Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.07.23
17108 44 Друкувати

Опубліковано закон про скасування воєнних пільг

28 липня офіційно опубліковано в газеті "Голос України" Закон України від 30.06.2023 р. № 3219-IX (колишній законопроєкт № 8401 від 31.01.2023), яким скасовується низка податкових пільг, запроваджених на період війни. 

Раніше Голова податкового комітету Данило Гетманцев розповідав, що усі зміни, передбачені цим законом, набувають чинності з 1 серпня 2023 р., а саме: 

1. Скасовується система 2% єдиного податку, врегульовуються відповідні перехідні положення на інші системи оподаткування. 

Як відбуватиметься перехід зі спецЄП ми писали тут

2. Мораторій на документальні перевірки залишається чинним, з урахуванням такого:

  • дозволеними залишаються документальні позапланові перевірки за окремими підставами їх проведення;
  • планові перевірки до кінця воєнного стану проводяться виключно щодо суб'єктів господарювання у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, у сфері грального бізнесу, та тих, які надають фінансові, платіжні послуги.

3. До кінця воєнного стану в разі, якщо платник сплатить донараховану за результатом перевірки суму податків чи ЄСВ протягом 30 днів - він звільняється від штрафів і пені, нарахованих на таку суму.

4. У період з 1 серпня 2023 р. і до кінця воєнного стану встановлюється мораторій на проведення документальних перевірок з питань сплати ЄСВ.

5. Платники податків звільняються від відповідальності за порушення в сфері застосування РРО, вчинені у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, а також за порушення в сфері сплати ЄСВ, вчинені з початку воєнного стану й до 1 серпня 2023 р.

6. «Технічний борг» в електронному кабінеті не враховуватиметься під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі.

7. Зберігається право добровільної сплати ЄП для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій).

8. Платники податків звільняються від фінансової відповідальності за порушення у сфері застосування РРО (окрім як під час торгівлі підакцизними товарами), якщо вони вчинені на прифронтових територіях (у тому числі на територіях можливих бойових дій).

9. До платників податків на прифронтових територіях (у тому числі на територіях можливих бойових дій) не вживатимуться заходи з погашення податкового боргу.

10. ФОП-платникам ЄП без ПДВ надається можливість вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.

Зазначимо, що відповідь на петицію проти скасування пільг бізнес досі чекає. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Татьяна
26.07.23 18:15

Ну так Моє слово - хочу даю, хочу забираю

Відповісти
  • Безнадія
27.07.23 12:03

Опыт "Титаника" научил : чем громче крики с нижних палуб, тем громче наверху играет оркестр

Відповісти
  • Злий бух 2
27.07.23 08:47

Татьяна, так а чого ні? Демократично обраний переважною більшістю виборців президент - відповідно, наділений повнотою влади. Просто виконує бажання виборців, шо не так?

Відповісти
  • бурундук
27.07.23 17:07

Злий бух 2,не так то, что оно всех обмануло. Так кому теперь верить?

Відповісти
  • Злий бух 2
27.07.23 17:42

бурундук, в сенсі "обмануло"? Всі на момент виборів не знали про його досвід і при цьому були забанені в Гуглі, щоб поцікавитись заодно і тими, кого він з собою веде? Так наче ні, вважали, що можна швидко навчитись і у дипломатію, і у економіку, і у все інше.

Відповісти
  • бурундук
28.07.23 11:06

Злий бух 2,простите, про вас в интернете тоже можно почитать всякую хрень.
Идя на пост оно обещало, а то что оказалось-так это больше говорит о том какое оно гэ.Вы устраиваетесь на работу-вам тоже обещают.Выходите замуж-обещания.Вся наша жизнь состоит из веры в людей , в жизнь и обещаний.
И из=за одного или нескольких ГЭ не повод эту жизнь терять

Відповісти
  • Злий бух 2
28.07.23 17:08

бурундук, вибачаю, звісно, тільки це інфантилізм, коли у результатах власних вчинків звинувачують когось іншого, а саме це прочитується у вашому коментарі - я, наївний, недосвічений, з вірою в людей, довірився людині,я ка БЕЗ досвіду, проте ШОСЬ обіцяла.. Зараз шось обіцяти почне, до прикладу, власник пса Патрона - його теж оберемо?

Відповісти
  • кум
26.07.23 19:22

- Ты где гулял до полуночи?
- Я птица вольная, когда хочу - тогда прихожу!
. . .
- А ты где пропадала до утра?
- Ты птица вольная, а я - подневольная: когда отпустили, тогда и пришла...

Відповісти
  • эх деловоды...
26.07.23 19:25

Вы же знаете, когда фамилия пишется большими буквами, о чём это "говорит"...

Відповісти
  • Анастасія
26.07.23 18:28

💩

Відповісти
  • Лариса
26.07.23 18:37

а де можна почитати сам закон? вже є в публікації?

Відповісти
  • Алена
26.07.23 19:26

Лариса, на сайті верховної ради зазначено що закон тільки знаходиться на підписі , можливо завтра опублікують

Відповісти
  • Текст, підписаний Головою Верховної Ради України
26.07.23 19:07

https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1877337

Відповісти
  • Брехня
26.07.23 19:47

Там печатка, а не підпис. Читаймо статтю 80 КУ: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування..."
А хто тоді несе відповідальність? Хто там на черзі? Виконавці та ті, хто погодився виконувати "закони"...

Відповісти
  • !?
26.07.23 19:38

А чому закони досі підписуються печатками знаєте? Це оферти!!!

Відповісти
  • Лариса
26.07.23 19:34

Текст, підписаний Головою Верховної Ради України, чекаємо на Голосі України. там може скоріше з'явитися(

Відповісти
  • КУ ст 68
26.07.23 22:22

"Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей."

Відповісти
  • Що за "маневри"?
26.07.23 20:26

Стаття 75. "Єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України."
*
Чому закон про поточне продовження ВС у Голосі України №100 (а не 5, як зазначено на сторінці https://zakon.rada.gov.ua/laws/card/3057-20) з підписом Президента, а не Голови ВРУ, або ОБОХ!?

Відповісти
  • Юлия
31.07.23 18:17

Що за "маневри"? потому что как человек делает одно - так он делает все.

Відповісти
  • посилання
26.07.23 22:55

№100 тут:
http://www.golos.com.ua/edition_archive/2023-05
Де підпис Голови ВРУ ? Вивчайте, "дизлайкери"...

Відповісти
  • "танці на граблях" (c)
26.07.23 23:29

Функції держави, як вони є:
- розводити як кролів тих, кого можна розвести;
- ощипати як гусей тих, хто дає себе щипати;
- стравити як псів тих, хто кусається;
- звести лоб у лоб тих, хто не хоче вчитися.
~
Стаття 23. Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.

Відповісти
  • Наталья
27.07.23 10:36

А как же петиция, по-моему она набрала достаточно количество голосов

Відповісти
  • Злий бух 2
27.07.23 13:12

Наталья, а шо, позавчорашнього відосіка де так грізно всім недобрим дядям і тьотям, які натирили мільйони (в кращому випадку) зробив "ну-ну-ну" не достатньо?))) треба ще дурні закони не підписувати? Ну, нє, на таке президент не погоджувався.

Відповісти
  • Тая
27.07.23 11:06

Наталья, Даже не комментировал. Вот такое отношение)

Відповісти
  • Тая
27.07.23 11:01

Наталья, 🙈

Відповісти
  • і
27.07.23 11:07

"У разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть бути реалізовані Президентом України шляхом прийняття з питань, віднесених до його компетенції, відповідного рішення. Главою держави за результатами розгляду електронної петиції можуть розглядатися та вноситися в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекти, спрямовані на вирішення порушених у петиції питань."

Відповісти
  • "Козьма Прутков" (с)
27.07.23 11:17

"Спасение утопающего – дело рук самого утопающего"

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
27.07.23 13:20

"Козьма Прутков" (с), так наче ж утопающіє вже спасли себе в квітні 2019. Чи нє?

Відповісти
  • бурундук
28.07.23 11:07

ХХХХХХХХХ,спасли в далеких 90-х. Корни оттуда.

Відповісти
  • Елена
27.07.23 12:28

Меня пункт 6 интересует - у них программисты сидели по подвалам во время тривог; им свет отключали в течении года на два четыре часа; утром на работу не выспавшийся, чи шо? Бедные хлопцы

Відповісти
  • Тетяна
27.07.23 13:39

а що з ЄСВ?

Відповісти
  • ЄВ за себе не чипали
27.07.23 17:00

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n1399

Відповісти
  • Наталия
27.07.23 14:35

Скажіть, будь ласка, а сплата ЄСВ Фопами теж повертається, як було до війни?

Відповісти
  • Вячеслав
27.07.23 15:52

Честно говоря статья внушает оптимизм (подождём текст Закона). Добровольная оплата ЕН для прифронтовых остаётся, название в чеках упрощённое (надеюсь налоговики не обгoвняют эту норму очередной партией дебилизма), РРО в прифронтовых можно не использовать дальше. Наконец четко прописали, что нет ответственности в сфере применения РРО за 01.22-10.23, а не так как было раньше, что налоговики переиначивали норму под штрафы.

Відповісти
  • бурундук
27.07.23 17:10

Вячеслав,главное оптимистично скалить зубы, пока они есть

Відповісти
  • Лада
27.07.23 20:24

А ЯКЖЕ ПЕТИЦІЯ? ЗІБРАНО БІЛЬШ 25000 ГОЛОСІВ. А РОЗГЛЯДАТИ НАВІЩО?

Відповісти
  • Надежда
27.07.23 21:50

8. Платники податків звільняються від фінансової відповідальності за порушення у сфері застосування РРО (окрім як під час торгівлі підакцизними товарами), якщо вони вчинені на прифронтових територіях (у тому числі на територіях можливих бойових дій).Где найти списрк этих тнриторий?

Відповісти
  • Непогода
28.07.23 10:49

Надежда, интересно что значит территория "можливих бойових дий"? Когда бомбят-это боевые действия? 

Відповісти
  • Наталья
27.07.23 22:21

А нікого не смутив цей пункт ? 
9 1 .4.3. Встановити, що у 2023 звітному році обсяг доходу для відповідної групи платників єдиного податку, встановлений пунктом 291.4 статті 291 цього Кодексу, визначається пропорційно до кількості календарних місяців поточного календарного року, протягом яких платник єдиного податку не застосовував особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 цього підрозділу .  Тобто якщо платник 2 ЄП 2 групи вибрав 5 млн. за три місяці. а потім 4 місяці був на 2%. то для нього ліміт на 2 групі не 5587 тис., а 3724 тис?. Але ж цієї норми не було раніше прописано. Чи я щось пропустила?

Відповісти
  • Світлана
28.07.23 09:25

У Переліку немає слова "прифронтових" територій, а є тільки активних бойових дій, можливих бойовиїх дій та окупованих. тер..До чого  тут таке роз'яснення? А якже території активних бойових дій?

Відповісти
  • Світлана
28.07.23 09:28

слово "прифронтовых" тер. звучит правильно, но в Перечне его нет, а надо руководствоваться именно Перечнем территорий.

Відповісти
  • Непогода
28.07.23 10:44

15. У період з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102–IX, до фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, що здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги, фінансова відповідальність за проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання застосовується у таких розмірах:
25 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
50 відсотків вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення";..."
Не понятно будут штрафовать с 1 августа или с 1 октября?

Відповісти
  • Тая
28.07.23 13:44

Установити, що з 1 серпня 2023 року фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиний податок за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію.
Я правильно понимаю эту норму...Могут не платить единый налог те ФОП 1 и 2 группы, у которых налоговый адрес на дату начала боевых действий был на территории боевых действий. А если он зарегистрировался позже начала боевых действий, то должен платить? Или я перемудрила???

Відповісти