Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.12.23
13973 47 Друкувати

З 8 грудня повертаються податкові перевірки: опубліковано Закон

Нагадаємо, що Президент підписав Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок", відомій як законопроект № 10016-д). 

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 7 грудня Закон опубліковано в "Голосі України". Відповідно його норми почнуть діяти з 8 грудня.

♦ Мораторій знімається для тих субʼєктів, які підпадають під певні критерії:

  • в 2 рази більша дебіторська заборгованість ніж кредиторська;
  • рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників єдиного податку;
  • рівень сплати податку на додану вартість на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі;
  • нарахування  заробітної плати в розмірі менше середньої заробітної плати у відповідній галузі у відповідному регіоні (за основним місцем обліку);
  • для ФОПів на загальній сиистемі оподаткування річний дохід становить понад 10 млн грн. При тому загальна сума витрат  становить понад 75% суми річного доходу.

Передбачені цими критеріями рівні сплати відповідного податку по галузях та показники середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформовані на основі показників за підсумками 2021 календарного року, ДПС має оприлюднити на своєму сайті протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом. 

При формуванні плану перевірок на 2024 рік ДПС має враховувати показники позитивної динаміки за 2023 рік. 

♦ Зміни до плану-графіка перевірок вноситимуться щомісяця. При цьому перевірка може починатися не раніше ніж через два місяці з дня оприлюднення оновленого плану-графіка.  А для платників, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор, та платників, що надають фінансові, платіжні послуги, не раніше ніж через один місяць з дня оприлюднення оновленого плану перевірок. 

♦ Мораторій на перевірки платників єдиного податку першої та другої груп скасовується з 1 грудня 2024 року.
 
♦ Збережено продовження мораторію щодо юридичних осіб, які розташовані на окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій. 

Остаточного тексту прийнятого Закону ще не оприлюднено. З появою тексту більш докладно проінформуємо наших читачів.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тетяна
05.12.23 20:25

Приехали 

Відповісти
  • Ok
06.12.23 10:03

оце-то привітали із святом Святого Миколи та Новим роком...

Відповісти
  • хороший чоловик
06.12.23 11:59

Ok, так по новому, радуйте

Відповісти
  • Angry accountant
05.12.23 21:54

В принципі на фоні постійних корупційних скандалів, застав в десятки мільйонів, треба влаштовувати "полювання на відьом" і трусити той бізнес, хто намагався працювати в 22-23 році, спираючись на показники ковідного карантинного 21. І обов'язково будуть рапортувати про те скільки зібрали штрафами. Блокування ПН нам ще не досить! Ще дихає! Немає слів!

Відповісти
  • Angry accountant
06.12.23 00:00

Пам'ятаю: "Максимальна дерегуляція бізнесу.  Скасуємо всі перевірки всім бізнесів.  Щоб усі працювали нормально.  Щоб міста оживали.  Щоб усюди, де немає бойових дій, тривало життя" 

Мені наснилось? Тільки мені? Що тепер? ПН блокують. Тепер з корвалолом чекаємо Рішення про розблокування і шукаємо себе в плані кожного місяця... 


До речі, не розумію як можна рівнятися на КВЕД? Якщо їх декілька і податкова віддача по ним сильно, в рази, відрізняється, а всі вони в одній галузі. І ще не розумію як наявність  дебеторської заборгованості може бути критерієм ризиковості?  Хто це все придумує?!?!

Відповісти
  • СержК
06.12.23 09:11

Angry accountant, придумує це той, хто прагне, аби жоден зі  100% платників не міг уникнути перевірки...

Відповісти
  • Олена
06.12.23 08:53

Angry accountant,Зато поржали .
😎

Відповісти
  • Angry accountant
06.12.23 09:55

Олена, саме страшне, що і раніше не всім ржати хотілось, а тепер з усіх боків "ржачка" лізе...

Відповісти
  • Тамара
06.12.23 09:16

А ще мікробізнес порівняли з великим. Блокують податкові з 2017 року, а за вересень 2023 р. не розблокували 11 податкових накладних. Подали скарги і до кожної додали по 35-40 документів стосовно кожної господарської операції. Осаволюк підписує відмовлення, вказуючи причину що ми не надали жодного документу. В ціх "дєятєлєй" розуму не вистачило вказати хоч якийсь документ конкретно, котрий ще хочуть бачити. А навіщо? Грошики й так капають. Склдається таке враження, що там сидять орки і вбивають Україну з середини. 

Відповісти
  • Світлана
06.12.23 09:28

Треба гроші на телемарафон і підвищення зарплати ВР і т д . Вже сайт 911 став як новини з фронту... 

Відповісти
  • Ленапарт
06.12.23 15:51

Світлана, я взагалі не розумію, як можна звіряти показники цього року з показниками 2021 року? Сміються з нас, чи що?
І що в телемарафоні скажуть - жити стало краще, жити стало веселіше?

Відповісти
  • Світлана
07.12.23 11:36

Ленапарт,я не дивлюсь , мені тошнить ... 

Відповісти
  • 27.10.2023
06.12.23 09:45

Згідно з даними ДПС протягом січня – серпня 2023 року до ДПС надійшло 72 572 скарги на 75 774 рішення контролюючих органів (податкових повідомлень-рішень, рішень про нарахування пені та накладення штрафу та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, вимог, постанов та інших рішень).

І це майже у 14 разів більше, ніж за весь 2022 рік.

Можна сказати, що ДПС у 2023 році вже вийшла на довоєнний рівень, коли станом на 01.01.2022 року оскаржувалось в адміністративному порядку майже 80 тис. рішень, при цьому 40% рішень податкової були повністю скасовані.

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1074789.html

Відповісти
  • Президент відповів на петицію бізнесу проти скасування воєнних пільг
06.12.23 09:51

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1073350.html

Відповісти
  • Ухвалення закону про повернення податкових перевірок відбулося із порушенням
06.12.23 09:59

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1075104.html

Відповісти
  • Инна
06.12.23 10:44

Я в шоці ну бля вже настрій спортили...я мала надію на призидента, уявляю як вони будуть звітувати як вони круто зібрали з бізнесу ... 

Відповісти
  • Романтик
07.12.23 09:42

всі надіялися на Президента!

Відповісти
  • Романтик
07.12.23 09:44

просто зараз це не на часі! треба хоча б зиму пережити, коли закінчиться опалювальний період.

Відповісти
  • Ксена
06.12.23 17:18

Инна, А що в Україні є ще люди, які вірять і сподіваються на преЗЕдента? Тобто весь жах, який зараз відбувається в країні завдяки бездарному керівництву, недостатній, щоб зрозуміти, що "кухарка не може керувати державою"?

Відповісти
  • Ирина
08.12.23 10:12

Ксена, а що ви особисто зробили для держави, окрім постів про президента. Хто вам заважав йти у президенти, талановита . 70% населения проголосовали за действующего президента, возможно жалеют, возможно нет. Хочу напомнить, войну начал путин и обвинять жертву как-то неэтично.

Відповісти
  • Лариса
08.12.23 23:34

Ирина, "возможно жалеют, возможно нет" = "будет или лучше, или хуже", "хоть поржем"....  Працюю більше 25 років, такого як зараз не було (я не про війну), я про роботу підприємств в надскладних умовах, бо бізнес - це кришталева ваза, її треба зберегти, а не знищити. Штраф - це одноразове поповнення,  а далі закритий бізнес, люди на біржу і нуль податків. То може і про це треба думати, про те що завтра?

Відповісти
  • бурундук
08.12.23 12:23

Ирина,

Начал путин, а допустил войну еще один человек. Причем звал на шашлыки, зная об этом. Не прикрывайте  и не оправдывайте того, кто виноват не меньше, а то и больше, глядя на воровство  и откаты, дерибан.

Відповісти
  • Ирис
07.12.23 09:45

Ксена, есть конечно же - фанаты телемарафона😈

Відповісти
  • Лариса
06.12.23 12:06

Инна, ага! суддю під заставу в 75 млн. і перевірка якогось підприємства (мікро) з доходом 2-3 млн.на рік і потім рапорт про донарахування і штрафи. Нема слів. Або ФОПа, який неправильно розцінив туманне роз'яснення податкової і відобразивши все в звітності не провів операції через РРО, його штрафанути на 100% проданого. Оце досягнення! МВФ буде задоволений! отже головні порушники то бізнес!

Відповісти
  • ахаха
06.12.23 12:03

Инна, звязда в шоці

Відповісти
  • Надія
06.12.23 10:45

Свій виступ у Сенаті США саме в цей день Зеленський скасував, бо розглядав закон про поновлення перевірок. Це дуже важливо!

Відповісти
  • хороший чоловик
06.12.23 12:01

Надія, скасував ,потому ,как слухать  було некому, весь конгресс разбежался,окромя блинкена, так ,что не надо ля-ля

Відповісти
  • Надія
06.12.23 12:49

хороший чоловик, Если меня пригласили и я приняла приглашение, ТО отказаться в вежливой форме должна лично САМА.  А кто разбежался в конгрессе  или нет,  это не его дело. Каждый отвечает за себя, а в данном случае за страну. А комментарии  Ермака и Маркаровой унизили приглашающую сторону, только и делов.... Он что, был не форме?

Відповісти
  • Женя
06.12.23 12:05

ФОПи на загальній системі попадають усі під перевірку, бо яки смилсл перебувати на загальній системі із прибутком від 25% від обороту, тоді вигідніше бути на спрощеній системі (єдиному податку). При обороті 10 млн грн ФОП на загальній системі платить ПДВ 18% + ВЗ 1,5% + ЄСВ 22%, тобто це ПДФО/ВЗ на суму майже 2 млн грн (без ЄСВ), а на єдиному податку це обійдеться 500 тис грн.

Відповісти
  • Ольга
06.12.23 15:14

Я,Так його ж знову оберуть 

Відповісти
  • Ленапарт
06.12.23 15:48

"Передбачені цими критеріями рівні сплати відповідного податку по галузях та показники середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформовані на основі показників за підсумками 2021 календарного року..."
Звіряти будуть з показниками 2021 року. Як до цього рівня дотягнути? Не всім дано у воєнний час прибуток отримати та зарплату підвищити до середньої по галузі!

Відповісти
  • Лариса
06.12.23 16:45

Ленапарт, це відбирати до плану будуть за показниками 21-го... А так за тим самим законом мають враховувати показникі 22-го, 23-го років. Це все класно! Але, на мій хлопський розум, не доходить мені як порівнювати підприємства по галузі, тим паче галузь це кілька КВЕД. Шо з чим вони порівнюють? Ще питання, риторичне. В декларації зазначається основний вид не за обсягом, а за даними ЄДР. А якщо у підприємства інший код по ітогам року, а в декларації автоматично вписується основний КВЕД, по якому рух склав 5-10% загального доходу. Де і ким це враховується???

Відповісти
  • Женя
06.12.23 16:25

особливо якшо були карантинні відпустки за свій рахунок......

Відповісти
  • Шурик
07.12.23 03:25

Женя,
Это особенно. Ведь эти месяцы для расчёта пенсии идут "0", если эти месяца входят в 5 расчётных лет.. Как и с короновирусом было. Держава и тут лихо дурит всех.

Відповісти
  • Светлана
07.12.23 08:29

якби скасування дало перевірку тих хто реально тирить кошти у великих розмірах та ухиляється від сплати податків!!! АЛЕ як завжди ті гниди дадуть на мохнату лапу а доїти будуть малих, не можу сказати що кристально чесних, за 23 роки жодного разу таких не бачила і не вірю що такі є, а якщо бухгалтер дере горло "МИ ЧЕСНІ ТА БІЛІ" то він просто не розуміє/не знає де саме витікають грошики. Можете кидати тапками та какашками

Відповісти
  • данет
07.12.23 10:30

за годы независимости все наши правители без исключения вели нас граждан украины в тупик. вели вели и привели. мы в таком тупике что выхода просто нет.

Відповісти
  • Ирис
07.12.23 18:22

данет, наверное еще не в тупик... Тишина же....

Відповісти
  • Еліс
07.12.23 12:38

почнеться терор! блокування ПН по-новому + податкові перевірки! Ми то розуміємо шо довгий і тривалий час відмінені перевірки (з моменту карантину), часу набігло. але ж хіба це на часі? коли можуть бути ракетні атаки на енергосистеми. Хай би вже пройшов опалювальний сезон, і день більше довшим (світліше буде)....та й багато зараз хвориш на нові види ковіда...."гарно ж" привітали нас із Новим роком!

Відповісти
  • Лариса
07.12.23 15:19

Еліс, напевне, треба добити тих, хто ще ворушиться і хоч трохи дихає.

Відповісти
  • Вікторія Н.
08.12.23 09:26

Дебіторка в 2 рази перевищує кредиторку -це що, ризик? нічого, що велики підприємства, з якими працюють невелики постачальники, ставлять умови післяоплати з терміном більш, ніж 60-90 днів..Прелестно.

Відповісти
  • Ірина
14.12.23 12:49

Вікторія Н.,особливо імпорт, а заборона платити по кредитам валютним, заборона платити по контрактам імпорту де борг більше 1року,це що ? Коли контракти дають право робити післяоплату з відтермінуванням по імпорту. То постачальники розуміють що у нас війна, а свої ж в  податковій не розуміють(((

Відповісти
  • ЭЛЕОНОРА
08.12.23 15:59

ви не розумієте- корупція в "опасносте"!

Відповісти