Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.10.23
22416 85 Друкувати

В Україні заборонять продаж "нащадків" 1С

До початку 2017 року, на ринку ІТ послуг в України, найпопулярнішим програмним продуктом для бухгалтерського обліку була розробка компанії рф «1С». Цей продукт займав понад 90% ринку.

Рада національної безпеки і оборони України, 28 квітня 2017 року, прийняла рішення “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” та наклала на програмні продукти розробника цієї платформи санкції, а саме: заборонила продавати такі програмні продукти на території України. Одночасно, заборонивши використання державними установами таких програмних продуктів, до розробників яких застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). Таке використання створює реальну загрозу порушення конфіденційності, цілісності та доступності даних, які циркулюють в автоматизованих системах.

Прийняте Рішення стало поштовхом та позитивним сигналом для українських, американських та європейських компаній - розробників альтернативних програмних рішень в бухгалтерському та податковому обліку, що на сьогодні динамічно розвиваються. Слід констатувати, що за понад 5 років існуючої заборони продажу нових продуктів «1С», в Україні створили і запустилися в роботу десятки українських та міжнародних альтернативних програмних продуктів для податкового та бухгалтерського обліку.

Проте, незважаючи на введені санкційні заходи, суб’єкти господарювання використовувати російський «1C» та його аналоги не перестали. В Україні зберіглося їх домінуюче становище на ринку, а це понад 80% бізнесу (з обсягом послуг на суму понад пів мільярда гривень), так чи інакше, залишаються користувачами та продовжують купувати для податкового та бухгалтерського обліку програмне забезпечення (електронні поставки) програмний код (компілятор), в якому написано мовою країни агресора.

Мова програмування – мова програмного коду (компілятор) є однією із основних характерних ознак будь-якого програмного продукту в світі, загальновідомий факт що, при створенні програмного забезпечення (електронні поставки), як і від «1С», так і від його аналогів, що на сьогодні присутні та продаються на ринку України, було використано програмний код, написаний мовою країни агресора.

З урахуванням зазначеного, у Раді пропонується заборонити на території України продаж програмного забезпечення для податкового та бухгалтерського обліку (електронні поставки) , при створенні якого було використано програмний код, написаний мовою країни агресора. 

За продаж заборонених продуктів пропонується накладати штраф в розмірі 1000 мінімальних заробітних плат. Повторне протягом року порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2000 мінімальних заробітних плат.

Такі міри сприятимуть  подальшому унеможливленню обходу санкцій шляхом проведення ребредингу компаній, пов'язаних із російськими розробниками програмних продуктів та прискоренню подолання тотальної залежності від таких продуктів і переходу на українські чи міжнародні альтернативні програмні рішення.

Одночасно, якщо не брати до уваги етичну сторону використання російського програмного продукту, а враховувати сьогоднішні реалії економіки, що працює у військовий час, і значний обсяг вже придбаних програмних продуктів, що використовуються щоденно суб’єктами господарювання в своїй підприємницькій діяльності і у яких, з тих чи інших причин не має можливості відмовитися від російського «1C» та його аналогів з ведення податкового та бухгалтерського обліку, при створенні та написанні яких було використано програмний код написаний мовою країни агресора, та розуміючи, що повна заборона використання, таких програмних рішень може спричинити суттєві негативні економічні та правові наслідки, отже задля надання правової визначеності, підтвердження принципів правової та демократичної держави, з урахуванням норми статті 58 Конституції України, якою встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, пропонується, надати загальний припис щодо можливості подальшого функціонального використання підприємствами (крім державних та комунальних) вже придбаних програмних продуктів, при створенні яких було використано програмний код написаний мовою країни агресора, на законних підставах.

Зазначені положення містить проєкт закону № 10186  "Про заборону продажу на території України програмного забезпечення (електронних поставок), для податкового та бухгалтерського обліку, при створенні якого використано програмний код, написаний мовою країни-агресора".  

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тетяна
25.10.23 06:39

Так може все таки розпочати боротися з корупцією, а не це все?
Чи то інше і ми не розуміємо?

Відповісти
  • Надія
25.10.23 13:46

 Красивое слово "коррупция" было придумано для того, чтобы не оскорблять чувства чиновников, называя их ворами...

 Существует ли в мире язык программирования, в котором  команды написаны на укр мові?  НЕТ!
 Уж поверьте мне, изучала. 

Відповісти
  • Світлана
30.10.23 10:59

Надія, я вас здивую, існую інші мови.

Відповісти
  • Ольга
25.10.23 08:51

А може спочатку попрацювати з розробкою власного якісного програмного забезпечення? Чи спочатку заборонимо, а бухгалтера хай хоч в амбарних книгах облік ведуть чи в ексель переходять 

Відповісти
  • горожанин
14.11.23 15:42

Ольга, а може вообще ничего не трогать. и не  мешать людям работать. сплошные фарионы кругом.кстати она в свое время,будучи членом кпсс. отвечала  за  популяризацию  русского языка среди иностранных студентов 

Відповісти
  • Мария
26.10.23 11:20

Ольга, ключове слово "якісне". Бо до чого не доторкнеться наша влада все зроблено через одне місце. Вони до розуму кабінет платника не можуть довести, все мільйон мільярдів долларів витрачено, а "вихлоп" з того кабінету максимум на 100 тисяч гривень. 

Відповісти
  • Елена
25.10.23 16:37

Ольга, какая им разница? я могу на марсианском вести учет и на коленке в столбик считать цифры - главное чтоб все документы на украинском и отчеты идут! А как я этого достигну - не их собачье дело!

Відповісти
  • Лариса
26.10.23 13:48

Елена, я також притримуюсь такої думки. Але щось занадто часто почали згадувати за типові форми і т.д.і для підприємств не державного сектору. 
Але, перехід з 1С на щось інше не безкоштовний))) і якщо підприємство працює, а програма дороблена під потреби, то взагалі не бачу сенсу щось міняти. Добре, що хоча б не заборонили тим хто вже давно працює

Відповісти
  • Александр
25.10.23 13:34

Ольга,
Упрасить падаткаву систему до того, чтобы можно было в 5 действиях всё посчитать на калькуляторе.
До компьютеров так можно было.

Відповісти
  • Александр
25.10.23 13:35

Упрасить - Упростить. Ошибочка

Відповісти
  • Yurek
25.10.23 10:50

Ольга, Exsel тоже надо ликвидировать, поскольку там команды также пишутся русским языком 😉. Гроссбух - вот будущее. А сколько рабочих мест появится....

Відповісти
  • Елена
25.10.23 08:52

Предложите адекватный аналог. Где альтернатива. BAS - тоже порождение 1С

Відповісти
  • Любов
25.10.23 22:00

Елена, ось тут цілий список альтернатив https://buhgalter911.com/uk/programmy/avtomatizaciya-ucheta/

Відповісти
  • Кирпулька
25.10.23 08:57

А ты хто такий законопроект створив читали Конституцыю?

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.

{Офіційне тлумачення частини першої статті 10 див. в Рішенні Конституційного Суду № 10-рп/99 від 14.12.99}

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

Відповісти
  • абрам терц
25.10.23 11:51

Кирпулька, учите иврит и буде  вам  и нам

Відповісти
  • Надія
05.11.23 08:30

абрам терц, Европейские , в тч украинские евреи,  разговаривали на идише. А иврит и написание справа налево, извините,  уж 
очень похожи на арабский.
Это пора  всем евреям переходить на идиш.

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
25.10.23 10:29

Кирпулька, вдалось вам змішати коней і людей в купу, браво! питання не в використанні рос.мови в написанні коду 1С, а в тому, що така ситуація призводить до виплати прибутків від використання такої програми  рф.
А так - хоч удмурдською чи на суахілі - Конституція дійсно не забороняє.

Відповісти
  • Yurek
25.10.23 10:52

ХХХХХХХХХ, 1С BAS - разработчик в Польше. При чем здесь рф?

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
25.10.23 10:59

Yurek, раджу уважно поцікавитись, а потім ставити питання "в чьом проблєма". Проблема в тому, що всі правовласники як були в рф, так там і залишаються, не залежно від того, де пореєстровані проміжні структури.

Відповісти
  • Кирпулька
25.10.23 10:42

ХХХХХХХХХ, ні, це ви не розуиієте. Кожен Закон не повинен містити протерічь з Конституцією. Конституція це основний Закон в Державі і коли її не дотримуються з благих намірів це призводить до хаосу. Тому у нас і можна блокувати податкові не зважаючи на призумцію невиннуватості. У нас Конституцію попирають на кожному кроку. Якщо треба щось узаконити, то це потрібно робити в правовий спосіб, а не так як зароз робиться.

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
25.10.23 11:00

Кирпулька, оооо, все зрозуміло. Якщо в аргументи щодо того, для чого залишати в Україні компанію, яка всі прибутки віддає в рашу, пішло блокування ПН, то питань далі не є.

Відповісти
  • Кирпулька
25.10.23 11:12

ХХХХХХХХХ, а блокування податкових також подається, як боротьба зі скрутками та інше бла-бла. Це був приклад попрання Конституції, і да це аргумет і дуже яскравий! Поки ми мовчим і хаваєм усю цю єресь, то об нас обтирають ноги. 

Відповісти
  • Елена
25.10.23 09:27

Не так страшна 1С русским языком, как наше правительство, в т.ч. Гетманцев имеющий бизнес в Рашке ...

Відповісти
  • Вячеслав
25.10.23 09:52

Мыши плакали, кололись, но продолжали есть кактус

Відповісти
  • Надія
25.10.23 09:54

А кто сказал или думает, что программы для державних установ, например, ПФ или ДФС  написаны українською мовою?

Відповісти
  • Yurek
25.10.23 10:32

Борьба с конкуренцией и продвижением "нужных" фирм.
Во-первых, "програмний код написаний мовою країни агресора" -  такое может написать только человек нихрена не смыслящий в программировании.
Во-вторых, платформа 1с позволяет писать программный код (команды) и английским языком, например, цикл "Если ...  Тогда " спокойно пишется "If ,.... Then" и т.д. и т.п., а в случаях обмена с сайтами, облаком, выгрузка в Exsel используются команды без русских букв.
В-четвертых, почему за 30 лет лет нельзя решить проблему с буквами І, Є, Ї в программировании? (программисты поймут о чем я). 
Кстати, исходя из этой логики, необходимо запретить использование Office и в частоности EXSEL! Там команды пишутся российскими буквами и словами. Например, для подсчета суммы в строчке и строке используется команда "СУММ" (обратите внимание 2 буквы "м"). Ну так что, замахнемся на американский продукт?

Відповісти
  • чебурек
14.11.23 15:45

Yurek, неужели не ясно ,хтось  хоче срубить бабла

Відповісти
  • Burek
25.10.23 11:58

Yurek, Якщо витратите час і змінити налаштування мови інтерфейсу комп'ютера і пакету Office, то либонь будете вражені, що команди можна писати українськими і англійськими буквами. :) Наприклад SUMM або VLOOKUP

Відповісти
  • Yurek
25.10.23 12:30

Burek, 1С тоже позволяет писать код латинскими буквами без изменения интерфейса, что абсолютно не влияет на конечный результат. Если брать логику тех, кто пишет разъясниловки ДФС, можно сказать, что в Оффисе есть "скрытые возможности" написания формул со всеми вытекающими последствиями.

Відповісти
  • Антонина
25.10.23 10:37

Несмотря на санкции, 5 летний запрет и выпуск новых программ, 80% бизнеса использует этот продукт. Никого ничего не смущает? Законодатели искренне видят в этом вину продавцов? 

Відповісти
  • Татьяна
25.10.23 10:43

Если исходить из того, что целью действующей власти является закрытие и блокировка работы украинского бизнеса, то их действия по запрещению работы в 1С и в "наследниках", абсолютно логичны. Они не смогли полностью убить украинский бизнес блокировками нал накладных,  тотальным РРО, и т. п. Бизнес все еще трепыхается и дышит и отказывается умирать!. Значит следующий шаг власти: блокировать работу по ведению бух учета на предприятиях. Если в ходе план/внеплан проверки будет установлен факт использования 1С, вероятно, сделают штрафы...вплоть до уголовного дела. Это удачный ход по убийству украинского бизнеса... следует учесть... что с конца 90-х продукты 1С буквально  насаждались безнесу на уровне гос органов.  

Відповісти
  • Любовь
25.10.23 13:46

Татьяна,есть еще методы, например, дустом протравить.

Відповісти
  • бурундук
26.10.23 13:07

Любовь,все еще впереди.
И дуст тоже

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
25.10.23 11:11

Що таке "програмний код, написаний мовою країни-агресора"? Я вважав, що програми пишуться мовою програмування. Щось, наприклад: Python, Java, C++, С#, JavaScript та PHP (та ін.). Програми пишуться англ. мовою. 
https://hi-news.pp.ua/kompyuteri/9522-scho-take-programniy-kod-zastosuvannya-pomilki.html
Ось завдання для дітей: https://www.miyklas.com.ua/p/informatica/8-klas/algoritmi-ta-programi-394917/python-robota-z-tekstovimi-failami-398782/re-7dae6207-91d0-4110-b42f-43b91cf4a463 

Тобто, якщо хочуть заборонити рос. продукт, то прописати потрібно не "програмний код, написаний мовою країни-агресора", а наприклад,  "програмний код, створений у країні-агресори". Далі. Ми вже визначилися, що термінологія у законопроекті неправильна.
А якщо «1C» та його аналоги з ведення податкового та бухгалтерського обліку написані в росії, але для користувачів з України, з українським меню користування? Чи вважатиметься, на думку авторів законопроекту, що такі програми написані також з використанням "програмного коду, написаного мовою країни-агресора"? Чи не образяться розробники Python, Java, C++, С#, JavaScript та PHP (та ін.) на наших авторів законопроекту?

Відповісти
  • VLOOKUP
25.10.23 12:03

Сомневающийся Sкептиk, 1С написана внутрішнією мовою - російською. С початку санкцій (точно не скажу коли), для "пєтлянія", почали переводити код в англійський. Зараз БАС ЕРП - є написана російською, і є написана англійською.

Відповісти
  • Yurek
25.10.23 12:47

VLOOKUP, я вам открою один секрет. Еще версия 7.7 в далеком 2000 году позволяла писать латиницей.

Відповісти
  • (c)
25.10.23 11:12

"Нам бы понедельники взять и отменить"...

Відповісти
  • Любовь
25.10.23 14:31

(c),нам бы всех Гетьманцевых взять и отменить....

Відповісти
  • Світлана
25.10.23 11:40

Деятельность Даниила Гетманцева на посту главы финансового комитета Верховной Рады часто критикуется украинским бизнесом[⇨]. Предприниматели обвиняют нардепа в лоббировании разрушительных решений не только для бизнеса, но и для украинской экономики в целом[⇨].

Украинские средства массовой информации неоднократно отмечали «пророссийские» и «украинофобские» взгляды Гетманцева[⇨]. В частности, он высказывался в защиту русского языка и русской культуры в Украине[⇨], сравнивал защиту украинского языка с «фашизмом»[⇨]; выступал против закрытия телеканалов Виктора Медведчука «112 Украина», ZIK и NewsOne[⇨]; выступал за восстановление водоснабжения во временно оккупированный РФ Крым[6]; симпатизировал президентству Александра Лукашенко[⇨].

Відповісти
  • Оксана
25.10.23 11:42

Просто цікаво хто "автор" цього інформаційного вкиду. Я маю увазі не автора законопроекту, а того хто написав це. Чомусь нікого не вказано.  Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст. 

Відповісти
  • Адмін
25.10.23 16:03

Оксана, весь текст матеріалу з пояснювальної записки до законопроєкту. Посилання присутнє.   

Відповісти
  • коментатор
25.10.23 18:51

Зайва кома: "Прийняте Рішення, стало поштовхом".
Використаний текст треба було або цитувати або виправляти...
Все у нас останнім часом гібридне )))

Відповісти
  • Олена
25.10.23 11:47

Програми,що вже у користуванні,ніяких прибутків розробнику не приносять,оновлення,я гадаю, теж пишуться Українським компаніями і гроши за них теж  отримує не раша. Хай спробують 95% бізнесу залишити без програмного забезпечення,це їм не касові апарати 

Відповісти
  • Злий бух 2
25.10.23 12:10

Олена, тобто, про таке поняття як франшиза Ви не чули? чи дійсно вважаєте, що розробники (правовласники) просто віддали свій продукт зі словами "робіть шо хочете" і не очікують/вимагають за його використання ніякої оплати? 
Тоді, може, щось про роялті чули? 

Відповісти
  • Люмьер
26.10.23 16:33

Злий бух 2,
Вы это серьезно?????? Вы вообще к бухгалтерии имеете какое-то отношение??? Какие франшизы, вы чего платите в рассею??????

Відповісти
  • Надія
25.10.23 13:30

Можно безнаказанно использовать  пиратские программы разработанные рф!
 "з дня введення в Україні воєнного стану, введеного у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, зупиняється перебіг строків для вчинення дій, пов'язаних з охороною прав інтелектуальної власності, а також строків щодо процедур набуття цих прав, визначених законами України "Прийнятий Закон України «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності у період дії воєнного стану» зупиняє перебіг строків, пов’язаних з охороною прав інтелектуальної власності, а також строків щодо процедур набуття цих прав, визначених спеціальними законами України у сфері інтелектуальної власності та підзаконними актами, а також надає можливість управомоченим особам подати документи (заяви, клопотання, заперечення, відповіді, тощо), подання яких вимагається спеціальними законами України у сфері інтелектуальної власності та іншими підзаконними актами, протягом дев’яноста днів від дня скасування воєнного стану, без сплати збору за продовження, подовження чи поновлення відповідних строків.

Відповісти
  • Любовь
25.10.23 13:54

А вот интересно, почему бы для вреда агрессору не разрешить или не заставить бизнес пользоваться строго пиратским ПО, произведенным в стране-агрессоре.

Відповісти
  • Надія
25.10.23 16:14

Любовь, Вообще, соглашение о защите авторских прав и тд 
Украина с рф расторгла НАВСЕГДА!
 

Відповісти
  • Вячеслав
25.10.23 14:36

Любовь, низя, русский шпиён проводки стырит

Відповісти
  • Ольга
25.10.23 17:19

Хто спробував, мав досвід, переходити з пиратського 1С на вітчизняний продукт? Як переносили данні, самі чи з програмістом? Чи вся документація перенеслась і чи без помилок?

Відповісти
  • Любов
25.10.23 21:43

Ольга, раджу Універсал SBE.  там є акція для переходу , пишіть cari@ukr.net , якщо потрібна буде допомога

Відповісти
  • Ирис
25.10.23 20:13

Ольга, а в какую программу собрались переходить?

Відповісти
  • Олексій
25.10.23 17:21

Проект бред, - технічно неможна його застосувати до 1С бо там можна змінити інтерфейс і вже не буде нічого «мовою агресора» ось приклад https://www.youtube.com/watch?v=0WHvjf5NodU. Це як написати проект що всі документи що створюються у нотаріусів у програмі Ms Word а далі друкуються мають створюватися тільки з інтерфейсом де меню не російською.

Відповісти
  • Любов
25.10.23 21:40

"скільки ще ракет має впасти" .. ( с), щоб все російське зчезло з наших голів та комп'ютерів ... Схожий гвалт стояв коли заборонили завозити з рашки книги , просто кінець грамотності пророкували, аж раптом після цього стався розквіт українського книговидавництва, виявилось що в нас є все своє , варто лиш забрати братську руку зі свого горла... може так і українське IT побачить що працювати і вдомає для кого...

Відповісти
  • данет
26.10.23 11:26

Любов,сами то поняли какой бред написали.вы этим сказали что украино мовные  выбирают книги на рашке  если есть выбор между рашкой и укра

Відповісти
  • Любов
26.10.23 14:11

данет, ні - ті кому "какая разніца" завжди  брали російскі видання , і провалювали спроби українських видавництв бути конкурентними, і український продукт ставав маргінальним та недосяжно дорогим .. Дуже схоже відувається на ринку програмного забезпечення, російська експансія десятиліттями випалювала українське і шкода шо  навить війна це не змінює

Відповісти
  • Олексій
26.10.23 09:59

Любов, давайте без популізма

Якщо в мові програмування є можливість використовувати російську то це вже не українське ІТ? Наскільки мені відомо (це офіційна позиція правовласника того продукту що продається в Україні) гроші з продажів аж ні як не йдуть до россії. Тисячі українських ІТ спеціалістів що її обслуговують також платять податки до бюджету нашої країни. Якщо у вас є якісь посилання на факти що кажуть протилежне прохання навести, а так це просто брудне відтискання конкурентів прикриваючись нашим нещастям.

Відповісти
  • Любов
26.10.23 14:16

Олексій, спочатку 1С зруйнувала стрімкий розвиток ринкуукраїнського ПЗ для обліку, який   стартував в 90-х,  не тому що краща, або доступніша а просто запустивши мільйони версій ломаної програми. А ви зараз розказуєте про відтискання конкурентів, смішно...

Відповісти
  • Любов
25.10.23 21:52

https://buhgalter911.com/uk/programmy/avtomatizaciya-ucheta/
ця закладка є на 911 стільки,  скільки існує цей сайт,  Фактор був першим  агітатором за своє ПЗ, тут перелік  завжди був актуальним і повним, 

Відповісти
  • Анна
26.10.23 09:45

Доброго дня, колеги. Поділіться досвідом, чи працювали/працюєте на якісних аналогах BAS/1C? цікаво чи існують на ринку реально гідні аналоги з функціоналом та можливостями такого рівня?
Перелік софта, що наводять у коментарях, для мене особисто - невідомі програми, не бачила жодного живого комерційного підприємства, яке б користувалось чимось відмінним від BAS/1C (або excel в найгіршому випадку😹).

Відповісти
  • Любовь
03.11.23 18:04

Анна, нету.  Мне нужна бухгалтерская с возможностью изменений, доработок. 
Там Python,pyqt5 предлагали, потеряла на изучение полгода, а как дошла до практики, печать документов с предварительным просмотром оказалось невыполнимым. 
Access пробовала, материалы вела, но, очень геморно, глюков и чисто в проге много.
Excel возможен для учета зарплаты, но для материалов - увы...
Готовых программ тоже не нашла. Фитбюдет, пробовала, приятная поддержка, но ничего нельзя менять, даже свои субсчета в плане счетов. Если проведешь договор, потом юридическое, финансовое, платежку, а потом увидишь, что в договоре ошибка, то изменить нельзя, всю цепочку надо УДАЛИТЬ! 
IsPro также закрыта для пользователя и очеееень дорогая, но не знаю никого кто бы на ней реально работал. Тот же 1с и его аналоги в разы дешевле.
Так чтоб возможен весь учет в комплексе как на сервере, так и на пару пользователей, с возможностью самостоятельных доработок нету.

Відповісти
  • Любов
26.10.23 14:35

Анна, працюю в програмі Універсал, давно (з 2001) , задоволена , знаю багатьох, хто теж її використовує

Відповісти
  • Ирис
26.10.23 12:30

Анна, таких нет

Відповісти
  • Oleh
26.10.23 10:49

Анна,зверніть увагу на  ПК Універсал

Відповісти
  • Ирис
26.10.23 12:30

Oleh, пробовали, не то пальто

Відповісти
  • Любов
26.10.23 14:43

Ирис, може вам і не то , а ось група компаній Фактор є користувачами Універсал, а ще м'ясокомбінат Глобино,  Київський завод шампанських вин і Запоріжська АЕС 

Відповісти
  • Надія
26.10.23 15:44

Любов, 20 листопада 2020р. Київський завод шампанських вин (з 2007 власником є австрійська фірма) припиняє свою роботу. До цього часу все було добре, заходили інвестиції, люди працювали. Але у 2020 році прийшли інвестиційні няні від Зе. В результаті іноземці виводять капітал, людей звільняють. Покращення! НІ. Вони просто відмовилися від 1С і гаплик! Тепер яка доля спіткає Запорізьку АЕС?

Відповісти
  • данет
26.10.23 11:19

а кто автор автомата калашникова  а  в танках например т 64 какие надписи и детали и на какой мове и кому идут деньги    а газ по нашей трубе идет или не идет из рашки а деньги кому идут за транзит и таких примеров сотни.так что изьять автоматы танки и артиллерию так что ли

Відповісти
  • Любовь
03.11.23 18:06

данет, а это доречне!
Я так полагаю наши воины стреляют не с автомата калашникова

Відповісти
  • Лариса
26.10.23 16:12

данет, тобто, ви відмовляєтесь зрозуміти просту річ: всі українські "доробники" 1С та ВАS працюють по франшизі та/або сплачують роятлі саме правовласнику, який в рф?. і ті, що  до сьогодні користуюься ліцензійною 1С, сплачують щорічно за використання ліцензії. 
Про це свого часу була маса розслідувань з доступникми схемами - як  ВАS, який розробляється типу в Польщі, пов*язаний з !С, які точно в росії.
Звісно, можна всім масово перейти на піртські копії, доробникам відмовитись від бази, ось тільки як бути з оновленнями?
і чи є впевненість, що правовласник не має доступу до коду?
Тому питання не в мові написання коду, а тому, хто заробляє (так, законопроєкт сформульовано по дебільному,я к і 100500 інших).

Відповісти
  • Надія
05.11.23 08:48

Лариса, При крупных компаниях и холдингах десятилетиями работают программисты по 1С, которые её распетрушили, сделали сотни полезных доработок. Отказаться и сесть на велосипед с квадратными украинскими колёсами? Да лучше повеситься.

Відповісти
  • данет
27.10.23 13:23

Лариса,я за правду и справедливость и за решение более существенных проблем а потом уже эти мелочи.

Відповісти
  • Надія
26.10.23 15:50

данет, Верховна Рада , адміністрація Пре та кабмін  збудовані за часів комуністичного режиму. Можна в них зробити Музей голодомору та комуністичного гніту українців. А  засідання  проводити у особистих  хатинках  збудованих слугами народу починаючи з 90-х. Там такі палаци, що конем гуляти можна. 

Відповісти
  • данет
27.10.23 13:28

Надія,пора наконец то принять стан війни  а не то что сейчас--военное положение и тогда надобность в дармоедах депутатах и гражданских секретарей отпадет по закону но президент этого боится больше всего.

Відповісти
  • отжеж
30.10.23 15:57

данет,  тобто ракети на голову вам не війна? треба якийсь указ про стан війни??
...здається, секта 1с по упоротості може змагатись з прихожанами московського патріархату

Відповісти
  • Надія
05.11.23 08:51

отжеж, Зе не признаёт войну, а только военное положение.
Для нас война, для него нет. Почитайте юридические аспекты.

Відповісти
  • "Зе не признаёт войну"
26.11.23 20:46

Спорное утверждение. Он вообще-то проект 7114 подавал:
https://web.archive.org/web/20220413044605/http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=73873

Відповісти
  • Ольга
30.10.23 15:22

І що саме цікаве - а де в цій статті перелік запропонованих нових бухгалтерських програм? Ні, не має...

Відповісти
  • отжеж
30.10.23 22:27

Ольга, https://buhgalter911.com/uk/programmy/avtomatizaciya-ucheta/
ця закладка є на 911 

Відповісти
  • Алла
03.11.23 15:48

отжеж, або що таке "АБ-ОФИС", де навіть назва російською?

Відповісти
  • Алла
03.11.23 15:46

отжеж,  Наприклад, BAS,  і т.д.

Відповісти
  • Любовь
03.11.23 18:35

в списке BAS и КБС.
обе от 1с, они не запрещены? 

Відповісти
  • Надія
05.11.23 08:52

Почему можно национализировать банки, но нельзя 1С?

Відповісти
  • Наталія
29.11.23 12:51

чому не піднімають питання про ЗАБОРОНУ МЕДКА!!!
ЦЕ рашиський продукт!
колись можна було відкрити любий рос. сайт і там побачити медок, а мотім він зявився у нас!
а тепер вас дурники кормлять - що це укр. продукт!
ви незнаєте,  куди можуть зливатися дані з медка!
спробуйте піти від медка - і до вас будуть 1000 дзвінків з усіх щелей!
це ще те кодло!
медок - це  троянський кінь!!!!!

Відповісти
  • Анна
12.01.24 17:27

Убили с айтишником пару месяцев, искали альтернативу BAS.
В итоге нашли и даже получили смету по переходу в новую прекрасную программу.
Почти 8 миллионов гривен.
8 миллионов, Карл!

Відповісти