Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.09.22
12194 19 Друкувати

Покваптеся! Закінчується термін підтвердження неможливості виконувати податкові обов'язки

Нагадуємо, Законом № 2260-IX визначено, що у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

 Наказом Мінфіну від 29.07.2022 р. № 225 затверджено Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків податкових обов’язків та перелік документів на підтвердження. 

Документом визначено, що у разі неможливості виконання платником податків податкового обов’язку, треба подати не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості разом з копіями підтверджуючих  документів..

Для кого важливий цей наказ?
Що подаємо податківцям?
Як подавати?

Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдете в нашому матеріалі Підтверджуємо податкову "неможливість": Порядок від Мінфіну

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оксана
27.09.22 15:27

Доброго дня! Колеги, хто  вже подав звяву про відсутність можливості виконання  податкових обовязків, підскажіть, як це технічно здійснити через електронний кабінет. Я так розумію, через функцію Листування. Отож, сама заява - окремий документ та кожен додаток до заяви також йтиме окремим документом? Тож у  підсумку, якщо у мене заява та 7 додатків до заяви, то відправляємо 8 листів?

Відповісти
  • Кирпулька
27.09.22 16:58

Оксана, зробіть скан документів одним файлом та відправте одним листом

Відповісти
  • Оксана
27.09.22 17:25

Кирпулька,А ще, будь-ласка, підскажіть, у листуванні вказувати там де ТИП - заява (клопотання) чи лист? і  тематика відносити до "інших питань у компетенції ДФС"?

Відповісти
  • Светлана
27.09.22 20:06

Оксана, в самом письме обязательно слово Заява, в типе, наверное, тоже. Подавали через канцелярию, как подать через Електр кабинет с 5Мб объема для меня загадка...
Ответ сказали получим тоже через Електр кабинет, в каком разделе не знаю...
Кто получал письма от ДПС, подскажите, где искать их ответ!!!!

Відповісти
  • Ирина
28.09.22 08:46

Светлана, вхідні

Відповісти
  • Оксана
27.09.22 17:19

Кирпулька,Дякую.  зробила, але розмір перевищує 5 мб, я вже цей пдф файл стиснула максимально скільки можливо. сиджу передивляюсь, що можна ще скоротити

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
28.09.22 11:24

Оксана, если Вы делаете, pdf-файл из сканов, например, 6 страниц, то файл может превысить 5 мб. Однако, если делаете из Word в pdf, то займёт меньше 1 мб. Поэтому, если нужно составить заявление (pdf-файл) из 6 страниц, в котором только в последней странице есть подписи, то сканируйте только последнюю страницу с подписями, а остальное экспортируйте из Word. Ещё меньший размер будет, если вместо последней отсканированной страницы с подписями использовать страницу тоже в  Word, в которой вставлены отдельно картинка подписи и печати: т.е. есть весь документ в  Word, в котором вставляются фото подписи (при необходимости и печати),, а затем весь документ экспортируется в pdf. 
 Далее – сам скан: проверьте размер каждого файла "картинки"; до преобразования в pdf картинки можно уменьшить в размере (при этом должна быть "читабельтность". 
Если всё это помогло, но размер файла всё же превышает 5 мб, то подготовленный pdf-файл сохраняете в виде JPEG-страниц, каждую страницу уменьшаете в размерах и объединяете снова в один pdf-файл.
Используйте Adobe Acrobat pro или онлайн-редакторы (но онлайн заморочек больше и дольше по времени редактировать)...

Відповісти
  • Светлана
27.09.22 20:09

Когда же появится Перечень территорий, согласно которому можено подать уточненку по земле и недвижимости???!!!!!
в Электр кабинете долги больше полумиллиона уже !!!!!....

Відповісти
  • Ирина
28.09.22 08:47

Светлана, я тупо взяла и подала

Відповісти
  • Нина
29.09.22 12:48

Ирина, мы тоже подали уточненку по земле, где сняли обязательства за март и апрель (месяцы, когда  область находилась в списках зон боевых действий). Ваше мнение - нужно ли подавать заяву до 30.09.22

Відповісти
  • Светлана
28.09.22 16:51

Ирина, а как давно вы подали уточненку? вам из ДПС звонили?
Мне совсем недавно пришла мысль просто подать уточненку без Перечня, а вы первопроходец!!!!!  

Відповісти
  • Ирина
06.10.22 13:50

Светлана, Мы находимся в г. Мелитополь Запорожской обл в оккупации с первых дней у нас предприятие расположено на 2  территории, сначала одну заняли, а потом вторую. Когда получилось зайти в кабинет и увидела недоимку, ее у нас за 25 лет компании не было. Сдала приняли  и сняли недоимку. Может налоговая и пыталась звонить, но связи украинской нет, а на электронную почту не писали. 

Відповісти
  • Світлана
28.09.22 18:37

Подала уточнену декларацію з плати на землю з 01.03  в вересні
в електроному кабінеті нарахування починаючи з березня зняли

Відповісти
  • Оксана
29.09.22 12:35

Доброго дня. Відправила заяву про неможливість через електронний кабінет. через функцію Листування, вихідні. Статус листа - відправлено. Але у вхідних документах ніякої квитанції так і не прийщло. Вже 2 робочих дня чекаю.....

Відповісти
  • Наталья
29.09.22 13:14

," платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні".Так что получается, еслм ФЛП на 2 группе с апреля месяца не платит единый налог, то после  шести месяцев после окончания военных действий налог прийдется заплатить? Это просто отсрочка платежа?

Відповісти
  • Елена
29.09.22 16:35

Наталья, Да очень странно, дали право не платить с 01 апреля и до конца военного положения ФОПам  1 и 2 групи, и главное писали, что после этого ... обов'язок щодо сплати ЄП та ЄСВ за ці місяці відсутній.... 
Распечатала эту статью еще весной своему ФОПу, и больше эго не видела...он в обороне...
Что я должна подавать по нему без него.....???

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
29.09.22 19:34

Елена, дали право не платить ЕН за апрель и далее?: так его никто и не отменял. Не хотите – не платите! Кто Вас заставляет?. Что Вы хотите подавать и зачем?
А вот, если не заплатили ЕН за март (и/или до этого) – тогда, да. Есть о чём подумать.

Відповісти