Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.11.22
7433 16 Друкувати

Блокування ПН: що не так з новими критеріями від Мінфіну

Ми вчора вже розповідали, що податковий комітет відхилив правки до законопроєкту №8079, якими нардеп Ніна Южаніна намагалася скасувати на період війни блокування податкових накладних. 

Того ж дня Мінфін презентував зміни до порядку блокування ПН/РК.  

Напрацювання було оприлюднено на сайті Мінфіну для надання зауважень та пропозицій до проєкту відповідної постанови протягом 30 робочих днів. 

Южаніна розкритикувала розроблений Мінфіном проєкт. 
 
1. Подовження операційного дня, на який припадає граничний строк реєстрації ПН/РК, з 0:00 до 24:00.
 
"Але чому це повинно стосуватися тільки граничного дня?, - цікавиться нардер.

"Зараз кожен на своєму місці працює тоді, коли для цього є можливість, чи щойно з’являється така можливість. І податкова не виняток.  
Я ж пропонувала, щоб реєстрація ПН/РК здійснювалась щоденно з 8 години до 22 години (діюча норма - у робочі дні з 8 години до 18 години)", - пише вона. 
 
2. Виключення з моніторингу (безумовна реєстрація) ПН/РК, у яких зазначено обсяг постачання на суму до 5 тис. грн (сума ПДВ - 1000 грн), якщо обсяг операцій в поточному місяці не перевищує 500 тис. грн.
 
Ця норма нібито захищає від СМКОР маленький бізнес, але насправді вона про інше.

"Схемники будуть аплодувати за таку лазівку, адже зможуть дробити суми в ПН/РК, і їм за це нічого буде. Чесному бізнесу (а такого більшість, як би не хотіли в податковій бачити в усіх підприємцях ворогів) має бути байдуже до СМКОР взагалі", - запевняє Южаніна. 
 
Тому вона і пропонувала протягом дії воєнного стану та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, процедури СМКОР здійснювати без фактичного зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН, тобто відмінити блокування ПН/РК.
 
3. Запровадження разової автоматичної реєстрації ПН/РК, що були зупинені у період з 14 жовтня 2022 року до дати набрання чинності запропонованими змінами до постанови 1165, якщо такі ПН/РК відображено в таблицях, які прийняті.

Тобто, таким чином, податкова виправляє власні помилки.
 
В свою чергу, Южаніна пропонувала, що ПН/РК, складені та подані для реєстрації в ЄРПН у період з 24 лютого 2022 року, які не були зареєстровані в ЄРПН у зв'язку із зупиненням, а платником податку були подані до податкової інформація, пояснення та/або копії документів, повинні бути зареєстровані в ЄРПН протягом п'яти календарних днів після прийняття відповідних змін незалежно від прийнятого ДПС рішення.
 
Далі - суто технічні зміни, запропоновані Міністерством фінансів і ДПС. Більше про зміни від Мінфіну за посиланням

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ирина
29.11.22 21:04

Шановні бухгалтери, директори, власники бізнесів, підпишіть, будт ласка, петиції щодо відміни блокування податкових накладних на нас воєнного стану!
Виявіть свою громадянську позицію!
https://petition.president.gov.ua/petition/167520
https://petition.president.gov.ua/petition/165654
https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/11061

Відповісти
  • Ирина
29.11.22 21:07

Не треба скаржитись, робіть щось!
Петиціії мають набрати всього 25000 голосів, а досі не набрали.
Що, в нашій країні не має хоча б 25000 бухгалтерів, для того, щоб зібрати підписи?!
А то складається, що ВСІХ ВСЕ ВЛАШТОВУЄ!

Відповісти
  • Лариса
30.11.22 08:10

Ирина, на петицію про зняття Гетьманцева було прийняте відповідне рішення? А ще на сотні інших? То може досить вірити в те, що цар - хороший, боярє - погані?
Треба торбити народних обранців, я за яких наголосували і примушувати їх вносити зміни, поки країна, хоч формально, ще ПАРЛАМЕНКСЬКО-президентську форму правління має.

Відповісти
  • Ирина
30.11.22 15:32

Лариса, і що тепер? Давайте далі нічого неробити? Ви це мені хочете довести?
Так тоді не робіть. Я тоді я не до вас звертаюсь.

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
30.11.22 15:41

Ирина, Ви точно прочитали мій коментар? і точно не помітили оцього: "Треба торбити народних обранців, за яких наголосували і примушувати їх вносити зміни, поки країна, хоч формально, ще ПАРЛАМЕНКСЬКО-президентську форму правління має."?
якщо ні - тоді дійсно, вам нічого не залишається робити, окрім вірити, що президент цього разу відреагує на те, на що до цього часу не реагував. Щиро бажаю успіху

Відповісти
  • Ирина
30.11.22 16:54

ХХХХХХХХХ, І ця петиція до народних обранців - саме для Вас!
https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/11061
І чогось саме в неї найменше голосів - всього 1869.
Ви, мабуть, її вже підписали, так?

Відповісти
  • Лариса
30.11.22 17:49

Ирина, справа в тому, що я не вважаю в нинішній ситуації петиції дієвими -на жодну тему. На жаль. 
Тому, моє бачення - звертатись до конкретного депутата, за якого я віддавала голос. І так, я робила таке по іншим питанням.

Відповісти
  • Ирина
30.11.22 15:59

ХХХХХХХХХ, Можете нічого не роботи. Я не до Вас взагалі зверталась, а до тих, хто хоч щось робить! 
Моя віра тут ні до чого!

Відповісти
  • Юрий
30.11.22 08:17

Лариса, потому Что все ленятся и думают, что вопрос как то сам решится. Нет чтобы каждый бух и Дир обязали всех своих работников + минимум по одному родственнику или другу подписать петиции. С предоставлением скринов. Да; не очень демократично, а какой другой выход. Сколько можно дроч#ть один и тот же вопрос. Десятая петиция по счету, а толку нет

Відповісти
  • Ирина
30.11.22 16:07

Юрий, Я з Вами згодна. Більшість так і думає!

Відповісти
  • Лариса
30.11.22 09:21

Юрий, мова про те, що на ці петиції НЕ РЕАГУЄ. той хто мав би прореагувати. 
А от про "обязали всех своих работников + минимум по одному родственнику или другу подписать петиции. С предоставлением скринов" - це жесть. 
Про всяк випадок - ми не в лаптєстані, щоб "обязали" і "скріни".
Голови треба на плечах мати всьому наріду, щоб не доводилось потім петитіції писати

Відповісти
  • Ирина
30.11.22 08:37

Юрий, как правило- появляется одна петиция, потом они резко плодятся, я полдня потратила на то, чтобы подписать одну, резко нарисовалось ещё две, при увеличении числа подписей- добавиться еще пять-шесть. Это как с ветряными мельницами бороться... Помню году в 19, когда там первая волна была, лень вспоминать- собрались на митинг, так в этот же день почему-то резко нарисовался другой, куда там бухам с их блокировкой и редким владельцам,,, Про нас вспоминают, когда надо сидеть в окружении и голыми руками родной город защищать, а так- мы не люди, к сожалению(((

Відповісти
  • Ирина
30.11.22 16:18

Ирина, Ви серйозно півдня потратили, щоб підписати одну петицію?! 
Тоді Вам точно до народних обранців! З ними ви швидко впораєтесь.
Краще підписати 100 петицій, ніж ні одної. А плакатись можна незкінченно. Що, взагалі, більшість і роблять.

Відповісти
  • Ганнс
30.11.22 03:56

https://petition.president.gov.ua/petition/167520
Петиція !!!

Відповісти
  • Светлана
30.11.22 11:33

Запровадження разової автоматичної реєстрації ПН/РК, що були зупинені у період з 14 жовтня 2022 року до дати набрання чинності запропонованими змінами до постанови 1165, якщо такі ПН/РК відображено в таблицях, які прийняті. - НАМ ЗАРЕЄСТРУЮТЬ ПН?

Відповісти
  • Катя
30.11.22 16:35

Цікавенько, самі ж писали, що тільки  50% таблиць  приймаються. А що робити тим в кого не прийняли таблиці????

Відповісти