Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.06.24
4388 13 Друкувати

У Раді не відмовляються від ідеї економічного бронювання: про які суми йдеться

Останнім часом все більше в суспільстві та різних фахових колах обговорюють питання необхідності запровадження ефективних механізмів підтримки економіки, сприяння офіційному працевлаштуванню громадян (для збільшення надходжень в бюджет), стимулювання економічного розвитку для підвищення спроможності держави та громадян підтримувати сили оборони.

Для вирішення зазначених задач, народний депутат від “Слуги народу” Георгій Мазураш зареєстрував законопроєкт про економічне бронювання (реєстр. № 11308).

Головною метою цього проєкту є внесення до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» змін, які дозволять громадянам, які через релігійні та інші переконання, або з інших причин не спроможні брати участь у справі Оборони через призов на військову службу, працювати на економіку і, таким чином, сприяти підвищенню спроможності держави та самих громадян підтримувати сили оборони.

За словами нардепа, цей законопроєкт ініційовано виборцями (у т.ч. представниками бізнесу, військовими, які на добровільній основі стали на захист Вітчизни) і націлено на забезпечення умов для того, щоби громадяни, які з різних причин не спроможні брати участь у захисті Батьківщини зі зброєю в руках, могли почуватися у рідній країні вільними і працювати на економіку, від якої залежить утримання та забезпечення ЗСУ і сектору оборони та безпеки в цілому (на який партнери, як відомо, не надають кошти).

В проєкті запропоновано автоматично бронювати громадян, які офіційно працюють або займаються підприємницькою діяльністю і сплачують в місяць податків не менше, ніж розмір мінімальної зарплати на поточний період (на цей час це 8000 тис. грн). 

Автор законопроєкту впевнений, що реалізація цієї ініціативи дозволить втілити в життя неодноразово оголошений нашим Президентом Володимиром Зеленським принцип: «Або воюй, або працюй», покращити стан економіки, знизити градус напруги в суспільстві, підвищити спроможність держави та громадян підтримувати сили оборони.

 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ХХХХХХХХХ
04.06.24 09:13

це вже не просто Квартал 95, це трагі-комедія ціною життя українців...

Відповісти
  • Наталия
04.06.24 09:59

Та вам же люди підказують, мобілізуйте тих, хто отримує зарплату із бюджету, а ті хто платить в бюджет, хай працюють. І для бюджету легше і військо поповниться. Чому ні?

Відповісти
  • Angry accountant
10.06.24 00:35

Наталия, 100%

Відповісти
  • Олександр
04.06.24 10:28

Деякі депутати кажуть, що економічне бронювання - це коли бідні працюють, а багаті откупаються, немає справедливості.
Вибачте, а закриття кордонів для чоловіків 18-60, це справедливо? А де ви будете гроші брати на війну, чи лопатами воювати? У нас біля 8 млн чоловіків призовного віку, всіх мобілізувати? 
Для чого ці розмови про справедливість, під час війни. Є доцільність, ті, хто зі своєї зарплати сплачує 20 чи 30+ тис  грн податків хай працюють.
ФОПи? Нехай платять 20 тис грн щомісяця і теж працюють, не треба всіх в окопи, який толк від програмістів з їх сидячою роботою чи бухгалтерів в товстенних окулярах  в окопах, щоб вбили через 2 дні?
У нас достатньо молодих здорових, поліція, сбу, і т.д. нехай воюють.    

Відповісти
  • Валя
10.06.24 10:41

Олександр, Ви обізнані, яка зарплата в переважної більшості працівників підприємств України? Подивіться на середню зарплату по Україні за даними Пенсійного фонду - 15 434 грн за березень цього року, за даними Держстату за І квартал 2024 року - 18 903 грн, за даними Держстату по промисловості за І квартал 2024-го - 20 435 грн.
Може, Ви переплутали зарплату  працівників, безпосередньо задіяних у виробництві, які НЕ МОЖУТЬ СПЛАТИТИ 20 чи 30 тис. податків, бо отримують зарплату меншу за ці суми, із зарплатою окремих керівників, які отримують більше 100 тис. грн? Ви самі отримуєте більше 100 тис. грн? 
Це просто ігрища в економіку мобілізації з божевільними для переважної кількості українців 
податками за низьких зарплат. Навіть для того, щоб сплатити 8000 грн податків, треба заробляти більше 40000 грн на місяць.
Про яку справедливість за такими підходами до мобілізації йдеться?  

Відповісти
  • Ирина
04.06.24 13:27

Олександр, у вас розцінки завишені, у мене зп менша ніж ваші забаганки

Відповісти
  • Олександр
05.06.24 09:28

Ирина, нащо вам бронювання, чи ви лікар?

Відповісти
  • злюка
04.06.24 10:46

Люди мають домовлятися, як жити далі, а не вбивати одне одного.
"Війна - це продовження політики силовими методами".
От нехай політики і воюють між собою.
Соромно за "людей", що виконують злочинні накази з обох сторін.

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
04.06.24 13:50

злюка, перепрошую, ви це серйозно? два роки "перемир*я" і відведення наших військ  не довели, що домовлятись ні з ким? 
чи на окупованих територіях вбивають і гвалтують політиків?
а про "злочинні накази з обох сторін" вже стаття є

Відповісти
  • злюка
04.06.24 15:19

А ви забули про досвід Німеччини, коли між ФРН та ГДР стіну поставили?
За ті кошти, що витратили на озброєння, можна було не тільки стіну побудувати, але й людей житлом забезпечити.
Воєнні дії продовжуються тому, що це "комусь" вигідно!!!

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
04.06.24 15:22

злюка, так!!! це ж клятий барига заробляє до цього часу на війні!!!
а так би з путіним легко домовились, путін дуже хоче домовитись!!!
трясця

Відповісти
  • до біса зе пукіна
05.06.24 10:11

Люди мають домовлятися, а влада виконувати, а не нав'язувати.

Відповісти