Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.02.23
18185 61 Друкувати

ДПС не визнає перелік територій, затверджений Мінреінтеграції, для звільнення від податків

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, розроблений на виконання Постанови Кабміну № 1364 від 06.12.2022 та затверджений наказом Мінреінтеграції, не може застосовуватися для цілей оподаткування.

Після запровадження воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, п. 69 підрозділу 10 «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено підпунктами 69.14, 69.16, 69.22 щодо нарахування та сплати плати за землю, екологічного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти оподаткування, розташовані в межах територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України. 

Ключовою умовою, за якою у платників податків у період дії воєнного стану в Україні виникає право їх не нараховувати та не сплачувати, є визначений Кабінетом Міністрів України перелік територій. 

6 грудня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» (далі – Постанова № 1364). 

У роз’ясненні, наданому Міністерством фінансів України на запит ДПС, зауважено, що Постановою № 1364 визначається механізм формування переліку територій, а не затверджується конкретний перелік таких територій.

Згідно зі статтею 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції України та законів України, актів Президента України, постанов Верховної ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов’язкові для виконання акти – постанови і розпорядження.

Тому розроблений на виконання Постанови № 1364 та затверджений Мінреінтеграції перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, не може застосовуватися для цілей оподаткування, оскільки згідно з Кодексом ключовою умовою можливості застосування платниками особливостей оподаткування є перелік територій, визначений саме Кабінетом Міністрів України.

За матеріалами ДПСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Татьяна
14.02.23 18:16

Кто б сумнівався. Вони з самого початку були проти скасування податків на нерухоме майно та землю.

Відповісти
  • Галина
14.02.23 18:18

Да,,,Грамотеи 

Відповісти
  • Вікторія
14.02.23 18:18

Хорошо, а какой перечень МОЖЕТ использоваться?
Через 10 дней будет год с начала войны (не зависимо  от того, как это называют). 

Відповісти
  • Ирина Николаев
14.02.23 18:38

Вообще не будем подавать деки за землю и недвижимость Разбирайтесь  . 

Відповісти
  • Ия
14.02.23 19:04

Ирина Николаев, тогда они еще и пеню и штрафы насчитают .
 в общем как всегда проблемы индейцев шерифа не волнуют

Відповісти
  • Лара
14.02.23 21:51

у них повреждение мозга явное

Відповісти
  • Александр
16.02.23 07:33

Лара,
Они всегда были агентами ФСБ, их шпион азаров всех подбирал и назначал.

Відповісти
  • Наталія
15.02.23 10:39

Лара, у них мозги направлены  на то как разбогатеть и поехать в монако

Відповісти
  • Юлія
14.02.23 22:14

Просто немає цензурних слів! Кабмін чітко в Постанові у п.1 затвердив наступне: "перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією (далі — перелік), затверджується Міністерством з питань реінтеграції”, а кляте слово "механізм" до якого причепилися ДПС взагалі ніде, крім назви не фігурує. Та й взгалі Мінреінтеграціїї є взагілі-то частиною Кабміну, чомусь на це спокійно закриваємо очі!
Нашо таке жонглювання словами? Податковій мало судових справ, адже обурені платники туди валом підуть, вони ще більше хочуть витратити коштів на завідомо програшні справи?
І взагалі, а де тоді запит від ДПС до Кабміну у якому вони цікавляться у Кабміну коли ж саме той виконає свій обов'язок за кодексом і оприлюднить клятий перелік? Коли нам чекати такого запиту, ще через рік?!

Відповісти
  • Наталія
15.02.23 10:42

Юлія, если бы налоговики,  проигравшие судебные дела возмещали затраты на суд из своего кармана , тогда они бы не подавали в суд , а так мы своими налогамии возмещаемм их косяки, мало того они даже не выполняют судебные решения, и не несут за это ответственности

Відповісти
  • Wonder woman
15.02.23 02:34

Я уточненку по земле и недвижимости за 22 год не подавала, ждала перечень территорий. Сразу было понятно, что декабрьский перечень мутный, опять же ждала, не сдавала. В итоге с середины января меня атакует отдел налогового долга по поводу неуплаты налога на недвижимость и землю и заявляет, что на нас наложен арест. Предприятие в Харькове, офис и склад поврежден в результате прилетов 

Відповісти
  • Оксана
15.02.23 09:13

Wonder woman,ДПС ,конечно,не права.но и Вы-"странный" главбух.

Відповісти
  • Ирина Николаев
15.02.23 09:25

Оксана,меня сейчас атакует налоговая , чтоб я убрала уточненку и назад начислила обязательства, т.к. Уточненка подана неправомерно

Відповісти
  • Оксана
15.02.23 10:09

Ирина Николаев,Вы не поняли меня-я об неправильной оценке ситуации.Начислить обязательства себе,не платить их ,не подать уточненку,не подать сведения о невозможности осуществлять свою деятельность и т.д.......довести предприятие до ареста.Это было очевидно изначально.

Відповісти
  • Wonder woman
16.02.23 18:50

Оксана, обязательства за 2022 год так-то мы начисляли себе до войны, если вы не помните

Відповісти
  • Wonder woman
16.02.23 18:49

Оксана, не пойму наезда. Заяву про невозможность ведения деятельности подала, проведена была экспертиза ТПП по прилетам (за немалые деньги), вытяги из уголовных дел и т.д., налоговая отфутболила это все, написали - можлывисть е. Оценка ситуации как раз таки правильная, потому что я понимала, что перечень этот откатят, что мы и увидели. Подала уточненку только после того, как приняли закон об отмене самоштрафа при доначислении обязов, т.к. суммы у нас очень большие и штраф вышел бы космический. И теперь понимаю, что заставят суммы к начислению вернуть назад. Я не новичок в бухгалтерии и прекрасно понимаю, как работает бюрократическая машина в нашем государстве, особенно, когда дело касается послаблений для бизнеса. И Здесь мы не работу друг друга обсуждаем, если уж на то пошло.

Відповісти
  • Нина
15.02.23 07:23

 2 дня назад подала уточненку за 2022 год. Приняли, начисления отсторнировали. На 2023 ещё не подавала.( Харьков)   Перед подачей звонила в налоговую, консультировалась, вопросов не было. И что сейчас?

Відповісти
  • Ааааа
15.02.23 13:06

Нина,подскажите какой код катоттг Вы указали? В шапке додатка и в колонке 3.

Відповісти
  • Надежда
15.02.23 08:47

Послать ДПС не к русскому короблю, а сапёрами на эти территории.
Платить налог за поля с минами  ???

Відповісти
  • Ирина Николаев
15.02.23 09:11

Кабмину некогда земными делами заниматься ,нужно решить по какой трассе спускаться в Куршевеле. Пишу петицию(не вижу как по-другому) решать вопрос. Николаев поддержит -остальные по желанию

Відповісти
  • Злий бух 2
15.02.23 09:13

Невже хтось чогось іншого очікував і ще може дивуватись любим діям влади в принципі та ДПС зокрема? Одні роблять так. щоб було до чого "докопатись", інші з радістю "докопуються". 
Що вони ще мають зробити, щоб стало зрозуміло  -маємо те і тих, що свідомо обрали і кого привели до влади?

Відповісти
  • Людмила
15.02.23 10:19

Злий бух 2, давайте не обговорювати хто кого привів до влади. Зараз це недоречно. А якщо дуже хочеться, то якби не ця влада, а попередня,  то ми  і не обговорювали це питання, а давно уже б платили податки до бюджету русні. Це в кращому  разі. 

Відповісти
  • evil accountant
15.02.23 23:53

Людмила, давайте не говорити що могло би бути . Ви не Ванга і не Месінг.Ми маємо те, що маємо. І дуже багато питань до контролюючих органів і їх роботи під час ВС.

Відповісти
  • Злий бух 2
15.02.23 11:33

Людмила, недоречно визнати, що більшість ураїнців дотична до того,  зокрема, що ми зараз обговорюємо повний бєспрєдел з боку податкової? 
а попередня,  то ми  і не обговорювали це питання, а давно уже б платили податки до бюджету русні. - як скажете)))

Відповісти
  • Надежда
15.02.23 09:34

Злий бух 2, " Ми їх зробимо!" - Ми це ми , а  Вони це вони.
Не пересікаємось. Нас "зробили".

Відповісти
  • Злий бух 2
15.02.23 10:09

Надежда, ну як сказати. Їх не госдеп і не інопланетяни підкинули, чесно обрані українцями...
 

Відповісти
  • Львица
15.02.23 09:39

Они там что ох****и? Гетманцева на первую линию обороны!!! Может тогда дойдет до него что такое война? 
Он что там фильмов про войну насмотрелся?

Відповісти
  • Ирина Николаев
15.02.23 09:51

Львица, он наверное инвалид

Відповісти
  • Львица
15.02.23 10:08

Ирина Николаев, может и инвалид, но  то что душу дьяволу продал - это точно!

Відповісти
  • Надежда
15.02.23 10:01

На голову

Відповісти
  • Інна
15.02.23 10:19

сумно це все(( . таке відношення до бізнесу(((((

Відповісти
  • Людмила
15.02.23 10:23

Залишилось 3 робочі дні до терміну подання декларації. Так подавати чи ні? Нараховувати зобов'язання чи як? Хтось може пояснити, я звертаюсь насамперед до ДПС, кабміна та інших трутнів.

Відповісти
  • Никак
15.02.23 11:52

Під новиною "Як діятиме перелік територій для застосування податкових пільг"  від 13.12.2022 я написав коментар, що ніяк.
 Але багатьом серед нас  "рожеві окуляри" заважають реально оцінювати сьогодення.

Відповісти
  • Любов
15.02.23 12:00

Тоді хай йдуть на х... а не декларації ім

Відповісти
  • Наталія
15.02.23 12:09

подаю деки как обычно с полным расчетом , а в конце февраля-начале марта подаю уточн. и все снимаю за 2023 год согласно закона и перечня. и пусть меня расстреляют не буду отзывать, черниговская область была в зоне боевых действий . пошли они куда все посылают военный корабль

Відповісти
  • Лариса
15.02.23 16:05

Наталія,Так не приймається уточнена. Теж Чергігів. Який ви КОАТУУ ставили?

Відповісти
  • Леся
16.02.23 11:30

Лариса,в шапці код громади, третій рівень, в самій деці це зареєстрована ділянка в меня п'ятий рівень, район Чернігова, все пройшло 

Відповісти
  • Львица
15.02.23 14:56

Наталія, декларацию какую? юрики 4группа?

Відповісти
  • Светлана
15.02.23 13:56

Наталія, Справа в тому, щ о в цьому переліку територій по Чернівській області стоїть дата  закінчення військових дій 03 квітня 2022р. тобто на цей рік у нас нема підстав для пільги, так  вважають чернігівські податківці

Відповісти
  • Леся
16.02.23 11:32

Светлана, так це означає, що бої велись і вже немає, тобто якщо велись ми маємо право і податкова неофіційно так казала, але попереджувала що роз'яснень ще немає 

Відповісти
  • Ирина Николаев
15.02.23 13:54

Наталія, уточненку примут до відома

Відповісти
  • Леся
16.02.23 11:32

Ирина Николаев, а це якось можна буде відслідкувати в кабінеті?

Відповісти
  • Оксана_Київ
15.02.23 12:46

Ну колеги, ви ж в нашому "бізнесі" не перший день) хіба можна розраховувати на адекватне вирішення цього питання? в мене є і еко-збір (аж 23,60 грн) і нерухомість. В травні подзвонила інспектор по еко-збору і нагадала "не забудьте сплатити"! А коли ж уточнену подавати? Вона сказала так: навіть, коли опублікують перелік територій, Київ туди не увійде, бо податки значні в бюджет треба. А по нерухомості в січні сказали: можете уточнену подати і зменшити не після переліку, а після закінчення військового стану! Так що нам і окупантів не треба((

Відповісти
  • Ия
15.02.23 13:47

Оксана_Київ, значит я правильно поняла трактовку в Кодексе. Там по жилой вроде как сразу можно было бы подавать после перечня, а по нежилой приписка мелким шрифтом, что мы имеем право в течении 6 месяцев после ВП уменьшить обязательства.

Відповісти
  • Оксана_Киев
16.02.23 12:22

Ия, Кодекс им не указ вообще. Если б они его читали, мы бы имели вполовину меньше проблем

Відповісти
  • Оксана_Київ
15.02.23 12:48

Кажуть "коли ішак здох, треба таки з нього злізти". А у нас з дохлого ТОВ/ФОП злізуть за умови подання ним заключної звітності і сплати всіх зобов'язань перед бюджетом 

Відповісти
  • Катя
15.02.23 13:44

Вони ще трохи потягнуть час,а потім скажуть:а агресії не було,платіть всі.

Відповісти
  • Нина
15.02.23 13:47

Ааааа
код катоттг в табличной части харьковской территор.громады(не Харькова), а в расчете- района города, по месту нахождения зем.участка 

Відповісти
  • Офігіваю.
15.02.23 14:50

це хтось там ще бажання не всі здійснив? як вони вже дістали. хай би був місцевий рівень. Але ДПА України??!!... Місцеві ради і то адекватніші - надали пільги хоч якісь. Давайте, "жгіть", у компаній і так гроши закінчуються, зара позакриваються, а ті хто працював до останнього - поїдуть.  Жгіть та крутіть труселя від такого щастя!

Відповісти
  • Ирина Николаев
15.02.23 16:38

ПОСТАНОВАвід 30 січня 2023 р. № 90Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 р. № 136

Відповісти
  • Мария
15.02.23 17:45

Я сдала деку по землі(оренда Харків) без нарахувань,все прийняли 

Відповісти
  • Наталія
15.02.23 17:58

Мария, как вы заполняли дек по аренде земли , там нет колонки пільги, то як зробити щоб не нараховувалося?

Відповісти
  • Мария
16.02.23 12:16

Наталія,напишіть мені в інстаграм @mariyamalina1

Відповісти
  • Леся
16.02.23 12:06

Наталія, відключіть автоперерахунок і проставте нулі

Відповісти
  • Мария
16.02.23 12:14

Леся,Заповнююте всі поля, дату,категорію ,кадастровий номер, не заповнюєте тільки період користування ,і сума орендної плати не нараховується (не проставиться вона там)

Відповісти
  • Леся
16.02.23 13:58

Мария, медок не дає ставить нулі в періоді користування світить червоним

Відповісти
  • Ирина
16.02.23 10:30

Є інфо, що очікується затвердження Переліку під застосування ПКУ. В ДПС порадили заповнювати і здавати без зняття по окупованим, а після затвердження здати уточнюючий з мінусами і за 2022 і за 2023.

Відповісти
  • Мария
16.02.23 12:17

Ирина,а якщо не буде затвердження,то шо робити потім?

Відповісти
  • Любовь
16.02.23 12:21

Мария, платити по деклараціям. Цього вони, мабуть, і хочуть

Відповісти
  • И-на
17.02.23 10:15

Сдала вчера аренду земли с нулями. Во фризвите есть окошко «снять начисления». Пришла 2 квитанция о принятии. А там пусть дальше разбираются друг с другом хоть до второго пришествия. Харьков.

Відповісти
  • Юлия
20.02.23 15:08

а чого всі до податкової прискіпуються. ЇЇ реакція очикувана. 
Кабмін чому стоїть осторонь і не виконує обов'язки?!!!

Відповісти