Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.07.22
9857 16 Друкувати

Підтвердження «податкової» неможливості: як це буде

Автор: Павленко Олексій, податковий експерт.

Проєкт Мінфіну Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків…*

* https://mof.gov.ua/uk/legal_acts_drafts_2022-558

ВИСНОВКИ ДОКУМЕНТА

За наявності якоїсь з визначених Мінфіном (або інших) підстав неможливості виконання платником його податкових обов’язків, платник має не пізніше 31 серпня (або протягом 60 днів за місяцем втрати можливості) подати до ДПС певного змісту заяву разом з рекомендованим переліком документів. На підставі цих документів ДПС протягом 20 днів має винести рішення щодо «неможливості виконання»

«Спритний» Мінфін 29 червня вивалив у себе на сайті* Проєкт наказу про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у п.п 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ (далі Порядок).

Нагадаємо, що нормами згаданого п.п. 69.1 платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності за недотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, РК до них, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, лише у разі відсутності у платника можливості виконати згадані обов’язки (з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні). В останньому абзаці цього підпункту визначено, що порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків згаданих обов’язків та перелік документів на підтвердження затверджується Мінфіном. Тому ж і з’явився оцей проєкт Порядку, який напряму пов’язаний з цим звільненням платників від відповідальності, та й має великі шанси майже у такому ж вигляді перетворитись на повноцінний документ.

Що ж цей Порядок несе для платників, яким було «крила підрізано» війною?

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Александр
08.07.22 09:10

А Харків зона бойових дій, чи ні? Замість того, щоб внести перелік територій, де точаться бойові дії, ці покидьки як завжди знищують і так постраждалий бізнес.

Відповісти
  • светлана
08.07.22 10:44

Цікаво а як може щось написати Маріуполь ,Херсон ....

Відповісти
  • Ирина
08.07.22 11:03

До відома, Харківська податкова тепер Рівненська податкова, як будуть розглядатися документи, ким? Як документально підтверджувати і ким на підприемстві, що в Харкові обстріли, що це за документи і хто їх повинен підписувати?
В країні війна не на папірці.
До сліз обурює те, що в складних умовах питаємося працювати сьогодні, а завтра невідомо де ми можемо бути, працівник може сьогодні прийти, а завтра він еваюкувався.
Харків втрачає бізнес, нажаль, а через це і людей.
Дуже велике питання до КМУ- Европу закликаете відбудовувати країну, планують вони виділяти на це кошти,бо  війна в країні, тоді чому Мінфін не бачит у себе в країні, що  українському бізнесу в умовах війни треба допомагати і спасати, а не "добивати"

Відповісти
  • Марина
08.07.22 11:57

По-моему, СБУ давно уже пора обратить внимание на пана Гетьманцева.
Все его законотворчество последних лет методично убивает бизнес в стране, идет по пути удушения и неприкрытых издевательств. Или у нас во власти уже настолько тупые деятели сидят, что не хотят видеть этого или это все намеренно делается, что еще страшнее?

Відповісти
  • Львица
08.07.22 12:58

Марина, согласна на все 100%, и дополню что не просто обратить внимание СБУ, но и Бюро эконом. безпеки - мне кажется что он Зе преподносит совсем не ту инфо, что по факту...

Відповісти
  • Мария
12.07.22 11:46

Львица,на передовую Гетьманцева и немедленною Иначе бизнесу кранты,чтобы не сказать больше.

Відповісти
  • Наталья
08.07.22 15:10

Подскажите, сдала УР за февраль.Сумма к уплате есть.На эл.счете есть остаток, который покрывает эту сумму к уплате по УР.Почему пришло повідомлення про недоимку на сумму ндс по УР?В реестре транзакций этот УР не появился,хотя сдан 5.07?Может у кого есть информация, чтобы это значило?....

Відповісти
  • Елена
09.07.22 16:21

Наталья, гггг))))))) Ровно в 4 часа утра пришло))))
По податку 30 14010100 0 в ДПІ 2301 виник податковий борг 78092.25Чекаємо сплати податкового боргу.Сдала две деки с обязательством 50тыс и 54 тыс. Переплата -200тыс. Откуда борг в 78 - не понимаю. Откуда цифра 78 - тоже))50+54=104. 104-78=26. Все НН зарегистрированы. Каааак они считают???????????)))))))))

Відповісти
  • Мария
12.07.22 11:48

Елена, в школе не учились.  у них свои расчеты и все в свою пользу

Відповісти
  • Елена
13.07.22 08:53

Мария,я узнала - всё спишется 30.07 (или 10.08, я уже запуталась). Через 10 дней, после окончания срока подачи.

Відповісти
  • Елена
08.07.22 18:26

Наталья, у меня тоже самое - в расчётах с бюджетом задолженность, в транзакциях переплата. Проверила по прошлому году, по уточнёнке - сдала 5.10, списалось 15.10.

Відповісти
  • Орлова
09.07.22 11:42

Бюрократия еще больше во время войны,чем раньше,во всем мире бизнесу помагает налоговая в сдаче отчетов,у нас во время войны надо сдирать штрафы ,когда почти все разъехались от обсрелов,свет вырубает,интернета часто нет,в Харькове каждый день погибшие,раненые,а мы должны это доказывать,просто жах.

Відповісти
  • Мария
12.07.22 11:50

Орлова, бюрократию ,к сожалению, ничем не убьешь, даже войной.

Відповісти
  • Елена
09.07.22 16:23

Орлова, мне ежедневно (у мня 4 фирмы) звонят: налоговая, статистика разные отделы и пенсионный. Вывод - в стране всё ОК!

Відповісти
  • Ирина
10.07.22 13:46

просто  ск----ки

Відповісти
  • Ирина
10.07.22 16:15

Такое чувство, что это делается, чтоб быстрее страну уничтожить изнутри. Война вокруг. Что доказывать. 

Відповісти