Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.11.23
4484 17 Друкувати

Повернення податкових перевірок: що готує влада для бізнесу

Нагадуємо, 2 листопада Податковий комітет ВРУ схвалив законопроєкт № 10016-д про скасування перевірочного мораторію до другого читання.

На жаль, жодної із 695 правок, поданих народними депутатами, не було навіть представлено ні на робочій групі, ні на комітеті. Про це розповіла нардеп Ніна Южаніна. 
 
Отже, що змінилося до другого читання в законопроєкті 10016-д:
 
♦ На проведення планових перевірок мораторій знімається повністю, але перевірки в так званому спеціальному режимі будуть застосовуватися починаючи з 1 грудня поточного року до кінця 2024 року. 

♦ Мораторій знімається для тих субʼєктів, які підпадають під певні критерії:

  • в 2 рази більша дебіторська заборгованість ніж кредиторська;
  • мали рівень сплати ПнП менший ніж 50% по галузі. І ПДВ менший ніж 50% по галузі;
  • річний дохід становить понад 10 млн грн. При тому загальна сума витрат  становить понад 75% суми річного доходу.

Критерій включення до перевірок, за яким рівень сплати податку на прибуток на 50% і більше менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі, за ініціативою Южаніної, не поширюватиметься на платників єдиного податку, а до підприємств відповідної галузі будуть включені платники податків за їх основним видом економічної діяльності.
 
♦ Зміни до плану-графіка перевірок вноситимуться щомісяця.
Южаніна пропонувала вносити такі зміни за довоєнним порядком – по 1 разу в І і ІІ кварталах, але ці пропозиції не було враховано. 
 
♦ Мораторій на перевірки платників єдиного податку першої та другої груп скасовується з 1 грудня 2024 року.
 
♦ Також не була підтримана пропозиція щодо інформування через Електронний кабінет кожного платника, який відповідає критеріям включення до плану-графіка перевірок. Тож про свою відповідність визначеним критеріям платник дізнається, коли побачить себе у плані перевірок. 
 
♦ Збережено продовження мораторію щодо юридичних осіб, які розташовані на окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій. 

За матеріалами Ніна Южаніна, народний депутат

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Александр
06.11.23 07:33

Для цих покидьків війна вже скінчилася 

Відповісти
  • Яна
06.11.23 12:09

Александр, нажаль, для них війна і не починалася ((((

Відповісти
  • Ірина
06.11.23 11:20

"Також не була підтримана пропозиція щодо інформування через Електронний кабінет кожного платника, який відповідає критеріям включення до плану-графіка перевірок. Тож про свою відповідність визначеним критеріям платник дізнається, коли побачить себе у плані перевірок." - десь місяць-два тому ці критерії були в Кабінеті, а потім хутко зникли. Тепер розумію,чому. І зміни щомісяця... А чому не щодня? Треба кошти на бруківку та позолоту куполів? Яка сволот@, немає слів. 

Відповісти
  • Лариса
06.11.23 14:27

Ірина, а мене ціеавить "Тож про свою відповідність визначеним критеріям платник дізнається, коли побачить себе у плані перевірок". А де загубилось про критерії, що мають бути опублікованими на сайті ДПС протягом...днів з моменту підписання ...закону? Чи вже законодавчо закріпили: "Що хочемо, те й робимо і коли хочемо!"?

Відповісти
  • Ольга
06.11.23 12:41

Ірина,  лучше на купола ,чем воровать

Відповісти
  • СержК
06.11.23 13:09

Цікаво, кого потролила Южаніна, коли запропонувала не поширювати на платників єдиного податку правило рівня сплати податку на прибуток?... нормотварців чи самі підприємства ЄП, які ПНП взагалі не сплачують???

Відповісти
  • Лариса
06.11.23 14:28

СержК, мене також це зацікавило))) Причому тут ПнП до єдинників. 

Відповісти
  • Лариса
06.11.23 14:31

Ще мені "подобається" про загальносистемників: якщо більше чим 10млн., а витрати 75% і більше, то ФСЬО, ризиковий!!!  Як в них все так класно виходить? Хоча при ціні на яйця 17грн. витрати на їх купівлю дійсно значно менші, от вам і критерій по галузі намалювався.

Відповісти
  • Наталія
06.11.23 16:46

Лариса, так, рентабельність у 25% це не просто круто, це геніально. Під цей критерій попадуть всі

Відповісти
  • XXL
06.11.23 21:11

для чого такі критерії......?!

Відповісти
  • XXL
06.11.23 21:13

по-суті нічого не враховано....

Відповісти
  • СанЯ
06.11.23 21:20

і це зараз у такий час настільки усугубляти, нагнітати ситуацію....

Відповісти
  • СанЯ
06.11.23 21:57

такого не робилося навіть до війни та карантину!!!! а напередодні чергові блекаути, третя світова війна.... Знаючи що зараз робиться із відшкодуванням ПДВ - уявляю собі що далі буде! доб"ють бізнес! знищаться все остаточно! Якщо колись за сприянням ЄС почали відшкодовувати ПДВ, то зараз шо тільки вже не вимагають, до чого вже тільки не додумались щоб відмовити, зняти вішкодування і нарахувати гору штрафів, і де те спрощення....набагато гірше за блокування ПН. 

Відповісти
  • Петиція
06.11.23 21:09

https://itd.rada.gov.ua/services/petition/index/?id=11809

Відповісти
  • Лариса
06.11.23 23:26

Петиція, як на мене, цього не буде - звільнення. А от дотримання слова гаранта, наданого на початку війни, треба вимагати, не чіпати працюючий малий і мікробізнес, максимально спростити умови, а не придумувати критерії. Тим паче, раніше говорилось, що  ризиковий при відповідності щонайменше 3-м критеріям, а тут і дебеторка, і ПнП, і ПДВ, і кожен сам по собі. А має розглядатися все в комплексі! 

Відповісти