Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.09.23
28608 59 Друкувати

З 30 вересня ДПС розблоковує ПН/РК за новим порядком

Наказом Мінфіну від 14.07.2023 р. № 394 внесено зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зокрема, уточнено, що рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК у Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, прийматимуть комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС.

Раніше порядком розблокування було передбачено, що серед документів платник має надати договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти. Таке формулювання привело до того, що платники, які ніколи не займалися ЗЕД, отримували відмову в реєстрації з причин ненадання зовнішньоекономічних договорів. 

Мінфін вирішив внести зміни у цей пункт. Новим текстом передбачено, що для розблокування ПН/РК платник має надати договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти. Сподіваємося, що таке формулювання допоможе тим, хто не займається ЗЕД.

Крім того, Перелік необхідних для подання пояснень документів доповнено іншими документами, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі. 

У разі коли у квитанції до ПН/РК зазначено код товару / послуги згідно з УКТЗЕД/умовним кодом товару / ДКПП, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації ПН/РК, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.

Відтепер подання письмових пояснень та копій документів до РК, у яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів / послуг їх постачальнику, має право ініціювати отримувач (покупець), для чого:

► отримувач (покупець) надсилає такі пояснення та копії документів постачальнику (продавцю) через електронний кабінет в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису;

► постачальник (продавець) подає такі пояснення та копії документів з накладенням кваліфікованого електронного підпису до контролюючого органу;

►отримувачу (покупцю) надходить в електронний кабінет інформація щодо дати подання пояснень та копій документів постачальником (продавцем) і результату розгляду комісією регіонального рівня таких пояснень та копій документів.

Додаток 2 "Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень  та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття  комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних  територіальних органів ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" також викладено у новій редакції.

Зауважимо, що  Мінфін наказом від 04.08.2023 р. № 428 вже встиг внести зміни до наказу № 394. Правки носять техничний характер. Наприклад, слово "назва" замінено словом "найменування" , після слова "редакції" доповнюється словами ", що додається" та інші.

Накази № 394 та 428 наберуть чинності через 15 днів з дня офіційного опублікування.  Наказ опубліковано 15 вересня в виданні "Офіційний вісник України". Таким чином оновлення набудуть чинності з 30 вересня 2023 року.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
11.08.23 10:20

Даже читать не хочу... Надоели эти люди.

Відповісти
  • Светлана
11.08.23 10:32

Шо? Опять? (голосом волка из мультики "Жил-был пес")

Відповісти
  • Татьяна
11.08.23 10:36

Та не блокуйте      і перейдіть на правила жовтня 2022р. і усе. Або зовсім уберіть це ПДВ.

Відповісти
  • Лариса
01.10.23 23:58

Татьяна, ага! І ще таке поняття як "податкове навантаження", сплату податків порівнюючи з галузевими ( досі заворот мізків від цих визначень)

Відповісти
  • Александр
20.09.23 04:00

Татьяна,
В США, Японии нет ПДВ. Как и в 67% стран в Мире.

Відповісти
  • Александр
20.09.23 04:10

В Китае нет экспортного возмещения, и по ЖКХ большие скидки в % ПДВ.

Відповісти
  • Александр
20.09.23 10:52

12 % в ПДВ  Китае, жля ЖКХ 6%

Відповісти
  • Анна
11.08.23 10:38

это не люди а нелюди

Відповісти
  • Елена
11.08.23 10:43

Скількі це буде продовжуватись?
В когось урвется терпець? чи ми дійснно терпіли, допоки нас фізично не прийдуть вбивати.
Просто неймовірно.

Відповісти
  • Лариса
01.10.23 23:58

Елена, також про це думаю... 

Відповісти
  • Віталій
11.08.23 10:49

Як же ж ви задолбали своїми нововведеннями та поправками. 

Відповісти
  • Светлана
12.08.23 16:59

Віталій, Їм нічим зайнятись під час війни, знищують, тих хто ще працює.

Відповісти
  • Елена
11.08.23 10:51

Скоро для разблокировки, бухгалтер должен будет приложить видео, как танцует на столе

Відповісти
  • Лариса
01.10.23 23:59

Елена, + власну нирку, для підвищення показників податкового навантаження(((

Відповісти
  • Ірина
20.09.23 10:57

Елена, танец живота

Відповісти
  • Марія
19.09.23 09:37

Елена,справку от главбуха, что в детстве болел/не болес свинкой, ветрянкой, корью и т.п. ОПЯТЬ ВНОСЯТ ТЕХНИЧЕСКИКИЕ ПРАВКИ!!!!  у них куча инфы о каждом налогоплательщике в базе данных. при каждой разблокировке "за рибу грощи" документы подавать одни и те же. это ли не издевательство . Так и хочется в пояснении написать " перечень основных документов и сведений уже есть в предыдущем пояснении. Вот ведь не хотела читать, но надежда была ,что по сути что-то изменили.  

Відповісти
  • Тетяна
11.08.23 12:34

Елена,в паре с контрагентом 

Відповісти
  • СержК
19.09.23 07:58

Тетяна, а це вже потягне на зговір з метою вкрасти ПДВ у держави)))

Відповісти
  • Ольга
11.08.23 11:51

"отримувач (покупець) надсилає такі пояснення та копії документів постачальнику (продавцю) через електронний кабінет в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису" - підскажіть хто-небудь а як через ЕК можно надсилать постачальнику? там є тіки функція "Листування з ДПС"

Відповісти
  • Наталья
11.08.23 14:53

Ольга, а мене бісить те, що я, як чесний покупець замість контрагента та ДСФ повинна роботу робити. Був в нас випадок. Купили товар у виробництво. Привезли, заплатили, а от ПДВ не зареєстрували. Спочатку не відмовлялись, просто було б прострочене, потім почались морозитися. З кожною декларацією ПДВ я надавала документи про цю угоду (Договір, РН+ТТН+оплати+угода з перевізником, його акти, оплата з ним). Рік - повної тиші (бо в них є 365 днів на реєстрацію) і в цей час я не можу і в суд подати! Пройшло 365 днів - контрагент все своє майно перереєстрував на іншу фірму, звільнили директора і т.д. Суд то ми виграли, але ні ПДВ, ні відшкодування - ні. Виконавча теж розвела руками. От і весь сказ. Тобто, податковій дають ВСЕ - вона не робить, навіть не штрафує!!! (а там штрафу в 2020 році було півмільйону!), і ти не можеш ніяк на то вплинути, ну, хочеш - роби за нього все сам....Супер...

Відповісти
  • Елена
11.08.23 12:25

Є податкова яку в обов'язковому порядку треба реєструвати і покупцю і продавцю. Ні по блату, ні просто так не зареєструєшь податкову якщо немає коштів на електронному рахунку, програма просто не пропустить. Тобто все зареєстровано, все оплачено, яка тут корупція????
 

Відповісти
  • Наталія
19.09.23 09:09

Елена, це треба розуміти. А формула є складною, і вони просто не розуміють того що Ви написали. Тому це і відбувається 

Відповісти
  • Раїса
11.08.23 12:58

Елена, корупція починається з блоквання.

Відповісти
  • XXL
11.08.23 13:03

ні кінця - ні краю... скільки можна цих змін....

Відповісти
  • Світлана
11.08.23 15:06

Перша загроза, яку я бачу зі свого боку – це те, що влада диктує нам Українську Радянську Соціалістичну Республіку 1930-х років. У нас є своя містеризація, яка називається “Велике відновлення”, у нас є розкуркулення фермерів – це те, що Гетманцев робить з ФОПами вже майже чотири роки, у нас є свої трудові табори, які нам планують робити. І таким чином, те що я бачу, нам постійно затискають гайки. Постійно», – сказав бізнесмен.

Відповісти
  • Перейменування чи Створення?
11.08.23 18:58

Другий рік воєнного стану, але досі не виправлено це:
https://www.un.org/ru/about-us/member-states/ukraine
хоча 24.08.1991р. була проголошена:
"незалежність України та створення самостійної української держави - УКРАЇНИ".
Це саботаж нашої влади чи ігнорування волевиявлення організацією ОН?

Відповісти
  • ІринаКиїв
12.08.23 23:44

яка мета цих змін, взагалі не зрозуміло,  може менше блокувати будуть  чи взагалі блокувати не будуть, таке,  водя водяна.....

Відповісти
  • Светлана
14.08.23 11:17

У меня на одной фирме незарегистрированы НН по ГСМ уже больше 2-х лет ( одна фирма была Коломойского). В течение года я звонила, просила зарегистрировать, а в ответ - Когда нам даст указание главбух зарегистрировать, тогда и пошлем. То есть им Закон не указ. Мне интересно - их хоть оштрафавовали за это? По другой фирме - пришло решение о разблокировке НН за НОЯБРЬ 2017 в апреле 2023.ВОТ ЭТО РАБОТА!!!!

Відповісти
  • Світлана
19.09.23 10:03

Светлана,це тому, що ті податкові на нафтопродукти блокуються.
Набагато легше взагалі не реєструвати, поки їх все одно блокують, ніж потім розблоковувати.
З червня ця пісня хороша- нам, наприклад заблоковані всі податкові на дизпаливо, від 3х постачальників.

Відповісти
  • Валентина
15.08.23 11:42

Пан Гетьманцев везде дает интервью, что блокировка минимальна, все уже довольны, бизнес восстановился на довоенный уровень, рабочих  мест валом.
Хоть кто то ему скажет, что он врет безбожно, что он враг Украины?

Відповісти
  • СержК
19.09.23 08:06

які взагалі мають значення ці маніпуляції від шахраїв у державному ранзі, якщо та сама комісія на Скаргу пише відмову під копірку - платник НЕ ПОДАВ жодних документів до скарги (хтось притомний може собі уявити такий комбек від бухгалтера?)???!!!... а можливістю запропонувати подати додаткові пояснення вони взагалі підтерлися...

Відповісти
  • Надія
19.09.23 09:32

Пані та панове!
До України нарешті приїхала команда ревізорів з США вначолі з  Пенні Пріцкер....  

Відповісти
  • +++++
19.09.23 11:09

Надія, и шо,приехали за откатом?

Відповісти
  • Надія
19.09.23 16:40

+++++, Ні. вже стільки грошей вгепали, що приїхали за Україною.

Відповісти
  • sim
19.09.23 11:58

Вже бачу як шлюз присилає помилку про те, що на повідомлення невірно накладено підписи. Добре хоч тільки для від'ємних рк таке придумали. Як то кажуть, спочатку введемо в дію, а потім подумаємо як це буде працювати

Відповісти
  • Надія
19.10.23 11:16

sim,"повідомлення невірно накладено підписи.№ Не анекдот, мне так три раза писали. 

Відповісти
  • Елена_
20.09.23 20:38

sim, с почином меня, только что увидела блокнутый минусовый РК. Завтра буду рассказывать бухгалтеру-покупателю, что она со мной в доле и мы должны обе подать заявления. Стопудово она ответит: там написано "має право", а не "зобов'язана"

Відповісти
  • Лариса
02.10.23 00:05

Елена_, все для людей...а хто сказав, що бухгалтери люди, так, говорящі калькулятори з режимом роботи 365/24/7

Відповісти
  • Александр
20.09.23 04:03

Кремлядские диверсанты ввели ПДВ в Украине, абсолютно вредное и не нужное. Украина экспортирует больше чем производит, требуется больше возмешение, от этого и грабёж по блокировкам идёт.

Відповісти
  • Жорик
21.09.23 13:19

Александр,  хорошо ,что есть на кого валить.

Відповісти
  • Елена_
20.09.23 20:54

Александр,
- Кучма -ввёл
- Ющенко -улучшил-1
- Янукович -улучшил-2
- Порошенко -улучшил-3
- Зеленский -довёл до совершенства
Получается только Кравчук не диверсант.

Відповісти
  • Надія
19.10.23 11:19

Елена_, При Кравчуке быстренько банкротили, грабили и приватизировали за 3 коп. заводы и пароходы.
А вот следующим надо было задуматься.

Відповісти
  • Александр
29.09.23 21:01

Елена_,
В 2000 году Кравчук на сайте ЦРУ-CIA описываля как главный преступник, за полную бездеятельность. Тогда на защите диплома экономики и ответил этим на вопрос "кто виноват".
Он как главный идиолог коммунизма в УССР, по марксизму-ленинизму создавал революционную ситуацию, обнищанием народа. Мжду прочим фарионша тоже из той бочки, не мешало бы и дознание провести её связи с ФСБ.

Відповісти
  • Александр
29.09.23 21:06

https://www.cia.gov

Відповісти
  • Александр
29.09.23 21:10

На этой странице было, это сейчас https://www.cia.gov/resources/map/ukraine/

Відповісти
  • "не диверсант"
29.09.23 17:04

Помер10 травня 2022[4] (88 років)
Мюнхен, Німеччина[5]

Відповісти
  • Наталія
20.09.23 10:00

Александр, Шо попало. Чим Ви з такими коментарями від гетманцева відрізняєтесь? Він теж не фіга не розуміє, тому вигадує на шо фантазії вистачає

Відповісти
  • Александр
20.09.23 10:57

Наталія,
Мой зять загинув, я правду довожу. Фантазі' творять Кра'ну.

Відповісти
  • Ольга
20.09.23 10:10

Відповісти
  • XXL
20.09.23 21:10

ні кінця - ні краю.....

Відповісти
  • Євген
22.09.23 15:17

А вы знаете что Геттьманцев находится в "Миротворец" ? Из-за дестабилизации и разрушения экономики Украины. Но до сих пор при должности и продолжает дальше разваливать страну. Мда уж

Відповісти
  • Александр
29.09.23 21:17

Євген, Спасибо не знал.  
Гетьманцева главным по баблу поставил Зе, на востановление Страны. Не только по грабежу народа податками, а украсть всё возможное в будующем.
Поставить азаровского падатковца на строительство мог только идиот, это абсолютные противоположности.

Відповісти
  • Татьяна
25.09.23 21:51

Заблокировали налоговую на предоплату , полученную в день заключения договора ,т.к. не предоставлен акт выполненных работ на изготовление кузова самосвала!В Пояснительной огромными буквами написала ПРЕДОПЛАТА,но кто наши письма в налоговой читает?!( Задолбала эта борьба с ветряными мельницами!(

Відповісти
  • Світлана
27.09.23 10:47

Ми намагалися подати таблицю до початку діяльності по новому КВЕДУ. Відповідь та сама- немає такої діяльності, таблиця не прийнята.В відповідях (2 шт) написаний брєд, складається враження, що вони самі себе не читають, не тільки наші пояснення.

Відповісти
  • Інна
30.09.23 09:59

Мені співробітники ДПС розповіли, що є неофіційна установка відхиляти таблиці платникам, яким ще не заблокували податкові накладні на відповідні коди. В моєму випадку скасували раніше зараховані автоматично таблиці саме через те, що блокування ще не було, а я їх передчасно подала .  Ось такий ідіотизм.

Відповісти
  • Абзац
29.09.23 16:31

а шо.... 30.09 будуть реєструвати ПН?

Відповісти
  • Александр
29.09.23 20:53

Может пора признать деятельность диверсанта-Азарова как преступную. Пожизненно в карцере каждому птенцу этого урода. Где там ФБР с ЦРУ.
Веь всем же понимающим экономику это ясно и понятно.

Відповісти
  • Александр
29.09.23 22:48

https://ru.wikipedia.org/wiki/Налог_на_добавленную_стоимость - Расейская википедия ПРАПАГАНДА для втюхивания НДС. Карта пропаганды обманная!
В Японии нет ПДВ а тут есть. 67% стран в Мире есть ПДВ. Во всех остальных нет.
Страна не продающая ПДВ (продукцию изготовленную с ПДВ) не выгодно.
Украине не выгодно ПДВ, пока проётся лишь зерно. Только технологически развитым выгодно ПДВ.
Престкпники и диверсанті вводили ПДВ в УКраине.

Відповісти
  • Александр
29.09.23 22:50

В Украине не должно біть ПДВ по самой єкономике Украині.

Відповісти