Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.07.23
15828 6 Друкувати

ФОП-спрощенець: чи потрібні накладні на прихід товару

Віталіна Клец податковий експерт

ПКУ ніколи прямо не вимагав від ФОП на єдиному податку (ЄП) мати документи про походження товару. На відміну від ФОП на загальній системі. Втім податківці завжди їх вимагали: правдами і не правдами. Якими є сучасні тренди податківців? Проаналізуємо зараз новеньку ІПК!

Клец Віталіна, податковий експерт

 

Тактика податківців: наступ з декількох напрямів  

Проінвентаризуємо спочатку напрями наступу податківців на ФОП – єдиноподатників, у яких відсутні документи на товар.

«Бездокументне → безкоштовно отримане». У свій час податківці стверджували, що вартість бездокументних товарів — це дохід ФОП-єдиноподатника, оскільки вони отримані безоплатно. Але наразі, завдяки п. 292.3 ПКУ, такі вимоги «офіційно» більше не звучать. Бо

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ульяна
31.07.23 09:39

Дякую

Відповісти
  • Лариса
31.07.23 14:23

Щиро дякую! Питання щодо документів на товар у єдинника завжди було гаряче, податківці придумували все щоб застосувати штрафи.

Відповісти
  • Юлія
01.08.23 09:50

А як бути з фінмоніторингом, якщо не має первинних документів ? Банкам потрібні обгрунтовані пояснення діяльності та копії первинних документів.  Отже маємо робити їх за потреби.

Відповісти
  • Бухгалтер
03.08.23 10:10

Юлія, нещодавно відповідали на запит фінмону з банка (Аваль). Там теж у переліку була і первинка на придбання товару.
Надали інші документи за запитом, а щодо первинки написали, що згідно діючого податкового законодавства, ФОП, що не є платником ПДВ та не торгує підакцизними/гарантійними товарами, не зобов'язаний зберігати таку первинку.
Відповідь прийнята банком, питань не має. Поки тихо)

Відповісти
  • Юлия
31.08.23 23:33

Гарна стаття!

Відповісти
  • Лариса
04.09.23 11:07

Дякую! Дуже корисна стаття

Відповісти
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам