Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.05.23
6626 26 Друкувати

Нові воєнні пільги з податку на нерухомість: нумо уточнюватись!

​​​​​​​

Автор: Хмелевський Ігор, податковий експерт.

Закон № 3050*, яким унесено відповідні зміни до ПКУ, набрав чинності з 06.05.2023 (дня, наступного за днем його опублікування). Тож уже можна потихеньку уточнювати раніше подану нерухому звітність за 2022 і 2023 роки. Щодо яких об’єктів це можна зробити, а щодо яких — ні? В які строки? І головне — кому і як? Відповіді — у цій статті.

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від cплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 11.04.2023 № 3050-ІХ.

Підхід до врегулювання воєнного звільнення з податку на нерухомість і з плати за землю де в чому подібний. Тож вам, як власнику нерухомості, є сенс спочатку прочитати статтю «Уточнюємо плату за землю з урахуванням воєнних пільг» // «Податки & бухоблік», 2023, № 32.

Разом з тим, на відміну від плати за землю, всі звільнюючі норми щодо податку на нерухомість є тимчасовими (див. нову редакцію п.п. 69.22 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Тобто законодавець пропонує тимчасово, на період дії воєнного стану (ВС) по 31 грудня року, в якому припинено або скасовано ВС, положення ст. 266 ПКУ, що встановлює правила сплати податку на нерухомість, застосовувати з урахуванням певних особливостей.

Що ж це за особливості?

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Станислав
12.05.23 08:14

Я у шоці, ні з чого платить податок на землю у Харкові, тобто треба всіх звільняти, вішати замок та розходитись. Уточненку, само собою, не подавати , бо нікому(бо немає бухгалтера, а директор десь на западній Україні, або виїхав за кордон) щоб не рахувалась недоїмка. А потім - все що добились цим законом 3050, останов хоч якогось бізнесу у Харкові. Занавес....

Відповісти
  • Мария
13.05.23 17:13

Станислав,Звільняють землі від українців, для євреїв 

Відповісти
  • Татьяна
12.05.23 09:12

Це взагалі як розуміти, Харків не звільняється від податків на нерухоме майно та землю???? Вони там подуріли зовсім ? З чого платити. Роботу відновити й досі не можемо, постійно обстріли та сирени. Як працювати? Чому в переліку немає Харкова. В законі що було прийнято на початку військового стану не було обмежено застосування звільнення тільки АБД, головне було потрапляння до Переліку. А зараз через рік, нові вимоги та ще й за минулі періоди??? Це як?

Відповісти
  • Мария
13.05.23 17:16

Татьяна,в Мінінтеграції відповіли, що вони ні при чому. Що це наші війсові харківські комісаріати дали такі списка. 

Відповісти
  • Валентина
12.05.23 11:11

Татьяна, і Херсон...

Відповісти
  • Тетяна
12.05.23 09:28

Татьяна,
сочувствую

Відповісти
  • бурундук
12.05.23 09:27

Пора привыкнуть где мы живем и кто рулит.Никто из нас в качестве бизнеса тут не нужны. мы-конкуренты.Даже война ничего не изменила.

Відповісти
  • 123
12.05.23 09:33

Они там совсем еб....сь Киев который живёт мирной жизнью уже год "активные боевые действия",а Харьков в который до сих пор прилеты "возможные боевые действия".

Відповісти
  • Мария
13.05.23 17:17

123,це питання до наших війскових комісаріатів (Харківських) Мінінтегрції відповіли, що це їм дали списки. Тож можемо разом спитати у комісаріатів

Відповісти
  • Валентина
12.05.23 11:26

123,продивилася по Харкову і зрозуміла про що ви.. міста в цьому списку немає взагалі.. це м'яко кажучи цікавенько..(

Відповісти
  • Валентина
12.05.23 11:17

123, Києва немає у списку АБД.

Відповісти
  • Станислав
12.05.23 11:29

Валентина,
Київ є  у Списку АБД, але тільки на 2022 рікпільги діють на 2022, тобто звільнені від сплати землі та нерухомості...

Відповісти
  • Ирина
12.05.23 10:11

перелік гарний, а де гроші брати на сплату податків? 24.02.2022 бізнес зупинився, виробництво на замок і хто куди, на сьогодні роботу ще не розпачали

Відповісти
  • Татьяна
12.05.23 10:18

Ирина, і я про те саме, з 24.02.22р. зупинили роботу, всі роз'їхалися хто куди, досі не визначили коли знову зможемо відновитися, а тепер потрібно нарахувати податки за минулий та поточний періоди і що далі? Недоїмка? 

Відповісти
  • Татьяна
12.05.23 10:19

Мені цікава позиція бізнесу з Харкова, щодо норм цього закону. Нікого не

Відповісти
  • Татьяна
12.05.23 10:19

Бентежить ця ситуація?

Відповісти
  • Станислав
12.05.23 11:34

Татьяна,
Да я у шоці, я вже ОРУ благим матом на цих гетьманцевихта усіх законодавців, мать їх так, бл.., їб...,нах... і таке інше.Цеж така громадна недоїмка вилізе... І грошей нема, бізнесу нема.
От мені цікаво, я не здам Уточненку, не буду відповідати на телефонні дзвінки з податкової, все ... нікого не має. Що потім? Заблокують рахунки?? Арешт рухомого та нерухомого майна?? Тяганина з "исполнительной службой"??

Відповісти
  • Татьяна
12.05.23 11:14

Ще питання, як закон який прийнято в травні 23 року може впливати на 22 рік?

Відповісти
  • 123
12.05.23 11:52

В январе сдал уточненку по Харькову за 22 г.в эл.кабе обязательство сняли это,что получается опять уточнять только в большую сторону,принципиально не буду.

Відповісти
  • Светлана
12.05.23 13:09

Да, у меня тоже вопрос к автору статьи, который тактично умолчал о том, что в 2022 году были другие правовые основания для начисления и уплаты налога на недвижимость, согласно действовавшей на тот момент редакции ст. 69.22 подраздела 10 раздела ХХ НКУ. Почему для недвижимости, находящейся на территории МБД (конкретно в моем случае - Харьков) начислять и уплачивать налог нужно и за 2022 г.? Да и за 2023 г., на мой взгляд, только начиная с даты вступления в силу закона 3050 - с 06.05.2023. Закон не имеет обратной силы. Все "скользкие" вопросы в статье обошли стороной. 

Відповісти
  • Татьяна
12.05.23 14:49

Светлана,Цілком з Вами згодна. Буду чекати подальших роз'яснень. Нічого нараховувати та уточнювати поки не стану. Вважаю що не включення до Переліку Харкова це помилка.

Відповісти
  • Інна
12.05.23 15:04

Стосовно Харкова і Харківської області в шоці навіть місцеві податківці. Відчуття, ніби об нас витерли ноги.

Відповісти
  • Юлия
12.05.23 17:31

Київ-  АБД, а Харків - можливі БД??? Серйозно??? ну якось вже навіть і не смішно...   

Відповісти
  • Валентина
12.05.23 20:20

Відповісти
  • Віктор
18.05.23 15:37

"Светлана", згодний з вами повністю. Вважаю що в період війни це просто диверсія і знищення залишків вцілілої економіки. Не одна куRва в тій раді не згадала про людей які за 449 днів війни перерахували на армію мільярди власних коштів і власного майна. Треба зібрати волонтерів і нехай виставлять рахунок Податковому комітету ВР.

Відповісти
  • Юлия
19.05.23 20:48

а это разве не про Харьков?

UA63120270000028556

Харківська міська територіальна громада

24.02.2022

Відповісти