Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.12.22
17232 36 Друкувати

З 11 січня податкові накладні блокуватимуть по-новому

Постановою КМУ від 23 грудня 2022 р. № 1428 внесено зміни до Порядку блокування податкових накладних. Набирає чинності цей документ через 15 днів після офіційного опублікування. Опубліковано Постанову сьогодні, 27 грудня 2022 року у газеті "Урядовий курʼєр".  Таким чином, нові правила запрацюють 11 січня 2023 року. 

Документом передбачено: 

1. Запровадити разову автоматичну реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування, що були зупинені у період з 14.10.2022 до 10 січня 2023 року, якщо одночасно виконуються такі умови:

  • у таких ПН/РК зазначені операції виключно з кодами товарів або послуг, що відображені у таблицях даних платника податку, врахованих контролюючими органами;
  • щодо таких ПН/РК комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації  або комісією центрального рівня не прийнято рішення про задоволення/залишення скарги без задоволення;
  • наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, обчислена відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 ПКУ.

2. Внести зміни до Порядку зупинення, затвердженого постановою № 1165, а саме:

1) розширити ознаки безумовної реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, зокрема, виключити з моніторингу:

  • податкові накладні, в яких обсяг постачання не перевищує 5 тис. гривень;
  • розрахунки коригування, в яких абсолютне значення суми коригування на зменшення/збільшення суми компенсації не перевищує 5 тис. гривень.

Водночас обсяг операцій у поточному місяці за такими податковими накладними / розрахунками коригування не перевищує 500 тис. гривень;

2) змінити форми додатка 4 до Порядку зупинення «Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку», додатка 6 до Порядку зупинення «Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість» та додатка 7 до Порядку зупинення «Рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість» шляхом зазначення у відповідних полях рішень детальної інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТ ЗЕД /ДКПП/ умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції;

3) встановити, що у разі виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, на підставі рішення комісії регіонального рівня або рішення суду автоматично виключати з переліку ризикових його контрагентів з урахуванням встановлених умов;

4) встановити, що критерії ризиковості платника податку стосовно неподання податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди та неподання фінансової звітності за останній звітний період застосовуватимуться з урахуванням можливості/неможливості подання такої звітності в умовах воєнного стану (підпункт 69.1 ПКУ);

5) запровадити довідник кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Такий довідник визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному вебсайті ДПС;

6) розширити показник пункту 1 позитивної податкової історії платника податку на додану вартість щодо одночасного виконання умов досягнення обсягів постачання за поточний період, зокрема, збільшити вимоги до обсягу постачання з 500 тис. грн до 1 млн грн та на одного отримувача з 50 тис. грн до 100 тис. гривень;

7) доповнити показник, за яким визначається позитивна податкова історія для сільськогосподарських підприємств, умовою, за якої ним зможуть скористатися платники податку, які перебувають на спрощеній системі оподаткування четвертої групи та якими сплачено податкові зобов’язання з єдиного податку в повному обсязі та у строки, передбачені законодавством;

8) уточнено критерії ризиковості здійснення операцій шляхом:

  • доповнення коефіцієнта націнки 1,5 у формулу визначення залишку товару, в межах якого можна реєструвати розрахунок коригування на зменшення суми податкових зобов’язань;
  • встановлення, що не вважатиметься ризиковою операція, за якою складено розрахунок коригування за операціями з постачання електричної енергії, природного газу, теплової енергії.
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
27.12.22 11:59

А если в регистрации заблокированной НН отказано уже по Скарге, она подлежит автоматической регистрации или идти только в суд?

Відповісти
  • Анна
27.12.22 12:14

Наталья, получается только суд (

Відповісти
  • Лилия
29.12.22 11:10

цікаво, а безумовна реєстрація коли буде? після подачі деки за грудень? у меня блокували РК  28,12... тепер сиджу і думаю, чекати автоматичного розблукування?

Відповісти
  • Артем
27.12.22 12:14

Можно задать вопрос иначе - можно ли просто создать другую накладную той же датой и отправить заново на регистрацию ? Считается это нарушением или нет ?

Відповісти
  • Тетяна
27.12.22 13:41

Артем, не є порушенням. Відправляйте з запізненням. Лист про помилкову ПН писати виключно на вимогу інспектора ДПІ. Розбіжності виправляться автоматично. У нас так вийшло.  

Відповісти
  • Тамара
28.12.22 15:59

Тетяна, а разве не списівается лимит дважді?

Відповісти
  • Анна
27.12.22 12:17

Артем, а что с первой делать? Подать письмо, что она выписана безосновательно и в декларации ее не показываем? 

Відповісти
  • Тетяна
27.12.22 13:42

Анна, в декларації не показуєте - це не господарською операцією!

Відповісти
  • Тетяна
27.12.22 12:32

Анна, тут рулетка. Зараз же не розшифровується в Декларації по іпн зобов'язання. Як сказав мені один податківець, що Податкові зобов'язання формуються на підставі первинних документів(відображ.в Деці), а не на підставі кількості зареєстрованих Податкових накладних. Якщо вже відобразили "суму ПЗ" в потрібному періоді то "уточнення" не потрібні якщо раптом зареєструєте іншу ПН на цю ж подію замість заблокованої.
 

Відповісти
  • Олена
27.12.22 19:52

Тетяна, як уточнення не потрібні, якщо в дод.1 до Декларації показуються в таблиці незар.пн, але включені в пз?

Відповісти
  • Ольга Михайловна
27.12.22 13:57

https://buhgalter911.com/journals/buh911/2021/april/issue-17/article-114546.html 
Почитайте по поводу выписки другой налоговой накладной в этой статье.

Відповісти
  • Анастасия
27.12.22 14:55

Хтось зрозумів по таблицям? Якщо таблицю подано, скажімо, в листопаді та прийнято, то розблокують жовтневі податкові чи ні?

Відповісти
  • ІринаКиїв
28.12.22 01:56

Анастасия, ви виробник? я не можу зрозуміти кому цю талицю потрібно подавати,  всім можна подавати, незалежно від виду діяльності? Чи тільки виробникам,  коли на вхід ідуть одні  коди, а на вихід - інші

Відповісти
  • Анастасия
28.12.22 12:02

ІринаКиїв, надаємо послуги, тому деякі коди на вході і виході не збігаються, а також працюємо по передоплаті, тобто на залишках в нас може не бути коду, а ПН по ньому складаємо.
У грудні поки що не блокували тьфу тьфу, сподіваюся так буде і надалі, але тепер не зрозуміло подаватися на розблокування жовтневих чи чекати автоматичного розблокування від податкової...

Відповісти
  • ІринаКиїв
28.12.22 21:34

Анастасия, дякую у нас торгівля,  всі коди на вході є,  кількість по коду є, а заблокували "мамадорогая" величезну кількість податкових і в сумі також, тільки з жовтня почали хоч трохи працювати і тут таке...

Відповісти
  • Ніна
28.12.22 09:01

ІринаКиїв, подавати можуть всі. Але торгівлі  (на вході та виході однакові коди) її не приймають.   

Відповісти
  • Олена
04.01.23 12:30

Ніна. Стосовно поданная таблиці. У нас тільки торгівля. Весь товар імпортний. В жовтні заблокували половину податкових накладних. Подали таблиці. Прийняли, але  не з першого разу. Зараз податкові не блокуються, якщо коди товарів УКТЗЕД, які реєструються в податкових є в таблицях. Як тільки якогось коду не було в таблиці- податкова блокується

Відповісти
  • ІринаКиїв
28.12.22 21:32

Ніна, у нас торгівля, а директор каже,  подай та подай ту таблицю,  стільки перечитала і все-таки я права,  нам вона не допоможе.................... тут уже не знаєш,  за яку соломинку хвататись

Відповісти
  • Тамара
28.12.22 16:02

Ніна, а по послугам ТЕЖ не приймають!! пишуть "коди на вході НЕ співпадають з кодами на виході"  СССС!!

Відповісти
  • Олена
27.12.22 16:36

Анастасия, написано дійсно дуже заплутано. . "Запровадити разову автоматичну реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування, що були зупинені у період з 14.10.2022.... " Я зрозуміла так-що, якщо Вам заблокували 13.10.22, то тоді вам не повезло і навпаки

Відповісти
  • Валентина
27.12.22 19:26

період з 14.10.2022 до 10 січня 2022 року??? Не зрозуміло-це мабуть до 2023р. Чи хто як розуміє?

Відповісти
  • Ірина
27.12.22 21:18

Треба подати скаргу на рішення про відмову в реєстрації ПН/РК до Центральної комісії, підкажіть де можна найти код податкової? чи відправляти на свою податкову інспекцію?

Відповісти
  • Наталья
28.12.22 10:05

Ірина, на свою ДПІ

Відповісти
  • ІринаКиїв
28.12.22 01:54

А як хто розуміє,  про "Не прийняті рішення",  це коли зовсім не подавався на розблокування,  чи подавався і не розблокували,  якось так написано коряво

Відповісти
  • Марина
28.12.22 09:42

ІринаКиїв, щодо таких ПН/РК комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації  
якщо подавали та не розблокували, то вже отримано рішення про відмову в реєстрації 

Відповісти
  • Бухгалтер
28.12.22 09:36

"у таких ПН/РК зазначені операції виключно з кодами товарів або послуг, що відображені у таблицях даних платника податку, врахованих контролюючими органами" А що робити тим, у кого таблицю вже вкотре безпідставно не приймають?

Відповісти
  • Людмила
28.12.22 13:22

Бухгалтер, А если налоговые заблокированные в этом периоде, а таблицу не подавали- значит не разблокируют автоматически?

Відповісти
  • Бухгалтер
28.12.22 13:35

Людмила,сейчас подайте таблицу, вдруг примут.

Відповісти
  • Татьяна
28.12.22 14:12

Бухгалтер, таблиці тут принімають, тут же відміняють. У нас наприклад, 24.11.22 усі прийняті таблиці  узяли і неврахували ( деякі були прийняті ще в жовтні). Весело.
Тепер  не знаю, знову подавати, чи що?

Відповісти
  • Бухгалтер
28.12.22 13:30

нет

Відповісти
  • Наталья
28.12.22 10:08

Кручу-верчу запутать хочу, чем больше - тем лучше.

Відповісти
  • Алиса
28.12.22 13:45

Опять попадалово,блокировки идут уже 3й месяц суммы просто смешные,кода наши основные и их больше 50 ,у нас мелкий опт. изменения  вообще непонятно для кого.Почему не вернуть для всех то что хотя бы было до принятия их долбаной постанови в октябре и наконец не мотать нервы тем у кого давальческая схема и производство услуги.Принять эти таблицы и пусть люди работают.Сейчас налоговая выдумывает себе работу,их много нас мало и такие письма приходят что не знаю серьезно пишут или издеваються. задолбали окончательно.

Відповісти
  • Лилия
28.12.22 14:43

а хто як зрозумів "розрахунки коригування, в яких абсолютне значення суми коригування на зменшення/збільшення суми компенсації не перевищує 5 тис. гривень." - це обсяг постачання чи пдв?

Відповісти
  • Тамара
28.12.22 16:06

Лилия, я думаю що обсяг ( з аналогію в ПН)  

Відповісти
  • Олександр
29.12.22 08:57

https://petition.president.gov.ua/petition/167520- посилання на петицію про відміну блокування, хто не підписав , підпишить ( тільки що подивився 23575 голосів з потрібних 25000)

Відповісти
  • Катя
29.12.22 13:33

https://petition.president.gov.ua/petition/167520- посилання на петицію про відміну блокування, хто не підписав , підпишить ,люди. Бо і надалі будуть з нас знущаться .Сама вже давно підписала.

Відповісти