Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.06.22
2860 11 Друкувати

Як заповнити ПН на покупця - платника ЄП за ставкою 2%?

Відповідно до п.п. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, та при ввезенні товарів на митну територію України, а також від подання податкової звітності з ПДВ, а їх реєстрація платником ПДВ є призупиненою.

Згідно з п.п. 9.9 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку третьої групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307).

Пунктом 12 Порядку № 1307 встановлено, що у разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник».

З огляду на те, що в період дії воєнного стану платникам ПДВ, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, реєстрація платником ПДВ є призупиненою, у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної, складених на операції з постачання товарів/послуг платникам єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 % доходу, у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник».

За матеріалами Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Коментарі
  • Татьяна
23.06.22 08:59

Своевременно, как всегда. Сами догадались.

Відповісти
  • Ольга
23.06.22 10:10

Реєстри платників ПДВ Відкрийте!!! В нас один з постачальників декілька разів вже мотильнувся туди-обратно. Як же все це відстежувати! Там же немає ніякої інформації окрім назви і ІПН!

Відповісти
  • Олена
23.06.22 11:04

Ольга,перехід на спрощену можна здійснити лише один раз в рік. Як він може "мотильнутись" декілька разів туди-обратно не понятно...

Відповісти
  • Наталія
24.06.22 10:55

Олена, ще і як може, в нас є такий контр.

Відповісти
  • Ольга
23.06.22 20:19

Олена, це ви плутаєте зі "старою" спрощенкою, а по новій 2% -можна

Відповісти
  • Ирина
23.06.22 16:13

Олена, у нас теж контрагент в квітні - 2%, в травні - платник ПДВ, в червні знов - 2%. Виявляється можна 

Відповісти
  • Надія
23.06.22 23:33

КОЛЕГИ НЕ по  темі!!!!  мені потрібно збільшити ПЗ  + збільшити ПК за ЛЮТИЙ22 ... бо я НЕ відображала  по первинних док. нічого- роблю висновок  що через уточнюючий розрахунок  ЦЕ  НЕ можливо зробити- я особисто НЕ розумію як  формувати  подібний УР- тому що такого ж НЕ бувало ніколи раніше- якщо  надають можливіть   тим.хто НЕ здав декл. за лютий надати ЇЇ тепер до 20 липня- то має бути можливим  здати й НОВУ звітну з лютий- інакше який механізм формування  додатка 1 відносно ПК по зареєстрованим пн за лютий-про цей коллапс - ні слова нЕ бачу- колеги - може знаєте???? будь ласка.

Відповісти
  • Ната
24.06.22 16:31

Надія, якщо здавали декларацію за лютий, то чому уточнюючий не можливо зробити? 

Відповісти
  • Злой бух
24.06.22 09:15

Ольга, а что реестры заработали? у меня в эл.кабинете "На період дії воєнного стану обмежено доступ до публічних електронних реєстрів".При рег-ции ДПС отфутболивает НН, что пл-к уже непл-к

Відповісти
  • volodya
24.06.22 12:15

Ольга. "В нас один з постачальників декілька разів вже мотильнувся туди-обратно"В цьому випадку і в в загальних в нас немає іншого виходу, ніж "пальцем в небо". Тобто відправляти ПН на платника ПДВ. І які відхилить ДФС виправляти на неплатника

Відповісти
  • Кристина
30.06.22 18:33

Підкажіть, будь-ласка, якщо я перейшла на 2% с 01/07/2022, зможу я скористатися податковим кредитом за квітень-червень 2022р. після закінчення воєнного стану. 
Реєстрація квітень-червень до 15/07, а я вже на 2% (неплатник)

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам