Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.11.22
7442 22 Друкувати

Гетманцев розповів, як зміняться критерії моніторингу податкових накладних

Голова податкового комітету Данило Гетманцев почав дозовано видавати напрацьовані зміни до порядку блокування податкових накладних. 

Знайомимо читачів з першими напрацюваннями. 

1. Розширено ознаки безумовної реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування. Без проведення автоматизованого моніторингу буде здійснюватися реєстрація ПН, в яких загальна сума обсягу постачання не перевищує 5 тис. гривень, та РК, в яких сума обсягу операцій на зменшення та/або сума операцій на збільшення не перевищує 5 тис. гривень.
Загальна сума таких операцій у поточному пероді обмежена обсягом операцій на загальну суму 500 тис. гривень.

Гетманцев вважає що це вже зараз зніме велику кількість проблем для малого бізнесу, який зіткнувся з збільшенням блокування накладних. Зрозуміло, що будь-який фіскальний контроль тут не має жодного сенсу.

2. Податкову службу зобов’яжуть зазначати у рішеннях про відповідність пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку деталізованої інформації щодо причин та підстав розгляду питання відповідності платника податку цьому Критерію. 

Податкова має вказати, зокрема, щодо виду операції (придбання/постачання), періоду, УКТЗЕД та ЄДРПОУ контрагента, для того, щоб бізнес розумів через які операції виникли питання та скасувати рішення, якщо вказані підстави не відповідають дійсності. 

3. Також критерій ризиковості платника податку на підставі пункту 8, доповнено умовою щодо не застосування цього пункту, якщо ризикова операція зазначена у ПН/РК або дата отримання інформації щодо здійснення ризикової операції перевищує 365 днів на дату прийняття рішення. 

4. Підвищені критерії визначення позитивної податкової історії щодо обсягу постачання, на яку платник податку може зареєструвати ПН/РК у поточному місяці - з 500 тис. гривень до 1 млн. гривень, а з 50 тис. гривень на одного контрагента - збільшено до 100 тис. гривень. Пункт 4 Показників, за якими визначається позитивна податкова історія, поширено на платників податку четвертої групи єдиного податку.

5. Вирішене питання врахування націнки при поверненні товару. 

"Чудово розумію, що це не вирішить до кінця всі проблеми, але точно вже крок вперед на зустріч чесному бізнесу", - визнає нардеп. 

В найближчі дні чекайте ще змін, які, за словами Гетманцева, також будуть спрямовані на спрощення роботи платників податків.

За матеріалами Данило Гетманцев
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юлія
25.11.22 09:07

Блокування - це абсолютно незаконний спосіб впливу з боку держави. Це - презумпція винуватості платника, коли треба доводити що ти невинен. Але замість повної відміни цього механізму Гетьманцев знову починає товкти воду в ступі! Реєстрацію можна залишити. Блокування - відмінити як таке!!!

Відповісти
  • Вікторія
25.11.22 09:10

У нас 3 дня нет интернета в дневное время. Как можно регистрировать НН с 8.90 до 18.00?

Відповісти
  • Елена
25.11.22 17:26

Вікторія, у нас сегодня был 1 час интернета

Відповісти
  • Євгеній
25.11.22 09:39

Якщо проблема не вирішується, то який це крок вперед? Під час війни блокувати виживаючий бізнес - це ПЕРЕБОР.

Відповісти
  • Ирина
25.11.22 11:00

Поважні бухгалтери, підпишить, будь ласка, петиціїї по ПДВ та резумпцію невинуватості:
https://petition.president.gov.ua/petition/167520
https://petition.president.gov.ua/petition/165654
Проявіть свою громадянську позицію!

Відповісти
  • Лара
25.11.22 11:04

Купи козу - продай козу. "Отец-благодетель"

Відповісти
  • nfif
25.11.22 11:07

5тис грн....????? в якому світі вони живуть? вони ціни бачили? 

Відповісти
  • СержК
25.11.22 11:12

Просто цікаво - у шановного пана є довідка від психіатра про те, що він людина несповна розуму... чи то така гра-знущання над здоровим глуздом?... Що таке нині 5000 гривень для безумовної реєстрації ПН, коли простий надійний радіоприймач на батарейках може коштувати від 1000 до 3000 гривень? Для кого це норма, для роздрібного одиничного продажу на ринках? Податкова перетворилася на окремий батальон ДРГ окупантів, що нищить країну зсередини...

Відповісти
  • Леста
25.11.22 11:20

Коли вже це "світило " економічних наук Гетьманцева з його примітивними ідеями видсунуть від "центра прийняття рішень".  Ніяких ідей , окрім знущанням над бізнесом, який ним не контролюється, цей "діяч" просто не здатен продукувати! 

Відповісти
  • Mariya A.
25.11.22 11:46

Гетманцев + Южанина = це щось ((( це велика халепа для українського бізнесу. Що вони несуть???

Відповісти
  • Наталія
25.11.22 11:49

Таке відчуття, що людина з іншої планети, де нема війни, відключень електрики та інтернету,  розірванних зв'язків і повно грошей на всі забаганки влади - коли ти не повинен сплачувати ПДВ, а сплачуєшь, бо тобі заблокували вхідний ПДВ, бо Гетьманцеву та владі треба комусь ПДВ відшкдовувати, тому з нас можна три шкури дерти. 

Відповісти
  • Татьяна
25.11.22 12:50

пока идиоты принимают законы ничего не изменится а твм нет специалистов,,,одни братья,святья,кумовья и все.И НИЧЕГО НЕ ИЗМЕНИТСЯ!!!!

Відповісти
  • майя
25.11.22 14:26

.гетьманцев!!,, не надо думать- что все пройдет безнаказанно..!!!очень мечтаю- чтоб гетьманцев+ его единомышленники - понесли отвтетственность за свои конкретно преступние злодеяния  під час війни ..перед бізнесом..

Відповісти
  • Лилия
25.11.22 15:43

а коли нам це покращення чекаи? це типу зміни до положені будуть, чи закону? чи просто в один прекрасний момент сервера ДПС перелаштують?

Відповісти
  • Александр
25.11.22 17:17

Об этом нужно спросить не того кто собирает мзду. А профессора Стенфрда, маленького чела-министра экономики США при Рейгане. Он гений экономики. Они грохнули СССР, 

Відповісти
  • Александр
25.11.22 17:21

Гетьманце из Азароского кодла. Азаров шпион-диверсент. Ниужели никто этого не видел. Падаткова истребляла Страну, только слепой этого не замечал

Відповісти
  • Ния
25.11.22 22:21

Александр, та это же просто тупо коррупция - в ручном режиме заставляют порядочных налогоплательщиков платить НДС без уменьшения его на налоговый кредит, чтобы этот НДС потом по своим карманам рассовать и сунуть с кем ими было договорено... бррр... вот бы их изловить да показательную смертную казнь через повешение учинить, чтобы другим подобным тварям неповадно было! (воровать у бедствующей страны!!)

Відповісти
  • Александр
27.11.22 02:58

Ния, Нет это ФСБ, Война пртив Украины.

Відповісти
  • Ния
27.11.22 10:58

Александр, это было и до войны, теория заговора - это сказки для тех, кто не хочет/не может думать своей собственной головой

Відповісти
  • майя
26.11.22 00:47

Александр=Абсолютно согласна  з приводу азарова- именно этот засланну рашистську гидоту -диверсанта,кот.  иниицировал и создал в украине именно эту модель налоговой служби  - как репрессивного  органа/ предполагаю=что все это копировалсь с образца    рашистской системи..//- до сих пор есть дурни- кот. еще восхваляют  эту падлюку- как  "премьер-министра"

Відповісти
  • Алиса
26.11.22 11:14

Здесь не только один гетманцев замазан,под его фамилией все идет и он инициатор,но есть кабмин и премьер ,они что думают и как работают?Везде наблюдается спад экономики и перенос бизнеса в другие страны,они совершенно не занимаются экономикой,а только дерибан и все.

Відповісти
  • Татьяна
26.11.22 14:15

Просто интересно....А почему не было ни одного прилета по гос учреждениям, нал инспекциям, судам и пр. дармоедам? Орки считают их своими союзниками?

Відповісти