Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.06.23
6332 16 Друкувати

Мораторій на перевірки та штрафи не зупиняє податківців

Народний депутат Ніна Южаніна наголошує, що під час воєнного стану штрафи за порушення закону про РРО не застосовуються, крім порушень, що стосуються продажу підакцизної продукції.
 
Проте, за повідомленням платформи для роботи з відкритими даними "Опендатабот", податківці за результатами перевірок:

► у 2021 році наклали 30 тис. штрафів на суму 540 мільйонів 800 тисяч грн,

► у 2022 році – 23 тис. штрафів на 1 мільярд 35 мільйонів грн.
 
Причому понад половину суми штрафів торік було накладено в жовтні 2022 року (нагадаю: місяці, коли росія вдалася до енергетичного терору українських міст, що призвело до блекаутів).
 
Збільшення суми штрафів з 1 січня 2022 року, які передбачені Законом 128, а саме: за перше виявлене порушення – 100% вартості проданих із порушенням товарів (раніше 10%), за повторне порушення – 150% (раніше 50%), – суттєво позначилися на сумі штрафів, хоча, як ми пам'ятаємо, такі підвищені штрафи були пов’язані з впровадженням механізму кешбек, який пізніше був скасований як корупційний.
 
Нардеп готує поправки до другого читання законопроєкту № 8401, якими запропонує зменшити штрафи при використанні ПРРО/РРО.
 
"Але ж вдумайтесь у розмір штрафів (1 мільярд 35 мільйонів грн)!", - обурена нардеп. 

"Звідки може взятися можливість сплатити штраф у розмірі вартості проданого товару/послуг?", - запитує вона. 

За матеріалами Ніна Южаніна, народний депутат

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Петро
12.06.23 10:09

Дай Бог їй здоров'я і успіху!!!

Відповісти
  • Елена
12.06.23 10:16

Когда касается  работы и ответственности бизнеса - у нас войны нет, когда касается работы и ответственности самих налоговиков - у нас война.
Как-то игра в одни ворота....

Відповісти
  • Angry accountant
12.06.23 12:42

Елена, абсолютно згодна з Вами.
А мене ці штрафи РРО дивують і обурюють (не працюю з РРО). Як можна вкатити штраф 100-150 % від проданого? ФОП все чесно відобразив в книзі, потім в декларації, а виявляється  операції вважаються розрахунковими і мало б бути РРО. І це про "позавчора". Фактично для того ФОПа це розстріл на місті, або інсульт/інфаркт одразу. І вони (законотворці) це дуже добре розуміють!!! Значить це робиться для викорінення підприємництва.
"Звідки може взятися можливість сплатити штраф у розмірі вартості проданого товару/послуг?", - запитує вона (Южаніна).

Відповісти
  • Є~Э
12.06.23 11:48

Це не гра, а виведення недобросовістних з тіні "на чисту воду":
1-й етап: березень 2020р.
2-й етап: лютий 2021р.
3-й етап: лютий 2022р.
Згідно законодавства все добре розписано, але хто його вивчає "в цілому" ?

Відповісти
  • Наталія
13.06.23 17:23

Є~Э, Ви податківець? Чи не коли не працювали з РРО? там не треба бути "недобросовісним", там достатньо просто поломки апарату, або незначної помилки щоб отримати штраф. До речі саме це головна причина чому у бізнесу такий спротив РРО - ти все одно отримаєш штраф як би чисто не намагався працювати

Відповісти
  • Давлять всіх, але у кожного "болить" своє.
13.06.23 20:12

Ширше дивитись треба, може тоді побачите причинно-наслідкові зв'язки. Була "ситуація" – переросла у воєнний стан, а все тому, що законодавство та підзаконні акти занадто далеко відійшли від змісту та мети, що були закладені в основний закон – суспільний договір. Раджу уважно перечитати хоча б перші два розділи Конституції України, перехідні положення та порівняти з тим, що маємо на даний час, в зв'язку з поспішним втіленням міжнародного законодавства у наше буденне життя.
А РРО-ПРРО та інше – це вже наслідки...

Відповісти
  • +
14.06.23 14:54

А яка урочиста ПРЕАМБУЛА! Була... "Сумно, сумно аж за край" (c)

Відповісти
  • Беняфіціяр
12.06.23 17:33

- міграційна служба замість паспортної;
- громадянство замість національності;
- заборона видалення даних на серверах;
- перевірка засобів сповіщення у січні 2022р.;
. . .
- продаж сенс-банку за $1;
. . .
Наївні, у влади достатньо адмін. ресурсу для таких дій.
Вони розписують стратегію на роки вперед, спочатку точково, потім розлого.

Відповісти
  • + перехідні положення
12.06.23 17:44

Держава - це Система, якою можна і треба керувати як зверху так і знизу.
Всі засоби для цього є, бракує лише свідомого "населення" (Народу).

Відповісти
  • так досягається компроміс
12.06.23 17:49

"продовжуючи тисячолітню історію державотворення"...

Відповісти
  • ХХХХ
12.06.23 10:34

Елена, а хто ж податківцям карт-бланш дає? більше того  доводить плани? Ой, невже з подачі нашого найкращого?

Відповісти
  • The BlackList
12.06.23 10:34

Звичайне відмивання коштів або заміна неліквідних на ліквідні через транзитні рахунки за участю фін. установ. Про те, що з першого квітня електронні гроші у законі забули? Про те, що ними "можна оплачувати комунальні послуги та податки"... Під шумок багато чого "робиться".

Відповісти
  • +
12.06.23 11:37

"The BlackList" s10e17 ;)

Відповісти
  • ORBITA
12.06.23 13:08

зараз тим у кого бюджетне відшкодування ПДВ знімають шалені суми, нараховують шалені штрафи, такого до війни не робилося.... невже треба знищити бізнес?! остаточно розвалити країну. Не розумію шо робиться.....

Відповісти
  • Ірина
12.06.23 13:24

А мені податківці запросили виписку по еквайрингу з 01,01,2022 по 01,06,2023. І в акті написали, що всі ті суми не пробиті по рро. Штраф не наклали, АЛЕ в базу внесли всі ці суми. Сказали, після війни буде видно чи буде штраф.

Відповісти
  • Мария
12.06.23 13:47

Ірина,а ви не пробивали через рро?

Відповісти