Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.04.23
8942 13 Друкувати

ДПС буде розблоковувати ПН/РК за новим Порядком

Між платниками податку та ДПС виникають непорозуміння під час подання пояснень для податкових накладних. 

Вирішувати ці нестиковки Мінфін буде шляхом внесення чергових змін до "розблокувального" Порядку. 

Проектом нового порядку передбачено:  

1. Подання пояснень та копій документів для розблокування мінусових РК, має право ініціювати отримувач (покупець), для чого:

  • отримувач (покупець) надсилає такі пояснення та копії документів постачальнику (продавцю) в електронному вигляді через електронний кабінет;
  • постачальник (продавець) подає такі пояснення та копії документів до ДПС.

Отримувач (покупець) отримує через електронний кабінет інформацію щодо дати подання пояснень та копій документів постачальником (продавцем) і результату розгляду таких пояснень, а також копій документів комісією регіонального рівня.

2. У разі, коли у квитанції до ПН/РК зазначено код товару / послуги, операція за яким стала підставою для блокування, платник зможн подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.

Інші зміни носять суто косметичний характер. Але серед них є одна цікава. 

Діючим порядком розблокування передбачено, що серед документів платник має надати договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти. Таке формулювання привело до того, що платники, які ніколи не займалися ЗЕД, отримували відмову в реєстрації з причин ненадання зовнішньоекономічних договорів. 

Мінфін вирішив внести зміни у цей пункт. Новим текстом передбачено, що для розблокування ПН/РК платник має надати договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти. Сподіваємося, що таке формулювання допомоєе тим, хто не займається ЗЕД. 

Крім того. перелік необхідних для подання пояснень документів доповнено іншими документами, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі. 

Якщо Вам є що сказати Мінфіну з приводу цього проєкту, Ви можете надати зауваження та пропозиції до проєкту наказу просимо надавати протягом 30  робочих днів з дня його оприлюднення на офіційній сторінці Міністерства фінансів України в мережі Інтернет у письмовій та/або електронній формі за адресою: Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2 або 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11, e-mail: mhaliuk@minfin.gov.ua.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Мария
28.04.23 19:00

шоб вам пусто было!

Відповісти
  • ***
29.04.23 14:47

Майже щоденно : 
Покращення на покращеня, потім відміна покращення, повернення ( погіршення) як було, знову інше покращення, посилення контролю за посиленим контролем, зміни на зміни. там кому добавили,  там Всього на Усього поміняли. Керівників бебіків призначають як на відбування покарання  "15 суток", кожного наступного звільняють.  І така карусель постійно. Роблять, "чим гірше, тим краще". Хазяїн цих  блюзнірів  у захваті.

Відповісти
  • Артем
28.04.23 21:59

Є пропозиція - якщо ДПС блокує ПН, то значить вона не визнає ії реальність, таким чином, платник не зобов'язаний брати суму по такій ПН собі в зобов'язання та сплачувати податки по заблокованих ПН. При цьому зобов'язання по сплаті ПДВ повинно виникати після розблокування ПН !

Відповісти
  • ндс
01.05.23 18:01

Артем, а никто и не берет себе в декларацию в 1 раздел заблокированный ндс. И реглимит не меняется. Просто продолжаем работать, разблокировкой не занимаемся. А вот если забанили самого плательщика НДС. Ну тогда открываем новую фирму а старую просто бросаем, как не реальную. 

Відповісти
  • Наталя
29.04.23 00:40

Цікаво, як покупець буде описувати виробництво постачальника, основні фонди, транспорт....)))

Відповісти
  • Валентина
29.04.23 09:31

а як бути з покупцями неплатниками, яким не надавали податкову і її розблокування їм по-цимбалам

Відповісти
  • ***
29.04.23 14:49

Валентина, То і ДПС  результат по цимбалам.  У всьому винен Алгоритм.

Відповісти
  • Лилия
01.05.23 09:07

Мінусовий РК, в першу чергу, це зацікавленність Постачальника. А тепер він буде змушений залежати від настрою Покупця. Покупець може надіслати не всі документи, або неналежної якості сканування, або завеликого об'єму формату, або сказати, що в нього на це немає часу. І це може призвести до великих непорозумінь та погіршення відносин між коллегами-бухгалтерами. Це знущання над нашою роботою. Покупець надійшле документи мені, а я в ДПС!!! ЦИРК!!!

Відповісти