Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.10.23
6401 22 Друкувати

Парламент прийняв у І читанні скасування мораторію на перевірки

Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект № 10016-д про податкові перевірки.

ЗА - 237 (зі скороченим строком підготовки до другого).

Згідно тексту розширюється перелік проведення документальних планових податкових перевірок з 1 листопада. Але дата скоріш за все буде ще змінена.

Текст довго обговорювали з партнерами і вийшли на такий компроміс. До проведення документальних планових перевірок можуть бути  (не мають, а можуть!) включені платники, які за 2021 рік:

  • в 2 рази більша дебіторська заборгованість ніж кредиторська.
  •  мали рівень сплати ПнП менший ніж 50% по галузі. І ПДВ менший ніж 50% по галузі.
  •  Річний дохід становить понад 10 млн грн. При тому загальна сума витрат  становить понад 75% суми річного доходу.

НЕ повертаються перевірки для ФОПів першої та другої групи.
НЕ повертаються перевірки для підприємств  на окупованих територіях або територіях де йдуть бойові дії.

Всі перевірки, які були відкриті законопроектом №8401 з серпня 2023 року: табак, паливо, алкоголь, гральний бізнес та фінансові послуги, залишаються у пріоритеті.

Прийняття законопроекту це одна із головних вимог МВФ. Особливо після того, як їх в останню мить кинув Шурма. І був дуууже великий ризик отримати значно жорстку версію, яку спочатку вніс Уряд.

Але дякую Комітету та Мінфіну, що разом змогли виправити ситуацію і переконати партнерів на компроміс.

За матеріалами Ярослав Железняк, народний депутат

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
17.10.23 13:49

НЕ повертаються перевірки для підприємств  на окупованих територіях або територіях де йдуть бойові дії. - А ЧОГО? Пусть проверять едут туда! Или там страшно стало? 

Відповісти
  • Лариса
18.10.23 13:17

Елена, бо ж в законопроєкту розділ про безпеку для перевіряльників)))), а там ще щось по голові дасть, як воно потім бути??)) Це підприємства можуть працювати в любих умовах, їм можна і потрібно, бо податки самі себе не заплатять, деж потім колишнім прокурорам на тортики брати?

Відповісти
  • СержК
17.10.23 14:34

чи не забули додати, що достатньо одного критерію? чи всі забули, що для податкової фраза "можуть бути (не мають бути, а можуть)" майже завжди означає - будуть включені? Річний дохід 10 млн. чий? - бо мова йшла за Декларацію про майновий стан (яку підприємства наче не подають)... Якщо все ж таки вирішили усіх (вище 10) підім'яти під ций критерій, то чому їх витрати обмежують, фактично встановлюючи неризикову планку дохідності бізнесу майже в 30%?...

Відповісти
  • Лариса
18.10.23 13:14

СержК, щойно прочитала на сторінці Южаніної про уповільнення темпів виробництва...Це про "відновлення" виробничих підприємств під час війни. От тепер як раз і треба завалитись з перевіркою, саме час!!! 

Відповісти
  • СержК
17.10.23 14:43

по перших трьох критеріях наводжу приклад: підприємство в 2021 році працювало 3 місяці (але ж хто на це буде дивитись). Товар для продажу фактично купляло за рахунок внесків до статутного капіталу. Відвантажено десь три чверті. За умовами розрахунків покупці (мережі) розраховуються за проданий товар ще й відстрочкою у пару місяців (фактично через півроку-рік). Звідси на кінець року - перевищення дебіторки над кредиторкою, невеликий прибуток та сплачений ПДВ ... Милота для податківців... хто там буде дивитись на реальні обставини, треба косити план і не тільки...

Відповісти
  • Лариса
18.10.23 13:09

СержК, +1000. Хочу додати від себе, 2021 ковідний, карантинний рік. Підприємство -імпортер з Китаю, проблема ввозу товару...Тут тобі і дебіторська, і ПнП все є!  І ще витрати більше доходів)))), бо внески учасників у вигляді ФД. 

Відповісти
  • Світлана
17.10.23 14:39

На весільні тортики не вистачає  ! ...

Відповісти
  • Петиція
17.10.23 14:40

https://itd.rada.gov.ua/services/petition/index/?id=11809

Відповісти
  • Євген
18.10.23 08:22

Это как же у них руки чешутся, как же рвутся побольше срубить? Наша власть нынешняя зло для народа! Верим в ЗСУ, надеемся они до них доберутся в дальнейшем. 

Відповісти
  • Світлана
18.10.23 14:29

Євген, а попередня була краще? І ще невідомо, де би ми були при попередній владі.

Відповісти
  • Вера
18.10.23 09:42

Євген, но вы же за них голосовали? Может пора начать изменяться с себя. И взять на себя ответственность за происходящее.

Відповісти
  • Лариса
18.10.23 13:10

Вера, я, наприклад, не голосувала і "хоть поржем" не розуміла, але хіба мені від цього краще?

Відповісти
  • Елена
18.10.23 11:46

Вера, простите, а какую ответственность вы лично на себя взяли?

Відповісти
  • Женя
18.10.23 09:54

спочатку треба пережити осінь та зиму, та й на порозі третя світова війна....починається опалювальний сезон, холодає....затишшя відносне, майже нема триваог, дуже дивно, чого чекати....всі у напрузі....

Відповісти
  • Оксана
18.10.23 11:44

Ужас-а не решение!при чем журналист еще пишет :"какие молодцы"!о чем?! убивающий бизнес закон! какие 10млн ?есть 40млн ...их уже бы и увеличить с этой инфляцией..а тут 10млн.Один популизм ..мы не будем 1 и 2 группы проверять...а они и не боялись!Вам с них взять нечего, да и людей столько у Вас нет ,что б их проверить!крахоборы!а нас за идиотов держут!!

Відповісти
  • Оксана
18.10.23 11:46

75% должно быть по их логике затрат,т.е. предприятие с оборотом в 10млн должно платить 450тис грн налога на прибыль?!где такое есть??бухгалтера,отзовитесь у кого такие предприятия??

Відповісти
  • Женя
18.10.23 17:21

Оксана, це для ФОПа на загальній системі 75% витрат, у у ФОПа податки: ПДФО 18% + ВЗ 1,5% + ЄСВ 22% = разом 41,5%, але по ЄСВ є максильна межа за місяць (це орієнтовно 100 тис грн). Тобто для ФОПа це буде значно більше - не 450 тис грн, а 750 тис грн. 

Відповісти
  • Вера
18.10.23 11:52

Навіщо чіпати іноземі представництва? У нас вся зарплата офіційна, середня по 3 тис євро. Ми платимо ПДФО навіть з представницьких витрат та з витрат на відрядження. Що ще з нас хочуть??? Я розумію, що візьмуть що хочуть  зараз та представництво (інвестор) піде з ринку. А це робочі місця та дуже непогане наповнення бюджету. Хтось думає за імідж країни взагалі?

Відповісти
  • Оксана
18.10.23 13:00

Доброго. Де знайти дані про сплату ПДВ по галузі за 2021р,? оптова торгівля

Відповісти
  • Дария
18.10.23 15:06

Оксана,також виникло це питання. Де ці показники всі брати, на які цифри орієнтуватися?

Відповісти