Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.09.22
4939 12 Друкувати

Влада хоче жорсткіше контролювати сплату ПДФО роботодавцями

Чинне законодавство передбачає сплату (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету місцевого самоврядування за місцезнаходженням податкового агента, тобто юридичної особи або її відокремленого підрозділу.

Водночас на практиці дедалі частіше трапляються випадки, коли юридична особа фактично здійснює свою діяльність в межах кількох адміністративнотериторіальних одиниць, однак навмисно не реєструє відокремлені підрозділи для уникнення виконання обов’язку щодо сплати податку на доходи фізичних осіб до відповідних бюджетів місцевого самоврядування. Слід зауважити, що чинне податкове законодавство передбачає відповідальність у вигляді застосування штрафних санкцій до платника податків лише у разі ненарахування, неутримання, несплати (перерахування), сплати (перерахування) не в повному обсязі податків у джерела виплати, не встановлюючи відповідальності за перерахування податку не до відповідного бюджету.

Наведене створює істотні диспропорції у розподілі надходжень та видатків між бюджетами місцевого самоврядування. 

Для забезпечення сплати (перерахування) ПДФО податковими агентами за місцем фактичної роботи їх працівників незалежно від наявності чи відсутності зареєстрованих відокремлених підрозділів у юридичної особи - роботодавця, у Верховній Раді зареєстровано новий проєкт Закону № 8018.  

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб податковими агентами.

Зокрема, передбачається, що податок на доходи, нарахований працівникам, які під час виконання ними трудових функцій переважно перебувають за неосновним місцем обліку податкового агента - юридичної особи, має сплачуватися (перераховуватися) до відповідного бюджету місцевого самоврядування за неосновним місцем обліку податкового агента.

Окрім того, пропонується встановити штраф для податкового агента за порушення порядку сплати ПДФО, що призвело до зарахування сум податку до неналежного бюджету. Штраф пропонується встановити в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення. Але штраф не буде застосовуватися у випадку, якщо податковим агентом самостійно було вжито заходів, необхідних для ініціювання перерахування помилково сплаченої суми податкового зобов’язання до належного бюджету.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Татьяна
13.09.22 09:25

Одні кнути - де пряники?

Відповісти
  • Елена
13.09.22 09:40

Ну задолбали!

Відповісти
  • Мариночка
13.09.22 09:51

Нічого у законодавців не міняється.... як посилювали тиск на бізнес, так і посилюють.... дожимають те, що ще залишилось в Україні....

Відповісти
  • Злий бухгалтер
13.09.22 10:22

Цікаво, а якщо бухгалтер працює з дому на віддаленому доступі, куди платити ПДФО з його зарплати

Відповісти
  • Наталия
13.09.22 11:28

Ну не все равео ли на какой счет платить? В чем у них проблема? С головой скорее...если такие и будут дальше принимать законы(кнопочники),то большой вопрос- что после победы? Терпеть их и дальее?

Відповісти
  • ЕленаНик
13.09.22 13:30

Наталия, конкретно по ПДФО сейчас очень даже не все равно, особенно в прифронтовьіх областях, где бизнес либо уничтожен обстрелами, либо перевезен в более спокойньіе области. Кроме как из ПДФО, местньіе бюджетьі пополнять практически нечем, а ведь при децентрализации львиную долю расходов на социалку, коммунальную сферу переложили именно на местньіе бюджетьі. А как бухгалтер  я Вас очень хорошо понимаю, механизм реализации как всегда, интересьі и возможности работодателя не учитьівает.

Відповісти
  • Лариса
14.09.22 00:02

ЕленаНик, податковый агент уплачивает в местный бюджет налог на прибыль. Плюс налог на землю, и прочие местные, если есть. При чем тут работники с их, по теории, личным налогом? Как карты киевлянина, или харьковчанина раздавать, с их бесплатными проездами, так по прописке, а не по факту уплаты людьми налогов. Вот и выходит, что люди из пригородов, которые всю трудовую жизнь работали и наполняли бюджеты городов, не имеют права ни на какую от этих городов отдачу, а все их льготы ложатся на местные бюджеты по прописке, куда как раз многие люди и не платили. Несправедливо как-то. Не надо мешать в одну кучу юридические лица и людей. Каждый платит свои налоги. И должен не только платить, но и иметь с отдачу с тех громад, куда платит эти самые налоги. Предприятия отдельно, а люди отдельно. А насчет регистрации подразделений юрлиц, то если нет земли, выбросов и недр, то и регистрировать нечего. Тем более, кому нужен геморрой? И правильно задают вопрос, а как же дистанционная работа)))))) Бред получается. Человек должен платить в ту громаду, где живет, и откуда потом льготы берет. 

Відповісти
  • TT
13.09.22 13:11

а если оформлены сотрудники на дистанционку, где брать данные где именно они находятся каждый кокретный день? 
или
как проверить реальное нахождение сотрудников при оформлении надомно?
или 
если часть дней сидит сотрудник в Днепре а часть в Полтаве?
или
ОНИ начнут думать хоть когда-то?

Відповісти
  • Ольга
13.09.22 14:02

А если сотрудник мотается от Харькова до Измаила, потому что экспедитор, как его территориально учитывать?

Відповісти
  • СержК
13.09.22 15:03

Ольга, десь песередині - в Умані...

Відповісти
  • СержК
13.09.22 15:06

Ви ще джіпіес-трекери з передачею сигналу на сервери ДПС кожному працівнику в задницю вшийте, аби роботодавців легше було контролювати та сношати...

Відповісти
  • Александр
13.09.22 23:33

И так дохрена контолювачив.
Налог платится там где даётся работа, по месту регистрации фирмы.. Опять диверанты свою мульку запустили о месте получения прибыли-доходов.
Слава Господу Богу мои в Чехии работают и учатся. Как нибудь до пенсии доживу и сдохну.

Відповісти