Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.09.22
9779 36 Друкувати

У Раді пропонують суттєво змінити правила нарахування та виплати лікарняних

Для удосконалення системи соціального страхування в Україні з урахуванням міжнародного досвіду та посилення відповідальності роботодавців та застрахованих осіб в сфері соціального страхування, у Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності" (реєстр. № 8017).  

Проектом, зокрема, передбачається:

1. встановлення, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві оплачується Фондом починаючи з дев’ятого дня непрацездатності. Оплата перших трьох днів тимчасової непрацездатності не здійснюється. За рахунок коштів роботодавця оплата здійснюється з четвертого по восьмий день тимчасової непрацездатності. Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, допомога надається з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини. Оплата перших п’яти днів такої тимчасової непрацездатності здійснюється застрахованим особам за рахунок коштів роботодавця, а починаючи з шостого дня виплачується Фондом.

2. встановлення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності для застрахованих осіб, які мають страховий стаж понад вісім років – 80 % середньоїзаробітної плати (доходу);

3. встановлення що, якщо ушкодження здоров’я потерпілого настало внаслідок або у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, розмір страхових виплат зменшується на підставі висновку комісії з розслідування нещасного випадку на 50 %, а виплата решти 50 %проводиться за рахунок роботодавця;

4. надання Фонду права встановлювати порядок перевірки достовірності відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти виплати зФонду в разі відмови або перешкоджання, а такожвиявленняфактів подання недостовірних відомостей, порушення порядку використання цих коштів;

5. встановлення відповідальності лікарів, які допустили необґрунтоване та неправомірне створення медичних висновків про тимчасову непрацездатність та стягнення з них суми матеріального забезпечення;

6. запровадження рівня максимального розміру суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та умови для отримання застрахованими особами права на матеріальне забезпечення в повному розмірі при наявності перед настанням страхового випадку страхового стажу не менше шести місяців підряд;

7. встановлення, що перерахування сум щомісячних страхових виплат потерпілим, які досягли пенсійного віку не проводиться, а проводиться перерахунок розміру пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;

8. впровадження принципів єдиного вікна та адресності програм соціального захисту Фондом застрахованих осіб;

9. забезпечити можливість доступу до сервісів Фонду через Єдиний державний вебпортал електронних послуг ,,Дія” або портал Фонду та подальша цифровізація послуг Фонду;

10. актуалізувати норми законодавства у зв’язку із запровадженням електронного реєстру листків непрацездатності, визначити положення щодо медичного висновку та листка непрацездатності.

У разі прійняття зазначеного законопроєкту, його положення запрацюють вже з наступного року. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ева
13.09.22 07:42

Не поняла п.3: это про несчастный случай на производстве? Если нет, то такой б/л вообще не оплачивался.
С п.4 идея неплохая: ФСС сам все проверяет до начисления и выплаты (сам проверил - сам виноват). Но, как говорит А. Арестович "Ннно!": Но я представляю какие очереди ожидания выплат будут, если ФСС будет проверять 12 мес. начисления ЗП, входящих в расчет по всем Заявкам!

Відповісти
  • Анна
13.09.22 18:00

Ева,ФСС і так завжди перевіряє нарахування, а також дні, які ви включили у нарахування, тут нічого не змінюється, і якщо у вас якісь расходження завжди передзвонює, чи у вас не так ?

Відповісти
  • Александр
13.09.22 08:53

В международном досвиде медицинское страхование, а не социальное. Тут в социальном страховании помесь пенсионного с медицинским слеплена со времён СССР. Менять надо всю саму систему, а не надписи в рулончике туалетной бумаги над ней. Всё не так как должно быть.

Відповісти
  • бух
13.09.22 09:20

добавте в функціонал кабінету ПФУ можливість інформування юр.особи на е-мейл про появу нового лікарняного або зміну його статусу. ну зовсім ніколи кожного разу перевіряти.....

Відповісти
  • Лилия
19.09.22 11:46

бух, і щоб лікарняні в минулих періодах не з"являлися.
І щоб фіо особи теж не мінялось з якогось дива.

Відповісти
  • Абзац
13.09.22 16:36

да, і щоб в емейлі був вкладени й сам лікарняний у PDF-форматі, щоб роздрукувати.

Відповісти
  • Ярослав
13.09.22 09:21

Як це не оплачувати перших три дні???

Відповісти
  • ***
14.09.22 08:28

Вот уж настоящая забота о простых людях, не поддержать в самые первые дни болезни, а наоборот- выкарабкивайтесь сами)

Відповісти
  • Лилия
19.09.22 11:48

***,лікарняні тривалістю 3 дні, майже не має.,,можливо 1 за рік, штат 200 людей

Відповісти
  • СержК
13.09.22 11:54

Ярослав, середнє ОРВЗ (та й легкий грип) так і триває - три-чотири дні... але для економних чиновників від держави, в ці дні у тебе вже не хвороба, а так, прогул... з поважної причини... Найгірше тут сам прецедент... бо, якщо пройде сам принцип, потім можно легко вар'їрувати саму кількість днів, додумуючи на ходу додаткові елементи...

Відповісти
  • Лариса
13.09.22 15:25

СержК, так, саме це і зазначено у пояснювальній записці  - Новий підхід щодо оплати листка непрацездатностіза рахунок роботодавця з 4- го дня надасть можливість відокремити перші 3 дні лікарняного, які, як правило, надають можливість усунути симптоматичні прояви захворювань у працівника. Це надасть можливість не створювати додаткове навантаження на систему соціального страхування.

Відповісти
  • Татьяна
13.09.22 09:23

 встановлення, що перерахування сум щомісячних страхових виплат потерпілим, які досягли пенсійного віку не проводиться, а проводиться перерахунок розміру пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування - я правильно зрозуміла - працючим пенсіонерам лікарняних не нараховується?

Відповісти
  • Ен
13.09.22 10:25

Татьяна, похоже, что не оплачивают. При этом в ПФУ за дни болезни работающего пенсионера ему начислят пенсию без ограничения по индексации? Вряд ли кто из пенсионеров сможет выявить, что из-за некорректной работы программы ему недоплатили. А на работе по нему доначисление ЕСВ до минимального размера начисли-уплати...

Відповісти
  • Мариночка
13.09.22 09:47

Тоді треба і ЄСВ зменшити, а то 3 дня не плати працівнику нічого, а податки за нього сплачуй, от су....и. Знов намагають зекономити за рахунок народу 

Відповісти
  • Соня
13.09.22 10:28

Мариночка, якщо три дні не нараховуються і не виплачуються, то про які податки ви кажете?

Відповісти
  • Людмила
13.09.22 21:01

Соня, ЕСВ доплачивать до минималки

Відповісти
  • Ен
13.09.22 10:15

Мариночка, если из-за этих неоплаченных 3 дней доход у работника будет ниже минимальной ЗП, то еще и по этому работнику ЕСВ до минимальной доначислим и уплатим.

Відповісти
  • Ярослав
14.09.22 08:31

Ен, ні зп не доплатите бо це будевважатись як прогул або за власний рахунок, тобто буде нараховуватись за фактично відпрацьований час, а ЄСВ з мінімалки.

Відповісти
  • Ен
13.09.22 10:10

Ну, должен же быть предел забаганкам... А то ведь старуха от Золотой Рыбки дохотелась до разбитого корыта. Сейчас корыто-то есть.

Відповісти
  • Соня
13.09.22 10:32

Нехай лікарняні нараховує і виплачує працівникам ФСС. І хай роботодавців залишать у спокої.

Відповісти
  • Юлия
13.09.22 10:34

Ковід зменшиться, буде все ОРВІ, та щоб дали на 9 днів лікарняного потрібно буде вмерти. Ось і вся реформа 

Відповісти
  • Роман
13.09.22 10:39

Це якийсь лютий триндець. Є страховий фонд і є страховий випадок. От яким боком до цього роботодавець і бухгалтера? Чому бухи працюють на фонд безкоштовними страховими агентами? Ви фонд ви мать вашу страхова компанія у вас є електронні лікарняні і у вас є доступ до заробітку застрахованих осіб, заберайте це все собі і їпіться з тими лікарняними як хочете - хоч 80% хоч 10%. - вас як би і для цього створили. Чому бухгалтера на вас мають впахувати за рахунок роботодавця? Чому це питання взагалі ні в кого не виникає

Відповісти
  • Соня
13.09.22 12:27

Роман, підтримую! Петицію треба створювати!

Відповісти
  • Роман
13.09.22 12:00

Роман,Займатись страховими випадками повинна виключно страхова компанія=Фонд, і ніхто інший, тому що там є люди які знають як це робити, і фонд отримує за це гроші. Доручати розслідування страховх виадків, нарахування страхових платежів, проведення виплат -  тисячам "лівих" людей по всій країні  це якийсь верх безглуздя. Проводити страхові виплати з державного фонду не на пряму чераз тисячі прокладок тов і фоп - це просто тупо. І головне що всі сприймають цей триндець як норму.......

Відповісти
  • бурундук
13.09.22 13:05


Считаю эти все новшества верхом безобразия.


Нужно вообще все отменить.


Какие выплаты


Наоборот.


 Заболел—доплатил государству.


 А то посмел не ходить на работу и еще денег за это хотеть.       


Это все пережитки совка. Даешь рынок , вернее базар труда.


 

Відповісти
  • Анна
13.09.22 14:26

бурундук, в стойло йшли, та вже біжимо, дивлюся,  Такими темпами скоро як в Китаю буде.

Відповісти
  • НАДІЯ
13.09.22 13:08

Це якась дурня ,людина три дні хворіє ,ліки купує і їй ніхо не проплачує , це на руку работодавцям,,особливо бухгалтери ,роботу хто за їх робить??Тепер ще люди будуть з соплями йти на роботу ,тому що дома ні за що сидіти ,якщо не проплачують ,вони зовсім озвіріли??

Відповісти
  • Бухгалтер
13.09.22 17:47

НАДІЯ, зараз проплачують, а ті люди і так ходять з соплями і кашлем на роботу. І не переймаються, що можуть інших заразити. Пишу про свій офіс.

Відповісти
  • Анна
13.09.22 14:24

я щось не зрозуміла. Тобто бухгалтерам тепер розбиратися, чим хворіла людина? Якщо ковід, то платим, якщо ні - не платимо? А це взагалі законно, лізти в діагнози?

Відповісти
  • Таня
13.09.22 17:43

Анна, а де в е-лікарняному видно діагноз!? В тій раді сидять хворі на голову створіння.

Відповісти
  • Роман
13.09.22 14:34

Анна, ну якщо в законі прописано то законно. Якщо з погляду здорового глузду то навіть нарахування бухгалтером лікарняного не "законно" так як ви не є страховим агентом і до страового випадку не маєте жодного відношення. Є страхувальник = фонд, є застрахована особа = громадянин і страховий випадок = втрата працездатності, все.  Бухгалтер має до лікарняного таке  ж відношення як припустимо до ДТП яке вчинив ваш працівник - тобто ніякого.

Відповісти
  • Лариса
13.09.22 23:30

Сиджу у Євпропі. Тут якусь частину часу, коли працівник хворіє, сплачує роботодавець. І фонд тут ні до чого. А якщо термін хвороби перевищує цей час, то сплачує фонд. І вже роботодавець тут ні до чого. Кожен займається своїми розрахунками і вплатами працівникові на карту окремо. І роботодавця зовсім не пече, що там фонд куйовдить і кому що платить, Нарахування і виплати лікарняних за рахунок самого фонду у бухобліку роботодавця не проводять, що цілком логічно. Роботодавець тільки утримує з працівника і перераховує у фонд страхові внески. На тому все.

Відповісти
  • Наталия
14.09.22 10:07

"встановлення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності для застрахованих осіб, які мають страховий стаж понад вісім років – 80 % середньоїзаробітної плати (доходу)" - так 100% уже нет? 80%-"потолок" или я не так поняла?

Відповісти
  • Марина
14.09.22 13:17

Наталия,так,правда

Відповісти
  • Нина
14.09.22 13:01

 а давайте вообще не платить больничные.Заболел-сам виноват

Відповісти
  • Наталія
16.09.22 11:20

Наша помилка в тому що ми пристосовуємось до того безумства, що нам пропонують. А треба міняти тих хто це придумує.

Відповісти