Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.04.23
7467 20 Друкувати

Плата за землю та податок на нерухомість: воєнні пільги ось-ось запрацюють!

Автор: Хмелевський Ігор, податковий експерт.

На другому році війни депутати зробили чергову спробу врегулювали правила застосування воєнних пільг із плати за землю та податку на нерухомість. І заодно вирішили проблему з Переліком територій, через яку ці пільги не працювали. Давайте поглянемо, що невдовзі змінить новий закон.

Ідеться про Закон № 3050*, прийнятий на базі законопроєкту від 03.08.2022 № 7632.

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від cплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 11.04.2023 № 3050-ІХ.

На жаль, поки що не відома дата набрання ним чинності — на момент написання цієї статті він знаходиться на підписі у Президента. Та це не заважає нам стисло викласти його тези, аби ви могли вже потихеньку готуватися до подання уточнюючої звітності.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталия
21.04.23 09:54

Київ звільняється, а Харків -ні. Це я правильно зрозуміла

Відповісти
  • Ірина
21.04.23 10:14

Больше половины Харьковской области разбито и заминировано, а освобождается только часть Купянского района ! Деятели, слов нет.......

Відповісти
  • Надежда
10.05.23 16:02

Ірина, я в шоці.. то кричали, що Харківська область сама замінована, а виявляється, що нікого і не звільнили по суті.. в нас підприємство стоїть з початку війни, розміновувати тільки за гроші, ще й плати всі податки.. ну що це за геноцид..

Відповісти
  • Мария
21.04.23 10:28

Ірина,там є Харківська міська територіальна громада 

Відповісти
  • Наталия
21.04.23 10:48

Мария, лише в І розділі де немає звільнення

Відповісти
  • Мария
21.04.23 13:48

Наталия,а де написано,що перший розділ не звільняється від податку?

Відповісти
  • Наталия
21.04.23 10:16

Ірина,там Харківська в ІІІ розділі, в окупованих територіях.

Відповісти
  • Ірина
21.04.23 12:03

Наталия,у нас підприємство у Липецький громаді знаходиться, 5 км до державного кордону, ми після деокупаціі туди потрапити не можем, не то щоб посіятися і зібрати врожай ! вже другий рік без врожаю, а платити виявляється тепер потрібно з моменту деокупації..........

Відповісти
  • Перехожий
21.04.23 10:16

Та начебто так. Виходить, пільги від Кличка не знадобилися, весь Київ і так звільнили з березня і до кінця 2022 року

Відповісти
  • Нина
21.04.23 11:13

Харківська територіальна громада  тільки в 1 розділі. Харків під пільги не потрапляє.  Хіба так можна.  В Харків заходили танки, нещадно бомбили, люди жили в метро, а пільг не має.

Відповісти
  • Ольга
21.04.23 11:50

Я в шоці! Як так Харків був і є в небеспеці. А теперь получається що ніяких пільг починаючи з початку війни. 

Відповісти
  • Мария
21.04.23 13:57

Я думаю,що Харків не буде сплачувати, тут якась помилка

Відповісти
  • Станислав
21.04.23 17:12

Вдумайтесь, по Харкову там є Дата виникнення МОЖЛИВОСТІ бойових дій, тобто можливість присутня і зараз!!! 
Я думаю стаття Фактора некоректна, бо
ВСІ території, що є у Переліку підпадають під пільги. Бо як інакше трактувати вислів "можливі бойові дії"? Тобто є Великий ризик по АБД, і як слідство призначення Пільг по цієї території. Я не прав???

Відповісти
  • Перехожий
21.04.23 18:44

Станислав, звісно, ні. В тому законі чітко написано, що звільняються тільки території активних бойових дій. Тобто ті, що потрапили в підрозділ 2 розділу І Переліку. Киів саме там - п. 2.11. М. КИЇВ UA80000000000093317 Вся територія міста Києва з 24.02.2022 по 
30.04.2022 визнана територією АБД. А Х-в, на жаль, ні 

Відповісти
  • Станислав
22.04.23 08:45

Перехожий,
Подивіться на Харків, котрий розбитий,(Салтовка вщент розбита, Баварія много домов розбито)-200 тис.людей без житла, кожну ніч по 6-10 ракет, яких не можна перехопити, тобто всі ракети долітають, тому що підлітний час 43 секунди. І подивіться на Київ - щось я не бачив, щоб цілими кварталами було розбито?? Неспівставна ситуація по містах, тобто Закон 3050 - несправедливий та нечесний!!! 

Відповісти
  • Мария
21.04.23 20:00

Перехожий, тобто в Харкові не було бойових дій? Я думаю виправлять, бо буде скандал

Відповісти
  • Ааа
22.04.23 10:44

В январе отправил уточненку по недв. за 22 г.,убрав начисления март-декабрь,в эл.кабе висела недоимка по налогу,только неделю назад недоимку убрали,теперь все по нолям.

Відповісти
  • Татьяна
22.04.23 11:20

У мене запитання, а чому закон до приймають у 23 році,  змінює попередній закон, який так і не запрацював через відсутній перелік територій, і вносить зміни щодо оподаткування за 22 рік? Це як розуміти? Вони змінюють закон який сами прийняли, потім до якого не виконали свій обов'язок, щодо затвердження переліку, а тепер і зовсім змінили підхід до визначення категорії платників, які можуть цими пільгами скористатися. Це що ж виходить, що якщо в переліку твоя територія не у розділі АБД то треба за весь 22 рік та 23 провести нарахування податків сплатити їх???? А де підприємству на це брати кошти, коли досі немає змоги відновити роботу.

Відповісти
  • Татьяна
22.04.23 11:29

А зазвичай, норми закону вступають у дію не з моменту прийняття цього закону та опублікування його в офіційних виданнях  і до прийняття змін повинні діяти норми закону що прийнятий до цього. Закон зворотньої сили не має. Тому я вважаю, що правильно буде використовувати норми закону що передує змінам, і застосовувати порядок 309, згідно з вимогами попередньої редакції закону, а після прийняття змін, використовувати змінені норми з моменту їх прийняття. І це буде правильно з точки зору законності і справедливості.

Відповісти
  • Станислав
22.04.23 23:02

Татьяна,
Заклнопроект 3050 зовсім несправедливий і незаконний. А передік 309 зовсім незрозумілий, там території, які обстрілюються вважаються територіями МОЖЛИВИХ бойових дій. Це жахливо жити на цих територіях, а вони хочуть щоб платили податки за землю, ФАК ВАМ податківці!!!

Відповісти