Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.05.22
5969 16 Друкувати

Якщо війна затягнеться, доведеться підвищувати податки, - Марченко

Автор: Юлія Бойко, РБК-Україна.

Якщо війна Росії проти України затягнеться на три-чотири місяці, то доведеться підвищувати податки. Також українців чекає скорочення витрат і можлива хвиля націоналізації.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю міністра фінансів Сергія Марченка для The Economist.

За його словами, у другому кварталі 2022 Україна отримала гранти на близько 4,5 млрд доларів при дефіциті бюджету в розмірі 15 млрд доларів. Він підкреслив, що це ненадійно, оскільки якщо війна триватиме ще три-чотири місяці, то підуть болючі заходи, в тому числі різке підвищення податків та різке скорочення витрат.

"Реальний страх полягає в тому, що те, що в останні роки перетворилося на досить ринкову вільну економіку, може зіткнутися з хвилею націоналізації, яка зведе нанівець роки важкого прогресу", - додав Марченко.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тамара
17.05.22 09:24

Да, согласна, надо будет восстанавливать экономику страны, но не карманы чиновников. Самый простой вариант это единый налог от реализации , отгрузил, заплати этот налог и работай дальше. Сразу отпадут от кормушки "пиявки" которые высасывали свою дань, поднимать цены тоже будет не выгодно, потому что надо платить больше. Это же так просто, но чиновники всегда изощрались из простого сделать сложное чтоб потом можно было штрафануть, идти  договариваться и т.д. 

Відповісти
  • Светлана
17.05.22 10:34

Тамара, переходите на 2%

Відповісти
  • SV
17.05.22 15:07

А держава тоже перейде на 2%?  Як бути тим до кого надходять держзамовлення? Країну як відбудовувать?

Відповісти
  • Тамара
17.05.22 11:25

Светлана, первая перешла. Но в мирное время большие предприятия не хотят работать с неплательщиками НДС, а наше предприятие с ними работает. Вот и отбивались от "пиявок"

Відповісти
  • Ярослава
17.05.22 09:50

Це якщо через 3-4 місяці ще буде кому підвищувати податки(((

Відповісти
  • Диана
17.05.22 10:04

Всё для людей! Всё для народа))!

Відповісти
  • Любовь
17.05.22 10:29

згідна з дописувачамТамара

Відповісти
  • Алена
17.05.22 12:26

А может надо поступить проще?
Урезать зарплаты чиновникам и выплачивать по "крохе", как сейчас делают большинство, кто не в состоянии выплачивать даже минимальные ЗП своим сотрудникам, из-за отсутствия денег на р/с.
А то они как получали ЗП с 5-ю нулями, так и получают...

Відповісти
  • Утомленная солнцем
17.05.22 22:01

Алена, підтримую .. В перших рядах виїхали держслужбовці, нібито працювали дистанційно, отримували ЗП, допомогу в країнах ЄС... Потім до 25 квітня багатьох зобов'язали повернутися і стати до роботи або звільнитися. Скільки було обурення... Тепер вони працюють, ми, комерційні -  практично ні. Тому варіант зменшення ЗП службовцям більш реалістичний ніж збільшення податків. В випадку мого підприємства 15% від звичайної реалізації, 65% персоналу у відпустці без збереження ЗП, з чого платити податки? Все одно які - збільшені або зменшені.

Відповісти
  • Тетяна
17.05.22 18:31

Алена,

Відповісти
  • Ольга
17.05.22 13:18

А я не згідна з Тамарою
Адже є виробничі підприємства із значними матеріальними затратами (вартість сировини становить майже 80% собівартості).
Не можна рівняти, наприклад, надання послуг з оренди нерухомості і виробників із значними матеріальними затратами і оподатковувати іх однаковим податком із обігу
А щодо  ПДВ: це годівниця для платників, які уміють заробляти бабки і обдирати бюджет  та ярмо для добросовісних.

Відповісти
  • Оксана
17.05.22 14:54

Убрати 80 % чиновників, перевести їх тільки на оклад у 2 мінімалки і все, і не треба нічого підвищувати!

Відповісти
  • Ольга
17.05.22 15:06

Нехай подадуть приклад як треба жити на мінімум. А ми вже і так там. Собі зп підняли, не дивлячись ні на що.

Відповісти
  • Станис
17.05.22 17:18

Же скорочення держслужбовців на 60 %? Де зменшення пенсій держслужбовцям на 30%? Де склрочення зарплат дерутатів всіх рівнів на 50%??

Відповісти