Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.06.23
24775 29 Друкувати

Комітет Гетманцева підготував проєкт 8401 до другого читання: що та коли очікує платників

Податковий Комітет ВРУ рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт № 8401.

Прийняття цього законопроєкту є важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ.

1. Законопроєкт передбачає перенести набрання чинності відповідних змін з 1 липня 2023 р. на 1 серпня 2023 р.

З 1 серпня 2023 р. скасовується 2% єдиний податок.

Окремо щодо регулювання переходу з 2% ЄП, законопроєкт передбачає:

► платник 2% ЄП матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, платник 2% ЄП автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2% ЄП;

► новостворені суб’єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками ЄП третьої групи зі ставкою 5%;

► автоматичне відновлення прав і обов’язків платника ПДВ для тих суб’єктів, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена;

► надати платникам, які в 2023 р. перейшли з 2% ЄП на загальну систему, право перейти повторно в 2023 р. на спрощену систему за своїм вибором шляхом подання заяви. При цьому, в разі подання заяви до 01.09.2023 р., такий платник вважатиметься платником ЄП з 01.08.2023 р.

2. Окремо щодо перевірок.

 Законопроєктом з 1 серпня 2023 р. скасовується чинний мораторій на проведення перевірок, але щодо проведення перевірок пропонується встановити наступні обмеження:

► встановити мораторій на проведення:

♦ усіх перевірок ФОП 1 і 2 груп (крім тих, що проводяться через припинення господарської діяльності) – до 1 серпня 2024 року;

♦ документальних або фактичних перевірок платників податків або об’єктів, що зареєстровані/розташовані на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій).

Обмежити проведення у 2023-2024 рр. планових перевірок такими виключними умовами:

♦ платник податків здійснює господарську діяльність, пов’язану з виготовленням/реалізацією підакцизної продукції, або є суб’єктом грального бізнесу чи фінансовою установою;

♦ або платник податків відповідає одному з таких ознак ризику:

► рівень сплати податку на прибуток або ПДВ нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку в середньому за відповідною галуззю;

► дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази;

► інші операційні витрати перевищують 30 % загальних витрат операційної діяльності;

► загальна сума витрат, відображених у податковій декларації про майновий стан і доходи, становить 75% або більше суми загального доходу, задекларованого у такій декларації (за умови, що сума загального річного доходу від підприємництва становить не менше 10 млн. грн);

► заробітна плата, яка нарахована/виплачена податковим агентом, менша середньої по регіону у відповідній галузі.

Середні показники для застосування цих критеріїв публікуватимуться на сайті ДПС.

3. Крім зазначеного вище, законопроєктом також передбачено:

♦ «технічний борг» (який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті) не враховувати під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі;

♦ зберегти право добровільної сплати ЄП і ЄСВ для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій);

♦ передбачити звільнення від фінансової відповідальності за порушення у сфері застосування РРО (окрім як під час торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчиненні на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій);

♦ надати можливість ФОП-платникам ЄП без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.

За матеріалами Данило Гетманцев, голова Податкового Комітету ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
22.06.23 09:08

хто скаладав текст?? Це якийсь лінгвістичний жах..! "Можливих БОЙЦОВСЬКИХ дій" ? Набір російсько-українських слів.. кров з оче!

Відповісти
  • абрам терц
28.06.23 13:17

Надежда, слів  або черешен

Відповісти
  • Елена
22.06.23 09:15

После такого, как вчера в Лондоне озвучили суммы, которые выделят Украине на восстановление, Гетманцев не отдаст свою посаду ни в за что!
Он корнями из жо*ы прирастёт к стулу. Он ср*ть будет ходить не отрываясь от кресла...
Ермак, Резников поступят так же... Быстрее Зе отойдет от власти, чем эта тройка воров!

Відповісти
  • хороший чоловик
28.06.23 13:20

Елена, молодь ,яка хочє  просто жити а не прозябать

Відповісти
  • Наталія
22.06.23 09:49

Елена,чому вам не зайняти його місце,люди будьте вічливі кому потрібний бруд який ви виливаєте. 

Відповісти
  • Елена
22.06.23 10:01

Наталія, да потому что не хватает цензурных слов о Гетманцеве. По поводу его места - с удовольствием, потому что знаю учет изнутри и довольно-таки не плохо. если вам что-то не нравится - можете просто пролистать, а не уделять так много вашего внимания... 

Відповісти
  • абрам терц
28.06.23 13:17

Елена, не балакайте с натальей,она с  сбу

Відповісти
  • Наталія
22.06.23 09:35

Елена, вони всі одне ціле, ця тройка -команда ЗЕ

Відповісти
  • \|/
23.06.23 17:53

Дело вообще не в политиках - они пешки в глобальном сценарии...

Відповісти
  • 0.0
22.06.23 20:12

Ждём витязей и богатырей из Чёрного моря! "В чешуе, как жар, горя..."
Дожились, догосподарювались )))))

Відповісти
  • Руда
22.06.23 09:36

можна поцікавитися: хто відноситься до прифронтових регіонів?
цікавість просто заради цікавості: коли з"явится перелік прифронтових регіонів?

Відповісти
  • Юра
22.06.23 09:54

Руда, у телеграмі Гетманцев сказав дивитися список від Мінінтеграції, на моє запитання чи сам він дивився цей список - відповіді не отримав(

Відповісти
  • Петиція від 05.06.2023
22.06.23 10:12

Накласти вето на законопроект №8401 "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану".https://petition.president.gov.ua/petition/194780?fbclid=IwAR0HMHnkbr1rq2digRlDVgmjgCq9ToFVwnb3TOnCShFFZ6gN2djpdEtQ9ac

Відповісти
  • Злюка
22.06.23 14:18

Петиція від 05.06.2023, щось погано підписують. всім байдуже?

Відповісти
  • Инна
22.06.23 10:37

Петиція від 05.06.2023,треба якось добити ту кількість підписів

Відповісти
  • підприємець
22.06.23 11:05

По-перше: https://petition.president.gov.ua/petition/194780 (без зайвого "хвоста").
По-друге: навіщо вони знову чипають єдиний внесок ("ЄСВ")? Це ж не податок !!!

Відповісти
  • Кузя
22.06.23 12:02

Какая разница 2 или 5 процентов для аграриев, все равно доплатим МПЗ 

Відповісти
  • \|/
23.06.23 17:59

Ключевое слово "разница". Одни на разнице теряют, другие – зарабатывают $)
На разнице потенциалов вообще существует весь этот "театр".

Відповісти
  • Наталія
22.06.23 13:44

одна біда у цьому всьому... - гетманцев!!! падло яке ненавидить укр. бізнес... і людей!!!

Відповісти
  • Наталья
22.06.23 14:02

https://petition.president.gov.ua/petition/194780 
Петиция достаточно кратко и грамотно составлена. 
Сознательные бухгалтера, бизнесмены и просто люди которые еще хотя бы надеяться на возможность жизни в нашей стране, подписывайтесь. Они вытирают об нас ноги до тех пор , пока мы позволяем это делать.

Відповісти
  • сам собі бух
22.06.23 19:59

Вони це роблять ("вытирают об нас ноги") дуже давно, систематично, методично та послідовно.
Сьогодні отримав черговий лист (цього разу від мін'юсту) на кількох сторінках з "роз'ясненнями". Зміст оголошувати публічно не можу, але скажу так: вони буквально "натягнули сову на глобус", тому було б краще, якби вони не відповідали на запит взагалі!
Петиція на фоні відповіді на запит - дитяча забава.
Перепрошую, але особисто для мене вона втратила свою актуальність.

Відповісти
  • Злюка
22.06.23 14:13

А мене цікавить-Середні показники для застосування цих критеріїв публікуватимуться на сайті ДПС.
ДЕ? Я сліпа, напевне. Не бачу - будь ласка, посилання дайте хто-небудь

Відповісти
  • Ната
23.06.23 00:16

Злюка, "публікуватимуться" - майбутній час. Вони ще не придумали циферки

Відповісти
  • Елена
23.06.23 15:27

https://fb.watch/lliahWNXkx/

Відповісти
  • Елена
23.06.23 16:55

Елена, красиво. Только нам не легче. Это они так друг друга выживают.

Відповісти
  • Траст Де Юре
23.06.23 21:21

1923.07.06 ~ 2023.07.07

Відповісти
  • Тетяна
27.06.23 21:25

Наталья, вообще удивляет ваше замечание! Гетьманцев, Ермак и Резников - враги Украины ! А, как можно тактично о них выражаться, Вы не засланец от них, нет?!

Відповісти
  • Ірина
30.06.23 15:19

https://petition.president.gov.ua/petition/194780

Відповісти
  • Тетяна
19.07.23 17:11

НАталія, я вас не розумію! Який бруд?! Гетьманцев - ворог, зрадник і колоборант! Паскудне його місце, бо він на ньому сидить! При чому тут ввічлевість! не читайте, чемна яка ви! Аж жах!

Відповісти