Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.05.22
25053 64 Друкувати

Реєстрація ПН, подання звітності та інші обов'язки платників податків: вивчаємо новий законопроєкт

Ми вчора вже писали, що Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики погодив проєкт Закону № 7360 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану". 

Рекомендовано прийняти одразу в цілому цей пакет податкових змін.

Законопроєктом пропонуються зміни до Податкового кодексу України, а саме:

Подання звітності, сплата податків, реєстрація податкових накладних:

1. Відновити обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині дотримання термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН, подання податкової звітності, сплати податків.

2. Тимчасово, за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в ЄРПН постачальниками не зареєстровано ПН/РК, платники податку: включають до складу податкового кредиту суми ПДВ на підставі наявних у платника первинних документів.

Платники ПДВ зобов’язані забезпечити до 15 липня 2022 року реєстрацію ПН/РК, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН.

3. У випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

 Перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов'язків, встановлюватиметься Мінфіном.

4. Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону за таких умов: 

  • реєстрація ПН/РК до 15 липня 2022 року,
  • подання податкової звітності до 20 липня 2022 року;
  • сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

5. Платники податків, у яких відновилась можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника податків, звільняються від відповідальності за умови реєстрації ПН/РК, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з першого дня місяця наступного за місяцем відновлення таких можливостей платників податків.

6. Платники єдиного податку за ставкою 2 % звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня переходу таких платників на єдиний податок за ставкою 2 %, за умови виконання ними таких податкових обов’язків щодо реєстрації ПН/РК, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з дня переходу на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування єдиним податком за ставкою 2 %.

7. У випадку самостійного виправлення платником податків у податкових періодах до 20 липня 2022 року, з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених статтею 50 ПКУ, помилок, що призвели до заниження податкового зобов'язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 ПКУ та пені.

8. Платники ПДВ, тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану, не мають права на подання уточнюючих розрахунків до податкових декларацій, передбачене пунктом 50.1 ПКУ, за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року із показниками на зменшення податкових зобов’язань та/або декларування суми бюджетного відшкодування ПДВ.

Відновлення камеральних та документальних перевірок

1. Законопроєктом пропонується визначити, що податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім:

а) камеральних перевірок;
б) документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків та/або з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 ПКУ та/або документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;
в) фактичних перевірок.

2. Документальні позапланові перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного:

  • доступу, допуску до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об’єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов’язані з іншими об’єктами оподаткування такими платниками податків;
  • доступу, допуску до документів, довідок, про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншої інформації, пов’язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансової і статистичної звітності у порядку та на підставах, визначених законом;
  • проведення інвентаризації основних засобів, товарноматеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки.

3. Документ, надісланий контролюючим органом до електронного кабінету, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

4. У разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно ПКУ, законами, контроль за якими покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 ПКУ, що звільняють від фінансової відповідальності, при цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Відшкодування ПДВ 

1. Передбачено відновлення відшкодування сум ПДВ з бюджету.

2. Суми ПДВ , включені до складу податкового кредиту при здійсненні операцій з придбання товарів, які у подальшому були знищені (втрачені) внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного стану, не включаються до обрахунку суми бюджетного відшкодування, та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду до її повного погашення.
 

Законопроєктом також передбачається, що на період дії правового режиму воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після його припинення або скасування, але не пізніше 31 грудня 2023 року, митне оформлення з метою вільного обігу та першу державну реєстрацію в Україні транспортних засобів за кодами товарних позицій 8702, 8704 та 8705 згідно з УКТ ЗЕД, як вироблених в Україні, так і ввезених на митну територію України, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-3», а також за умови, що такі транспортні засоби ввозяться на митну територію України юридичними особами для власного використання та не можуть бути відчужені такими особами протягом 1095 днів з дня їх першої державної реєстрації в Україні. Дія цього положення не поширюється на транспортні засоби, які походять або ввозяться з Російської Федерації, Республіки Білорусь та тимчасово окупованих територій України.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Людмила
11.05.22 07:54

А яка доля законопроекту 7311?

Відповісти
  • SHADOW
11.05.22 08:22

т.е. плательщики обязаны до 15 июня обеспечить регистрацию НН, а когда *** эта гребаная ДФС обязуется ввести новую форму или продлить старую. или у нас как обычно они *** ни в чем не виноваты будут?

Відповісти
  • Анна
11.05.22 10:30

...до 15 июля...

Відповісти
  • Наталя
11.05.22 09:26

SHADOW,, я не буду здивована. якщо ця нова форма ПН запрацює 14 червня, та ще й всі кинуть свої ПН і сайт ляже.

Відповісти
  • Лора
11.05.22 14:20

Наталя, Про нову форму нічого не написали...

Відповісти
  • Наталья
11.05.22 08:55

Коллеги, вопрос не по теме. Вам заработную плату в полном обьеме выплачивают, или что Бог пошлет?

Відповісти
  • Светлана
11.05.22 11:59

Наталья,в наше время это все индивидуально, зависит от того, в каком городе, уезжал или не уезжал из него, удаленка из-за бугра или на месте, работает предприятие или нет.  ЗП главбуха даже в Киеве разные сейчас, потому как условия у всех разные для бизнеса..

Відповісти
  • Татьяна
11.05.22 09:21

Наталья, скоріше другий варіант

Відповісти
  • Светлана
11.05.22 09:20

Наталья, что Бог пошлет

Відповісти
  • Наталья
11.05.22 09:28

"Перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов'язків, встановлюватиметься Мінфіном".- В стране военное положение, форс мажор, наш офис в зоне обстрела, но все равно я должна оформлять дополнительные бумажки, доказывая это. Ездить по городу, пока не подстрелят?? 

Відповісти
  • Галина
11.05.22 19:19

Наталья,вам не надо доказывать, только наличие в перечне 

Відповісти
  • Наталья
12.05.22 17:30

Галина,  в моем комментарии в самом начале - цитата из текста статьи, в которой говорится про перечень документов, а не про наличие в перечне каком-то.

Відповісти
  • Инна
11.05.22 10:16

щоб в тій податковій повиздихали вони з своїми змінами по пятсот раз і з тим Гетьмацевим! як вони задовбали де обіцяних пів року?? спочатку говоримо одне обіцяємо далі робимо друге, встигай тільки інформацію фільтрувати. 

Відповісти
  • Оксана
11.05.22 10:37

Инна, а Ви впевнені, що хтось із податкової має відношення до цього законопроекту і до змін, які пропонує гетманцев та Ко? Та вони самі в ах...є від цих змін і постійних вказівок зверху :(

Відповісти
  • Инна
11.05.22 11:01

Оксана, вони потім прийдуть і будуть здирати з кожного підприємства по три шкури, і хто буде винний у всьому бухгалтер. 

Відповісти
  • Mister
11.05.22 11:11

краще б ДПІ підсказало нам, як реєструвати ПН виписані з 01.02 й по сьогодні, якщо термін дії ЕЦП директора та бухгалтерв закінчилися у травні, а отже автоматичного перевипуску не станеться, а отже з їхніми новими заморочками я взагалі то не зможу їх зареєструвати..... як же вони всі........ немає слів ... тільки матюки

Відповісти
  • Лариса
11.05.22 16:51

Mister,я продлила без проблем

Відповісти
  • Лора
11.05.22 14:22

Mister, під час воєнного стану ключі мають продовжити автоматично на рік. Нам продовжили

Відповісти
  • Mister
11.05.22 23:02

Лора, ЦСК Україна тільки ті продовжує, які закінчуються до 30.04.22р.

Відповісти
  • Тамара
11.05.22 12:16

Податковий кодекс потрібно змінювати повністю, він не відповідає сьогоденню, його приймали регіонали Хомутиніков і Ко ,які заклали корупційні складові, що не дає розвиватися чесно бізнесу і економіці. Гетьманцев нічого для цього не робить, він не реформатор.

Відповісти
  • Алена
11.05.22 13:16

Тамара, Гетьманцев помоэму агент кремля, все делает чтобы усложнить жизнь бизнесу

Відповісти
  • Елена
11.05.22 12:52

Тамара, реформатор Вы наш - война на дворе, если Вы не заметили, может, оставим Кодекс в покое? ....

Відповісти
  • Лариса
12.05.22 15:31

Елена, щось мені це нагадує))) нам -не на часі говорити щось про владу, окрім хвалєбних од, а їм можна. Так і тут? Ім можна переписувати кодекс по 100500 раз на дню, а нам навіть думки виголосити не на часі?))
все одно ж переписують, то нехай би хоч з толком те робили

Відповісти
  • Станис
11.05.22 13:12

Як я можу реєструвати щось, якщо кожен день обстріли, від цеху мало чого залишилось, згоріла техніка. А вони - реєструвати, єб....ті, шоб вони всі повиздихали зі своїми законами, бл..., їб..., на.... І таке саме, далі і далі по тексту....

Відповісти
  • Лора
11.05.22 14:27

Станис,"Відновити обов’язок платників податків, у яких є можливість" неуважно читали

Відповісти
  • Олена
11.05.22 14:53

Лора, хотілося б зрозуміти, яким чином довести, що можливості не було. З точки зору податкової - можливісті немає лише тоді, коли людини немає.

Відповісти
  • Елена
11.05.22 21:51

Олена, у меня есть знакомая, тоже бухгалтер, она просто три месяца реагирует на тревоги и бегает в подвал. Никто не обстреливал, никаких больничных, просто у человека сдали нервы. Я ей пыталась рассказать о нововведениях - чистые испуганные глаза. Предприятие не работает. С 1 по 23 февр обязательств 1млн, кредита -50тыс. Просто сдали нервы у человека.

Відповісти
  • Лара
11.05.22 13:20

От чому у нас все через "мадам сижу". Напишіть, з такого-то числа реєструються ПН за формою ..... і все. Ні треба ще буде потім чекати 125 інструкцій та роз'яснень 

Відповісти
  • Валентина
11.05.22 13:40

Обалдеть!

Відповісти
  • Наталья
11.05.22 13:56

Вот, интересно, а почему берут период с 24.02.22?Мы зарегистрировали НН выписанные по 15.02.22вкл.до конца февраля.Период с 16.02 по 24.02 срок регистрации был до 15.03.22.Эти НН (с 16 по 24)не были зарегистрированы (причины есть), а с 1.03. уже ничего не регистрировалось т.к. не было новой формы нн, а старую не принимали.И как тут быть?

Відповісти
  • Елена
12.05.22 09:27

Наталья,смотрите внимательно: граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року.А не дата выписки налоговых с 24.02.Т.е.все налоговые начиная с первой половины февраля сюда входят.А вот по новой форме - вопрос. Ни слова тут не написали.

Відповісти
  • Лора
11.05.22 14:28

Наталья, 24.02 уже ничего не регистрировалось, реестр отключили

Відповісти
  • Наталья
11.05.22 14:01

Да и вообще,какая ,нафиг, регистрация?Форму поменяют- надо вносить изменения в 1с.Где сейчас программиста найти?Все уехали кто куда.Руководители - кто где.В стране война, а этим регистрация...

Відповісти
  • Андрей
11.05.22 14:31

та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН.................................................. Что єто означает.? Предположим я сдал деку февраля по первичке. ПН по кредиту будут зарегины с опозданием. Получается надо сдать уточненку без этого ПКр. и платить!!!?? И включить этот ПКр в месяц регистрации?

Відповісти
  • Кира
12.05.22 11:02

Андрей, а еще я не уверена, что все поставщики, по которым я сформировала налоговый кредит, впишутся в сроки регистрации налоговых накладных. Я так понимаю, опять праздник за наш счет намечается.

Відповісти
  • Андрей
11.05.22 14:36

а если у меня есть первичка, но поставщик в оккупации /или прекратил деятельность/  и не может зарегить ПН--мой ПКредит накрылся ?

Відповісти
  • Лариса
12.05.22 15:34

Андрей, поділіться, як Вам вдалось отримати оригінали первинки (хоч в паперовому вигляді, хоч по ЕДО)? Чи ви ризикнули включаи в ПК по копіям?

Відповісти
  • Андрей
11.05.22 14:43

3. Документ, надісланий контролюючим органом до електронного кабінету, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».............................................................  По ПКУ должно быть согласие налогоплательщика на получение через ЕКТеперь ??

Відповісти
  • Людмила
11.05.22 14:56

Я своїм покупцям кожен місяць відсилала по Медку податкові накладні... багато з них в програмі значаться в статусі "затверджено" і що тепер... стара форма податкової??? ... що все треба буде переробляти по новій ??? чи їз так зареєструють)))

Відповісти
  • Кира
12.05.22 11:03

Людмила, все нужно будет переделывать по новой форме.

Відповісти
  • Леся
11.05.22 15:27

Після здачі декларації за березень списали ліміт на  суму податкового зобов"язання .І як тепер реєструвати. 

Відповісти
  • Ирина
12.05.22 09:45

Леся,у меня тоже-самое ! В деку поставила не зарег. в д.1,1 и списали лимит , а  с чего отправлять на регистрацию если лимит 0??????

Відповісти
  • Галина
11.05.22 19:23

Леся, если вы поставили обязательство в 1.1 то норм зарегите

Відповісти
  • Светлана
11.05.22 15:56

не кипишуйте дождитесь окончания всего что происходит... а ждать может очень долго...

Відповісти
  • Ирис
11.05.22 16:27

Коллеги, с 24.02 реестр НН не работал и соответственно НН не регистрировались и по ныне тоже? А то я в какой-то прострации с этими НН, до сервера доступа нет, вот пытаюсь по пальцам прикидывать кредиторку -дебиторку 
И как можно в таких условиях в чем-то быть уверенным - сейчас вроде бы тишина и можно и заняться отчетностью/НН, а через час все меняется...

Відповісти
  • Ольга
11.05.22 19:01

возобновить камеральные проверки. Да они хоть раз делали её сами? Камералка с подтверждением копиями первички. Где и кто это будет сейчас делать, если ты в одном месте, доки где то по подвалам спрятаны, чтоб уцелели. Имитация бурной деятельности.

Відповісти
  • Ирина
12.05.22 09:42

Ольга,это точно! Коробку первички тащишь и на этом все, главное акт о проверке прислать !! Так это было до войны, а сейчас это так важно??????

Відповісти
  • Елена
11.05.22 21:22

Може меня посодют, но сами налоговики советовали не сдавать деки по НДС, чтобы не было путаницы. Я сдавала, кстати. 

Відповісти
  • Наталья
12.05.22 17:40

Елена, не посодют, я не сдавала деку, сечас эти плодовитые законотворцы ещё много чего напридумывают, чтоб денех насобирать. А нам придётся переделывать по 100 раз.

Відповісти
  • Екатерина
12.05.22 09:49

Допустим, у меня есть возможность зарегистрировать, а у поставщика моего нет. Соответственно сроки регистрации, исходя из этого закона, у нас разные. Итак, мне нужно зарегистрировать  500 тысяч допустим, до 15 июля. А мой поставщик не может мне зарегистрировать мой кредит на 450 тысяч. до этого срока. Вопрос, где взять лимит для регистрации? Пополнять живыми деньгами? Или я неправильно поняла нормы этого закона?

Відповісти
  • Марина
12.05.22 16:01

Екатерина, Я теж так розумію. І ще питання по конрагентах які перейшли на єдиний податок 2%. У них строки реєстрації податкових також окремі. 
І крім реєстраційного ліміту зразу виникає необхідність уточнювати декларації за лютий-травень. Оскільки при їх формуванні включався кредит за первинкою за контрагентами які перейшли на єдиний податок, а також за контрагентами у яких не буде можливості реєстрації, і які не будуть реєструвати ПН до 15 липня. 

Відповісти
  • Кира
12.05.22 11:14

Екатерина, правильно

Відповісти
  • Мария
12.05.22 11:02

Спасибо за такую интересную статью. Я как раз искала об этом информацию, в связи с случившимися событиями. Я искала информацию как обналичить биткоин, https://changeit.com.ua/news/kak-obnalichit-bitkoin-v-ukraine/ вотнашла, может кому-то пригодиться важная информация об этом. Только так мы сможем вссе преодолеть.

Відповісти
  • КАА
12.05.22 12:06

По поводу открытия регистрации. Ситуация: была сдана Дека с незарегистрированными налоговыми. А после очень добросовестно было оплачено налоговое обязательство. И с лимита после оплаты списали все. То есть лимита не осталось. За счет чего регистрировать налоговые? Считаю, что должны сделать реальный овердрафт хотя бы на сумму оплаты.


Відповісти
  • Анжела
16.05.22 13:55

КАА, якщо ви заповнювали Додаток 1 до Декларації, то реєстрація ПН пройде за наявності "другого ліміту", розмір якого розраховують за формулою: сума перевищення мінус задекларований ПДВ до сплати з 01.07.2015 плюс сума поповнення рахунка. Але!!! не у всіх платників є "другий ліміт". Порахуйте у себе, можливо Вам і не потрібно так переживати

Відповісти
  • Світлана
12.05.22 12:08

"Под шумок" войны Гетманцев вернул старые схемы в налоговую, – СМИ
На фоне упадка экономики в стране восстанавливаются старые налоговые схемы, авторство которых приписывают главе комитета ВР по вопросам налоговой и таможенной политики Даниилу Гетманцеву
https://www.dsnews.ua/politics/pid-shumok-viyni-getmancev-povernuv-stari-shemi-do-podatkovoji-zmi-30032022-456382

Відповісти
  • Наталія
13.05.22 11:55

Світлана, явно видно, какую вы развернули кампанию, ну хоть как-то замаскировались бы, ну не все ж тут дурачки, ну ей-богу.

Відповісти
  • Світлана
12.05.22 12:35

Налоговая политика Гетманцева и данные по нефтебазам https://toplivo.app/content/nalogovaya_politika_getmantseva_i_dannie_po_neftebazam

Відповісти
  • Ольга
12.05.22 22:17

а чего так спешат до 15.07.22? У нас что война закончится? 

Відповісти
  • світлана
16.05.22 10:28

а як бути з податковими накладними, які відправлялись, вони автоматично зареєструються, чи все робити повторно...

Відповісти
  • Оля
16.05.22 13:23

Сьогодні прийшло 3 запроси від податкової надати пояснення та копії завіренних документів по 10 контрагентам, за період грудень, січень....то що саме цікаве лютий, бо вони не можуть найти ланцюг постачання .... Отаке...

Відповісти
  • Оля
16.05.22 13:32

До мого попереднього поста, можу додати інформацію від податківців, що Гетьманцев зараз у ручному режімі керує, приймає участь у нарадах керівництва податкової , та дає такі дурні  вказівки про проведення первірок, надіслання запросів, та сплату податків не дивлячись на тяжки умови у краіні . А ще вони хочуть відновити перевірки документальні по невідшкодованному ПДВ за січень. При цьому коли я спитала як ви це бачите, то почула відповідь, що виходимо на перевірку і через декілька днів зупиняємо, тому що военний стан та строки проведення перевірки не треба виконувати...Готуються до штрафів і відновлення податкових корупційних схем

Відповісти
  • Алла
16.05.22 16:55

Оля,нема слів- а такі  матюки я навіть не знаю як записати.

Відповісти
  • Тетяна
17.05.22 15:43

Наталія, мы вас не понимаем. Світлана все правильно написала про Гетьманцева и дала ссылки! Он - такой же вражина, как и Азаров, Долой Гетьманцева! Сколько можно непрофессионалов терпеть! Груши с яблоками,  туда же мухи вот его политика.Он не разбирается ни в бухгалетрии ни в налоговом учете!!!

Відповісти