Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.05.22
22514 9 Друкувати

Розрахунок середньої зарплати. Знову зміни

Ушакова Лілія експерт журналу "Податки & бухоблік"

Порядок № 100*, який регулює питання обчислення середньої зарплати для оплати періоду оплачуваної відпустки (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами), військової служби працівника, відрядження, донорських днів, розрахунку суми вихідної допомоги тощо, знову змінено. Часу для вивчення змін, по традиції не передбачили. Вони набрали чинності з 29.04.2022 (з дня опублікування). Тож розбираємося з тим, що маємо.

Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 № 100.

Змін** дві. Перша — стосується розрахункового періоду, а точніше часу, що виключається з нього при обчисленні середньої зарплати. Друга — порядку включення премій (у тому числі за місяць) та інших заохочувальних виплат, нарахованих за певний період (квартал, рік тощо), до розрахунку. Так-так, знову премії! Не дають вони покою урядовцям, хоч плач! Та плакати не будемо. Будемо вивчати зміни.

** Звертаємо вашу увагу, що ці зміни не стосуються порядку розрахунку середньої зарплати для оплати періоду лікарняного, у тому числі у зв’язку з вагітністю та пологами.

Розрахунковий період

Що змінилося?Абзац шостий п. 2 Порядку № 100 доповнено реченням такого змісту: «З розрахункового періоду також виключається час, за який відсутні дані про нараховану заробітну плату працівника внаслідок проведення бойових дій під час дії воєнного стану».

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
50
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, журналів «Оплата Праці», «Бухгалтер 911», «Податки & бухоблік» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Світлана
06.05.22 09:25

Доброго ранку! Питання про річні винагороди (премії). Якщо відпрацьован не повністю рік,  за  який  нарахована річна  винагорода, при розподілу цієї преміїї на 12 місяців з  місяця нарахування обмеження розміру преміїї треба робити в останному місяці  з цих 12-ти?

Відповісти
  • Ирина
06.05.22 11:34

Шановна редакція! пані Лілія! будь ласочка, чи могли б Ви зробити матеріал з конкретними приклади з цифрами про річну премію? дуже нам потрібна Ваша допомога бо зовсім не зрозуміло як застосовувати ці обмеження для премій за рік .   Заздалегідь Вам вдячна!

Відповісти
  • Лілія
07.05.22 13:13

Ирина, обов'язково зробимо.
Проте, якщо ви розраховуєте вже зараз, то можете скористатися прикладами розрахунку 3 та 4 зі статті https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2021/october/issue-79/article-117242.html?search=%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD&text_article= 
Єдине, потрібно врахувати нове обмеження (оскільки навряд чи працівник відпрацював рік повністю). Якщо використовувати умови прикладів (3 та 4) зі статті за посиланням, то слід порівняти фактичну суму премії за 2019 рік з загальною сумою розподіленої премії на жовтень - грудень 2020 року, а суму премії за 2020 рік з загальною сумою розподіленої премії за січень - вересень 2021 року. Якщо фактичні суми не перевищують розподілені, то в розрахунку розподілені суми премій.
Але обіцяю, що буде буде ОКРЕМА стаття по винагородам за рік в розрахунку середньої

Відповісти
  • Михаил
06.05.22 12:14

Те, що ця сума, вища за фактично нараховану суму (2200 грн), на нашу думку, роботодавця хвилювати не повинно.\\це суперечить абз.1 ,при обчисленні середньої заробітної плати враховуються всі суми нарахованої заробітної плати згідно із законодавством таумовами трудового договору, крім визначених у пункті 4 цього Порядку.
Премії є зарплатою, а їх виключення в цьому абзаці я не бачу, тобто вони мають враховуватися в нарахованих сумах згідно зп відомостей та зп обліку

Відповісти
  • Лілія
07.05.22 12:41

Михаил, в абз. 1 п. 3 Порядку 100 зазначено, що в розрахунок включаються всі суми нарахованої зарплати, крім тих, що в п. 4. Тобто, нараховано працівнику основну зарплату виходячи з окладу, надбаки, доплати, премії і ці виплати не зазначені в п. 4 Порядку 100, значить вони в розрахунку.
А от сам порядок включення цих зарплатних виплат зазначено в абз 2 та 3.
В абз. 2: Суми нарахованої заробітної плати, КРІМ премій ... у тому місяці, за який вони нараховані, та у розмірах, в яких вони нараховані.
В абз. 3: Премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані....

Відповісти
  • Лариса
06.05.22 15:33

Михаил, мені теж не зовсім зрозуміла ця логіка. 
Цікаво, як на такий розрахунок подивиться податкова з точки зору завищення витрат. На і ФОТ так собі непогано збільшитися може у місяцях нарахування середньої...

Відповісти
  • Лілія
07.05.22 12:51

Лариса, ви не завищуєте фонд оплати праці. Ви розраховуєте середню зарплату відповідно до порядку, затвердженого КМУ. І тут не стільки податківців треба боятися (бо зараз навіть якщо ви  не зарплату, а допблаго нарахуєте працівникові, то все рівно ці суми потраплять у витрати), скільки Держпраці і працівника, який недополучить зарплату. Бо, наприклад, ті ж відпускні відносяться до мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Їх заниження може мати неприємності для роботодавця, якщо завітає Держпраці. Крім того, якщо працівник знатиме, що йому недоплатили,звільниться й звернеться до суду, то цілком імовірно, що отимає недополучене та ще й середньій заробіток за весь період затримки розрахунку при звільненні. До речі такий розрахунок премій існує з вересня минулого року. І тільки з 29.04.22 внесли обмеження за сумою для ситуації, коли період, за який нарховано премію, розраховано не повністю.

Відповісти
  • Михаил
09.05.22 10:19

Лілія,нараховані відпускні це фонд оплати праці ( інструкція 5 пп.2.2.12), а зарплата (зокрема і премія) - винагорода за виконану роботу, тобто людина витратила дні/години і за це отримала фіксовану суму, яке ця сума має відношення до робочих днів у майбутньому ? адже в ці дні з "майбутнього" працівник на цю премію не працював і не витрачав робочий час. Оці нововведення зокрема з вересня суперечать Закону про оплату праці та Інструкції 5 як мінімум, я вже не кажу, що вони не читають остаточну редакцію разом з внесеними змінами та старими нормами, два аркуши не можуть скласти зрозумілий порядок

Відповісти
  • ОЛЬГА
25.05.22 13:36

Доброго дня! Як правильно розрахувати середньоденну заробітну плату мобілізованому працівнику, якщо з 01.03.2022 по 17.04.2022 року з працівником було припинено дію трудового договору?

Відповісти
фото автора У фокусі
Ігор Хмелевський Торгуєте алкоголем (у т.ч. пивом)? Викиньте свої РРО і купіть нові!...
4279 7
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам