Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.06.23
2538 13 Друкувати

Що криється за статистикою блокувань ПН

Народний депутат Ніна Южаніна звернула увагу на тему зупинення (блокування) ПН/РК.
 
Вона здивована, як оптимістично ДПС подає дані щодо блокування ПН/РК: акцентується увага на відсотку зупинених ПН/РК (до 2%) до загальної кількості ПН/РК, які подані на реєстрацію. Тобто у ДПС – все ОК. Блокується мізер.
 
Нардеп пропонує подивитись на це під іншим кутом, бо податкова накладна – це не щось, виміряне у відсотках.

Це – господарська операція, це – зупинений БІЗНЕС!
 
У січні 2020 року 2 564 платникам були заблоковані ПН/РК і це становило 1,4% від усіх платників, які реєстрували ПН/РК.
 
Надалі кількість таких платників збільшувалась рік до року:

► у січні 2021 року - 11 639 платників, або 6,6%;
► у січні 2022 року - 20 386 платників, або 11,4%;
► у січні 2023 року - 28 409 платників, або 20,4%.
 
Таким чином, під жорна блокування потрапив кожен п’ятий суб’єкт господарювання.
 
А ще статистично, рахуючи примітивно (як, зрештою, це робить ДПС), можна стверджувати, що у кожного платника кожного місяця блокується щонайменше одна ПН/РК.

До прикладу, у січні 2023 року 139 412 платників реєстрували ПН/РК, з яких 190 560 ПН/РК були зупинені.

Еволюція блокування ПН/РК іде у зворотньому напрямку.

Такий висновок зробила Н. Южаніна, маючи інформацію від ДПС за 2020-2023 роки.

За матеріалами Ніна Южаніна, народний депутат

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
28.06.23 09:24

А статистика %% за розблокування по областям є?
А то таке безчинство, кожен свій тариф вигадує. 

Відповісти
  • СержК
28.06.23 09:44

Що криється? - звичайне мародерство... ні, не звичайне - на крові, під час війни...

Відповісти
  • Елена
28.06.23 09:51

КОРРУПЦИЯ, в самом чистейшем ее проявлении!

Відповісти
  • Елена
28.06.23 09:52

А ось і журналістське розслідування
https://fb.watch/lrAxbRWUJK/

Відповісти
  • Тамара
28.06.23 10:45

Ось коли б вони ввели відповідальність за своїх колег (як на нас поклали тягар відповідаьності за своїх контагентів) по ланцюгу, може був би, хоч трохи, порядок. Піймався на хабарі, усіх по ланцюгу, на звільнення начальника відділу, керівника області. Все по ланцюгу. Хай побігають по  судам. Кажу відверто, у мене таке бажання взяти в руки автомат та піти до цих покидків.😡

Відповісти
  • Надежда
28.06.23 12:54

Тамара, Я вже давно гадаю, якби розстріляла цих хробаків,
чи міцно б спала? Гадаю, що так. 

Відповісти
  • Vassil
28.06.23 11:24

Южаніна в захваті від своєї задумки щодо блокування. Вона напевно сама хотіла користуватися придуманим нею інструментом, а тут не вийшло, перехопили.

Відповісти
  • Наталія
28.06.23 15:41

Vassil, це так типово перевести стрілки. В даному конкретному випадку до чого тут Южаніна? Її призвище якось виправдовує безпредел який коїться? Саме тому і будемо продовжувати жити в цьому дермі 
Нагадаю, що в глобальну проблему це перетворилося з листопада 2022 року. 

Відповісти
  • Никак
28.06.23 16:52

Наталія, Ми так погано живем, тому що в багатьох надзвичайно "коротка пам'ять" та відсутність критичного мислення.
Хочу нагадати. При пані Ніні було запроваджено та відшліфовано СМКОР.

Відповісти
  • Наталія
28.06.23 17:42

Никак, та Ви що, не може бути!!!!! Звичайно ж система погана тому що взагалі була запроваджена, а не тому що гетманцев вирішив на ній поживитися. І ця людина каже про критичне мислення!!?? так само можна сказати, що в Україні крадуть на ПДВ тому що його вперше впровадили в Європі наприкинці 1960х

Відповісти
  • Інна
28.06.23 16:25

Атріцатєльний розвиток економіки

Відповісти
  • Бух
29.06.23 16:43

чесно кажучи офігіваю...мала досвід працювати в UK. Так от якщо у компанії відємне значення з ПДВ за поточний місяць, дана сума відшкодовується декржавою напротязі 20 днів (заходить на розрахунковий рахунок платника), ніяких перевірок і т.д. просто в тебе мають бути наявні всі інвойси...все (тобто первинка, це може бути навіть звичайний чек). які податкові накладні взагалі? облік простіше простого, ніяких змін в законодавстві, сталість до скуки, може тому у підприємств не має зацікавленності у схемах...всі працюють в законодавчих рамках

Відповісти
  • Бухгалтерія
30.06.23 15:02

Бух,Польща. Щоб відшкодувати від'ємне значення ПДВ, треба в декларації просто вказати суму у відповідній клітинці. Все. Ніяких додатків. Гроші приходять на рахунок. Без перевірок.

Відповісти