Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.10.22
16685 23 Друкувати

Банки по-новому перевірятимуть сплату ЄСВ при виплаті зарплати

Мінфін наказом від 16.09.2022 року № 291 визначив новий Порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати. Порядком установлено, що банк вимагатиме від роботодавця довідку-розрахунок, якщо в платіжних документах сума ЄСВ менша, ніж добуток суми коштів для виплати зарплати та ставки ЄСВ 22%.

Таким чином, мінімальна сума ЄСВ зменшується з 1/3 на приблизно 1/5 від суми зарплати у платіжці для дозволу банків виплачувати зарплату.

У зв'язку з цим затверджено нові форми довідок. Зокрема:

  • Довідка-розрахунок (завантажити). Із дня набрання наказом 291 чинности роботодавці мають застосовувати саме нову форму.
  • Довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску (завантажити)

Крім того, за новим порядком, платникам ЄСВ (крім резидентів Дія.Сіті), які звертаються до контролюючих органів за погодженням довідки-розрахунку, у якій сума перерахування ЄСВ менша за добуток суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних інструкціях, та розміру ЄСВ у 22% у зв’язку із застосуванням максимальної величини бази нарахування ЄСВ, та які протягом попереднього року не допустили порушень законодавства про нарахування та сплату ЄСВ, за рішенням керівника ДПС надається довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати ЄСВ за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Строк дії довідки, що надається платнику ЄСВ для пред’явлення надавачу платіжних послуг, не повинен перевищувати 12 календарних місяців, починаючи з місяця видачі довідки включно.

Платникам ЄСВ – резидентам Дія Сіті, які звертаються до контролюючих органів за погодженням довідки-розрахунку, у якій сума перерахування ЄСВ менша за добуток суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних інструкціях, та розміру ЄСВ, встановленого абз. 1 ч. 5 ст. 8 Закону, у зв’язку із сплатою ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску на підставі частини 141 ст. 8 Закону, та які відповідають умовам, встановленим пунктами 2, 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», за рішенням керівника контролюючого органу або уповноваженої особи надається довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Строк дії довідки також не повинен перевищувати 12 календарних місяців, починаючи з місяця видачі довідки включно.

Крім цього, Порядок надає можливість платникам ЄСВ отримувати довідку-розрахунок як у паперовій, так і в електронній формах.

Наказ № 291 має набрати чинності з дня офіційного опублікування. На день підготовки  матеріалу документ офіційно ще не опубліковано.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ирина
14.10.22 08:18

Це мені із-за інвалідів бавитись тепер постійно? Цензурної лексики нема!!! Ідійоти!!!

Відповісти
  • Наталья
14.10.22 09:40

Ирина, Щодо інвалідів, то вже так і було раніше. Якщо вони в загальній відомості, то проходить, бо вистачає суми ЄСВ, а от коли перераховуєш лише одній людині, а вона інвалід.... Я уже з цим бавилася не раз. Банки вимагають доплатити кошти, а коли намагаєшся щось пояснити, то працівник банку починає "виходити з себе", бо "в неї інструкція!". От і роблю переплату, яку потім враховую при виплаті наступної зарплати. Мене це завжди обурювало. Але таке вже не перший рік

Відповісти
  • Ирина
14.10.22 13:25

Наталья, у мене вкладалось в 1/5

Відповісти
  • Ирина
14.10.22 13:26

вибачаюсь, в 1/3

Відповісти
  • Вико
14.10.22 09:52

Наталья, раніше було 1/5 від суми виплати. І якщо наприклад 1 інвалід на 2-3 не інваліда, то все норм, а зараз сума виплати*22%, тобто збільшується ЄСВ при виплаті. І як переплату врахувати в наступних виплатах, якщо ситуація повторюється? Або кожного разу довідку (ту шо на 12 міс навряд чи всім дадуть), або повертати постійно переплату по заяві. З усіх сторін, і блокування ПН/РК і штрафи та перевірки, а докази про неможливість чого варті( ну ще й цей моніторинг на додачу. Враховуючи те що інвалідів в Україні все більше, дякуючи рашці, бухгалтерам буде чим зайнятися, наче мало нам війни. Що рашка не зруйнує, то гетьманьцев і Ко розвалить. 

Відповісти
  • Наталья
14.10.22 15:06

Вико, і зараз у цій статті теж написано, цитую: "Таким чином, мінімальна сума ЄСВ зменшується з 1/3 на приблизно 1/5 від суми зарплати у платіжці для дозволу банків виплачувати зарплату." Чи я щось не розумію?

Відповісти
  • Наталья
14.10.22 15:03

Вико,я те й мала на увазі, що коли робиш перерахування за відомістю, в якій 1-2 інваліди, а більшість - ні, то з ЄСВ проблем не було. А от коли окремо одній людині-інваліду перераховувала, то банку "не вистачало ЄСВ". З довідкою гратися, зрозуміло, нема коли, бо треба провести виплату зараз, тому й доводилося платити зайве. І мені вже тоді працівники банку казали, що потрібно суму виплати ділити на 5, інакше в них не проходить

Відповісти
  • Галина
14.10.22 13:43

Вико, ви мали на увазі "гетьманьцев і зе?

Відповісти
  • Ирина
14.10.22 09:15

Слова исключительно нецензурные!22% должно быть от начисленного,а нет от суммы в ведомости.И теперь лучше не иметь инвалидов

Відповісти
  • Наталья
19.10.22 10:28

Ирина, звонила в банк. 22% от суммы выплаты

Відповісти
  • Наталья
14.10.22 09:53

Хто буде видавати цю довідку? Як в електронному вигляді її отримати?

Відповісти
  • Євгеній
14.10.22 10:19

У МІНФІНІ людей з інвалідністю немає.Невже таке просте питання не можна вирішити? 

Відповісти
  • Татьяна
14.10.22 12:19

Мінфін контора ідіотів, яка мабуть підпорядковується рашистам. Весь період війни знущаються над бухгалтерами та підприємствами. Не має кінця  і краю недолугим рішенням, які ускладнюють роботу підприємств, котрі ще якось дихають .Люди працюють не на підтримання економіки, а на її розвал. Хай горять у пеклі разом зі своїми постановами.

Відповісти
  • Оксана
14.10.22 13:34

Очень странная статья, в начале написано, минимальный ЕСВ стал 22% от выплаченной з/п, потом что это снижение ставки с 1/3 до 1/5. Так какое снижение, уже давно и так 1/5, где автор был несколько лет? Повышение - незначительное с 20% до 22%

Відповісти
  • Вячеслав
17.10.22 13:13

Оксана, тоже не понял. Давно 1/5. И справку требовали раньше, если меньше 1/5. Правда в формах и порядках не заморачивался (может здесь что-то поменялось). Переплачивал, потом недоплачивал (ситуации позволяли выйти по результату в ноль).  

Відповісти
  • volodya
14.10.22 14:02

Я не зрозумів. Тепер кожного разу потрібно буде заповнювати цю довідку і бігати з нею в податкову на поклін?

Відповісти
  • Елена
17.10.22 11:36

Буду платить по ведомостям инвалидам командировочные, к ним прикладывать бухг.справку. плюс отдельные платежки. Задолбусь я во время тревог бегать за справками.

Відповісти
  • Галина
17.10.22 11:44

Вопрос можно? А в какую из налоговых бежать,если бухгалтер и директор в эвакуации в разных "углах" Украины?
Такое впечатление что в Киеве война закончилась или мы все остальные спим?

Відповісти
  • Дмитро
17.10.22 16:36

Йо, коллеги, шо за кипиш??? - как и раньше 1 раз берешь довидку и забываешь на весь год (12 мес.) По сути то ничего не поменялось!!! У меня, например, один вопрос: полученная в начале года (на 12 мес.) будет действительной, или нужно бужет таки по новой форме "поновлювати"?

Відповісти
  • Елена
17.10.22 19:40

Дмитро, этот кипиш во время Дия-то, Дия-сё, кабинет платника, медок, вчасно и ещё десяток сервисов.

Відповісти
  • Елена
04.01.23 12:44

Скажите, пожалуйста, а банк когда проверяет то считает ЕСВ от суммы выплаты (чистой суммы) 22% или от начисленной суммы?

Відповісти
  • Людмила Гапеенко
19.03.24 14:00

Чи можна отримати довідку на 12 міс.про видачу зп без перевірки сум ЄСВ у особистому кабінеті податкової?

Відповісти