Чат 911

Отримуйте
новини поштою!

06.07.22 00:00
0 Друкувати

Мобілізованим працівникам скасовано збереження середнього заробітку

Автор: Світлана Замазій, шеф-редактор порталу Buhgalter.com.ua

Цей висновок випливає зі норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (законопроект від 05.04.2022 № 7251), прийнятого ВРУ 01.07.2022. Зараз Закон знаходиться на підписанні у Президента.

Зокрема, зазначений Закон вносить зміни до ч. 3 ст. 119 КЗпП, відповідно до яких виключено положення щодо збереження середнього заробітку за місцем роботи за працівниками на час призову на військову службу.

Тобто, після набуття чинності Закономч. 3 ст. 119 КЗпП буде виглядати так:

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
99
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники Factor PRO отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

«За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посадана підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Отже, за такими працівниками зберігатиметься лише місце роботи та посада, та буде втрачена гарантія щодо отримання середнього заробітку.

Коментарі
  • Елена
06.07.22 11:06

Навіщо писати як факт "скасовано", якщо Закон ще не підписаний президентом та не опублікований. Задовбали з перекручуванням інформації 

Відповісти
  • Инна
06.07.22 12:08

Здається треба цих 450 осіб погнати в сторону Бахмута, Словянська.
Це явно зрада. За яку тоді країну воюють та гинуть наші хлопці, якщо вони під час війни приймають такі закони.....

Відповісти
  • Татьяна
06.07.22 19:05

Инна, та їх синочків

Відповісти
  • Ольга
06.07.22 12:24

Инна, это единственный положительный момент в законе.Потому что получалось, что в армию мобилизует государство, а содержать солдат должны их работодатели.А налоги они тогда зачем платят?

Відповісти
  • Любовь
07.07.22 08:29

Ольга, Ви зараз про що говорите ? Наше "государство" не содержить солдат так як потрібно, дехто взагалі не отримує ніяких коштів, але захищає нас, а ми можемо спокійно спать і працювать.

Відповісти
  • Елена
19.07.22 13:53

Любовь, все платиться не кажіть дурниць. Знаю на прикладі власного чоловіка. Все і своєчасно..

Відповісти
  • Оксана
07.07.22 12:33

Любовь, а что делать предприятиям, которые не работают или работают еле-еле, чтоб выжить? 

Відповісти
  • Любовь
07.07.22 13:41

Оксана, а що робити дружині з маленьким дитям, чоловік якої на передовій, бо у нього немає права вибору, а виплати не думайте що дають вчасно і в таких розмірах як обіцяють, я тільки за те, щоб держава забезпечувала наших солдат, та нажаль поки що це не так.

Відповісти
  • Елена
19.07.22 13:56

Любовь, звертайтеся до офіційних органів. Всі виплати відбуваються. Потрібно перевірити - як оформлений Ваш чоловік, чи поставили його на утримання....  Вибачте - зараз багато тих хто спікулює інфоомацією - щоб підтримати ворога... всі сиплати є...

Відповісти
  • Светлана
12.07.22 10:52

Любовь. У меня родственник служит и выплаты получает своевременно. И питание очень хорошее, это подтверждают все знакомые, которые служат. Не нагнетайте обстановку. Да обидно, что не будет теперь двух зарплат. А где предприятиям, предпринимателям их взять. Они ведь не должны содержать детей военнослужащих. У них свои семьи есть.

Відповісти
  • Алиса
18.07.22 12:15

Светлана,У нас на работе мобилизованный,приходила жена говорит что выплат нет и жить не на что,а как это проверить -непонятно

Відповісти
  • Любовь
07.07.22 13:46

Любовь, радує те, що пишуть "та буде втрачена гарантія щодо отримання середнього заробітку" гарантія, тобто хто совісний то буде все ж таки платить.

Відповісти
  • Татьяна
06.07.22 19:02

Ольга, ну так може треба було б збільшити зарплату мобілізованим. І платити вчасно. І забезпечувати всім необхідним вчасно і потрібного розміру і якості.

Відповісти
  • ?
06.07.22 17:29

Особливо цікаво з тими, хто пішов у військомати "служити" за контрактом: хто з "вулиці" прийшов - одну зарплату отримує, а той, хто від роботодавця - дві

Відповісти
  • Любовь
07.07.22 08:30

?, То ідіть Ви , будете 2 зарплати отримувати

Відповісти
  • Елена
19.07.22 13:58

Любовь, ви схожа на ....агресивного колаборанта... Ви за кого? Чим одні чоловіки - краще інших? 

Відповісти
  • Лариса
06.07.22 19:52

Закон правильный. Зарплату должно платить государство. А то получается, бизнес, особенно мелкий, почти весь в зоне боевых действий прекратил работу, люди разошлись, а мобилизованным надо где-то зарплаты брать. Откуда? Мобилизуют не только тихие области.

Відповісти
  • Лариса
06.07.22 20:01

Тут нет денег на зарплаты реально работающим, многие клиенты- должники оказались в оккупации, а кто и вообще разбит. Убытки страшные. Какие выплаты еще и не работающим? Государство мобилизовало? Должно и об обеспечении позаботиться. Меньше воровать. Это очевидно. Резерв второй. Экономика сократилась вдвое А чиновники-нахлебники остались в прежнем количестве. Пропорционально вдвое сократить, урезать всякие представительские расходы оставшимся. И эти средства направить воинам.

Відповісти
  • Олена
08.07.22 11:57

а на працівників, які заключили контракт з ТРО ( тер.обороною) це теж поширюється і їм теж не потрібно платити середній заробіток?

Відповісти
  • Юлія
11.07.22 14:09

А як бути зі стажем? Виходить що люди на період мобілізації не працювали,отримували грошове забезпечення від держави,внесків до ПФ не має,отже відповідно  і стажу теж. Чи я не так розумію?

Відповісти
  • Алла
26.07.22 11:35

Юлія, внески в ПФ з грошового забезпечення платяться, тому стаж буде, ще й пільговий, можливо

Відповісти
  • Евгений
15.07.22 13:56

Такие изменения, если они будут внесены, могут быть  признаны не конституционными и отменены.
Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.


Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.


При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповісти
  • Светлана
20.07.22 09:45

Евгений, На вашу свободу замахнулась "Россия"...

Відповісти
  • Людмила
20.07.22 14:24

А як із тими працівниками, що в Теробороні? Теж контракт заключили і середню платимо. А в Законі вказано, що мобілізованим виплати відміняються, а про працівників, які в Теробороні нічого не сказано.

Відповісти