03.02.22 11:41

Без надії сподіваюсь!!!

Відповісти
  • Галина
03.02.22 11:44

Форми нехай змінюють та пишуть до них інструкції . Інколи дуже складно зрозуміти, що Вони хочуть.

Відповісти
  • Лара
03.02.22 12:18

Галина, якби ж вони самі знали, що хочуть

Відповісти
  • Надежда
03.02.22 15:57

Лара, Ще сумліваєшся? Гроші, гроші, гроші. 

Відповісти
  • Ольга
03.02.22 13:34

инструкции по декларации по прибыли нет с 2011 года, когда появился налоговый кодекс. уже юбилей был - 10 лет без инструкции

Відповісти
  • Татьяна
03.02.22 14:32

Я не пойму. Заполнять додаток надо, если у тебя есть земля и ты на едином налоге? Даже если занимаешься маркетингом? Или в этом  случае налоговая должна прислать расчет, а ты как обычное физлицо оплатить?

Відповісти
  • Ірина
03.02.22 14:41

Якщо вже поданий звіт за старою формою, чи потрібно повторно подавати звіт за новою формою?

Відповісти
  • Татьяна
03.02.22 14:44

Ірина, это проект, с 2023 за 2022 будет.

Відповісти
  • Раїса
04.02.22 08:28

Тот завонялся 

Відповісти
  • Татьяна
04.02.22 13:30

Чего волноваться-то! Не первый раз меняют, и не последний.... Нашли к чему придраться. Не это главное.

Відповісти
  • Денис
07.02.22 15:51

Да какие инструкции, они так часто эти отчеты и все остальное меняют, что инструкции к ним сделать не просто не успевают делать, а просто не видят в этом смысла, если через пол года очередная новая форма!

Відповісти
  • Тетяна
07.02.22 17:50

Все может быть,
Все может статься, 
С женою может муж расстаться,
Жених невесту разлюбить,
Но чтобы бухучет забыть!
Нет! Этого не может быть!

Відповісти
  • Влад
09.02.22 17:34

Коли законотворці знають менше, ніж звичайний бухгалтер, це - катастрофа. Хоча це відноситься не тільки до бухгалтерії. Один депутат приїхав на склад ЖЕКу і наказав начальнику відкрити склад, бо він депутат і буде перевіряти. Начальник послав його далеко, а депутат не вітається. Абідєлся.  

Відповісти