Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.09.23
14818 8 Друкувати

В Україні дозволили писати з малої літери "росія" та "москва"

Зважаючи на героїчну боротьбу Українського народу за Незалежність Української Держави, взявши до уваги звернення в соціальних мережах Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про написання назви країни-агресора з малої букви, Національна комісія зі стандартів державної  мови на засіданні від 15.09.2023 (протокол № 83) обговорила це питання і з урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України (вх. № 1396/23 від 14.09.2023), Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України (вх № 1404/23 від 15.09.2023) повідомляє, що написання назв «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія»», «державна дума рф» тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру.

За матеріалами Національна комісія зі стандартів державної мови

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • і!
22.09.23 10:09

От якби ще написання П.І.Б. привели до правил правопису та перестали плутати людей з назвами та найменуваннями...

Відповісти
  • )
22.09.23 11:47

и все проблемы сразу сами решились)

Відповісти
  • сарказм
22.09.23 11:55

І що б ми робили без вашого "дозволу"? Запитання риторичне.

Відповісти
  • данет
22.09.23 12:47

не прошло и 2 года войны как наконец то ирина верещук поняла кто агрессор и решила его уничтожить с маленькой

Відповісти
  • данет
22.09.23 12:56

привожу ниже цитату верещук

Відповісти
  • данет
22.09.23 12:54

"Якби в нас був такий Путін, я б за нього голосувала. Він робить для Росії добре. Він діє в інтересах своєї країни. Щоб кожен президент так свою країну захищав"

Вчора на внутрішньопартійному праймеріз Верещук перемогла на всіх трьох етапах голосування: її підтримала більшість фракції, у неї найвища соціологія серед інших кандидатів СН, а також голос за неї віддав президент. просто нет слов

Відповісти
  • ИЧР
22.09.23 20:23

"На зло бабушке отморожу уши". Так выглядит это "унижение". Лучше бы Украину преобразовали в страну-образец во всех сферах жизни. Чтобы украинцы искренне гордились своим государством и политикой своего правительства, а не критиковали его каждый раз "в хвост и в гриву"...

Відповісти
  • Людмила
22.09.23 23:03

" Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук"- ОЙ!!! Национальная комиссия по вопросам национального языка нарушает закон !!!! -
министр- это мужской род, а Ирина Верещук, кажется,- женского рода, значит не не мінистр, а как? міністерка или еще как-то.....или не выдумали,,,,,  Или она не женского рода, или закон кривой был о профессиях женского рода, ненужный. Как-то так.Как и большинство ненужных. Если так важно стало, с какой буквы писать название страны. Если бы не делали исключений в законах- то и страну не угробили бы. А то вся в эти исключения и вытекла во все стороны.

Відповісти