Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.12.22
11608 39 Друкувати

Затверджено перелік ТОТ та районів бойових дій для користування податковими пільгами

Постановою КМУ від 06.12.2022 р. № 1364 визначено механізм формування єдиного для всіх переліку територій, де ведуться (велися) бойові дії або які тимчасово окуповані рф.

Відтепер єдиним джерелом інформації про такі території є наказ Мінреінтеграції, погоджений Міноборони та сформований на підставі пропозицій обласних військових адміністрацій.

Зазначений перелік оновлюватиметься Мінреінтеграції не рідше ніж двічі на місяць та міститиме інформацію про дату початку та дату завершення бойових дій (дата виникнення та припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.

Нарешті, Наказом Мінреінтеграції  від 22 грудня 2022 року № 309, затверджено такий перелік,

Території, які зазначаються у переліку, поділяються на території, які окуповані російською федерацією, і території, на яких ведуться (велися) бойові дії. Своєю чергою території, на яких ведуться (велися) бойові дії, поділено на території можливих бойових дій і території активних бойових дій.

Також до переліку ретроспективно включені території, на яких велися бойові дії та які були тимчасово окуповані з 24 лютого 2022 року й на яких бойові дії або тимчасова окупація завершилися.

Таким чином, до нового переліку  увійшли території Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей і м. Києва.

Крім того, цей перелік застосовується для організації виплат внутрішньо переміщеним особам, проведення приватизації державного майна, спрощеного вступу до закладів освіти, обмеження та відновлення доступу до публічних електронних реєстрів тощо.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ирина
28.12.22 13:54

Дати якісь незрозумілі. Дергачі Харківської області - 24.02.2022, а села ближче до расеи, квітень, а є і вересень, хоча ці села знаходились під окупацією до осені

Відповісти
  • Ирина
28.12.22 13:55

Так что, можно кидать уточненку по недвижимости?

Відповісти
  • Львица
28.12.22 14:32

А что с ЕН 4группа? Если есть в перечне - можно не платить?

Відповісти
  • Ия
28.12.22 15:26

Теперь жди разъяснения налоговой. Даты странные... Вот взять Киев. Есть 24.02.22-10.08.22 и возможные с 11.08.22 без конечной даты. Для корректировки налогов (земля, недвижимость) брать 01.03.22 до 10.08.22 (включительно)? Вряд ли разрешат до конца года брать.

Відповісти
  • Мария
28.12.22 17:06

Ия,Почему,на землю аренда и налог освобождается до конца военного положения и после отмены военного положения 12 месяцев

Відповісти
  • Ия
29.12.22 08:56

Мария, кхм... Почему до конца? Не помню такого, может что-то вносили еще. Было с 1 марта и до конца года.
Да и если есть какая-то граничная дата налоговая явно за это уцепится. Какой вам конец года если стоит 10.08.22, а дальше еще только "возможно". 

Відповісти
  • Елена
28.12.22 17:13

А где же Северная Салтовка Харькова в списке? 

Відповісти
  • Любовь
28.12.22 17:47

Елена, Искать районы по городу нет смысла, думаю, весь Харьков имеет право на освобождение от налогов, на стр.37 Перечня - Харківська міська територіальна громада, код UA63120270000028556, дата 24.02.2022, у меня объекты налогообложения в Холодногорском районе, буду подавать уточнёнки.

Відповісти
  • Ольга
29.12.22 15:38

Любовь, я тоже Харьков, Холодногорский р-н, тоже думаю что вся Харьковская громада это Мы

Відповісти
  • Елена
28.12.22 18:44

Любовь, спасибо огромное. Два раза изучала перечень и не увидела.

Відповісти
  • тетяна
28.12.22 20:59

Мне тоже не понятно Изюм  бомбили с 28.02.22 а потом окупация а в перечне указано окупация с01.04. 22 по 08.09.22г. здания все не пригодны для эксплуатации. Буду подавать с01.03.22 по 31.12.22

Відповісти
  • Ия
29.12.22 09:06

тетяна,  а не боитесь , что потом налоговая скажет восстановить 09-12 месяцы со всеми вытекающими как было ранее?

Відповісти
  • Наталия
29.12.22 13:14

Ия,Так здається в законі написано з 01.03.22 і до кінця року в якому буде відміна воєнного становища. Чекали тільки перелік територій, кого це стосується. Чи я щось не так зрозуміла?

Відповісти
  • Наталья
28.12.22 21:18

Даты странные потому что там два перечня, первый военные действия, второй оккупация,  например Малая Данилова  с 24.02 по 30.04 оккупация,  с 30.04 военные действия 

Відповісти
  • Людмила
05.01.23 16:08

Наталья, Малая Даниловка в оккупации не была вообще, это ближайший пригород Харькова, ближе к городу, чем те же Дергачи.

Відповісти
  • Евгений
29.12.22 04:16

Получается, что ежедневные круглосуточные обстрелы с февраля до по апрель это не активные боевые действия. Вопрос: к чему вообще это разделение. Как это влияет на применение перечня на практике.
Перечень позорный. И за его составление кто то должен ответить.

Відповісти
  • Наталья
29.12.22 11:56

Евгений, для применения льгот как я понимаю никак.

Відповісти
  • Олександр
30.12.22 21:21

Наталья, это - НЕ ЛЬГОТА (https://www.facebook.com/AlAShumsky/posts/pfbid02kERqbwNm6cvWHardXu9Hub4kszy2sm3LWS5Li3byPAdy3zc2aUCfMpXr3hKfP5ztl

Відповісти
  • Наталья
29.12.22 05:42

Зовсім не побачила Запорізьку міську громаду. По нам вже не гатять ціми грьобаними С300? Чудеса.

Відповісти
  • Любовь
06.02.23 20:02

Наталья,А я всю Луганську область в розділах  переліку ведення бойових дій зовсім не знайшла, тільки в окупації! Це як може бути?

Відповісти
  • Олександр
30.12.22 21:36

Наталья, смотрите здесь: https://gromada.info/new_region/666/

Відповісти
  • 55
29.12.22 09:28

Наталья,в Запорожский район входит Запорожье

Відповісти
  • Олена
29.12.22 11:39

Дивно, немає Мелітопольської міської ради, в окупації з перших днів і досі.

Відповісти
  • Гість
29.12.22 14:40

Олена, UA23080000000090746 Вся територія Мелітопольського району 25.02.2022

Відповісти
  • Ирина
29.12.22 16:06

Что-то мне подсказывает, что ДПС организует свое видение использования этого перечня и нормы ПКУ. Причем будет это как летом с налоговыми накладными было..... Стой здесь, иди туда.
Раздел 1.1 для чего? и даты начала и окончания? 
Посмотрим на реакцию ДПС, когда массово пойдут уточненки. А потом деки на 2023 год пустые....

Відповісти
  • Олександр
30.12.22 21:14

Ирина,
вы в Кодексе даты видели - НЕТ
а декларации "ПУСТЫЕ" в 2023 - мягко говоря "НАФИГА" в Кодексе написано "не нараховується та не сплачується" и где здесь декларируется если НЕ НАЧИСЛЯЕТСЯ (https://www.facebook.com/AlAShumsky/posts/pfbid02fQxgSYebEvD1KwaBpYVJ9E3YntGVvaDpptsHabxsFbfabZBJKTeyKFjeDwGi1nPjl

Відповісти
  • Лариса
29.12.22 17:01

Звонили в налоговую. Ответ: ждем разъяснений, пока ничего не знаем.

Відповісти
  • Инна
30.12.22 12:27

Я нічого не зрозуміла , що з Миколаєва, дата початку бойових дій 11.11.22? Це як? Маю надію що це помилка

Відповісти
  • Олександр
30.12.22 21:05

Инна, 
вы в пп.69.30 Кодекса какие либо ДАТЫ видели - НЕТ
т.е. это чьи-то "хотелки" чего-то там
но то, что это - НЕ ЛЬГОТЫ абсолютно очевидно
это исключение из объекта налогообложения вот только механизма использования окромя СПИСКА не предложили, а список слепили как всегда (https://www.facebook.com/AlAShumsky/posts/pfbid02fQxgSYebEvD1KwaBpYVJ9E3YntGVvaDpptsHabxsFbfabZBJKTeyKFjeDwGi1nPjl )

Відповісти
  • Наталія
30.12.22 13:27

цей перелік   зовсім незрозумілий . окупації Чернігівської обл. нема в переліку . питання - як так можно невідповідально ставитися, ще й під ялинку прийняли такий недолугий перелік,                    і

Відповісти
  • Наталя
05.01.23 13:07

Наталія, п.2.9 Переліка - вся територія Чернігівської обл.

Відповісти
  • Олександр
30.12.22 20:57

"Затверджено перелік ТОТ та районів бойових дій для користування податковими пільгами" - Господи, сколько можно шельмовать плательщиков, никакая это НЕ ЛЬГОТА, вдумайтесь, - если мои поля перепаханы артиллерийскими воронками и под минным полем, и это называть ЛЬГОТОЙ, что-то более-менее внятное здесь: (https://www.facebook.com/AlAShumsky/posts/pfbid02kERqbwNm6cvWHardXu9Hub4kszy2sm3LWS5Li3byPAdy3zc2aUCfMpXr3hKfP5ztl ) и здесь: (https://www.facebook.com/AlAShumsky/posts/pfbid02fQxgSYebEvD1KwaBpYVJ9E3YntGVvaDpptsHabxsFbfabZBJKTeyKFjeDwGi1nPjl )

Відповісти
  • ****
02.01.23 10:53

Почему-то Киев попал сразу в 2 списка - 1. Території можливих бойових дій с 11.08.22  и 2. Території активних бойових дій  с 24.02.22 по 10.08.22
А Харьков, который обстреливали все это время и который "пережил" наибольшее количество воздушных тревог, в который в феврале зашли разведчики рф и продвинулись почти в центр города,  в список 2 не попал...
Не помню на территории Киева активных боевых....

Відповісти
  • Світлана
03.01.23 12:47

якщо дата виникнення бойових дій 12.03.22 ,то уточнювати  з 01.04.2022 чи з 13.03.22

Відповісти
  • Елена
16.01.23 15:59

Нужно ли ФОПу, зарегистрированному в Мариуполе, перерегистрироваться на территории Украины?

Відповісти
  • Оксана
18.01.23 14:48

Доброго дня. Хтось  уже подавав уточнення?

Відповісти
  • Любовь
24.01.23 14:14

Харьков, подала уточнёнку по аренде зем.участка 09.01.23 - начисления в ЭК сняты в тот же день, уточнёнку по налогу на недвижимость подала 20.01.23 - квит. №2 есть, начисления в ЭК не сняты!

Відповісти
  • Любовь
06.02.23 19:59

А я Луганську область в розділах  переліку ведення бойових дій зовсім не знайшла, тільки в окупації! Це як може бути?

Відповісти