Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.02.22
21324 12 Друкувати

Уряд ухвалив зміни щодо використання КЕП на захищеному носії

Обов'язкове використання електронного підпису на захищеному носії в Україні відтермінували до 31 березня. Сьогодні Уряд ухвалив відповідну постанову. 

У 2020 році використання електронного підпису в окремих випадках, коли вимагається кваліфікований, було впроваджено в межах експериментального проєкту, а обов'язкове використання е-підпису на захищених носіях планувалося запустити з 5 березня цього року. 

Експериментальний проєкт успішно себе зарекомендував. Лише минулого року було отримано 17 млн е-підписів, якими скористалися понад 8 млрд разів.

Однак для того, щоб не створювати під час карантинних обмежень навантаження на надавачів електронних довірчих послуг і великих черг на отримання довірчих послуг, рішення відтермінували. 

Нагадаємо, минулого року Уряд схвалив законопроєкт щодо укладання угоди з Євросоюзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства ЄС у сфері електронної ідентифікації та направив його на розгляд парламенту. Документ спрямований на вдосконалення державного регулювання у цій сфері.

Зверніть увагу! КЕП від ДПС можна буде зберігати у безкоштовному хмарному сховищі. Подробиці за посиланням

За матеріалами Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Татьяна
23.02.22 16:41

Хоть так

Відповісти
  • Наталія
23.02.22 16:43

Навантаження буде з 01.04. Що змінилося? Нічого((

Відповісти
  • Ирина
23.02.22 16:46

Как раз к квартальному отчету и получим навантаження!

Відповісти
  • Тетяна
23.02.22 16:48

Оце то відтермінували! Карантин, ПРРО, війна на носі і саме зараз нам потрібні токени! Просто немає слів...

Відповісти
  • Александр
24.02.22 02:07

Тетяна,
Не нам так точно.
"Експериментальний проєкт успішно себе зарекомендував" - при этом никто не спросил об удобстве пользования и потраченной валюте на приобретение этой ненужной безделушки.
Почему обычная флэшка не защищённый носитель, если обычное облако защищённый, в чём разница?

Відповісти
  • Ольга
23.02.22 16:50

Нагадаємо, минулого року Уряд схвалив законопроєкт щодо укладання угоди з Євросоюзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства ЄС у сфері електронної ідентифікації      Ну и применяйте это для госпредприятий, для нотариусов, для миграционной службы. Причем здесь сдача отчетов, регистрация НН, работа ПРРО ????

Відповісти
  • Юлия
24.02.22 10:47

Ольга, вот 100%, только кто ж у нас читает законы внимательно!!!

Відповісти
  • Гетманцев
23.02.22 16:53

Ольга, а как я заработаю бабла на холопах?

Відповісти
  • Наталья
23.02.22 17:11

https://petition.president.gov.ua/petition/135896  - это петиция про отмену токенов, подписывайте, вдруг поможет!

Відповісти
  • Алена
23.02.22 20:16

Вопрос даже не в деньгах, токены это просто не удобно, я лично веду несколько фирм и фоп, это у меня из ноутбука будет висеть гирлянда из токенов, а облако это не понятно где и кто несет за это ответственность, несколько ФОП веду с помощью приватовских ключей + к ним привязка к ПРРО, а приватовские на токены не ложатся 

Відповісти
  • DCB
23.02.22 21:18

Так може приватівські вже хмарні?

Відповісти