Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.03.22
20297 23 Друкувати

ПДВ-наслідки для ЄП-платників за ставкою 2 %

ДПСУ у Фейсбук (m.facebook.com/story.php?story_fbid=273085088322816&id=100068639806681) роз’яснила особливості застосування єдиного податку (ЄП) групи 3 за ставкою 2 % для платників ПДВ і навела своє бачення ПДВ-наслідків відновлення нарахування та сплати ПДВ після завершення воєнного стану. У чому їх суть? Розповідаємо…

Для переходу на спец-ЄП — загальна форма заяви

З метою обрання або переходу на ЄП з обороту групи 3 за ставкою 2 %, субєкт господарювання повинен подати до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву (п.п 9.8 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ).

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Мінфіну від 16.07.2019 № 308 (див. m.facebook.com/story.php?story_fbid=273067578324567&id=100068639806681). Тож для переходу на спец-ЄП

використовуємо діючу загальну форму заяви про застосування спрощенки

Для новостворених суб’єктів господарювання (ФОП та юросіб) строк для подання Заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації. Такі суб’єкти господарювання вважатимуться платниками ЄП групи 3 з дня їх державної реєстрації.

Для діючих суб’єктів господарювання, які скористаються правом перейти на ЄП зі ставкою 2 % доходу, граничний строк для подання заяви — до останнього числа місяця, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування. Такі суб’єкти господарювання з метою обрання спец-ЄП можуть подати до контролюючого органу заяву. Тобто фіскали підтверджують, що перехід на ЄП з обороту за ставкою 2 % є повністю добровільним. Він відбувається через подання заяви. Якщо ФОП чи юрособа вважає недоцільним застосовувати спец-ЄП, тоді вони просто не подають таку заяву. Автоматичного переходу на знижену ставку ЄП у розмірі 2 % не відбуватиметься. Ставки 3 % та 5 % для групи 3 ЄП залишаються діючими. Відповідно, ЄП-платникам групи 3 за ставкою 3 % чи 5 % не потрібно обов’язково всім переоформлюватися. Наголошуємо ще раз — це справа добровільна

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юрий
29.03.22 08:09

Нужно ли будет при переходе с общей системы+ндс на спец Ен 2% платить 2%ен от суммы поступившей на р/с дебиторской задолженности за 2021 г с которой уже уплачены и ндс и налог на прибыль?

Відповісти
  • Анна
29.03.22 14:11

Юрий,как я понимаю, что нет. Есть переходные положения 

Відповісти
  • Юрий
29.03.22 08:13

«з переліку електронних форм ФОП заповнює заяву за ідентифікатором F0102003, юрособа — за ідентифікатором J0102003» нужно или нет в форме 0102003 заполнять разделы 6,7,8 адреса ведения деятельности и виды деятельности, если в них никаких изменений не происходит?

Відповісти
  • Людмила
29.03.22 09:08

Доброго ранку! Не можу зрозуміти. Допоможіть розібратися.
Наприклад, воєнний стан закінчуються у червні 2022 року. Тоді такий ПДВ-платник за перший звітний податковий період — липень 2022 року подає декларацію з ПДВ. В ній відповідно до п. 198.5 та п.п. 9.5 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ нараховує компенсуючі ПЗ по товарах, які були продані в період застосування ЄП за ставкою 2 % доходу та по яких на дату переходу на спрощену систему оподаткування (на 1 квітня 2022 року) суми ПДВ були включені до складу ПК.

Відповісти
  • volodya
29.03.22 10:06

Людмила,Наскільки я зрозумівв потрібно зробити слідуюче: 1. На початок переходу на ЄП у вас на залишку є товар з ПДВ.. 2. Під час перебування на ЄП цей товар ви продаєте (в накладних вже невказуєте ПДВ (вхідну ціну потрібно рахувавати включаючи ПДВ)). 3. Під час перебування на ЄП також продаєте товар, який придбали вже без ПДВ. 4. Після закінчення війни потрібно розділити продаж цих товарів (придбаних до ЄП і після. 5. Створити і зареєструвати податкову накладну на товари придбані до ЄП (тут є ще питання яку ціну вказувати: прихідну чи ту по якій продали). 6. Товари які придбали у період ЄП але не продали. До їх ціни потрібно добавити ПДВ (що збільшить їх вартість)     

Відповісти
  • Оксана
29.03.22 12:08

volodya,Ну там чітко написано - компесуючу на суму придбання

Відповісти
  • Анна
29.03.22 11:15

volodya, в статті написано за вхідною ціною 

З якої бази ПДВ-оподаткування нараховувати компенсуючі ПЗ? Податківці роз’яснюють і законопроєкт № 7190 підтверджує діяти так:

— за товарами/послугами — виходячи з вартості придбання таких товарів, послуг;

Відповісти
  • Олена
29.03.22 09:32

На вартiсть товарiв якi були вже  придбанi до переходу на ЕП та реалiзоваni пiд час ЕП,потрiбно буде нарахувати умовний продаж. таким чином сформувати зобов*язання ,яке маe скомпенсувати ПК на момент придбання

Відповісти
  • Людмила
29.03.22 10:03

Олена, дякую

Відповісти
  • Валентина
29.03.22 10:25

Доброго ранку!  Подала заяву про застосування спрощеної системи  оподаткування (перехід на ЄП з 5% на 2%). Є Квитанція 2.  Але у Електронному кабінеті залишається інформація, що 5%. Як впевнитися, що ФОП -єдиноподатник перейшов на 2%?   

 

Відповісти
  • Анна
29.03.22 11:18

Валентина, дзвонила на гарячу  лінію ДПС, сказали перевірити поки ніяк. Однак якщо ви отримали Квитанцію №2 Прийнято пакет, то 100% будете на 2%

Відповісти
  • Наталья
29.03.22 12:05

в заяве на переход 2%с общей системы+НДС в п.5.1.1 нужно ставить отметку " с НДС" или "без НДС"  и оставлять в п.5,3 номер  ИПН?

Відповісти
  • umka
29.03.22 12:59

Наталья, ставите крестик "без  реєстрації НДС", п. 5.3. не заполняете

Відповісти
  • Наталья
29.03.22 13:49

umka, спасибо

Відповісти
  • Ольга
29.03.22 13:51

крупному общесистемщику с НДС лучше вообще в это не ввязываться. 

Відповісти
  • Людмила
29.03.22 16:10

Это льгота для 3 группы- с 5% на 2%-= спасибо, хорошо
Остальным можно не напрягаться. Успокойте своих директоров- это популизм чистой воды!

Відповісти
  • Олена
29.03.22 16:27

ПОЗОР! В країні війна , а ви вимагаете оплату!!!!

Відповісти
  • Елена
30.03.22 21:47

Олена, эээээээ... Вам не стыдно?

Відповісти
  • Валерий
29.03.22 21:03

Олена, і хто ти після цього?

Відповісти
  • Никак
30.03.22 12:44

Всі експерти і коментатори весь час посилаються на законопроект 7190. Шановне панство, ми почали в своїй діяльності керуватися не тільки нормами Конституції, Законів а й текстом ЗАКОНОПРОЕКТУ. Хто знає номер та дату цього Закону, що "воплотився" із законопроекту 7190, хто пересвідчився що норми в цьому Законі відповідають тексту законопроекту, яка дата набрання чинності цього Закону?

Відповісти
  • Никак
30.03.22 12:49

На сайті ВР остання інформація стосовно законопроекту 7190:  25.03.2022 направлено на підпис Президенту

Відповісти
  • Елена
30.03.22 21:52

заполнила эту форму по ФОП на общей системе и не вела коды. ФОП спящий вдруг решил заработать, поэтому переживаю. Теперь страдаю: насмотрелась роликов, там советуют заполнять КВЕДы, в кабинете руцями было лениво (мож я тупая и они как-то подставляются, но не шмогла я руками этот многострочный кошмар ввести), переживаю, что что-то не туда попадёт.

Відповісти