Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.12.22
7672 32 Друкувати

Мінфін категорично проти скасування блокування податкових накладних

Міністерство фінансів України розглянуло правки до законопроєкту № 8079, якими народний депутат Ніна Южаніна намагалася скасувати блокування податкових накладних на період воєнного стану. 

Свої висновки Мінфін виклав у листі № 11310-02-2/27928 від 28.11.2022 р.,, де нагадав,що Уряд України протягом багатьох років намагався вирішити проблему з відшкодування ПДВ з бюджету. Зокрема, ідея полягала в тому, щоб створити такі умови, за яких не було накопичення боргів перед платниками податку та не було суб’єктивного підходу під час вирішення питання повернення з бюджету цього податку конкретному платнику.

Саме система моніторингу ПН/РК спрямована на забезпечення своєчасного відшкодування ПДВ з бюджету, що у повній мірі досягається шляхом здійснення контролю за повнотою нарахування та сплати ПДВ до бюджету.

У разі відміни СМКОР держава не матиме можливості здійснювати автоматичне бюджетне відшкодування. З метою недопущення неправомірного відшкодування ПДВ із бюджету податкові органи будуть змушені повернутися до практики проведення значної кількості перевірок по ланцюгу постачання. Водночас після проведення реформи ДПС суттєво скоротився штат ревізорів, у зв’язку з чим виникне необхідність збільшення строків проведення перевірок. При цьому постраждають платники податків, які внаслідок скасування автоматичного бюджетного відшкодування втрачатимуть обігові кошти.

Крім того, Мінфін зазначає, що метою застосування СМКОР є забезпечення проведення ефективного автоматизованого моніторингу ризикових операцій для виявлення податкових ризиків та запобігання формуванню несумлінними платниками сумнівного податкового кредиту за рахунок відображення у податкових документах недостовірної інформації та, як наслідок, попередження ризиків недоотримання надходжень до бюджету.

В умовах воєнного стану податкові надходження насамперед забезпечують потреби країни на здійснення оборонних заходів. Україна отримує кошти від міжнародних донорів виключно на гуманітарні цілі.

Тому втрата надходжень до бюджету внаслідок використання платниками податків схем мінімізації податкових зобов’язань з податку на додану вартість призведе до неможливості здійснювати фінансування державних програм, спрямованих на забезпечення обороноздатності держави.

Ураховуючи зазначене, міністерство  категорично не підтримує пропозиції, внесені народним депутатом Ніною Южаніною. 

Одночасно Мінфін нагадав, що з метою усунення непорозумінь між платниками податку та ДПС, вже напрацьовано зміни, спрямовані на удосконалення роботи СМКОР, які після проведення узгоджувальних процедур відповідно до регламентних вимог буде внесено на розгляд Уряду. Всі подробиці проєкту від Мінфіну ми писали тут

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ІринаКиїв
01.12.22 01:02

от так закінчиться останній бізнес.... жаль, що не розуміють,  як воно працювати в таких умовах.....

Відповісти
  • Світлана
01.12.22 06:57

Виникає питання чому ні де в світі,, крім Украіни не використовують блокування і відшкодовують ПДВ ? Що з нашим Мінфіном не так ? Тому що все що вони відповіли , це маніпуляції і підміна понятій , бо для чого тоді БЕБ і ДПС, ? 

Відповісти
  • Юлія
01.12.22 08:13

Ніде в світі немає презумпції винуватості платника податків! А у нас - запросто! Працюєш - значить винен у злочині, доводь, що це не так! Яка правова держава?????

Відповісти
  • СержК
01.12.22 08:29

Хто втрачатиме обігові кошти внаслідок невідшкодування ПДВ з бюджету? Назвіть поіменно (щось підказує, що перелік буде дуже короткий). А те, що обігові кошти втрачають масово інші платники, мінфін якось не турбує?Створена така потворна система, в якій той, хто ще намагається працювати, - вже ризиковий (ось тут з мінфіном згоден повністю, але сенс вкладаємо різний).В умовах воєнного стану мусимо поповнювати бюджет? мінхрєн розуміє, що саме такі дії призведуть до того, що поповнювати його буде нікому?Скасуйте той клятий корупційний ПДВ. Податок з обороту 2 чи 5% ДЛЯ УСІХ БЕЗ ВИНЯТКУ (ви вже це зробили частково). Просто і лаконічно. Спростіть бухгалтерський облік. ЖОДНИХ відшкодувань з бюджету! Навіщо складні схеми зі скрутками, якщо все одне сплатиш цей податок, і чим більше "посередників", тим більше віддаси? Купа неблагодарної без жодного сенсу роботи бухгалтерів - у смітник... Туди ж - нескінчену армію "контролерів"-хабарників...

Відповісти
  • Ирина
01.12.22 10:46

СержК, думаю, что нельзя отменить пдв- за счет відшкодування ціна на товар в ринку експорта. Зерно идет - пока по нему не відшкодують- будет вот так. Государство не допускает  голода в опр. странах, но зерно идет от часних ( с конечн.бенефіціарами явно нерезами) компаний . Им в основном и відшкодовують.

Відповісти
  • Надежда
02.12.22 11:10

Ирина, При остановке предприятий от системных блокировок НН, сотрудники остаются без зарплат. Это тоже ГОЛОД в их семьях, созданный в современной Украине как в 33 из-за экспорта зерна. История ни чему не учит? Слава героям!

Відповісти
  • СержК
01.12.22 13:41

Ирина, для всіх процесів завжди є перехідні періоди. Іноземні інвестори легко переналаштуються, якщо будуть зрозумілі постійні податкові умови, а наших важко іноді назвати "інвесторами"... Ділки, та й годі... Якщо не зраджує пам'ять, ПДВ є в певному сенсі податок на перевиробництво, аби стримати зайвий об'єм продукції, яку не може спожити той, для кого вона призначена... Ця чудова страна ніколи не відродиться у повоєнний час з цим податком у такому вигляді. Нажаль. Тому щось треба робити 

Відповісти
  • Єлизавета
01.12.22 09:05

ИНОПЛАНЕТЯНЕ!!!

Відповісти
  • Катерина
01.12.22 09:11

Коли не вмієш працювати головою, то вимагаєш право застосувати кувалду

Відповісти
  • Татьяна
01.12.22 09:21

"Ты виноват лишь в том, что хочется мне кушать.." Классик прав.

Відповісти
  • Евгения
01.12.22 09:38

Вопрос. Это ж какие такие предприятия у нас так лихо работают, что всю страну поставили на карачки для возмещения им НДСа?
Да ещё и минфин всё чётко и вежливо разъяснил, мол, пока не выплатим возмещение будете платить и не рыпаться.

Відповісти
  • Ирина
02.12.22 12:33

Евгения, я выше предположила , что агрохолдингам-експортерам. 

Відповісти
  • Светлана
03.12.22 16:15

Ирина,вы хотели сказать зернотрейдерам, которые скупают зерно за копейки у мелких фермеров

Відповісти
  • Диана
01.12.22 09:45


Ми імпортери. Всі ВМД проходять через їх довбану систему. І блокує за критерієм 1. 32% пн блокують! лише за 1 половину листопада 75 накладних.

Відповісти
  • Ирина
01.12.22 09:48

Ми теж "катигорично" не подали деку за жовтень, поки не розблокуємо всі пн .ПДВ в бюджет кинула столько , сколько посчитала по деке, если бы все накладные были зарег-ны. По поводу таблицы и два дня ее подачи : проблема даже не в таблице , коды можно поставить , а проблема в прилаг. документах ( если сейчас  диджитализация , зачем по 100 сканов делать?) .Это первое , а второе - не понятные требования комиссии и отказы. Работающие кадры в налоговой - это отдельная тема . Вы же все видите . Производство или услуга  выход - вход все сопутствующее. Анализируйте 20-опп (зачем мы ее вообще подаем???), входящий УКТ ЗЕД (мы же его лепим для чего то) и если к предприятию есть вопросы -работайте с ним. Но вопрос же не в этом - есть ручное регулирование не принятия таблиц, блокир налоговых и присв ризиковости. Например, напишите не процент заблокированных налоговых , а какая это категория КВЕДА .Могу сказать, что перевозка у меня   - вся в блоке.Соответственно, одна фирма (20 водителей с семьями) просто - минус.

Відповісти
  • Надежда
01.12.22 10:12

Получили вчера от поставщика НН, скопировала все названия и КВЕДы, поменяла цену и отправила на регистрацию. Висит... ни бе, ни ме. Шукають зраду.

Відповісти
  • Юрий
01.12.22 11:39

Надежда,когда получите положительный ответ - не спешите радоваться. У нас в 12-00 одобрили, а в 17-00 уже отменили эту таблицу. Так что грош цена этим дармоедам.

Відповісти
  • Ніка
02.12.22 15:08

Юрий,у нас так само прийняли таблицю і потім відмінили з причини "наявність у контролюючих органах податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій: придбання товарів ( робіт, послуг) від ризикових контрагентів протягом 2021-2022 років" І що далі робити ?????

Відповісти
  • Ольга
01.12.22 11:09

Цікаво, а чому-ж тоді зараз по всім відшкодуванням, навіть до 100 тис  проводиться документальні позапланові перевірки, якщо СМКОР забезпечує автоматичне відшкодування? За час війни жодного відшкодування без первірки не було, при тому що суми невеликі і продукція експортується одна і та сама протяом декількох років. А останнє навіть і продовж 2-х місяців після перевірки не отримано

Відповісти
  • Катя
01.12.22 11:43

Давно вже всім відомо ,що відшкодування проводиться під 20 відсотків відкату податковій. Мінфіну з податковою  байдуже де заробляти.

Відповісти
  • Ольга
01.12.22 11:51

Катя, якщо повоювати з рік, можна і без відкату

Відповісти
  • Роман
01.12.22 12:17

потрібні страйки. і в цілому на страйки їм теж буде пофіг, але коли русня в своїх змі почне розганяти тему, як тут бізнес душать, тільки тоді почнуть чухатись

Відповісти
  • бурундук
01.12.22 17:41

Роман,попробуйте....повестка ждет

Відповісти
  • Євгеній
01.12.22 12:58

Причому тут ВІДШКОДУВАННЯ до БЛОКУВАННЯ.Що ви змішуєте грішне з праведним.

Відповісти
  • Наталія
01.12.22 12:59

Євгеній, ну чому? ПН блоканули і живі гроші пішли в бюджет

Відповісти
  • Анна
01.12.22 14:42

Де ви бачили автоматичне відшкодування. Певно тільки для "избранных". Чому  весь бізнес має страждати заради цього? Несуть несинітниці щоб прикрити свої корупційні плани з "обелечивания бизнеса".

Відповісти
  • Наталія
01.12.22 14:56

Анна,так і знищують дрібний і середній бізнес аби допомогти "бідному вибраному" бізнесу.

Відповісти
  • Аліса
05.12.22 10:28

Дело в том,что речь шла не об отмене ПДВ и СМОКР а об отмене блокировок,это совершенно разные вещи.Пусть будет регистрация ,но и только,пусть работает их система и будет автоматическое возмещение но в реальных условиях экономики.На сегодня это картинка наоборот.Если не будет хватать денег на возмещение ,то это забота минфина где взять эти деньги и за счет чего.Не думаю что у нас так много экспорта чтобы его невозможно было контролировать.Вот отсюда и все остальные выводы,что сейчас это не система регулирования и учета ,а система грабежа предприятий на госуровне и значит это прямое предательство интересов государства и его граждан.ДПИ сама продает заинтересованным предприятиям ПДВ за процент. и все знают об этом.

Відповісти
  • Ольга
05.12.22 14:17

Еще бы - отказаться от такой кормушки. Единственный источник наживы. 

Відповісти
  • Наталія
05.12.22 14:47

Волинська ДПІ, взяли заступника начальника на хабарі за розблокування і відкати. І далі те саме , за розблокування ПН мінімум 2000 грн(((((

Відповісти
  • Надія
05.12.22 16:12

Цей абсолютно корупційний податок ПДВ в даний час в нашій державі не потрібен зовсім! Якщо у економічному блоці не має розумних голів ,щоб придумати нормальне оподаткування в державі , то якого " ч" там сидіти , даремно займати місця і ще й отримувати  не маленьку зарплату!

Відповісти
  • Надія
05.12.22 16:15

З економічного блоку у державі  прогнати всіх , бо вони не вспромозі  прийняти нормальні закони ,які дадуть жити і працювати ,а армії воювати! 

Відповісти