Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.06.23
31302 46 Друкувати

Гетманцев розповів, яких платників перевірятимуть з 1 серпня 2023 року

Голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев розповідає, що у комітеті провели робочу групу по законопроєкту 8401.

За його словами, загальне розуміння бізнесу і колег щодо необхідності прийняття проекту є (якщо не брати до уваги політичну позицію деяких, що не дозволяє їм підтримати владу).

Найскладніше і найболючіше питання - відновлення перевірок. Чесно, у самого багато застережень. Але мені здається нам вдалося знайти критерії, які упереджують сумлінний бізнес від проведення перевірок, а саме:

► рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50% та більше за середньогалузевий;

► рівень сплати ПДВ нижчий на 50% та більше за середньогалузевий;

► дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази;

► заробітна плата нарахована/виплачена податковим агентом менша середньої по регіону у відповідній галузі;

► загальна сума витрат підприємницької діяльності 75% або більше загальнорічного оподатковуваного доходу, за умови, що сума задекларованого доходу становить 10 і більше млн гривень.

Такі критерії обраховуються за підсумками 2021 року.

Щодо питання застосування РРО підтримали позицію малого торгівельного бізнесу щодо необхідності спрощення форми чеку та зменшення штрафів.

Погодили редакцію щодо залишення мораторію для прифронтових територій.

Серед іншого, внесли норми щодо продовження термінів реєстрації волонтерів та уточнили норми переходу з 2% для платників ПДВ.

За матеріалами Данило Гетманцев, Голова податкового комітету ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Мария
20.06.23 08:30

Александр, да уж, вчера ознакомилась... там не только про гетьманцева...

Відповісти
  • Мария
20.06.23 08:32

Совсем уже куку... Равнять 21 год с военными 22-23 годами? Чего они там курят? По моему там прогрессирующая шизофрения. 
Боже, які кончєні! 

Відповісти
  • Антонина
21.06.23 10:24

Мария, так по себе судят. У них же показатели улучшились. Бабло дают, пилить разрешают, ни в чем не ограничивают-красота!

Відповісти
  • Елена
20.06.23 09:13

Гетманцев гнида, прикалывается? Пусть лично едет в Мариуполь на проверки! Тварь! Иуда!

Відповісти
  • бурундук
20.06.23 17:51

Елена,от человека Никакой пользы, питается от людей и травит своими токсинами.Г(етманцев)ЛИСТ

Відповісти
  • хороший чоловик
20.06.23 16:53

Елена,да и автомат ему в руки ,или лучше кулемет, не платил налоги =куля у лоба

Відповісти
  • Світлана
20.06.23 12:23

Елена, в Мариуполь сейчас никто не поедет. Тем же законопроектом предлагается разрешить ГФС вносить изменения в план-график проверок ежемесячно. Так что по мере деокупации, не успеешь прийти в себя, а тут родная налоговая на пороге, я так понимаю.

Відповісти
  • бурундук
20.06.23 16:50

Світлана,впереди Новой Почты будут  передвижными лотками заезжать

Відповісти
  • Елена
20.06.23 09:31

То есть, проверят всех живых. Могли бы и без проверок штрафовать, прям в суд направлять дела.

Відповісти
  • Лариса
20.06.23 09:46

Цитата : "Чесно, у самого багато застережень. Але мені здається нам вдалося знайти критерії, які упереджують сумлінний бізнес від проведення перевірок, а саме:

► рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50% та більше за середньогалузевий;

► рівень сплати ПДВ нижчий на 50% та більше за середньогалузевий"                                                                                           А озвучить  уровень оплаты по прибыли и НДС по отраслям слабо?  Или это какая-то страшная тайна, которой владеет ДПС Украины и не желает её  обнародовать???  А то плательщики как ёжики в тумане : деки сдали, уплатили, все хорошо, а тут тебе  здрасти-мордасти  проверка, т.к. ты  где то недоплатил до 50% не пойми какого уровня ...  "Мені здається
нам вдалося знайти критерії, які упереджують сумлінний бізнес від проведення перевірок" - смешно  даже читать . Сейчас как раз накинутся на сумлінний бізнес, потому что  там  платят налоги, а несумлінний бізнес как не платил так и  платить не будет .
  

Відповісти
  • Надежда
20.06.23 16:33

Лариса, Ще треба порівняти зарплати пересічних українців та 
бюджетних хробаків. Або нам доплачувати з бюджету хоч до 50% від рівня зарплат  слуг народу або їм встановити обмеження не більше 2-х середніх по країні. А то якось неравномірно,  народ та армія єдині, а бюджетна верхівка  сама по собі з жиру біситься.
 

Відповісти
  • Евгения
20.06.23 10:19

Это не то, что не смешно, это просто слабоумно! Уравнивать критерии ДО войны и ВО ВРЕМЯ войны. Эти люди, вообще, нормальные?!

Відповісти
  • Надежда
20.06.23 16:36

Евгения, Як для себе, то вони дуже нормальні. І собі, і діткам, і онукам, і коханкам на многіє лєта нахапано.
Це вони нас за бидло на підножному кормі вважають.

Відповісти
  • Елена
20.06.23 10:42

Евгения, видимо, мало народа сбежало.

Відповісти
  • Тетяна
20.06.23 10:56

Цікаво,якщо весь бізнес роз'їдеться,кого вони перевіряти будуть?

Відповісти
  • Тамара
20.06.23 10:57

 Хочуу додати коментар від (с)  
 "Раньше миром управляли умные. Это было жестоко. Умные заставляли тупых учиться. Тупым было тяжело.

Теперь миром управляют тупые. Это честно, потому что тупых гораздо больше.
Теперь умные учатся говорить так, чтоб тупым было понятно.
Если тупой что-то не понял, это умного проблема.
Раньше страдали тупые. Теперь страдают умные. Страданий стало меньше, потому что умных становится все меньше и меньше."
Михаил Жванецкий

Відповісти
  • Лара
20.06.23 11:09

Как он уже достал. Интерестно, он голову, хоть раз включил?  Неужели не понятно, что если он задавить еще немного трепыхающихся, в его корыто меньше бабосиков приплывет. Мразь

Відповісти
  • ***
20.06.23 16:40

Лара, Для них единственный выход остаться на свободе и при корыте - сепаратное соглашение. Для народа завезут пару машин шифера и рубероида из-за канавы в качестве репараций.

Відповісти
  • Наталья
20.06.23 11:31

Лара, эта мразь к сожалению не такая тупая как многие пишут и думают. Он целеноправлено добивает украинский бизнес всеми возможными и невозможными способами , чего только стоит наша система блокировки налоговых. Самое страшное что это ему сходит с рук и вопли бизнеса слышит только сам бизнес, а вот руководство нашей страны и СБУ ничего не хотят видеть и в очередной раз брехни о требованиях МВФ.  

Відповісти
  • Ольга
20.09.23 15:21

Наталья, что  ему велят,то он и делает,ну и себе чуть -чуть. а потом ,как резников иго-го

Відповісти
  • ~
20.06.23 12:25

"Штирлиц настоял на своём - настойка вышла горькая и невкусная."

Відповісти
  • Yana
20.06.23 12:31

Добре, що закон так перероблюють. Звичайно, бізнесу б взагалі без податків та перевірок. Але це достатньо непогано. Мораторій на прифронтових - це те, що ми дуже довго лобіювали. Це вже виглядає, як правильний закон. 

Відповісти
  • Мария
21.06.23 10:08

Yana, правильно будет когда война закончится, а пока идут бомбежки (я в Харькове) о каких проверках и штрафах может идти речь? ауууу, очнитесь!!!!

Відповісти
  • Елена
20.06.23 13:40

Yana, вот вы интересная.... Знать бы откуда такая умная. Да, Запорожье прифронтовой, но НН - регистрируй, налоги плати... Хотите еще больше? - у меня аграрная фирма - поля минах, а единый налог до сипор платили включая 1кв.23. Закон 3050 приняли в апреле 23г. - но ГНИ не знает как его воплотить... И это полтора года войны!!!!
А вы не пробовали после ежедневных ночных взрывов - сдать утром отчет? - не сдашь - штраф.... А тут ё-маё, поблажка на проверки.... - а блокировка НН это не проверки?
Барышня вы о чем???? Бомбят всю Украину, просто прифронтовые ежедневно, остальным как получится... Гетманцев инициирует проверки по итогам 2 года, а ничего что половина этого бизнеса уже просто не существует????

Відповісти
  • Юра
20.06.23 12:44

Yana, Чернігівська область була в окупації, а тепер ніяких мораторіїв не буде, як так?

Відповісти
  • Петиція до Президента від 05.06.2023
20.06.23 13:03

Накласти вето на законопроект №8401 "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану"
https://petition.president.gov.ua/petition/194780?fbclid=IwAR0HMHnkbr1rq2digRlDVgmjgCq9ToFVwnb3TOnCShFFZ6gN2djpdEtQ9ac

Відповісти
  • ***
20.06.23 16:42

Петиція до Президента від 05.06.2023, только 14476 голосов...

Відповісти
  • За 2 тижні !
20.06.23 17:16

"Сталевари! Ваша сила в плавках". Даєш 100500+
Як жінок налякали, то за три дні назбирали 37тис+

Відповісти
  • Ната
20.06.23 13:28

"дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази". А який в цьому кримінал?

Відповісти
  • Ніна-Н
28.06.23 10:34

Ната,я також не зрозуміла до чого це? Продали в борг, показали зобов"язання. Чи вони мають на увазі передплати по придбанню...

Відповісти
  • Наталія
21.06.23 09:09

Ната, вони вважають, що тут можуть бути махінації з ПДВ - Ви зобовязань виписали більше ніж кредита. Критерій так собі, але вони ж "розумні". 

Відповісти
  • Игорь
20.06.23 13:29

Верховну раду на фронт у повному складі

Відповісти
  • Олена
20.06.23 13:55

Ну так если Страну отдали  Блэк Рокам . Что можно хотеть?. 
Гетьманцев выполняет требования своих хозяев. 

Відповісти
  • Ольга
20.06.23 14:39

Народ, не перейматеся так сильно. Бо під перевірки потраплять абсолютно всі, хто ще хочь щось виробляє, продає та звітує.  Чому? та тому, що виконати ті критерії просто неможливо. Від слова "ВЗАГАЛІ". Хіба  3 копійки доходу показати, з яких 74% витрат складають 2 копійки. Нічого особистого, проста арифметика. Бажаю нам нервів металевих та  неба мирного та блакитного!

Відповісти
  • Инна
20.06.23 15:53

Вже б написали грошей нема будем з вас трусити як не крути з усіх зберемо ... Їздити на мерсах ... Жінкам бізнеси треба ж за щось це все тримати.... 

Відповісти
  • данет
21.06.23 14:03

Инна,деньги есть и всегда были  и вы даже не представляете как их много.просто Украина наша  не для украинцев а для богатых

Відповісти
  • Тетяна
20.06.23 16:10

ДЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ СЕРЕДНЬОГАЛУЗЕВІ ПОКАЗНИКИ??? Хто їх веде, як вони розраховуються? Хто їх оприлюднює???

Відповісти
  • Ніна-Н
28.06.23 10:52

Тетяна,Писали, що будуть публікувати на сайті ДПС. Питання в іншому .Як можна рівняти підприємства з різним рівнем доходу. Все в кучу: великі, малі, мікро всім не менше 50% по галузі. Що це за бухоблік, якщо треба попасти  в такі критерії ?Чи я невірно зрозуміла?  ЖАХ.

Відповісти
  • Держстат?
20.06.23 17:19

"Ні, не я і хата не моя"

Відповісти
  • Лариса
20.06.23 17:42

я мабуть, в кінці дня, вже не все розумію. Поясніть, будь ласка. що не так з порівнянням прибутку та ПДВ за 2021 рік? як я розумію, вони не теперішні показники будуть порівнювати з 21 роком, а показники наші 21 року з середньогалузевими (що це і де шукати - інше питання з зірочкою) 21 року. Якщо так- чим це погано (сам факт поновлення перевірок і висосування з пальця оцих нових критеріїв - не обговорюється)?

Відповісти
  • Лучик света
21.06.23 23:21

Yana-це Данило.
по критериям..ну -если с прибылью еще плюс минус понятно.то с ндс вообще не пойму.экспорт приветствуется во всех странах.Страна говорит -вперед продавайте,вот вам 0%. И компании  рады стараться-продают.Естественно , уплата ноль ндс -если экспорт привалирует.
И тут Данило ..а ну стоп!не платите ндс -значит схемы..мы идем к вам!
Чем Вам ,ДАНИЛО,экспортеры не угодили?!

Відповісти
  • Татьяна
01.07.23 13:21

Лучик света, угодили-угодили  - а кого ж еще общипывать, как гусей??

Відповісти
  • Валентина
23.06.23 13:58

Середньогалузевий рівень сплати податків- це ще що за "звір"?. Де його взяти?! Як можна оперувати "незнамо якими" показниками в законодавчих актах?! Хто таке придумує?!  Чесно: хочеться відповісти на це: ідіть за координатами рус.корабля... сподіваюсь такі показники знайдуть в інтернеті... Я пів дня потратила, шукаючи Середньогалузевий рівень сплати податків в інтереті і катма???

Відповісти
  • Татьяна
01.07.23 13:20

ТО ЕСТЬ, ПРОВЕРКАМ ПОДЛЕЖАТ ВСЕ 100% ЭКСПОРТЕРОМ УКРАИНЫ - независимо от того, сколько прибыли и валюты они приносят, НДС то в них 0%...

Відповісти
  • Анна
07.08.23 12:39

Одного понять не могу - эти критерии "упереджують бізнес від перевірок" или наоборот способствуют им?

Відповісти