Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.10.22
14278 19 Друкувати

Увага! 15 жовтня ДПС не буде реєструвати податкові накладні

Нагадаємо, що податкові накладні/розрахунки коригування, складені з 16 по останній календарний день місяця, слід зареєструвати в ЄРПН до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Згідно із законодавством, а точніше із п. 201.1, п. 201.10 ПКУ та п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246, якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.

Таким чином, 15 жовтня 2022 року (субота), незважаючи на те, що є вихідним днем, має бути останнім днем для реєстрації ПН/РК.

Проте, Державна податкова служба повідомила, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 години.

Отже, у період воєнного стану платник податку не може зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної в ЄРПН у вихідний день, у тому числі, якщо такий день є граничним днем їх реєстрації.

Одночасно, у період дії воєнного стану в Україні скасовані cвяткові дні, передбачені Кодексом законів про працю України. Відповідні норми містить Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”.
 
Враховуючи ці норми, святковий день 14 жовтня – День захисників і захисниць України, що припадає на п’ятницю, є звичайним робочим днем.

З урахуванням зазначеного, останнім днем реєстрації ПН/РК за другу половину вересня податківці вважають п'ятницю, 14 жовтня. 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Вікторія
13.10.22 08:44

"З метою захисту прав платників" у нас забрали один день для реєстрації податкових накладних . Це при тому, що електронні сервіси не працювали два дні. А через війну скільки ще буде таких випадків, коли нічого не працюватиме, чи електропостачання буде відсутнє. Але ж кого це хвилює. Війна війною, а податкові реєструйте вчасно. Все для платників податків 

Відповісти
  • Татьяна
13.10.22 09:07

Нема слів. Порятунок потопаючих, справа самих потопаючих.

Відповісти
  • Ірина
13.10.22 10:18

Немає слів, вкрали три дні для реєстрації податкових...

Відповісти
  • Тетяна
13.10.22 10:25

Згодна, вважаю що в цьому місяці логічно було-б продовжити строк реє
страції десь до 18.10.22.

Відповісти
  • Анна
13.10.22 10:45

Тетяна, а потом НДС будем судорожно сдавать 20-го? 

Відповісти
  • Вікторія
13.10.22 10:33

Це просто знущання якесь! І ще до 18-00 і не довше. Кожна відправлена опрацьовується по пів дня. Не має ще жодної вхідної за другу половину місяця, немає ліміту, немає кодів УКТЗЕД, як це все встигнути за 1.5 робочих дня? при цьму майже 3 дні сервіси не працювали. Яка задача стоїть, зібрати штрафи за несвоєчасну реєстрацію?

Відповісти
  • Антонина
14.10.22 09:10

Вікторія, пополнение димита "живыми" деньгами

Відповісти
  • Оптиміст
13.10.22 10:52

Якщо не має змоги зараєструвати у вихідні, то чому тоді термін рахується не в робочих, а календарних днях?

Відповісти
  • Тот
13.10.22 11:38

в мене з понеділка не зареєструвалася ні одна накладна.

Відповісти
  • Любовь
13.10.22 14:50

В 9:45 відправлена ПН, на зараз очікується доставка. Вони що пішки ідуть?

Відповісти
  • Светлана
14.10.22 11:44

Любовь, 5 годин в середньому йде реєстрація.

Відповісти
  • Оксана
13.10.22 15:40

Все роблять для "допомоги" бізнесу  у цей нелегкий час. 15-го не реєструють, 10-го та 11-го обмежена робота серверів ДПС, 14-го сервер не буде взмозі обробити велику кількість податкових накладних... Вводять жорсткіший моніторинг та блокування податкових накладних... Все для "покращення" роботи... не має слів...

Відповісти
  • Serhei
13.10.22 16:02

Это какая-то диверсия. 

Відповісти
  • Татьяна
14.10.22 10:24

Так ще окрім цього цілий ранок не можу втянути у Медок сім ПН.Які способи тільки не пробувала, у всіх виписках є, а у Медку нема.Точно -Діверсія.

Відповісти
  • Наталія
14.10.22 12:32

Татьяна, у кабінеті в ЄРПН вибрати отримані/видані  ПН за потрібний період. Експорт XLM у zip, як правило інформація зберігається на компі у папці Завантаження. Вивантажити вміст обравши для цього папку. У Медок втягую ПН через Імпорт звітів.

Відповісти
  • Тетяна
14.10.22 13:34

Подивіться на свої квитанції, таке враження, що блок непрацює, бо не бачить контрагента (а віндуже давно платник пдв) и термін подання стоїть 17 жовтня, а не 14 жовтня.
=========================Перевірка контрагента:  Контрагент відсутній в ЄДКРезультат контроля:  Не містить помилокТермін подання:  17.10.2022 00:00Період:   Вересень 2022Остання модифікація:  14.10.2022 12:02Автор документа:  Admin: AdminРедактор:  Admin: AdminОдержувач:  Державна податкова службаГрупа:  ПДВ - первинні документиОдиниця виміру:   В од з 2-ма дес знакамиКількість сторінок:  2Підписано директором:  дата та час: 14.10.2022 Очікується доставка:  дата та час: 14.10.2022 

Відповісти
  • Лариса
17.10.22 11:42

Це просто жах, мали б совість. Світла не було декілька днів, а коли було то маєш їжею і водою себе забезпечити, так ще й податкові пореєструй до 14.10 до 18:00. Жах просто....

Відповісти
  • Александра
18.10.22 11:06

Відправила накладні 14 жовтня досі очікується доставка. Це жах. Знущання якесь

Відповісти
  • Лариса
21.10.22 10:43

Александра, нажаль  мені довелося декілька разів знову відправляти податкові накладні. Вони зареєструвалися, але не відразу, частково (вдправляла повторно  кожного дня починаючи з 17.10.2022 по два рази на день)  зереєструвлися  вже з порушенням термінів реєстрації 18, 19 и навіть 20 числа. В податковій, ще раніше писали, що вони не несуть відповдальність за нашу програму з якої ми відправляємо(статус відправлно в Медку і т.п. для них не доказ) . Я продублювала подадкові накладні в кабинеті....то там вони висять й досі, як відправлені...без квитанцій взагалі. Це сравжнє знущання над людьми...над тими, хто в воєнний час намагається працювати попри обстріли і вимкнення світла! Таке враження, що для ДПС війна з бізнесом і бухгалтерами понад усе:( Мабуть досі з годівниці ПДВ отримують відшкодування "свої" люди-мародери. 

Відповісти