Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.06.22
12731 51 Друкувати

Строк реєстрації ПН за травень 2022 — до 15 липня: тепер остаточно!

Автор: Децюра Сергій, податковий експерт.

За матеріалами категорії 106.07 Бази знань*

* zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=31107

ВИСНОВОК ДОКУМЕНТА

Платники ПДВ зобов’язані до 15 липня 2022 зареєструвати в ЄРПН ПН/РК, складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом лютого — травня 2022 року

Як мало бути.27.05.2022 з подачі Закону № 2260** був увімкнений ЄРПН який з початку війни і до цієї дати не працював, а також було встановлено спеціальний строк, у який слід зареєструвати ПН/РК, граничний строк реєстрації яких припадає на період з 24.02.2022 по 26.05.2022 — до 15.07.2022 (п.п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Отже ПН/РК які були складені за операціями лютого — квітня 2022 року слід зареєструвати до середини липня.

** Закон України від 12.05.2022 № 2260-IX.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • бух
17.06.22 07:51

опять????? дека до 20,06, оплата до 30,06??

Відповісти
  • Ольга
17.06.22 08:03

Та коли ви вже повиздихаєте, законотворці довбані

Відповісти
  • Львица
17.06.22 11:34

Ольга, голосуем за отставку гетманцева
 https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions?sname=%D0%93%D0%B5%D1%82&is_sname=True&aname=published

Відповісти
  • Лариса
17.06.22 08:15

пока мы есть ,никогда....

Відповісти
  • Бух
17.06.22 08:16

А.как же тогда трактовка - если до 20 июля сдать, а до 25 июля уточнить деки - то штрафов не будет? Правильно я понимаю, что даже если щас не подать за май, а подать до 20.07 --тоивсе будет ок?

Відповісти
  • Вікторія
17.06.22 09:10

А если за май подать на сумму зарегистрированных, а до 25.07. уточнить на всю сумму, тогда лимит не будет в - и без штрафов, правильно?

Відповісти
  • Наталия
17.06.22 09:17

Коли наші долбодятли навчаться писати закони так, щоб не було до них питань((( 

Відповісти
  • Антонина
17.06.22 09:35

Наталия, им это не надо, в мутной воде рыбку ловить легче

Відповісти
  • Лера
17.06.22 09:24

не совсем понятно почему декларацию за май нужно сдать до 20.06, если согласно закона сроки до 20 июля.

Відповісти
  • Алла
17.06.22 09:33

А може таки читати, як написано: "...за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

Відповісти
  • бух
17.06.22 09:42

Алла, от я також хочу читати так. як написано, а не так, як хтось там щось трактує

Відповісти
  • Наталія
17.06.22 10:02

Плив-плив, і на березі всрався

Відповісти
  • Оптиміст
17.06.22 10:24

Кручу, верчу, запутать хочу...

Відповісти
  • Наталья
17.06.22 10:24

Я не пойму, а карантинный мораторий на штрафы за несвоевременную регистрацию нн отменили? карантин же до 31.08.2022? Пункт в налоговом кодексе про мораторий остался.

Відповісти
  • !2VB
17.06.22 10:25

Что за бред по поводу подачи деки за май до 20.06.22?

Відповісти
  • Перекатиполе
17.06.22 12:18

!2VB, именно БРЕД. Но, ведь многие бухгалтера с перепуганными глазами побегут сдавать!!!

Відповісти
  • Бух
17.06.22 14:00

Перекатиполе, вот я тоже из тех с перепуганными глазами. Задала на горячей линии вопрос, когда сдать деку, чтобы без штрафов. Ответ +два разнвхоперационмста) - до 20.07. Но меня контрагенты уже щадрачивабт 

Відповісти
  • Ганна
20.06.22 14:52

Бух, Я тоже дозвонилась на горячую линию ответили четко, что до 20.07.22

Відповісти
  • !2VB
17.06.22 10:25

Есть закон где написано: Тимчасово,за податкові періоди лютий,березень,квітень,травень2022 року." за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування вЄдиному реєстрі податкових накладних до15липня2022року, подання податкової звітності до 20 липня2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше31липня 2022 року. И ТОЧКА

Відповісти
  • Ния
17.06.22 10:30

!2VB, этот? https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39782

Відповісти
  • Ния
17.06.22 10:29

!2VB, разве это уже закон, а всего лишь законопроект? Или какой закон Вы имеете в виду?

Відповісти
  • Ольга
17.06.22 10:40

Інша справа, що строки подачі ПДВ-декларації за травень ніхто не переніс. Тому напевно ПН/РК за травень платники ПДВ будуть реєструвати до подачі ПДВ-декларації за травень (не пізніше 20.06.2022). Так як реєстрація травневих ПН/РК пізніше дати подачі травневої ПДВ-декларації призведе до утворення ∑перевищ.

Тому перенесення строку реєстрації травневих ПН/РК на липень потрібно не так для того, щоб відтягувати дату реєстрацію на пізніше, як для уникнення штрафів за несвоєчасну реєстрацію травневих ПН/РК.

Скільки не перечитую, все одно нічого не розумію!


Відповісти
  • Тетяна
17.06.22 10:44

Так, платники ПДВ зобов’язані до 15 липня 2022 року зареєструвати в ЄРПН  ПН/РК, складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом лютого-травня 2022 року.

Фінансова відповідальність  буде застосовуватись до платників податків, які мали можливість, але не виконали у строки, встановлені Законом № 2260, свої податкові обов’язки, строк виконання яких за загальними правилами припадав на  податкові періоди лютий-травень 2022 року, а саме за не реєстрацію до 15 липня 2022 року податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або за не подання до 20 липня 2022 року податкової звітності та/або за не сплату не пізніше 31 липня 2022 року податків та зборів.

Тобто Закон № 2260 звільнив від відповідальності платників податків, які мають можливість виконувати податкові обов’язки, якщо вони зареєструють зазначені податкові накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, до 20 липня 2022 року подадуть відповідну податкову звітність та не пізніше 31 липня 2022 року сплатять відповідні податки та збори.

Я буду придерживаться таких сроков по докам за февраль-май 2022

Відповісти
  • Ния
17.06.22 10:49

Тетяна, до тех пор, пока законопрокт 7458 от 10.06.2022 г. не станет законом и не вступит в действие, никаких гарантий, что вас потом не оштрафуют за нарушение сроков за май или включение в деку за май несвоевременно зарегенных поставщиками НН, не будет (консультация имеет силу только если она индивидуальная или утвержденная приказом)

Відповісти
  • Перекатиполе
17.06.22 12:17

Ния, не оштрафуют! Не транслируйте на аудиторию личные страхи. 
Штрафы будут для отчетности за февраль-май несданой после 20 июля 2022, для налоговых накладных за февраль-май после 15 июля 2022. Без дробления 27.05.2022!

Відповісти
  • Ния
17.06.22 16:58

Перекатиполе, можете дать ссылку на закон и процитировать из него, где там говорится про перенос сроков регистрации и подачи дек по майским операциям НДС?

Відповісти
  • Евгения
17.06.22 10:46

Как они достали, это недоумки!!!! Уже сил никаких нет! Два!!! Карл, ДВВААА!!!!! государственных органа: налоговая и минфин не могут написать два предложения: одно - срок регистрации налоговых за февраль-май такой-то, второе - срок подачи деки ндс-ной за февраль-май - такой-то! Два предложения, простых, доступных, однозначных и понятных. Уже полмесяца эта толпа дармоедов с их зарплатами только и делает, что жрёт государственные деньги в военное время, и не может нормально установить две даты для двух событий: регистрация за май и отчетность за май. Это какая-то диверсия против бизнеса, который хоть как-то работает, пытается налоги платить!

Відповісти
  • Ния
17.06.22 11:02

Евгения, по-нормальному, они должны были бы законом просто передвинуть все сроки по НДС на 1 месяц после включения ЕРПН последовательно для каждого месяца с февраля по май, тогда не было бы каши-малаши, которую теперь никто разгрести не может...

Відповісти
  • Евгения
17.06.22 11:17

Ния, так в том и дело, что они поставили дату разграничения событий датой опубликования закона - 27 мая. Вот от этого вся путаница. Ну, блин, добавить в этот закон 2260 один пункт с датой вступления в силу закона - 1 июня, и всё! Дописать слово к словам податкова звитнисть "за лютий-травень" - и всё! И не было бы этого треша. Кратко и понятно. 

Відповісти
  • Перекатиполе
17.06.22 10:55

Во-первых, ЗАКОН ОБРАТНОЙ СИЛЫ НЕ ИМЕЕТ. Это по отношению к первоначальной редакции, когда было 6 месяцев после окончания "карантина".
.
Во-вторых, ПКУ статья 4.1.9. стабільність - зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.
Законы, принятые за один день и подписанные на коленке противоречат основным принципам ПКУ, и здесь бухгалтера могут обратиться к основному закону - Конституции, Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність..В-третьих, если есть неоднозначность трактовки закона, то всегда выбирается вариант, который выбрал плательщик.. ПКУ статья 4.1.4. презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.ИТАК:Отчетность за февраль-май ВСЯ до 20 июля 2022 без штрафов и пени. Регистрация НН за февраль-май ВСЕХ без исключения до 15 июля 2022 без начисления пени.

Відповісти
  • Ния
17.06.22 12:00

Перекатиполе, Ваш вывод никак не следует из сказанного Вами выше, к сожалению(( Если не вводить в действие ранее 6-ти месяцев изменения в НКУ, то все плательщики НДС автоматом попадали бы на штрафы за нерегистрацию НН по срокам февраля-мая и неподачу/просрочку подачи/занижение обяз-ва из-за завышения НК дек по НДС с периода февраль месяц...

Відповісти
  • Перекатиполе
17.06.22 12:13

Ния, вы стали на позицию бухгалтера-помощника налоговиков, который не читает законов, а читает разъяснения фискалов "как надо читать законы". Вы имеете право поступать в пользу ДПС, но это не значит, что КОНСТИТУЦИЯ и ПКУ прогнется под вас.
Принцип презумпции правомерности решений налогоплательщика применяется как раз тогда, когда есть множественность трактовок нормативного документа. 
В пользу плательщика позиция единого срока для всех документов периода февраль-май, без каких-либо исключений! 

Відповісти
  • Ния
17.06.22 13:36

Перекатиполе, а какие могут быть разночтения фразы закона 2260 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2260-20#Text ст. 69.1" Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану" за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.", кроме как, что срок регистрации майских НН туда не входит???

Відповісти
  • Ния
17.06.22 13:33

Перекатиполе, как раз я не на разъяснения ориентируюсь, а на действующие законы. Я понимаю, что подавляющему большинству бухгалтеров не хочется видеть суровую правду-матку (как и большинству людей в принципе), и они предпочитают видеть то, что хотят видеть). Но я не из таких. 

Відповісти
  • Перекатиполе
17.06.22 13:44

Ния, если слепой ведет слепых, то все упадут в яму. 

Відповісти
  • Ния
17.06.22 14:46

Перекатиполе, согласна, и ведете тут Вы, поздравляю! (хотя мне грустно за вас)

Відповісти
  • !2VB
17.06.22 10:56

12.05.2022 года Верховной Радой Украины принят Закон Украины №2260 «О внесение изменений в Налоговый кодекс Украины и другие законы Украины об особенностях налогового контроля и администрировании налогов, сборов и единого вклада во время действия военного, чрезвычайного положения» (законопроект № 7360).

Відповісти
  • !2VB
17.06.22 10:59

Закон 2260 трансформировался с законопроэкта 7360

Відповісти
  • Ния
17.06.22 11:50

!2VB, в формулировке закона 2260 звучит со сроками регистрации с 24 февраля по дату вступления в силу этого закона (т.е. до 27.05), а сроки регистрации НН за май - ПОСЛЕ 27.05, значит, по тому закону, сроки регистрации НН ЗА МАЙ НЕ ПЕРЕНОСЯТСЯ

Відповісти
  • Перекатиполе
17.06.22 12:14

Ния, глупости перестаньте писать. 

Відповісти
  • Ния
17.06.22 19:39

Перекатиполе, читайте закон - не я его писала

Відповісти
  • Ніна
17.06.22 11:11

Як завжди, не внесли ясності. Головне Гетьманцев пропіарився

Відповісти
  • Львица
17.06.22 11:27

Регистрация налоговых...
Сроки НДС деки...
Разтаможка авто...
и многое другое....
Почему гетманцев после всего этого еще у власти?

Відповісти
  • Катерина
17.06.22 15:15

Позвонила в налоговую - четко сказали - декларации за 02,03,04,05 місяці до 19 липня включно.  Почему в тексте стоит за май до 20.06 , да еще и выделено , не знаю. 

Відповісти
  • Наталья
17.06.22 16:18

Сдать деку нулевую до 20.06 за май.Спокойно зарегить до 15.07. НН. До 25.07.сдать уточненку Меня, правда, немного смутила консультация на 911, что УР за 2-4мес можно сдать если был задекларирован только нк? А если были включены в деку за февраль и налог.обязательства только по зарег.нн, почему я их не могу уточнить?

Відповісти
  • Елена
18.06.22 13:54

Наталья, я уже сдала три уточнёнки за февраль. сама дека была только по зареганым, затем мне показалось мало (появился минус в лимите), добавила первичку уточненкой, потом ещё что-то, сейчас тупо регистрирую по-очереди февр-июнь. Декларации сдам в июле, потому что появляются входящие блоки, менеджеры вспоминают о заявках 22-23, когда был хаос и т.д.. Да и вообще достали, надоело читать их противоречивые бредни, пусть придумывают штрафы, потом отреагирую.

Відповісти
  • Надія
17.06.22 22:14

Податкові накладні за лютий - травень реєструємо до 15 липня, а за червень ( перша половина) до 30 червня?

Відповісти