Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.08.23
6663 11 Друкувати

Платники ЄП повинні по 31 серпня (включно) привести реєстраційні дані як ФОП, так і платника ЄП до вимог ПКУ

З 1 серпня 2023 року у зв’язку з набранням чинності Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) скасовані особливості оподаткування, передбачені п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Згідно з ПКУ (зі змінами, внесеними Законом № 3219) платники єдиного податку, які до 1 серпня 2023 року використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, повинні врахувати таке:

1. Вимоги, встановлені п. 291.4 ПКУ для відповідної групи платників єдиного податку щодо кількості осіб, які перебувають з таким платником податку у трудових відносинах, мають бути виконані до першого числа місяця, наступного за календарним місяцем, в якому платник податку втратив право або самостійно відмовився від використання особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

2. Обмеження, встановлені пунктами 291.5 та 291.51 ПКУ для платників єдиного податку, мають бути виконані до першого числа місяця, наступного за календарним місяцем, в якому платник податку втратив право або самостійно відмовився від використання особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Наголошуємо, що фізичні особи – платники єдиного податку, які до 1 серпня 2023 року використовували особливості оподаткування – були зареєстровані платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою податку 2 %, повинні по 31 серпня 2023 року (включно) привести реєстраційні дані як фізичної особи – підприємця, так і платника єдиного податку у відповідність до вимог ПКУ з урахуванням відповідних обмежень, визначених ПКУ для відповідної групи платника єдиного податку, зокрема щодо видів господарської діяльності (згідно з КВЕД), які мають відповідати обраній групі платника єдиного податку.

За матеріалами ДПСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • umka
08.08.23 12:40

А можно поконкретней разъяснить, что надо сделать?

Відповісти
  • Надія
08.08.23 13:04

Також нічого не зрозуміла.

Відповісти
  • Юлия
08.08.23 13:06

тоже не понимаю(

Відповісти
  • Підприємець Фома - керівник підприємства ФОП "ФОМА"
08.08.23 13:49

Зовсім дах поїхав у податківців. Реєстраційними діями займаються реєстратори.
А податківці не можуть відрізнити підприємця (Хто?) від підприємства (Що?) через ігнорування реєстраційних даних від держ. реєстраторів на користь своєї реєстрації платників єдиного податку на спрощеній системі, наприклад.
Як результат: облікові записи (ФІЗИЧНІ ОСОБИ) у кожного недооргана свої, що і вилізло у несумісність більшості реєстрів, починаючи з реєстра виборців. От Вам і пе-е-е-ре-е-е-х-і-д на електронні довірчі послуги "за 2 роки" та одна з причин введення "особливого правового режиму". 

Відповісти
  • гіпотеза
08.08.23 15:06

Вступ: "Мінздох - воістину мінздох".
*
ДПС була реформована в юридичну особу публічного права лише у 2019-му році. До цього платників податків обслуговували колективно: коли є щось колективне, нереально знайти крайнього у випадках зловживань. "ФОПи", наприклад, були платниками податків ще до реєстрації власних підприємств, але в кабінеті платника Ви не побачите дату реєстрації платником податків (та, що на картці з РНОКПП) - лише дату створення підприємства! Але ж податки та внески сплачувались Вами або від Вашого імені і до цього. Хто і кому платив, знають лише уповноважені. Чи були зловживання? Звісно були!
**
За основним законом - відповідальність індивідуальна, тому і був започаткований "експеримент" з електронного довірчого управління, початок якого "співпав" з "ситуацією" у сфері охорони здоров'я.
Коли почали наводити порядок у реєстрації юридичних осіб публічного та приватного права, виявилось, що "процес затягнеться" та торкнеться більшості організацій, в тому числі і державних.
Статом на "сьогодні" що маємо? Воєнний стан!
Дуже зручно та вчасно. А головне - закони були підготовлені завчасно.
Тому всі ці "маневри" мають одну мету: заплутати!
***
Щоб залишилось лише справжнє, а "шелуха" відлетіла, "ситуацію" довели до абсурдної, але, нажаль, деякі "особи" досі не бачать "голої правди", що стоїть прямо у них перед носом.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Відповісти
  • Елена
08.08.23 15:53

Как я поняла это касается ФОП, которые ушли на 2%, а там соответственно не было ограничений по численности наемных сотрудников, и лимит на доход отсутствовал. Вот они и сказали "увольняйте лишних"....

Відповісти
  • Вячеслав
08.08.23 16:41

Елена, регистрационные данные - это скорее о разрешенных видах деятельности. Т.е. убрать виды деятельности (у регистратора и в реестре плательщиков ЕН) запрещенные на ЕН.

Відповісти
  • Ася
08.08.23 17:17

А может они просто хотят таким образом спихнуть ответственность за криво внесённые данные на субъектов данных. Так сказать "подстраховываются". Когда регистрация была бумажной, а базы закрытыми от посторонних - никто ничего не видел и не знал.
Ишь, засуетились! "Платники повинні" ... отримувати послуги!!!

Відповісти
  • Надежда
08.08.23 21:22

О чем статья то.Поняла привести и привести.Статья ни о чем

Відповісти
  • Ірина
09.08.23 18:03

Дійсно пишуть так,що нічого не зрозуміло.Щось треба робити ФОПам,які були на 2% і яким чином? Дистанційно чи в податкову йти-нічого не зрозуміло.Це,щоб потім штрафувати?

Відповісти
  • Анна
07.09.23 14:46

Скасували 2 % єдиний податок ,при нему декларацію подавали кожний місяць , запитання : Треба подавати декларацію єдиного податку 5 % за серпень 2023 року ? 

Відповісти