Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.07.24
15203 25 Друкувати

Уряд зареєстрував законопроект про підвищення податків

Народний депутат Ярослав Железняк оприлюднив у своєму Телеграм-каналі пояснювальну таблицю до проекту урядового законопроєкту, яким розширено базу оподаткування військовим збором та ставку цього збору.

Законопроект про підвищення податків від уряду на суму 140 млрд грн.  має розглянути уряд (саме Уряд, а не Рада).

Основні новації:

► підвищення ставки військового збору до доходів, визначених статтею 163 ПКУ до 5 %

► встановлення обовʼязку сплати військового збору юридичними особами у розмірі 1 % доходу від будь-якої діяльності для платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку 3 та 4 групи;

► встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 5 % в розрахунку двох мінімальних заробітних плат на місяць фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку першої, другої та четвертої групи ;

встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 1 % від доходу ФОП платниками єдиного податку третьої групи;

► встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 5 % від вартості банківських металів юридичними та фізичними особи , які здійснюють операції з придбання у банків банківських металів;

► встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 30 % від вартості реалізованих ювелірних виробів підприємствами, установами та організаціями та ФОП, які здійснюють роздрібну торгівлю ювелірними виробами із золота , платини і дорогоцінного каміння (в тому числі виробленими із давальницької сировини);

► встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 15 % від вартості набутого рухомого майна підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами , які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами МВС, крім випадків забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю згідно із законодавством;

► встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 5 % від доходу з продажу нерухомого майна фізичними особами , якими протягом звітного податкового року здійснено продаж одного обʼєкта нерухомості;

► встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 5 % постачальниками електронних комунікаційних послуг, які надають послуги мобільного звʼязку, сплаченої кінцевими користувачами таких послуг ;

► встановлення обовʼязку щомісячної сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі пальним у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати , встановленою законом на 1 січня звітного (податкового) року, з розрахунку на 1 кубічний метр резервуарів для зберігання бензину та дизельного палива та скрапленого газу, розміщених на місці роздрібної торгівлі пальним , внесеним до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального

► встановлення специфічної ставки акцизного податку у розмірі 0,1 євро за 1 літр солодких напоїв газованих

За матеріалами Ярослав Железняк, народний депутат

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Марина
18.07.24 22:18

Про совість вже не актуально, що робити будемо? Це вже не смішно, а ще на фоні підвищення зарплатні виродкам

Відповісти
  • Світлана
19.07.24 12:27

Марина,Уряд майже вдвічі підвищив оклади податківцям

Відповісти
  • Лилия
19.07.24 07:39

В країні війна. А так - я б вже давно мітингувала.. Нафіг цю верховну раду, жодного нормального рішення за час війни...

Відповісти
  • хороший чоловик
19.07.24 11:06

Лилия,   нам -війна ,а им  матірь рідна

Відповісти
  • Лариса
19.07.24 09:09

Легше за все підняти ставки податків та розширити базу оподаткування, тут багато розуму не треба. Та "прикрасити" такі дії потребами  на ЗСУ. Мабудь, діячам не хватає коштів на дерібан. А може краще  розберіться з корупціонерами на посадах, які тирять гроші  під час війни сотнями мільйонів  та придбавають  яхти, будинки, скупляють земельні ділянки гектарами?  Я думаю, держава отримала би  значно більше, ніж  140 млрд грн. Ще й протягують для себе законопроект про "відкуп" від кримінальної відповідальності за корупційні дії. А то кого то спіймали, показали браву роботу, а що далі?  Відпустили під заставу  та ще й на посадах продовжують робити

Відповісти
  • Ярослава
19.07.24 09:10

Без коментарів....

Відповісти
  • Юрій
19.07.24 09:17

Может проще ввести налог на право занятия предпринимательской деятельностью,  50% от 1000 минимальных зароботных плат, с учетом индексации?) Ну или сразу выдавать титул - "Барон" имеет право быть ФОПом, "Граф" - товку можешь открыть, "Князь" - пакет безлимит, можно на счетчик ставить "барона". А так да, Дякуємо, что пока не отменили единый налог!!!!
 

Відповісти
  • Лариса
19.07.24 16:11

Юрій, заженуть єдинників в такі рамки, що самі того не захочете.

Відповісти
  • SHADOW
19.07.24 09:23

чем ближе крах тем безумней законы

Відповісти
  • Ніна
19.07.24 09:35

встановлення обовʼязку сплати військового збору юридичними особами у розмірі 1 % доходу від будь-якої діяльності для платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку 3 та 4 групи;
Цікаво,що вони мають на увазі під доходом для платників податку на прибуток

Відповісти
  • Галина
19.07.24 09:51

Валовий дохід звичайно ж. Інакше написали би, що з прибутку.

Відповісти
  • лилия
19.07.24 10:39

Галина,цікаво... а якщо є дохід від курсових різниць, що виникає при перерахунку .. а доходи від процентів, наприклад? тобто цей Дохід - якщо брати звіт про фінрези , то це весь дохід чи все-таки не весь.. Бо щось дофіга виходить....

Відповісти
  • Вікторія
19.07.24 09:47

Ніна, валовий прибуток.
Тобто буде 1% з валу для податку на прибуток та +1% для єдиного податку.
а для ФОП 2-3 група ще +800 грн щомісячно. 3 група доволі часто використовується для простою, щоб не скакати на загальну систему. Ну, буде масове припинення

Відповісти
  • Наталія
19.07.24 14:27

Вікторія, з якого дива Валовий прибуток? там дохід від усіх видів діяльності визначений за правилами бухобліку 

Відповісти
  • Вікторія
19.07.24 09:49

Вікторія,
не дочитала трохи. ФОП 3 група +1%, а не +800 грн. Це вже не так погано.
Але для богатьох на 2 групі +800 щомісячно-це, вибачте, повна ...па

Відповісти
  • Кирпулька
19.07.24 09:43

Революцио́нная ситуа́ция — понятие, впервые сформулированное В. И. Лениным в работе «Маёвка революционного пролетариата» (1913 года): «Для революции недостаточно того, чтобы низы не хотели жить, как прежде. Для неё требуется ещё, чтобы верхи не могли хозяйничать и управлять, как прежде».    

Відповісти
  • бух
19.07.24 09:57

середніх та ФГ с/г виробників хочуть ліквідувати та забрати землі до корпорацій,бо замість підтримки обкладають новими податками,не зважаючи на посуху,заморозки

Відповісти
  • Олександр
19.07.24 10:43

бух,
не тільки податками обкладають
Фермерів та хліборобів забрали воювати (мого родича)
хто буде сіяти ... ?

Відповісти
  • ntguilty
19.07.24 10:41

а чому не щорічний податок на розкіш 10% з придбаного майна(втч за кородоном) - для судів, депутатів,керівників Газдобичі, Укрнафти, Укрпошти, Укрзалізниці, ДПС, ДМС ,etc...Бюджет отримав би більше однозначно...

Відповісти
  • Любовь
19.07.24 10:47

Крім підвищення зарплати вже працюючим податківцям, вони ще створять окрему структуру для адміністрування цього збору, наберуть туди кумів, сватів, всіх забронюють і буде їм щастя. А для нас - ще одна звітність, крім фінансового навантаження.

Відповісти
  • Наталія
19.07.24 11:15

Любовь, так вже відкриті вакансії податкових комплаєнс-менеджерів для кумів та сватів. Із зарплатою 60 тис. і роботою з 8 до 17 чого б не працювати. А ми ті лохи які будуть забезпечувати їм безтурботне життя 

Відповісти
  • ФОП
19.07.24 11:25

А хто буде податковим агентом для ФОП 3-ї групи без найманих працівників? Він сам чи контрагент - юридична особа?

Відповісти
  • Катя
19.07.24 11:54

 Вікторія19.07.24 09:49

Вікторія,
не дочитала трохи. ФОП 3 група +1%, а не +800 грн/

800 -це для фізосіб,а 1 %-для Юр.осіб 3группа.

Відповісти