Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.02.22
14464 40 Друкувати

Увага! ДПС поки що не готова приймати нові ПН та РК

Як Вам вже відомо, Наказом Мінфіну від 17.01.2022 р. № 15 внесено зміни до форми податкової накладної, розрахунку коригування та Порядку їх заповнення. 

Цей наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Опубліковано документ 15 лютого 2022 року в "Офіційному віснику України" № 13.

Таким чином, нові форми податкової накладної та розрахунку коригування діють з 16 лютого 2022 року. 

Що змінилося у порядку заповнення податкової накладної та розрахунку коригування ми писали тут

При цьому, вже сьогодні надсилати на реєстрацію ПН та РК слід за оновленими формами незалежно від дати їх складання.  

В Реєстрі форм електронних документiв вже з'явилися нові формати податкової накладної та розрахунку коригування:

  • J1201113, J1201213 - для юросіб;
  • F1201113, F1201213 - для фізосіб.

Але в Електронному кабінеті відповідні документи поки що відсутні. Тому, навіть якщо Ваше ПЗ вже готове відправляти оновлені форми, ДПС не зможе їх зареєструвати. 

Зазначимо, що старі форми ПН та РК також відсутні в Електронному кабінеті.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Дмитрий
16.02.22 08:06

Зато с радостью позже выпишут штрафов за просрочку регистрации.

Відповісти
  • Надежда
16.02.22 11:44

Они просто поверили Байдену и решили зря не париться.

Відповісти
  • Марина
16.02.22 10:36

Дмитрий,штрафов нет - карантин

Відповісти
  • Ніна
16.02.22 08:53

Дмитрий, а вам прям горит сегодня отправить. НН этого периода можно регистрировать до 28 февраля. без просрочки.

Відповісти
  • Лариса
16.02.22 15:14

Ніна, ну і по якій формі реєструвати до 28 лютого? Є якісь законні підстави використовувати стару форму?

Відповісти
  • Олександр
16.02.22 10:18

Ніна, ще є зведені ПН по ст.198.5 і 199.1 ПКУ, які реєструються по 20 число.

Відповісти
  • Ніна
16.02.22 10:43

Олександр, до 20 тоже еще несколько дней. Будем надеяться.я"  Во всяком случае "убиваться" хотя бы19.  А может все будет норм

Відповісти
  • Наталья
16.02.22 09:13

Ніна, а если горит? Помимо сроков налоговой, есть еще условия договоров с покупателями. У меня НН от 7.02. По договору я ее регистрирую в течении 10 дней. Понимая, что такая петрушка сегодня возможна, вчера пришлось пополнять счет и регистрировать. 

Відповісти
  • Ніна
16.02.22 10:49

Наталья, согласна, бывает. У вас со ВСЕМИ покупателями такие условия?. Имея такие условия с покупателями, не факт , что вам 17 не пришлось бы пополнять лимит.  У меня тоже такие есть. Я просто боялась, что опубликуют ,например 11.02.  Тогда бы со всеми НН  были проблемы.  

Відповісти
  • Наталья
16.02.22 11:23

Ніна, слава Богу только один такой 

Відповісти
  • Галина
16.02.22 09:12

Ніна,почему до 28 февраля,а не до 15 марта?

Відповісти
  • ЮЛИЯ
16.02.22 09:20

Галина, НН выписанные с 01.02 по 15.02 регистрируютяч до 28.02, а выписанные с 16.02 уже до 15.03

Відповісти
  • Галина
16.02.22 09:24

ЮЛИЯ,я прекрасно это знаю, но я поняла, что налоговые, выписанные с 16 февраля уже будут по новой форме и, соответственно, мы их будем регить до 15 марта. при чем тут налоговые с 1-15 февраля???

Відповісти
  • Наталья
16.02.22 09:37

Галина, читаем текст статьи: вже сьогодні надсилати на реєстрацію ПН та РК слід за оновленими формами незалежно від дати їх складання.   

Відповісти
  • Галина
16.02.22 10:10

Наталья,да,  все верно

Відповісти
  • Тамара
16.02.22 09:37

Галина, НЕЗАЛЕЖНО ВІД ДАТИ ЇХ СКЛАДАННЯ. т.е если даже за прошліе периоді- ТО УЖЕ по новой форме. на сервере уже нет старой формі и сервер просто не сможет налоговіе  впихнутЬ

Відповісти
  • Ольга
16.02.22 13:23

Тамара, мне сегодня клиент зарегистрировал за февраль на старом бланке, значит налоговая их пропускает

Відповісти
  • Галина
16.02.22 10:11

Тамара, вы правы, спасибо

Відповісти
  • Наталья
16.02.22 09:16

Галина, первая половина февраля регистрируется до 28.02 

Відповісти
  • Галина
16.02.22 09:25

Наталья,речь идет о налоговых второй половины февраля

Відповісти
  • Наталия
16.02.22 08:45

Дмитрий,сейчас штрафы не выписывают, мораторий.так что можете смело отправлять по старой

Відповісти
  • Ирина
16.02.22 08:44

Дмитрий,за несвоєчасну реєстрацію податкових - штрафів в період карантину немає.

Відповісти
  • Марина
16.02.22 08:15

Чомусь навіть не здивувало, що все знов через о.....пу

Відповісти
  • Татьяна
16.02.22 09:15

кто бы сомневался

Відповісти
  • Татьяна
16.02.22 09:17

у кого условные нн что делать?)

Відповісти
  • Муравей
16.02.22 09:19

Никогда такого не было, и вот опять

Відповісти
  • Любовь
16.02.22 09:42

А когда же новые НН будут в электронном кабинете?

Відповісти
  • Надежда
16.02.22 09:56

А кабинет только у меня лежит?

Відповісти
  • Надежда
16.02.22 09:59

Не удается получить доступ к сайту

Проверьте, нет ли опечаток в имени хоста cabinet.tax.gov.ua.

Відповісти
  • Елена
16.02.22 10:01

хе-хе-хе)) я их уже иначе, как дураков, и не воспринимаю

Відповісти
  • Фунт
16.02.22 10:08

Никогда такого не было и вот опять....

Відповісти
  • Икс
16.02.22 10:10

Да у кого же руки чешутся все менять в середине отчетного периода? Причем удалять старое и не создавать новое. Я подозреваю что это все дело рук "запроданців" та "террористів".

Відповісти
  • Лара
16.02.22 11:09

Как в старом анекдоте: "ну не шмогла, не шмогла"?

Відповісти
  • Ірина
16.02.22 11:25

Зачем делить налоговые накладные для юрлиц и ФОП???

Відповісти
  • Валерий
16.02.22 11:37

Ірина,все бланки делятся, отличие в коде в первой букве.

Відповісти
  • Валерий
16.02.22 11:37

Так вот что Байден имел ввиду, говоря про 16 февраля

Відповісти
  • Валентина
16.02.22 12:56

Нового  бланка НН, нет  еще не в одной из программ? Я, имею ввиду 1С. Медок, Соната и т.д.

Відповісти
  • Ирина
16.02.22 14:02

З 01.03.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних буде здійснюватися реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників, складених за новою формою

Наказ Міністерства фінансів України від 17.01.2022 № 15  „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02.02.2022 за № 129/37465, яким внесено зміни до форми податкової накладної та Порядку її заповнення, в частині доповнення його окремими положеннями щодо заповнення податкової накладної у разі здійснення операцій з постачання на митній території України тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, для яких встановлені максимальні роздрібні ціни, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, набрав чинності 16.02.2022.

З метою забезпечення можливості переналаштування платниками податків власних програмних продуктів реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників, складених за новою формою, в Єдиному реєстрі податкових накладних буде здійснюватися з 01.03.2022.

Нові формати податкової накладної (J/F1201013) та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників (J/F1201213), які з 01.03.2022 будуть прийматися для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розміщено на вебпорталі ДПС за посиланням:
https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/elektronni-formi-dokumentiv/podatok-na-dodanu-vartist/

Розділ: Повідомлення Та Нагадування

З 01.03.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних буде здійснюватися реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників, складених за новою формою

Наказ Міністерства фінансів України від 17.01.2022 № 15  „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02.02.2022 за № 129/37465, яким внесено зміни до форми податкової накладної та Порядку її заповнення, в частині доповнення його окремими положеннями щодо заповнення податкової накладної у разі здійснення операцій з постачання на митній території України тютюнових виробів,

Відповісти
  • Ольга
16.02.22 14:09

Ирина,  и где размещена эта информация ???

Відповісти
  • Наталія
16.02.22 14:03

Зверніть увагу! ДПС повідомляє, що реєстрація ПН та РК, складених за новою формою буде здійснюватися з 01.03.2022.

Відповісти