Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.04.23
100263 49 Друкувати

Об’єднаний звіт за І квартал 2023 року: нетипові ситуації

Ушакова Лілія експерт з кадрових і податкових питань

Який звіт щокварталу з легкістю виносить мозок бухгалтерам? Об’єднаний звіт з ПДФО та ЄСВ. Наче й заповнював вже «стоп’ятсот» разів, а все одно якісь «сюрпризи» вилазять. Тож сьогодні пропонуємо вам розібрати нетипові для мирного часу ситуації, з якими, можливо, ви раніше не стикалися чи стикалися, але сумніваєтеся в правильності відображення їх у звітності.

Об’єднаним звітом між собою бухгалтери називають Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. За І квартал 2023 року його слід подати не пізніше 10.05.2023.

Форма звітності порівняно з попереднім кварталом не змінилася. Перехід з квартальної на місячну звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ не відбувся. В цих питаннях маємо певну стабільність. Тож переходимо безпосередньо до ситуацій, про які сьогодні хотіли з вами поговорити.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
21.04.22 09:54

Дуже доречна інформація. Дякую вам за  детальний розпис проблемних питань.

Відповісти
  • Ольга
21.04.22 10:03


доречно!

Відповісти
  • Юлія
21.04.22 10:09

Рис. 1 графа 16 рядок 1. Хіба там не має бути 5610 грн? У вас на малюнку 6000 грн.

Відповісти
  • Лілія
21.04.22 12:58

Юлія, дякую за уважність. При конвертації в pdf чомусь в сумі 5610 зникли цифри 5 та 1. Зараз все виправимо. Ще раз дякую за уважність.

Відповісти
  • Алла
21.04.22 10:22

А як відображаються в о"бєднаному звіті мобілізовані працівникі, яким платимо середню зарплату?

Відповісти
  • Лілія
21.04.22 13:01

Алла, якщо звичайний працівник, то середню ЗП в окремому рядку з кодом категорії застрахованої особи "47" в графі 08. І не забуваємо контролювати сплату ЄСВ з МЗП.
Якщо мобілізовано працівника з інвалідністю - в графі 08 ставите "66".

Відповісти
  • Алла
21.04.22 15:57

Лілія, Дякую

Відповісти
  • Анна
21.04.22 16:54

Якщо працівника мобілізовано в лютому, відомо про це стало лише в березні, середню зп за лютий донараховано в березні. Як відобразити в Д1 - з розбивкою по місяцях чи вся сума буде вважатись доходом березня?

Відповісти
  • Лілія
21.04.22 17:18

Анна, в загальній сумі березня. Без розбивки за місяцями. 
В Д1 з розбивкою за місяцями, за які нарахований дохід, що обчислюється з середньої зарплати, зазначаються відпускні, лікарняні та допомога по вагітності й пологах. Середній заробіток працівників-військовослужбовців та тероборонівців серед таких виплат не зазначений.

Тож тут працює загальне правило, визначене п. 1 розд. IV Порядку № 4: якщо нарахування зарплати здійснюється за попередній звітний період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої зарплати включаються до зарплати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.

Відповісти
  • ОЛена
22.04.22 12:04

Цивільна тероборона код 1 (2) в Додатку 1? 

Відповісти
  • Лілія
22.04.22 15:32

Олена,  так, якщо працівник в теробороні, то в графі 08 ставите зарплатний код категорії ЗО, тобто 1 - якщо звичайний працівник, або 2 - якщо з інвалідністю (ЄСВ 8.41)

Відповісти
  • Александр
22.04.22 17:19

А якщо у березні ніхто не робив, усі поіхали с міста, як бути з 4ДФ ? Порожню подавати, чи не додавати цей додаток за березень ?

Відповісти
  • Катерина
24.04.22 13:38

оплатила 50грн. 18.04.2022р. а доступу  не маю.

Відповісти
  • Admin 911
24.04.22 23:24

Катерина, напишите в чат техподдержки номер своего лицевого счета. Будут разбираться. https://tawk.to/chat/6249f41a2abe5b455fc42ca7/1fvoe32ni

Відповісти
  • Светлана
25.04.22 10:39

Если 2 работника были в отпуске за свой счет,а 2 работали,то в дод.4ДФ какое кол-во работающих ставить?2 или 4?  Дякую!

Відповісти
  • Лілія
26.04.22 10:07

Светлана, вот, кстати, как раз разъяснение налоговиков из БЗ по вашему вопросу https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=29383.
Питання Чи відображається в графі «Працювало за трудовими договорами» додатка 4ДФ до Розрахунку кількість працівників, які знаходяться у відпустках по вагітності та пологах, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження заробітної плати, тощо та по яких у звітному періоді не здійснювалось нараховування (виплата) доходів за ознакою «101»?

Відповідь Коротка: Кількість працівників, які знаходяться у відпустках по вагітності та пологах, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження заробітної плати, тощо та по яких у звітному періоді не здійснювалось нараховування (виплата) доходів за ознакою «101» в графі «Працювало за трудовими договорами» додатка 4ДФ до Розрахунку не відображається.

Відповісти
  • Лілія
26.04.22 10:04

Светлана, в 4ДФ ставите кол-во 2 работника. Налоговики хотят там видеть только тех, кто фактически работал

Відповісти
  • Татьяна
25.04.22 14:04

В березні в мене два рази списало оплату по 50 грн 20 та 21 числа. В квітні сплачувати не стала, адже є переплата. Але тепер немає доступу, чому ?

Відповісти
  • Тетяна
25.04.22 14:33

А чи вказувати мобілізованому працівнику (48) що він працював за основним місцем роботи не повний робочий час?

Відповісти
  • Лілія
26.04.22 10:12

Тетяна, так, по мобілізованим графи 21, 22, 24 в Д1 заповнюєте згідно до умов праці, на які прийянто працівника. Місце роботи у вас є його основним місцем роботи, а середня ЗП розрахована з урахуванням його зайнятості (неповний робочий час)

Відповісти
  • Светлана
26.04.22 14:09

Хто знає,як правильно зробити,якщо в березні немає найманих працівників,додаток Д1 і 4ДФ пустий подавати?

Відповісти
  • Анна
27.04.22 12:24

Светлана, якщо працівники у відпустці за власний рахунок і немає з/п, то Д1 подаємо без сум по працівниках, а 4ДФ подається, якщо є нарахування (виплати). Д1 потрібний у пфу, а 4ДФ у дпі.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
20.04.23 08:08

Анна, Ви відповіли правильно, але потрібно знати, що Податковий розрахунок з "порожніми" Д1 за 1 або 2 місяці з трьох – ПФУ не прийме (на порушення Порядку)

Відповісти
  • Анна
27.04.22 12:18

У Д1 мобілізований працівник, код 47, середня з/п, єсв із мін. з/п. У Податковий розрахунок не підтягує додаткову базу нарахування єдиного внеску. Чи, може, так і треба?

Відповісти
  • Лілія
29.04.22 13:16

Анна, якщо середня ЗП нижча за МЗП, то повинна буди додаткова база та доплата ЄСВ до мінімального страхового внеску. Допускаю, що просто не встановили контроль для коду 47

Відповісти
  • Виктория
02.05.22 13:40

Підкажіть будь ласка! Єдиний податок 3 гр. ЄСВ за мобілізованих працівників не сплачували. Як відобразити в звіті? Якщо  код 47, то треба нараховувати ЄСВ. 

Відповісти
  • Лілія
05.05.22 09:49

Виктория, офіційних роз'яснень з цього приводу немає жодного. Є неофіційні, що слід відображати з кодом категорії застрахованої особи 48. Проте це суперечить приписам Порядку 4, яким затверджено порчдок заповнення цього звіту. Код 48 використовували для середньої, яка компенсувалася з бюджету та на яку ЄСВ не нараховувався. 
Тож якщо заповнювати відповідно до Порядку 4, такий середній заробіток слід показувати з кодом 47. Правда незрозуміло, як податківці здогадаються, що ви прийняли рішення не платити ЄСВ.
Якщо прислухатися до неофіційних розяснень пенсійникіів, то 48. Але це нізвідкіля не слідує. Хоча можна припустити, що планувалися якісь зміни до Порядку 4, які так и не були  доведені до кінця. 

Відповісти
  • Надежда
03.05.22 12:54

Не могу сдать отчёт ФОП 3 гр пенсионер без наёмных работников.  Пробовала и так и этак. Причём ошибки выдает в кв 1 и 2 разные касаемо дод 1, который не нужно подавать. До этого в апреле читала на сайте ДтКт о ошибках самой формы F0103307, которую ДПС должна была исправить. 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
20.04.23 08:30

Надежда, хоть это не из этой темы: 
F0103307 – не нужно пробовать сдавать, т.к. сейчас действующая форма F0103308. 
По поводу Д1 к декларации по ЕН для пенсионера: 
если ФОП весь год был пенсионером и не начисляет и не платит ЕСВ – Додаток по ЕСВ к деке единщика НЕ подаётся; 
если ФОП весь год был пенсионером и добровольно начисляет и платит ЕСВ за все месяцы года – Додаток по ЕСВ к деке единщика подаётся; 
если ФОП стал пенсионером в течение 2022 года и добровольно платил ЕСВ – Додаток по ЕСВ к деке единщика подаётся. 
Если ФОП стал пенсионером в 2023 и ему ещё не назначили пенсию и он платил ЕСВ за месяцы 2023 – подаётся месячная дека "Звітна" як "Довідкова" с Додатком по ЕСВ (с отметками "для призначення пенсии" в строке 5 Додатка; затем по итогам 2023 – "Звітна" за год с Додатком по ЕСВ.
По поводу заполнения самой таблицы в Додатке – тоже есть определённые "нюансы".
Задайте, пожалуйста, вопросы по этой теме в чате, или на форуме, опишите более подробно – когда стал пенсионером, был ли он единщиком в отчётном году с 1 января (или с другой даты) платил ли он ЕСВ за отчётный период, за какой период подаёте декларацию, какая ошибка указана в квитанции 1 и/или 2, и т.д. 
Если декларация заполнена верно, то принимается, так что, скорее всего, – это, увы, Ваша ошибка заполнения...

Відповісти
  • Катерина
05.05.22 17:12

Подскажите, пожалуйста, если в феврале выплатили мобилизованному сотруднику аванс. показываем в Д1(за февраль) всю сумму и февральскую и мартовскую с кодом 47 без разбивки? а потом в мартовском Д1 - можно отминусовать февраль и добавить в март ??с тем же 47 кодом?. по другому не выйду на  ЕСВ не меньше с мин ЗП.  Или 47 код не дает корректировок между месяцами как с кодом 10 (отпускные)??

Відповісти
  • Татьяна
05.05.22 23:38

Добрий вечір. Нараховували співробітникам мінім.зар.плату за березень 2022р. (тільки "в зошиті"). Але не виплачували та не сплачували податки - немає коштів. Після закінчення війни - сплатимо все. Як це відобразити в Д1 та 4ДФ?

Відповісти
  • Инна
06.05.22 15:43

Добрый день, подскажите пожалуйста у Фоп 3 группы, работник с инвалидностью, мобилизован, в Додатке 1 код ЗО 66 не пропускает отчет.

Відповісти
  • Нинель
24.05.22 12:47

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, якщо цілий місяцт людина була у відпустці за свій рахунок і в останній день місяця звільняється , їй виплачуємо компенсацію при звільненні за невикор.відпустку, то в Дод.1 як треба показати одним рядком чи ні, і чи треба дорараховувати до мін.ЄСВ, так як будуть стояти всі 30 днів у тдуд.відносинах???

Відповісти
  • Элла
01.06.22 12:39

Добрий день, можна подивитися зразол дод 1 з кодами 47 та 48 якщо ЗП мобілізованого більша середньоі, т.як були і інші виплати, саме цікавить березень

Відповісти
  • Наталья
29.06.22 09:47

Добрый день, подскажите о том что сотрудник мобилизован с 25.03 стало известно только в мае, в мае начислен и выплачен доход по среднему за дни марта и апрель, остальные дни марта протабелированы за свой счет (НА) в отчете за 1 кв. показывать двумя строками код 1 и 47 но суммовые выражения =0

Відповісти
  • Olena
11.07.22 14:10

Если в месяце сотрудник не работал, а в последний день уволился, в 4ДФ- код 127? и ЕСВ не начисляем, так как нет начисления зарплаты, верно я помню, читала где-то?

Відповісти
  • Вікторія Й.
16.07.22 19:13

Доброго дня! Якщо працівника мобілізували 26.04, то в квартальній звітності в Д1 потрібно робити два рядки для нього у квітні (з 1-25.04)-код категорії 1 і звичайна ЗП, а з 26.04- код 47 і середня ЗП?

Відповісти
  • Наталия
20.07.22 14:07

Вікторія Й.,Мене теж цікавить це питання. Також думаю що необхідно розбити за видами доходів. звичайна зп та з кодом 47. Однак не знаходжу відповідь як відображати кількість днів перебування у трудових відносинах в такому місяці і чи відображати в наступних місяцях адже є наказ про увільнення від роботи. Оплатили підписку в очікування відповіді щодо заповнення обєднаного звіту, але не знаходжу порядок відображення даних по мобілізованому працівнику.  Може хтось поділиться, дякую.

Відповісти
  • Виктория
20.04.23 11:46

Если ошиблись в показателях численности, как в отчете, так и в Додатке 4. Есть статья как исправить? Можно ссылку?

Відповісти
  • Лілія
20.04.23 23:03

Виктория, если ошиблись в заглавной части Налогового расчета (строки 101 - 110), то, к сожалению, никак. Не предусмотрел Минфин.
Если ошибка в численности, которую в 4ДФ указываете в строках 04, 05, то исправить можно, если исправляете другие ошибки в табличной части этого додатка. Тогда заодно укажете верную численность в этих строках. Отдельно (только показатели строк 04, 05 в 4ДФ) исправить нельзя

Відповісти
  • Виктория
21.04.23 10:45

Лілія, Спасибо.
А штрафа нет если не исправлять ?

Відповісти
  • Елена
21.04.23 09:20

Спасибо, очень хорошая статья, просто и понятно

Відповісти
  • Марина
26.04.23 11:23

А нам у Пенсійному фонді сказали мобілізованим працівникам, яким не виплачується середній заробіток, потрібно ставити код 76.

Відповісти
  • Елена
26.04.23 11:30

Подскажите пожалуйста 
Какой номер нового отчета 

Відповісти
  • Ющенко Оксана
01.05.23 17:22

Добрий день. Працівник був у відпусці за власний рахунок з 01.01.23 по 31.03.23. 15.03.23 його було мобілізовано. Як показати в додатках 1 цього працівникак?

Відповісти
  • Оля
02.05.23 13:53

Добрий день, робітника було мобілізовано 15 березня 2023 р. Нараховано у березні половина його оклада. Чи потрібно соблюдати доплату до мінімального ЕСВ?

Відповісти
  • Анжела
03.05.23 19:53

Добрий день! Як виключити працівника з об'єднаної звітності? Як правильно заповнити уточнюючий звіт?

Відповісти