Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.11.23
28327 26 Друкувати

Новий формат платіжок з 01.12.2023

З 01.12.2023 реквізит «Призначення платежу» в платіжках на перерахування платежів до бюджету має заповнюватися в новому структурованому форматі.

За старими правилам заповнювати цей реквізит вже не можна.

У відео ми навели приклади заповнення платіжок.

За роз’ясненням податківців структурований формат реквізиту «призначення платежу» має використовуватися в платіжках, які передбачають перерахування оплати на рахунки, відкриті в Казначействі, код ID НБУ яких відповідає значенню «899998».

Проте це не стосується перерахування оплати на поповнення електронного ПДВ-рахунку. Якщо ви перераховуєте «бюджетні» платежі на окремі Казначейські рахунки (не через єдиний рахунок), то в реквізиті «призначення платежу» за новими правилами достатньо заповнити два поля: (1) «Код виду сплати» (як правило «101») та (2) «Додаткова інформація запису» (інформацію про платіж в довільному вигляді).

Коментарі
  • Мария
30.11.23 13:13

А якщо банк не розробив спеціальної форми з двома полями? .. Продовжуємо писати в призначенні "101 Назва податку період", так?

Відповісти
  • Людмила
30.11.23 17:04

А якщо фізособа з своєї карти оплачує податки за ТОВ? як податкова дізнається, хто саме платник?

Відповісти
  • Руслан
01.12.23 08:56

Людмила, згідно з п. 87.7 ПКУ забороняється будь-яка уступка грошового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам

Відповісти
  • Марія
02.12.23 14:29

Руслан, якщо довірена особа можна

Відповісти
  • Людмила
01.12.23 09:45

Руслан, наприклад у ТОВ на р/р немає коштів, директор з власної карти фіз особи сплачує податки, а потім ТОВ відшкодовує йому, коли будуть кошти, через авансовий звіт.  

Відповісти
  • Надія
01.12.23 11:34

Людмила, Директор( або інша особа)  надає підприємству поворотну фіндопомогу.
Гроші потряпляють на рахунок та списуються на  податки. Чи так складно це зробити? Так треба було робити завжди.

Відповісти
  • Евгения
01.12.23 13:46

Надія,зачем так сложно? Директор оплачивает своими деньгами, составляет авансовый отчёт, прикладывая платёжный документ на налоги и предприятие возмещает директору эту сумму.

Відповісти
  • Надія
02.12.23 10:00

Евгения, Деньги зачисляются по ЕДРПОУ плательшика в платёжке. Тем более сейчас  нет ЕДРПОУ в назначении платежа,  Но спорить с Вами не собираюсь, на пути у каждого свои грабли.

Відповісти
  • Чорномор
01.12.23 09:02

Руслан,Людмила, скоріше за все оформлена, як представник юр.особи за довіреністю.

Відповісти
  • Лариса
01.12.23 10:56

Добрий ранок! У кого получилось набрати бюджетний платіж в Ощадбанку, поділіться. 

Відповісти
  • Екатерина
05.12.23 12:29

Лариса, у нас також не виходить до цього часу. А Ви як вийшли з положення?

Відповісти
  • Любовь
01.12.23 15:03

Лариса, також в Ощад не получається набрати платіж + Гаряча лінія постійно занята, все як завжди

Відповісти
  • Ирина
01.12.23 14:13

Лариса,в меня тоже не получается набрать в ОЩАДБАНКЕ бюджетный платеж. 

Відповісти
  • Лилия
01.12.23 15:17

Ирина,в мене укрсиб відхиляв. Зателефонувала - сказали, що треба додатково заповнювати поле "сума податку". І призначення платежу ставало таким  101;285,00;пдфо за грудень 2023
при чому відредагувати це призначення неможливо, знаки прибрати неможна, суму прибрати.

Відповісти
  • Ірина
01.12.23 13:56

А як тепер бути якщо платили податки ФОП через кассу банку?ФОП отримує дохід тільки в готівці та не має рахунку ФОП.

Відповісти
  • Марія
02.12.23 14:32

Ірина,він вже давно має відкрити рахунок,по закону

Відповісти
  • Игорь
04.12.23 14:14

Марія, где в законе написано, что, например ФОПы 1-й группы должны обязательно давно открыть счет? Не вводите в заблуждение.

Відповісти
  • Ірина
04.12.23 11:47

Марія, а як туди вносити кошти? Податкова трактує любе внесення коштів на рахунок ФОП, навіть своє особисте, як дохід ФОП.

Відповісти
  • Игорь
04.12.23 14:53

Ірина, в назначении платежа при оплате через кассу банка указывайте идентификационный код ФОП (как было и ранее).
Під час сплати податків та зборів платником через касу та/або термінали самообслуговування надавач платіжних послуг під час формування платежу повинен зазначити інформацію саме про платника податків у блоці реквізитів «Фактичний платник»
Но на всякий случай, уточните вопрос на горячей линии ДФС.

Відповісти
  • Наталія
01.12.23 17:08

це просто @@@@@@@
на що воно схоже! на Х @@!!!!

Відповісти
  • Оксана_Київ
05.12.23 12:01

Наталія, згодна, "воно схоже! на Х @@!!!!" Спробувала сьогодні в приваті для бізнесу. Чорті куди винесений той код сплати, їх рагульні довідники гидотні типу Ф-Л, ГОЛОВНЕ УПРАВЛIННЯ ДПС У М.КИЄВI десятки років русизми не можуть прибрати. Призначення те наче лисе, стирчить ((

Відповісти
  • Екатерина
05.12.23 12:32

Що там Ощад, роздуплився? В когось виходить набрати платіжку? Відгукніться в кого вийшло, буду вдячна

Відповісти
  • Вікторія
05.12.23 16:09

Екатерина, в Ощаді взагалі якась маячня, потрібно заповнювати код території  і весь цей брєд тягне в платіжку. в приваті такого нема, там нормально 101  і пояснення щодо податку

Відповісти
  • Наталія
05.12.23 13:37

я сьогодні звонила на гар. лінію дпс, і сказала своє фе, бо це дійсно на Х@@ схоже!!!
у банк. виписці просто написано - платіж в бюджет!!! (чудненько!)
у нас в банку глобус, треба просто зайти в закладку Бюджет, вибрати 101.... в другій графі просто написати, розшифровку,
і все - далі все пусто - як і в головах тих, хто це придумав!!!!
в т.ч. у гада гетманцева!!!
може якусь скаргу в НБУ написати....
коли вже ХТОСЬ буде захищати ЛЮДСЬКЕ АДЕКВАТНЕ ставлення до професії бухгалтер! як полова ганчірка цей бухгалтер - всі витирають ноги!!!
якись профспілки і т.п. ще існують...????

Відповісти
  • Анн
05.12.23 16:47

В нашем банке надо отметить "бюджетний платеж", появляется окно с двумя полями: код платежа и пояснение. После заполнения всего и добавления в "назначение.". автоматом формирует такой вид <101><ПДФО за..>  Спрашивала в банке на счет этих скобок в тексте, сказали что так и должно быть.

Відповісти
  • Оксана_Київ
07.12.23 11:39

Цікаво, що один з моїх фопів всі мої "почекайте" прослухав і сплатив по-старому 04.12 сам. В кабінеті кошти стали правильно (платив єд.податок і за землю маленьку суму заборгованості). Але я не раджу так робити. Будемо вже гратися в покращенння(( 

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам