Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.09.23
3423 13 Друкувати

Виїзд з України для жінок на військовому обліку обмежать

Жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року. Вони набувають статусу військовозобов'язаних, для яких виїзд за кордон обмежений. Про це в коментарі РБК-Україна сказав член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента в Раді Федір Веніславський.

Депутат нагадав, що минулого року Рада внесла зміни до статті 1 закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, та передбачила, що на обов'язковий військовий облік мають бути поставлені жінки з медичною або фармацевтичною освітою.

За його словами, на виконання цього закону Кабінет міністрів видав постанову щодо порядку військового обліку. А Міністерство оборони видало наказ про військовий облік жінок. Згідно з цим наказом, передбачено, що з 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, мають обов'язково стати на військовий облік.

"Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов'язаних. А військовозобов'язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов'язаних. Тобто якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд - тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо немає - тоді вони також, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду", - зазначив Веніславський.

Депутат також додав, що усі інші жінки, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, з цієї ж дати можуть стати на облік добровільно.

"Розширювати перелік спеціальностей у жінок, які мають обов'язково ставати на облік, на даний момент не планується", - сказав він.

Військовий облік для жінок

Нагадаємо, в жовтні 2022 року Верховна рада ухвалила закон про добровільний військовий облік жінок. Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, повинні обов'язково прийматися на облік військовозобов'язаних.

Як заявив представник президента в Раді Федір Веніславський, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають обов’язковому військовому обліку. З 1 жовтня такі жінки мають з’явитися до ТЦК і пройти всі необхідні процедури.

Більш детально про військовий облік жінок у нашому матеріалі за посиланням.

Автор: Уляна Безпалько, Олександр Білоус.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оксана
07.09.23 16:08

а як на кордоні будуть знати обмежено виїзд цієї жінки чи ні? Мені у відпустку 5 жовтня)))

Відповісти
  • Ольга
07.09.23 16:08

Діло йде до заборони виїзду  усім українцям за кордон. Ндаа....

Відповісти
  • !!
08.09.23 12:52

Ольга, вже всі, хто хотів, виїхали

Відповісти
  • Ст. 3 КУ
07.09.23 18:15

Ну і кого ми обираємо кожні 5 років, якщо нам весь час щось забороняють?
Згадалося:
"Перестройка - мать родная, хозрасчёт - отец родной. Нахрена родня такая? Лучше буду сиротой!"

Відповісти
  • козел молодой
08.09.23 10:30

Ст. 3 КУ, нечего тут разводить москальску пропаганду.

Відповісти
  • "Ой, фу-у-у"
08.09.23 11:35

Дійсно "козел", якщо цитату від прямої мови відрізнити не може.
Поки молодий, а що буде коли стане старим? "Ой, фу-у-у"...

Відповісти
  • Ст. 22 КУ
07.09.23 20:03

"Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод."

Відповісти
  • Мария
08.09.23 08:39

Ст. 22 КУ,Це якщо людина або громадянин,а ми хто? Фізособи-тобто раби. Прокидатися народе України!

Відповісти
  • !!
08.09.23 12:54

Мария, кого ви закликаєте? Тих, хто це шобло зелене вибрав і дуже раділи, що хужє нє будєт

Відповісти
  • Павел
08.09.23 12:48

Мария, цікаво, а юридичні особи за Вашою логікою - то юристи-раби? Чи хто?))

Відповісти
  • і
08.09.23 14:46

Юридичні особи - організації, а для окремих людей є статуси: правовий - громадянин, податковий - резидент та ознака підприємництва - підприємець ("ФОП").
Нові статуси, поняття тощо створюють для уточнення або для узагальнення. Як приклад, всі фізичні особи є людьми, але не всі люди (фізичні особи) є громадянами (тим паче громадянами України).
Життя не обмежене законодавством, а законодавчо прописати все - неможливо і не має сенсу. Тому конституційна відповідальність держави перед людиною обмежена так званою фізичною особою, тобто лише в тій частині цивільно-правових відносин, що розписані у нормативно-правових актах.

Відповісти
  • Павел
11.09.23 14:59

і, 1. Юридичні словники дають наступне тлумачення: Фізична особа — людина, яка є учасником цивільних правовідносин.
2. У ст. 24 Цивільного кодексу України (ЦК України) зазначено — людина як учасник цивільних правовідносин вважається фізичною особою.3. Поняття громадянина-підприємця є тотожним поняттю фізичної особи - підприємця або приватного підприємця. Поняття громадянина-підприємця здебільшого застосовує Господарський кодекс, позначаючи одного з видів суб'єктів господарювання (ст. 55, 128 ГК). У Цивільному кодексі України (гл. 5) застосовується більш загальне поняття фізичної особи - підприємця. Разом із тим, це не означає, що відповідно до ГК України правом на здійснення підприємницької діяльності наділяються лише громадяни України.

Відповісти