Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.05.24
14661 2 Друкувати

Мобілізація: дії роботодавця

Ушакова Лілія експерт з кадрових і податкових питань

Чи ви чули/читали новину про те, що за неявку працівника до ТЦК буде відповідати роботодавець? Правдива ця новина чи ні? Цікаво знати відповідь? Тоді приєднуйтесь до розмови.  Відповімо на ці запитання та розглянемо, яку роль КМУ відвів роботодавцям у процесі здійснення призову на військову службу під час мобілізації.

Порушником спокою роботодавців стали оновлені положення абзацу сьомого ч. 1 ст. 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 № 3543-XII (далі — Закон № 3543). Зазначеною нормою Закону встановлено обов’язок підприємств забезпечувати своєчасне оповіщення і прибуття працівників, які залучаються до виконання обов'язку щодо мобілізації, на збірні пункти шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів.

Один з членів Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки в інтерв’ю наведену норму потрактував так:  роботодавці зобов’язані забезпечити доставку працівників до ТЦК. Якщо ж працівник не з’явився — на посадову особу роботодавця «прилітає» адмінштраф.

Круто?! Не те слово. Але чи відповідає це дійсності? Шукаємо відповідь у Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженому постановою КМУ від 16.05.2024 № 560 (далі — Порядок № 560), який набрав чинності з 18.05.2024.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Ира
27.05.24 16:42

🥸🥶🧐🤬

Відповісти
  • Ирис
01.06.24 11:53

Подпишите, пожалуйста 
https://petition.president.gov.ua/petition/226720

Відповісти
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам