Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.07.22
21159 24 Друкувати

Мобілізованим працівникам скасовано збереження середнього заробітку

Автор: Світлана Замазій, шеф-редактор порталу Buhgalter.com.ua

Цей висновок випливає зі норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (законопроект від 05.04.2022 № 7251), прийнятого ВРУ 01.07.2022. Зараз Закон знаходиться на підписанні у Президента.

Зокрема, зазначений Закон вносить зміни до ч. 3 ст. 119 КЗпП, відповідно до яких виключено положення щодо збереження середнього заробітку за місцем роботи за працівниками на час призову на військову службу.

Тобто, після набуття чинності Закономч. 3 ст. 119 КЗпП буде виглядати так:

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
06.07.22 11:06

Навіщо писати як факт "скасовано", якщо Закон ще не підписаний президентом та не опублікований. Задовбали з перекручуванням інформації 

Відповісти
  • Инна
06.07.22 12:08

Здається треба цих 450 осіб погнати в сторону Бахмута, Словянська.
Це явно зрада. За яку тоді країну воюють та гинуть наші хлопці, якщо вони під час війни приймають такі закони.....

Відповісти
  • Татьяна
06.07.22 19:05

Инна, та їх синочків

Відповісти
  • Ольга
06.07.22 12:24

Инна, это единственный положительный момент в законе.Потому что получалось, что в армию мобилизует государство, а содержать солдат должны их работодатели.А налоги они тогда зачем платят?

Відповісти
  • Любовь
07.07.22 08:29

Ольга, Ви зараз про що говорите ? Наше "государство" не содержить солдат так як потрібно, дехто взагалі не отримує ніяких коштів, але захищає нас, а ми можемо спокійно спать і працювать.

Відповісти
  • Елена
19.07.22 13:53

Любовь, все платиться не кажіть дурниць. Знаю на прикладі власного чоловіка. Все і своєчасно..

Відповісти
  • Оксана
07.07.22 12:33

Любовь, а что делать предприятиям, которые не работают или работают еле-еле, чтоб выжить? 

Відповісти
  • Любовь
07.07.22 13:41

Оксана, а що робити дружині з маленьким дитям, чоловік якої на передовій, бо у нього немає права вибору, а виплати не думайте що дають вчасно і в таких розмірах як обіцяють, я тільки за те, щоб держава забезпечувала наших солдат, та нажаль поки що це не так.

Відповісти
  • Елена
19.07.22 13:56

Любовь, звертайтеся до офіційних органів. Всі виплати відбуваються. Потрібно перевірити - як оформлений Ваш чоловік, чи поставили його на утримання....  Вибачте - зараз багато тих хто спікулює інфоомацією - щоб підтримати ворога... всі сиплати є...

Відповісти
  • Светлана
12.07.22 10:52

Любовь. У меня родственник служит и выплаты получает своевременно. И питание очень хорошее, это подтверждают все знакомые, которые служат. Не нагнетайте обстановку. Да обидно, что не будет теперь двух зарплат. А где предприятиям, предпринимателям их взять. Они ведь не должны содержать детей военнослужащих. У них свои семьи есть.

Відповісти
  • Алиса
18.07.22 12:15

Светлана,У нас на работе мобилизованный,приходила жена говорит что выплат нет и жить не на что,а как это проверить -непонятно

Відповісти
  • Любовь
07.07.22 13:46

Любовь, радує те, що пишуть "та буде втрачена гарантія щодо отримання середнього заробітку" гарантія, тобто хто совісний то буде все ж таки платить.

Відповісти
  • Татьяна
06.07.22 19:02

Ольга, ну так може треба було б збільшити зарплату мобілізованим. І платити вчасно. І забезпечувати всім необхідним вчасно і потрібного розміру і якості.

Відповісти
  • ?
06.07.22 17:29

Особливо цікаво з тими, хто пішов у військомати "служити" за контрактом: хто з "вулиці" прийшов - одну зарплату отримує, а той, хто від роботодавця - дві

Відповісти
  • Любовь
07.07.22 08:30

?, То ідіть Ви , будете 2 зарплати отримувати

Відповісти
  • Елена
19.07.22 13:58

Любовь, ви схожа на ....агресивного колаборанта... Ви за кого? Чим одні чоловіки - краще інших? 

Відповісти
  • Лариса
06.07.22 19:52

Закон правильный. Зарплату должно платить государство. А то получается, бизнес, особенно мелкий, почти весь в зоне боевых действий прекратил работу, люди разошлись, а мобилизованным надо где-то зарплаты брать. Откуда? Мобилизуют не только тихие области.

Відповісти
  • Лариса
06.07.22 20:01

Тут нет денег на зарплаты реально работающим, многие клиенты- должники оказались в оккупации, а кто и вообще разбит. Убытки страшные. Какие выплаты еще и не работающим? Государство мобилизовало? Должно и об обеспечении позаботиться. Меньше воровать. Это очевидно. Резерв второй. Экономика сократилась вдвое А чиновники-нахлебники остались в прежнем количестве. Пропорционально вдвое сократить, урезать всякие представительские расходы оставшимся. И эти средства направить воинам.

Відповісти
  • Олена
08.07.22 11:57

а на працівників, які заключили контракт з ТРО ( тер.обороною) це теж поширюється і їм теж не потрібно платити середній заробіток?

Відповісти
  • Юлія
11.07.22 14:09

А як бути зі стажем? Виходить що люди на період мобілізації не працювали,отримували грошове забезпечення від держави,внесків до ПФ не має,отже відповідно  і стажу теж. Чи я не так розумію?

Відповісти
  • Алла
26.07.22 11:35

Юлія, внески в ПФ з грошового забезпечення платяться, тому стаж буде, ще й пільговий, можливо

Відповісти
  • Евгений
15.07.22 13:56

Такие изменения, если они будут внесены, могут быть  признаны не конституционными и отменены.
Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.


Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.


При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповісти
  • Светлана
20.07.22 09:45

Евгений, На вашу свободу замахнулась "Россия"...

Відповісти
  • Людмила
20.07.22 14:24

А як із тими працівниками, що в Теробороні? Теж контракт заключили і середню платимо. А в Законі вказано, що мобілізованим виплати відміняються, а про працівників, які в Теробороні нічого не сказано.

Відповісти