Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.01.23
19221 19 Друкувати

Уряд погодив скасування податкових пільг, запроваджених на період війни

Схвалено проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Законопроектом, серед іншого, пропонується встановити, що окремі норми діють до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше 01.07.2023 р., зокрема:

► можливість для ФОПів та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;

► можливість для ФОПів-платників єдиного податку I та IІ груп не сплачувати єдиний податок;

► зупинення проведення документальних перевірок;

► зупинення перебігу окремих строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;

► незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства тощо. 

За матеріалами Тарас Мельничук, представник КМУ в ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Зачарований бух
30.01.23 09:26

одне питання тільки - з якого милого нам і надалі будуть допомагати закордонні країни, якщо для наших можновладців війна, по оду, закінчиться 30 червня при любому стані подій?!

Відповісти
  • Вячеслав
31.01.23 13:26

Зачарований бух, вы всё попутали и пришли к неверным выводам. Ключевое лишнее слово в вашем предложении "наших". Почитайте откуда ноги растут у этой инициативы - всё станет на свои места. Так называемые "власти" лишь исполнители.

Відповісти
  • Злюка
30.01.23 09:35

Де посилання на нормативні документи?
Останнім часом враження, що читаєш плітки. 
Докази потрібно самотужки шукати.

Відповісти
  • Инна
30.01.23 09:38

смішно у нас війна певно має закінчитися до 30 червня

Відповісти
  • Олена
30.01.23 09:51

де посилання на першоджерело:на офіційно оприлюднену інформацію ?навіть бульварні жовті дешеві видання і те більш пристойно виглядають..в редакції працівники шкільного віку?

Відповісти
  • Ірина
30.01.23 10:12

А що ми чекали від наших можновладців ((( В нашій країни  де-факто та де-юре війна. А для можновладців військовий стан((( Як на мій погляд, особистий, цим все сказано ((( Сумно, дуже сумно. Особливо коли наші хлопці відходять у вічність, а інші займаються крадівництвом та геноцидом(((

Відповісти
  • Ольга
30.01.23 10:31

Так це добре,раз 30 червня війна закінчується!! Треба
ж радіти!
Може ж вони нам хочуть це сказати))) Прикольно!!!

Відповісти
  • Кирпулька
30.01.23 15:45

Ольга, вони про це сказали ще на початку війни, коли встановили пдв 7% для палива. Подивіться, фраза один в один...

Відповісти
  • Львица
30.01.23 10:59

А может до 01.07.23 войну закончат? Или как с предфронтовіми тер-ми?

Відповісти
  • Ирина Николаев
30.01.23 11:21

Готовимся к  відшкодуванню по зерновим за урожай 2023 (хорошо предупреждают заранее)

Відповісти
  • СержК
30.01.23 12:23

Готувати/шукати гроші на сплату додаткового ПДВ?... бо під час війни податкова примудрилась вкрасти (до переходу підприємства на 2%) з реєстраційного ліміту більше 60к коштів за рахунок "перевищення", яке не змогла пояснити на численні звернення (а його і близько не було за будь-яких обставин, тупо списали кошти в кабінеті). А тепер доведеться реєструвати додаткові податкові по товару, закупленому "до", та використаному "в". Виникне суттєва сума до сплати. Але ж кошти ніхто повертати не збирається. Такий собі шахер/махер/лафхак від держави...

Відповісти
  • Олексій
30.01.23 13:31

Навіть коментувати огидно.
Розумію, що цей 2% податок знизив надходження до держбюджету, але повернення на старі правила, які і у мирний час працювали не дуже, — це безглузде рішення.
Треба було запровадити цей єдиний податок інакше, а саме зробити його складовою дохідної частини державного бюджету. Все одно сукупне навантаження від ПДВ і прибутку орієнтовно 2% від валових доходів. Що заважало? Нічого, окрім небажання.
А поновлення всіх реєстрів у часи енергетичної кризи, це як? Вони й до сих пір порвані. Зупини треба було їхнє ведення взагалі, як ПДВ, так і акцизу, до нового ПКУ у мирний час і лише з нового бюджетного року. Висновок єдиний — ніхто не хоче вирішити проблему, лише зробити як найгірше. Такі зміни — це одночасно і розірвані показники річних бюджетів як держави, так і громад.

Відповісти
  • Оксана
31.01.23 18:49

Дуже сумніваюся що надходження занизилися. Підприємство де я працюю з 01.04.22 заплатило єдиного податку більше ніж ПДВ за 15 років роботи. Ба більше - власники готові платити й 5%, тільки б не цей геморой з ПДВ та розблокуванням.

Відповісти
  • Тетяна
30.01.23 13:54

Це що потрібно буде сплачувати юрособам податок  на нерухомість  та землю? До сих пір немає списку громад, затверджених КМУ які звільнені від нього

Відповісти
  • Ганна
31.01.23 09:06

Тетяна,
перелік вже є

Відповісти
  • Ирина
30.01.23 14:23

А что штрафы что сейчас  не применяют? А меня оштрафовали, я наверное в другом измерении живу

Відповісти
  • Катя
31.01.23 10:22

Це означає ,що до 30.06.23 вони всі гроші з бюджету ПДВ вже роздерибанять , і потрібно буде знов збирати

Відповісти
  • Олена
31.01.23 16:01

смеемся мы с росийских зомби. А сами уже хуже. Я верю в лучшее и надеюсь что все будет хорошо. Но меня бесит не здоровый патриотизм что втирают нам в голову, а сами обворовывают наших солдат. Коррупция процветает и дальше. блин ...да мы на одной волосине от проигрыша если смотреть трезво и в это время они умудряються обирать наших ребят. Льготы отменяют, додушивают бизнес. И народ молчит, потому что нам с каждого утюга кричат надо молчать и власти доверять. А они творят вон что.

Відповісти