Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.02.23
25732 17 Друкувати

З 8 березня розблоковувати податкові накладні ДПС буде по-новому

Мінфін доповнив Порядок розблокування  ПН\РК* новою, революційною, нормою. Оновлення закріплено у наказі Мінфіну  від 12.01.2023 р. № 19. Відповідно до змін, процес приймання рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК буде проходити так: 

Протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання від платника пояснень та копій документів для розблокування податкових накладних, ДПС:

► або приймає рішення про реєстрацію ПН/РК;

► або приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у разі надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку за встановлною формою.

► або направляє платнику повідомлення з пропозицією надати додаткові пояснення та копії документів. 

Зазначене повідомлення ДПС надсилає за затвердженою формою з переліком документів, яких не вистачає для приймання рішення щодо подальшої долі ПН/РК. На відповідь у платника буде 5 робочих днів. У разі неотримання від платника відповіді, ДПС приймає рішення на підставі попередньо поданих пояснень та копій документів на 7 робочий день після надсилання платнику повідомлення. 

Сподіваємося, що податківці не поспішатимуть з прийняттям рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, а надсилатимуть платникам повідомлення про надання додаткових пояснень та документів, таким чином надав платникам другий шанс підтвердити реальність здійснення операції.

Рішення про відмову в реєстрації ПН/РК, приймається у разі: 

ненадання додаткових письмових пояснень та копій документів при отриманні Повідомлення;

- та/або ненадання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Згідно з текстом наказу № 19, він набере чинності через 15 днів з дня його офіційного опублікування. 21.02.2023 документ був офіційно опублікований в виданні "Офіційний вісник України". Відповідно, всі наведені вище зміни почнуть діяти з 8 березня 2023 року. 


Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Мінфіну від 12.12.2019 р. № 520.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Львица
23.02.23 13:16

Как-будто это что-то изменит на улучшения этого беспредела, что устроил Гетманцев...
Думаю будет еще хуже... Хотя хочется верить в лучшее

Відповісти
  • Елена
23.02.23 13:27

очередная чушь. Практика показала что в кабинете появляется повидомлення через 3 дня после принятия решения, и после обеда, и ближе к вечеру, а если перед выходными, то вообще....     "Мы вас будем резать, но чуть гуманее(нет инструмент не поменяем, просто более кошерно..)

Відповісти
  • ІринаКиїв
24.02.23 00:02

так це якась безкінечність получиться, а не розблокування за 5+5+7 днів ....

Відповісти
  • OlaLa
24.02.23 12:48

Свято скасували(8 березня), а подарунки продовжують дарувати....

Відповісти
  • Євген
27.02.23 07:50

Ни в одной стране мира нет такого бреда с НДС и в налоговом учете! В Европе о таком не знают ....Когда уберут Гетьманцева? и того кто над ним...

Відповісти
  • Олена
07.03.23 11:37

Євген,никогда. А зачем? Все здесь возмущаються и все. Митингов нет хороших где люди выйдут массово и не разойдуться пока что то не зделают (не пообещают что изменят чтото, а именно не зделают!). Всем закрыли рот пропагандой что война в государстве и надо молчать и пока никаких митингов и притензий. Потом типа разберемся. Потом будет поздно. Они воруют и добивают Украину окончательно и на войну не смотрят.

Відповісти
  • Елена
07.03.23 14:18

Олена, вся проблема в том, что ДПС из проверяющего органа превратилась в карательный.
Пока эта позиция ДПС не измениться, то и результата не будет

Відповісти
  • Наталья
27.02.23 09:11

Євген,в Европе знают об НДС, родина НДС - Франция.

Відповісти
  • Елена
07.03.23 14:23

Наталья, и что? У меня зять бухгалтер во Франции. Он ведет много фирм дома, редко когда приезжает к клиентам в офис. К нему пришла проверка... Это был ОДИН проверяющий, который спокойно пришел к нему домой (не требуя юр.адреса фирмы), сели они в комнате (она же кабинет зятя), посидели у него за компом, потом вышли в ресторан на обед, (сумма обеда по чеку включается в расходы этой фирмы, и это нормально, и не надо доказывать связь с хоз. деятельностью), зять честно сказал что один из отчетов не успел сдать... проверяющий сказал - ну и не надо, я не буду об этом отчете тогда писать..... и ушел. ВСЁ!!!
Это была просто ПРОВЕРКА, а не ПРИДИРКА.... Он пришел проверить, а не казнить. Вот в этом разница. А у нас проверка - это содрать сумму уже обусловленную размером еще ДО проверки.... И даже без проверки через блокировку НН

Відповісти
  • Жанна
10.03.23 15:00

Елена, хочу бухгалтером во Францию)))

Відповісти
  • Марина
07.03.23 10:09

Наталья,І в них є така реєстрація податкових накладних? І блокування?

Відповісти
  • Євген
27.02.23 10:22

Наталья,Они не знают что такое блокировка и разблокировка!!"

Відповісти
  • Анжела
07.03.23 11:04

цікаво, а вони знають про купівлю та продаж ПДВ-кредиту?

Відповісти
  • Тамара
27.02.23 10:24

від перестановки добутків сума не змінюється. Таблиці, блокування ніде в світі такого немає, це потрібно скасувати назавжди,

Відповісти
  • Виктория
27.02.23 11:28

А кого уже зарубили, и даже не дали 2 шанса на предоставление документов???? У нас в скарге было 98 документов!!! Но отписка по ней была все равно - "не достаточно документов". Это что за произвол творить Гетьманцев со своей шайкой бюрократов???? Они забыли наверное - кто их кормит налогами??? Рубят остатки бизнеса, что выжил в таких военных условиях. На кого они работают??? Чьи интересы, кроме своих они бдят???

Відповісти