Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.02.23
15633 34 Друкувати

Президент підтримав зміни щодо реєстрації податкових накладних

Володимир Зеленський підписав Закон № 2876-IX "Про внесення змін до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо заборони перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування".

Крім заборони для грального бізнесу працювати на спрощеній системі оподаткування, цей Закон вносить низку правок у строки реєстрації податкових накладних та штрафи за їх порушення.

Так, Законом передбачено, що ​на період воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення:

1. Продовжено граничні терміни реєстрації податкових накладних – для ПН, складених з 1 до 15 числа місяця, - на 5 календарних днів, а для ПН, складених з 16 до останнього числа місяця, - на 3 календарних дні.

Таким чином, реєструвати ПН/РК будемо у такі строки:

  • для ПН/РК, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  • для ПН/РК, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  • для РК, складених постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 18 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем (покупцем).

2. Зменшено штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних до 2-5-10-15-25% суми ПДВ замість 10-20-30-40-50% залежно від строку такого порушення. 

З урахуванням змін, штрафи за несвоєчасну реєстрацію складатимуть:

  • 2 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
  • 5 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
  • 10 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
  • 15 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
  • 25 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Крім того, на період воєнного стану збільшено час роботи електронних сервісів податкових органів – з 8 до 20 години (зараз до 18 години), а операційний день, на який припадатиме граничний строк реєстрації податкових накладних, триватиме з 0:00 до 24:00 годин.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Опубліковано Закон 7 лютого 2023 року в "Голосі України" №26. Таким чином, зміни запрацюють з 8 лютого 2023 року. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Alya
06.02.23 15:10

М-да! Термін реєсрації за другу половину місяця - це повна ж...уть!  Думаю у кожного бухгалтера є постачальники, які "підставляють" своєю реєстрацією в "передостанній і останній" день. Як встигнути зареєструвати свої ПН (якщо потрібен вхідний імп. УКТЗЕД) в такі терміни? Це ж жах!

Відповісти
  • Тамара
06.02.23 16:27

А на  подачу декларації залишається 2дні ,то сирена, то світла немає, навіщо чепати сроки реєстрації, нічого не змінюється, роблять все методом втика, а потім будуть відміняти.

Відповісти
  • Юрій
06.02.23 16:48

За другу половину реєстрація до 18 числа - це знущання. Особливо якщо 18 число це пятниця. А в понеділок уже треба подати декларацію з ПДВ. Ну як варіант працювати в суботу-неділю щоб встигнути.

Відповісти
  • Тетяна
15.02.23 11:49

Юрій,У березні також!!

Відповісти
  • ОЛЬГА
06.02.23 17:10

Я НАДЕЮСЬ СНИЖЕНИЕ ШТРАФОВ ЬУДЕТ ДЕЙСТВОВАТЬ С 24 ФЕВРАЛЯ

Відповісти
  • Надежда
07.02.23 10:12

ОЛЬГА, Якого року?

Відповісти
  • ОЛЬГА
07.02.23 10:33

Надежда,С 2022 конечно

Відповісти
  • XXL
06.02.23 17:11

Краще б зробили реєстрацію всіх за місяць ПН по 15 число наступного місяця, а ПН неплатникам ПДВ та із ставкою 0% - по 20 число.

Відповісти
  • XXL
06.02.23 17:12

а якщо операційний день припадає на вихідний день, то цей день буде операційним? чи останній операційний день буде останній робочий день, який передує граничному терміну реєстрації

Відповісти
  • XXL
06.02.23 17:16

а на період воєнного стану + 6 місяців, то це мається на увазі з 24 лютого 2022 року?

Відповісти
  • Львица
07.02.23 10:45

XXL, При пополнении в бюджет законы задним числом не принимаются...

Відповісти
  • XXL
06.02.23 17:18

а що по штрафам за невчасну реєстрацію ПН із ставкою 0% (сума 0,00 грн.)? звільнені від оподаткування? зменшили? чи взагалі не буде?

Відповісти
  • Юлия
06.02.23 17:24

Якщо переносити на 3 дні граничний термін реєстрації, то потрібно і термін подачі декларації так само перенести, а краще на 5 днів. Завими не будуть, і так весь час в цейтноті.

Відповісти
  • Аня
06.02.23 22:55

Опять переставляют кровати в борделе. Вариант должен быть один- ОТМЕНИТЬ полностью блокировку! И не надо играться со сроками регистрации , если не блокировать, то все можно успеть!

Відповісти
  • Наталія
06.02.23 23:28

все робиться як кажуть через ж.....

Відповісти
  • Мария
07.02.23 11:01

Наталія,как говорил мой папа "даже зубы удаляют". вспомнилось.

Відповісти
  • Євгеній
07.02.23 09:11

З думкою бухгалтерів ніхто не рахується.

Відповісти
  • Анна
07.02.23 09:17

Народ, а Ви взагалі колись будете задоволені? 

Відповісти
  • Львица
07.02.23 10:19

Анна, честно читая твои комментарии, так хочется проверить как ты ведешь учет... Ты вообще главный бухгалтер? Потому что если бы ты работала главных бухгалтером - ты бы понимала как давят, а правильнее сказать душат законы, которые принимаются, "як покращення"...
Ты или очень далека от бухгалтерии, и просто ду...а

Відповісти
  • Анна
07.02.23 11:05

Львица, перший раз в цьому форумі написала))) І так, я головний бухгалтер зі стажем 22 роки. Стосовно образ... це не до мене. 

Відповісти
  • Львица
07.02.23 11:10

Анна, у нас министрами работают не разбираясь в отрасли, в которой они министры...
Странно, что вы "не та Анна" мышление одинаковое, как и имя

Відповісти
  • Татьяна
07.02.23 09:59

Анна, Ви не розумієте?? Чи Ви не бухгалтер мабудь... Це все добре, але ж декларацію тоді треба перенести на три дні хоч. Як тепер встигнути подати декларацію? Багато реєструють у останній день, треба витягнути їх, перевірити, звести все. А якщо підприємств не одне, а п'ять? А якщо сотні податкових? А якщо 18-те це п'ятниця?? Хотіли як краще, а вийшло як завжди.....

Відповісти
  • Анна
07.02.23 11:13

Татьяна, а чому в останній день? робіть все впродовж місяця. В такому випадку складання Декларації займає 1-2 години. Я згодна з тим що блокування це жах, тим паче зараз. Сама від цього страждаю. Згодна з подовженням термінів, бо в ситуації постійних відключень світла, це вихід. Хотілось би на цей період відсутність штрафів... Але в такому випадку багато хто буде цим спекулювати та нереєструвати податкові взагалі. І це впершу чергу буде погано для бізнесу покупців. Механізми контролю та регулювання теж повинні бути.

Відповісти
  • Татьяна
07.02.23 12:21

Анна, тому що є постачальники реєструють податкові в останній день. І не тому, що вредні такі, а тому що теж чекають ліміту від свої постачальників. Я  не можу скласти декларацію, поки всі не зареєструють або буде вже зрозуміло, що реєстрації немає. Тобто все одно чекаєшь останнього дня. Якщо вам реєструють у день виписки податкові, то вам пощастило. 

Відповісти
  • Оксана
07.02.23 10:11

Татьяна, це ви не бухгалтер мабуть. Дай вам на реєстрацію декілька тисяч податкових за півмісяця, може дійде, чому так потрібні ці додаткові дні на реєстрацію. А декларацію сформувати для досвідченого бухгалтера роботи на пару годин максимум

Відповісти
  • Татьяна
07.02.23 12:33

Оксана, звісно, якщо вхідних податкових накладних 10 штук, то за годину звичайно можна все зробити, ще й чаю попити. 

Відповісти
  • Татьяна
07.02.23 12:31

Оксана, не розумію, вашого коментаря. Я писала, що добре, що продлили. Але ж треба і срок подачі декларації теж продлити. Декларацію саму взагалі 10 хвилин робити.  Час займає перевірка податкових і ще більше часу чекаєшь, коли зареєструють. Коли в тебе 100 податкових зареєстрованих в останній день, їх не одну годину перевіряти, кожну перевірити дату, номенклатуру, суму.  А ще світло вимикають.
Якщо Ви реєструєте стільки податкових, то напевне декларацію Ви вже не здаєте, тому і не розумієте, навіщо додатковий час на подачу декларації.

Відповісти
  • Львица
07.02.23 10:25

Оксана, Вы наверное на первый коммент наткнулись от этой Анны... Я лично от нее в шоке уже не первую статью...
Была статья, что акцизные товары хотят запретить продажу за наличку, так она там всеми руками голосовала ЗА! не подумав что в селах нет инета и в мирное время.... а сейчас и в помине...
И еще несколько статей, сейчас и не вспомню... В общем она далека от учета, и правильно ей пишу что она недумающая и незнающая...

Відповісти
  • Анна
07.02.23 11:15

Львица, а Ви знали що ім'я Анна досить поширене)?

Відповісти
  • Алла
07.02.23 09:58

Анна, тоді, коли президент підтримає петицію про скасування блокування.  Ні?

Відповісти
  • Лютий бух
07.02.23 10:21

Знову підміна понять. Навіщо міняти строки, якщо грабують кошти підприємства через необгрунтовані блокування ?????  Коли вже хоч хтось розумний і освічений буде приймати закони? 

Відповісти
  • Львица
07.02.23 10:29

Простите уважаемый Зеленский, но вам поступала петиция не о сроках регистрации налоговых накладных, а о блокировке налоговых!!! И это совершенные разные действия.
Со сроками, что и были, мы готовы смириться...

Відповісти
  • Наталья
07.02.23 18:03

То за 2 половину січня вже реєструємо до 18/02???? Чи це тільки стосується накладних складених після 08/02???

Відповісти
  • Инна
07.03.23 15:32

Доброго дня, і мені не зрозуміло, для яких це податкових накладних?? якщо пн виписана 03.02.2023, і зареєстрована з запізненням... штрафи нові, что старі?!

Відповісти