Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.07.23
1905 11 Друкувати

Чи може наказ про відпустку замінити повідомленням про початок відпустки?

Роботодавець зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну (ч. 5 ст. 79 КЗпП України та ч. 11 ст. 10 Закону України «Про відпустки»).

Наказ про надання відпустки видається на підставі графіку відпусток або заяви працівника. Оформлений наказ (розпорядження) про надання відпустки, надається працівникові для ознайомлення.

Форму такого повідомлення законодавством не встановлено, тому його оформлення має довільний характер.

Якщо конкретна дата початку відпустки визначена графіком відпусток, і графік доведено до працівника під підпис, то роботодавець не пізніше, як за два тижні до встановленого графіком терміну письмово повідомляє працівника про дату початку відпустки. Змін законодавства, щодо письмового повідомлення працівника про дату початку відпустки під час воєнного стану  не відбувалося.

Повідомлення про початок відпустки не є наказом про відпустку. 

В повідомленні відділом персоналу зазначається дата початку відпустки, його підписує начальник відділу кадрів. З повідомленням ознайомлюють працівника, якому буде надано відпустку.

За матеріалами Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Еvа
13.07.23 08:12

Звичайно ТАК! За 2 тижні виданий Наказ є одночасно і Повідомленням. КЗпП вимагає одне «зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки». А раз немає затвердженої форми цього совкового папірця, то називаємо, як хочемо, наприклад, «наказ (розпорядження) про надання відпустки». Необхідні умови виконані 1) Інформація про початок відпустки є,  2) Доведено за 2 тижні.

Відповісти
  • Елена
13.07.23 10:27

Действительно, а почему приказ не может быть уведомлением, если формы уведомления нет и она "свободная"? зачем плодить бумажки

Відповісти
  • Елена
13.07.23 11:23

Я веду в экселе реестр приказов с указанием даты, номера приказа, даты начала, окончания и вида отпуска. Считаю. более чем достаточно. На заявлении пишу номер.

Відповісти
  • Елена
13.07.23 12:18

Я вообще не понимаю этого уведомления. Значит если сотрудник сам не помнит когда "записался" на отпуск, то бухгалтер должен помнить за себя и за того парня!?
Развели бюрократию, бумажку на бумажку....

Відповісти
  • Елена
14.07.23 20:23

Елена, задрало меня это всё. Приняла фирму, в которой глаубушка (баушка 79лет) тупо вела тетрадку с приказами, где от руки всё расписывала (приказ вручную на полстраниці, це така робота была). Это просто для вас хнык. А выяснилось - в свободное от работы время подняла ведомости (метровые книги; приняла я такое предприятие. блин) и понаходила у каждого 5-30 дней неотгулянного отпуска. Разумеется, на всю толпу меня не хватило, но на пять человек не поленилась. Сотрудники не помнят, да. Помнят, что неотгуляли несколько дней. 

Відповісти
  • Елена
13.07.23 12:19

Елена, дополню: а почему мне директор не присылает уведомление что заканчивается срок сдачи отчета? Или почему ГНИ не выдает под подпись уведомление что надо платить налоги?

Відповісти
  • Елена
13.07.23 13:18

Елена, вы с этим знанием должны были родиться (это другая Елена). А по сути - графики, приказы вообще к бухгалтерии не относятся

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
13.07.23 12:19

А я в графиках (дата начала и окончания отпуска указана) есть графа:Підпис працівника, дата ознайомлення та дата отримання письмового повідомлення про дату початку відпустки.Работник ставит дату и подпись 2 раза: 1 раз про ознакомление с графиком, второй раз – про получение письм. уведомления

Відповісти
  • Еvа
13.07.23 16:09

Сомневающийся Sкептиk, абсолютно верно! Если в графике проставлены даты начала отпуска и работник расписался, то чем это "не пізніш як за два тижні"?  Я у себя не могу в графике указывать точные даты, у меня просто месяца, поэтому я делаю приказы за 2 недели без всякий дополнительных Уведомлений.

Відповісти
  • Юлия
13.07.23 16:39

Еvа, а якщо є підпис в графіку з місяцем відпустки, потім наказ за 2 тижні, то заяву на відпустку можуть не писати? 

Відповісти
  • Еvа
13.07.23 16:56

Юлия, если в графике нет точной даты, то Наказ лучше делать на основании Заявления. А иначе откуда в Приказе появится какая-то дата, кто её определил? 

Відповісти