Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.10.22
17391 21 Друкувати

Жорсткий моніторинг - більше блокувань: оновлений порядок зупинення реєстрації ПН/РК

Як ми вчора повідомляли, Урядом внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Це рішення прийнято на підставі заяв Мінфіну про виявлення численних випадків маніпулювання показниками та ознаками, визначеними Порядком блокування ПН/РК, у разі відповідності яким подані для реєстрації в Реєстрі ПН/РК не перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку та критеріям ризиковості здійснення операцій.

Для запобігання порушень платниками податкового законодавства з ПДВ, Кабмін вирішів зробити більш жорсткішим порядок моніторингу ПН/РК. 

Відповідна Постанова від 12 жовтня 2022 р. № 1154 вже доступна сайті Кабінета Міністрів. 

Змінами передбачено:

1. Виключено можливість безумовної реєстрації розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику.

Таким чином, більша кількість розрахунків коригування буде підлягати моніторингу. 

2. Передбачено вимогу щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування платника податку, яким подано для реєстрації податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку. 

З урахуванням цього, блокуватися будуть ПН/РК не лише у разі ризиковості платника, який склав такий документ, а й у разі ризиковості платника, який надіслав такий документ. Таким чином, "мінусовий" РК, відправлений на реєстрацію ризиковим покупцем, також буде блокуватися. 

3. Визначено умови, при яких ДПС може прийняти рішення про неврахування вже врахованої таблиці платника: 

  • стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника;
  • до ДПС надійшла інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податків, видам економічної діяльності відповідно до КВЕД, кодам товарів згідно з УКТЗЕД або кодам послуг, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.

4. Зміни внесено у правила визначення ризиковості здійснення операцій. Так, ДПС перевіряє віртуальні залишки ризикових товарів і у разі перевищення реалізуємих товарів над залишками у 1,5 рази, блокує податкові накладні. Зазначимо, що перелік цих ризикових товарів дуже великий. Але, з урахуванням змін, ДПС буде перевіряти не тільки залишки ризикових, а й всіх товарів.  

Таким чином, ще більша кількість ПН/РК може потрапити під блокування. 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Олександр
13.10.22 13:44

дякуємо за " спрощення роботи" для бізнесу.
Настає час коли бізнес зникне в апріорі.Залишиться тільки КМУ та ВРУ

Відповісти
  • бух
13.10.22 13:48

просто твари

Відповісти
  • Людмила
13.10.22 14:02

По-моему проше написать:сворачивайте свой бизнес. Бизнес только для  "избранных"

Відповісти
  • Олена
13.10.22 14:16

В мене блокують всі РКі на нуль і на плюс і на мінус, цікаво що тепер - блок в квадраті? Дебіли одним словом. 

Відповісти
  • Светлана
13.10.22 14:30

Олена,також РК блокуються . Але вчора здивували, коли заблокували нульові РК на НЕПЛАТНИКА !! :)))) Ось, де логіка ?

Відповісти
  • Наталья
13.10.22 14:33

З точки зору логіки не зрозуміло , навіщо добивати і так на ладан дихаючий бізнес , коли в країні така страшна війна.  При цьому "покращень" від пана Гетьманцева , Шмигаля та Ко. все більше та більше, взяти хоча би відміну  реєстрації податкових накладних в вихідний день, коли останній день припадає на вихідний, реєстрація не до 8 годин , а до 6.  В них, тобто в податкової, військовий стан , а у бізнеса виходячи з останніх покращень його не має. При цьому всьому штрафи з 15 липня знову повернули  не зважаючи на війну , критерії моніторинга вони роблять ще більш жорсткими. Питання - а куди жорсткішими ? І питання таблиці платника податку , дуже цікаво почитати статистику , який процент з наданих до розгляду в податкову , приймається , а якщо і приймається то через місяць знову як вони виражаються злітає. Ви або з'іхали з глузду або ви переслідуєте конкретну ціль - знищити економіку країни, яка і так знаходиться в страшному стані.  І треба зауважити бізнес "обраних" як показав час податки не платить , а ще й висмоктує до своїх кишень з держави через відшкодування ПДВ. Ганьба вам "покращувачі" ! 

Відповісти
  • Ирина
13.10.22 20:09

Наталья, просто это очередной шаг  по выполнению Швабовской «Великой перезагрузки»: размывание и уничтожение национальных государств (путем коммерциализации «государственных услуг»), уничтожение малого и среднего бизнеса и монополизация экономической деятельности немногими глобальными корпорациями, выстраивание на руинах национальных государств единого мирового государства с единым мировым правительством.

Відповісти
  • Валентина
13.10.22 16:12

Наталья, злітає не через місяць, а протягом чотирьох годин

Відповісти
  • Ната
13.10.22 15:07

От ми тут всі пишемо та пишемо- вилили своє роздратування та й поготів...Мабуть - це безглуздо, якщо наша писанина ні на що не впливає. Але ж є наші керівники, є бізнесові асоціації, спільноти бухгалтерів та т.п. І вже не раз питаю себе- чому ж? чому ж не має ніякої реакції від них? Просто зайшла та погуглила -які ж у нас бізнес-спільноти? А їх же лишенько скільки...Скаладється враження, що всі з усіма домовилися та й все...ось декілка- цей список можна продовжувати та продовжуватиСПІЛКА УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ (СУПКЛУБ ДІЛОВИХ ЛЮДЕЙ» УКРАЇНАBOARDCEO CLUB UKRAINEJCI UKRAINE – МІЖНАРОДНА МОЛОДІЖНА ПАЛАТА АКТИВНИХ ГРОМАДЯНСOMMUNITY BUSINESS AND COMMUNICATIONSPRIZMA CLUB

Відповісти
  • Ирина
13.10.22 20:14

Ната, ну чому ж, у них Є реакція. Ось для прикладу: "Європейська бізнес асоціація (ЄБА) у липні 2022 скаржилася на те, що низка компаній не можуть зареєструвати податкові накладні або стикаються із ситуацією блокування такої накладної податковою службою.

У червні 2022 Асоціація звернулась із офіційним листом до голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики та Міністра фінансів із закликом сприяти уникненню моментів, які б могли перешкоджати реєстрації ПДВ накладних та, відповідно, відшкодуванню ПДВ."                   АЛЕ ВЛАДА виконує вказівки ВЭФ та Шваба.. А вони НЕСУМІСНІ с нашими вимогами та потребами....

Відповісти
  • Валентина
13.10.22 16:15

Ната, а юридичні компанії замість того, щоб захищати права платників податків, пропонують послуги розблокування за %

Відповісти
  • !!!!
13.10.22 17:47

Валентина, а вони на ентузіазмі мають працювати?

Відповісти
  • Валентина
14.10.22 09:43

!!!!, Проблему треба вирішувати глобально, визнавати прийняті законодавчі акти такими, що порушують права платників податків. Тільки хто на це піде? Слуги швидко закриють рота кожному. А юристи розвиають бізнес завдяки цьому терору.

Відповісти
  • Станис
14.10.22 08:47

Просто тепер підприємства підуть у ТІНЬ

Відповісти
  • Аня
14.10.22 09:09

Куча знакомых фирм, которым блокируют налоговые накладные- у директоров позиция-это проблема бухгалтеров... и бедные девочки, получая очень небольшую зарплату с утра до вечера пашут- ксерят, светят, отправляют (((

Відповісти
  • Наталья
14.10.22 12:12

Аня,  так  это те, кто привык работать по старинке, говорю о директорах.Значит работают еще по кешам, если им не надо быстро разблокировать. Какой смысл ксерить и делать все это, если все есть( ГЛАВНОЕ Я ИМЕЮ ВВИДУ) и налоговая все видит, а потом просто говорит:                                                                   - "ОЙ, простите, блокировка так настроена в Киеве даже не понимаю, почему вас блокируют. Надо Вам с руководством переговорить ДФС"   Такое ощущение, что просто денег им  мало стали давят за решение вопроса, вот и цену себе набивают            А  бизнес и так бедный на последнем издыхании, вообще никто не понимает из инностранцев, как мы тут все работаем.  И да все уйдут, в глубокую тень

Відповісти
  • Татьяна
17.10.22 08:30

Столкнулась   с разблокировкой , Киеву до одного места, все гадят на местах, и сваливают с больной головы на здоровую, только на местах решают заблочить тебя или нет, в наглую требуют деньги , притом присылают суммы теперь по вайберу!!!!!!Так было , есть и будет!!!!ТВАРИ!!!

Відповісти
  • Наталія
17.10.22 10:27

вопрос не по теме. в кабинет не могу зайти, не работает?

Відповісти
  • Олександр
17.10.22 10:51

Дякую нашій податковій за потворне сприйняття реалій сьогодення і умов ведення бізнесу в стані війни. Війна закінчиться, наші бійці повернуться і винесуть вас тварюки з кабіненів.
СЛАВА ЗСУ!!!

Відповісти
  • Тамара
20.10.22 22:21

Таке розчарування, 20 років працювали,  а тепер все блокують,  виробники, машинобудування.Війна, сирени,  світло, інтернет зникає, дистанційна робота, як займатися розблокування. Влада, Гетьманцев, все зищують,  гірше  рашки. Вороги.

Відповісти